Провадження № 3/742/1363/25
Єдиний унікальний № 742/4778/25
Постанова
Іменем України
09 жовтня 2025 року м.Прилуки
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі: головуючого - судді Циганка М. О., при секретарі Харченко Л.О., розглянувши матеріали, що надійшли від Головного управління ДПС у Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.164 КУпАП,
За результатами фактичної перевірки працівниками податкової служби фізичної особи ОСОБА_1 28.08.2025 року о 13 год. 30 хв. було встановлено, що ОСОБА_1 надавала послуги з нарощування вій без державної реєстрації, ціна послуги 400грн., чим порушила ст.ст.42,58 Господарського кодексу України, Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 року, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.164 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася та не повідомила суд про поважність причини своєї неявки.
Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи та оцінивши докази в їх сукупності, вважає, що в діях ОСОБА_1 в наявні ознаки адміністративного правопорушення за ч.1 ст.164 КУпАП, з наступних підстав:
Частиною 1 ст.164 КУпАП передбачено, що провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.
Згідно ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом (ст.245 КУпАП).
Вина ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення підтверджується протоколом серії №456/25-01 від 28.08.2025 року про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.164 КУпАП, актом відмови від підписання протоколу про адміністративні правопорушення від 28.08.2025, актом фактичної перевірки від 28.08.2025 року №15584/ж5/25-01-24-05/3210003960, які узгоджуються між собою та згідно ст.251 КУпАП є належними доказами в адміністративній справі.
Відповідно до ст.ст. 245, 251, 252, 280, 283 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
При цьому, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
З урахуванням всіх обставин справи, вбачаючи в діях ОСОБА_1 ознаки правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, враховуючи особу правопорушника, її ставлення до скоєного та керуючись ч.1ст.164, 221, 283-285, 294 КУпАП, суд,
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) грн. на користь держави без конфіскації знарядь виробництва, сировини і грошей.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави у сумі 605 грн. 60 коп..
В порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу визначеного у постанові суду.
Постанова суду може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Чернігівського апеляційного суду через Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області.
Суддя Максим ЦИГАНКО