Справа № 522/21125/25
Провадження № 2-н/522/6827/25
09 жовтня 2025 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Федчишена Т. Ю. розглянула заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «Сервіс плюс» про видачу судового наказу про стягнення зі ОСОБА_1 заборгованості за житлово-комунальні послуги у розмірі 16 546,72 грн та витрат зі сплати судового збору у розмірі 302,80 гривень.
На підставі п. 7 ч. 1 ст. 168 ЦПК України під час розгляду вимог у порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті.
З доданих до заяви документів слідує, що житлово-комунальні послуги надавалися за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві приватної власності належить ОСОБА_1 , що підтверджується Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна № 435697969 від 16.07.2025 та за якою зареєстроване місце проживання ОСОБА_1 .
До матеріалів заяви додано розрахунок суми заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги, з якого слідує, що заборгованість ОСОБА_1 за період з 01.07.2022 по 01.07.2025 становить 16 546,72 грн.
Частиною 1 статті 161 ЦПК України встановлено, що судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, електронних комунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та 3 відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості.
Закон України «Про житлово-комунальні послуги» визначає, що комунальними послугами є послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, управління побутовими відходами.
Згідно зі ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутністю таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту, або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно зі ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Керуючись ст. ст. 526, 610, 623 ЦК України; ст. ст. 160-161, 167-168, 172 ЦПК України,-
Стягнути зі ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «Сервіс плюс» (ЄДРПОУ 43564978, місцезнаходження: 65023, м. Одеса, пров. Новобазарний, 5, IBAN НОМЕР_2 , ПАТ «Банк Восток», МФО 307123) заборгованість по оплаті житлово-комунальних послуг у розмірі 16 546 (шістнадцять тисяч п'ятсот сорок шість) грн 72 коп.
Стягнути зі ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «Сервіс плюс» (ЄДРПОУ 43564978, місцезнаходження: 65023, м. Одеса, пров. Новобазарний, 5, IBAN НОМЕР_2 , ПАТ «Банк Восток», МФО 307123) витрати зі сплати судового збору в розмірі 302 (триста дві) гривні 80 копійок.
Суддя Тетяна ФЕДЧИШЕНА
Згідно зі ст. 170 ЦПК України боржник має право протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до п. п. 4, 5 ч.1 ст. 161 цього Кодексу. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Відповідно до ст. 172 ЦПК України у разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п'яти днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.
Відповідно до ч. 3 ст. 171 ЦПК України у разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу, суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз'яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження. В ухвалі про скасування судового наказу суд за клопотанням боржника вирішує питання про поворот виконання судового наказу в порядку, встановленому статтею 444 цього Кодексу.
Судовий наказ набрав законної сили «____»________________ 20_ року
Строк пред'явлення до виконання до «____»________________20_ року
Суддя Тетяна ФЕДЧИШЕНА