Справа 760/20021/25
Провадження №3-6008/25
06 жовтня 2025 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Криворот О.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Солом'янського УП ГУ НП в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №632306 від 08.07.2025, ОСОБА_2 ухилилась від виконання покладених законодавством батьківських обов'язків по вихованню неповнолітнього сина ОСОБА_3 , 2013 р.н., що виразилось у тому, що останній 08.07.2025 приблизно о 13.30 год. вдарив невідомого йому чоловіка ногою в спину, чим своїми діями вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст.184.
ОСОБА_2 в судовое засідання з'явилась, пояснила, що з сином проведено профілактичну бесіду, все роз'яснено з приводу його неналежної поведінки, в майбутньому такого більше не повториться.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За таких обставин, суд вважає, що винність ОСОБА_4 у вчиненні правопорушення знайшла своє повне підтвердження згідно досліджених письмових доказів по справі, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, рапортами працівників поліції та поясненнями.
Відповідно до п.7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Згідно ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Оскільки на момент розгляду справи в суді минули строки притягнення ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності, провадження по справі підлягає закриттю.
Керуючись ст. 38, ч. 1 ст. 184 КУпАП та на підставі ст.ст. 283, 284, 294 КУпАП, суд-
постановив:
Провадження по справі відносно ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 184 КУпАП, а закрити у зв'язку з закінченням строків притягнення її до адміністративної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.О.Криворот