Постанова від 03.10.2025 по справі 299/4629/25

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Справа № 299/4629/25

Номер провадження 3/299/1989/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.10.2025 року м.Виноградів

Суддя Виноградівського районного суду Закарпатської області Дочинець С.І., за участю прокурора Бігорі Я.Я., особи, відносно якої складено протокол ОСОБА_1 , розглянувши матеріали об'єднаної справи про адміністративне правопорушення, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Виноградів Закарпатської області, мешканця АДРЕСА_1 , головного спеціаліста відділу земельних ресурсів та просторового планування Вилоцької селищної ради,

за ч.1 ст.172-6 та ч.1 ст.72-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу земельних ресурсів та просторового планування Вилоцької селищної ради, будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, згідно підпункту в) пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, в строк не пізніше 00 год. 00 хв. 01.04.2025, а саме 04.04.2025, подав, опублікувавши на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за що передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу земельних ресурсів та просторового планування Вилоцької селищної ради, будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, згідно підпункту в) пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог пункту 2-7 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, в строк не пізніше 31.01.2024, а саме 01.02.2024, подав, опублікувавши на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за що передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 після роз'яснення йому прав передбачених ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП, свою вину у вчинені зазначеного адміністративного правопорушення визнав та підтвердив обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення.

Прокурор Бігорі Я.Я. в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, які виразились у несвоєчасному поданні декларацій особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 та 2024 роки, та призначити йому стягнення в межах санкції передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП на підставі ст.36 КУпАП.

Заслухавши пояснення, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя приходить до наступних висновків.

Згідно витягу з наказу голови Вилоцької селищної ради Виноградівського району Закарпатської області від 05.02.2021 року №39-к «Про призначення на посади», ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста відділу земельних ресурсів та просторового планування Вилоцької селищної ради від 08.02.2021 року.

ОСОБА_1 08.02.2021 року прийняв присягу посадової особи місцевого самоврядування та попереджений про обмеження, пов'язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходженням служби. З 09.02.2023 року йому присвоєно черговий 14 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах сьомої категорії посад, а з 09.02.2025 року - 13 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах сьомої категорії посад.

Як вбачається із Попередження про необхідність подачі річної декларації за 2024 рік до 31.03.2025 року, ОСОБА_1 , головний спеціаліст відділу земельних ресурсів та просторового планування, попереджений 11.02.2025 року.

Із роздруківки щорічної Декларації за 2022 рік, суб'єктом декларування якої є ОСОБА_1 вбачається, що час та дата її подання є - 15:22 01.02.2024 року.

Із роздруківки щорічної Декларації за 2024 рік, суб'єктом декларування якої є ОСОБА_1 вбачається, що час та дата її подання є - 13:33 04.04.2025 року.

Із характеристики від 12.08.2025 року №03-06/1233, виданої відносно ОСОБА_1 , вбачається, що останній характеризується виключно з позитивної сторони.

Згідно рапорту оперуповноваженого УСР в З/о ДСР НПУ від 21.08.2025 року, проводилися заходи перевірки певних осіб по наявних обліках та інтегрованих базах даних, з формуванням відповідних витягів, у відділі інформаційно-аналітичного забезпечення УСР в Закарпатській області ДСР НПУ, а саме ДМС ОСОБА_1 , 1963 р.н.

Згідно письмових пояснень ОСОБА_1 від 20.08.2025 року, при неодноразових спробах ідентифікуватися в Реєстрі декларацій на веб-сайті НАЗК у березні 2025 року мала місце помилка у відсутності доступу до персонального кабінету, після чого з'ясувалося, що у нього закінчився строк дії сертифікату особистого ключа.

Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п. 2-7 Перехідних положень Закону установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

У свою чергу, головний спеціаліст відділу земельних ресурсів та просторового планування Вилоцької селищної ради у відповідності до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом декларування та суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.

Згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частини 1 та 2 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п.11 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Згідно ч.1 ст.172-6 КУпАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Суд, оцінивши досліджені докази в їх сукупності: обставини, викладені у протоколах про адміністративне правопорушення, а також докази, додані до протоколу, які в сукупності узгоджуються між собою, є взаємопов'язаними і достатніми, вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, повністю знайшла своє підтвердження під час судового розгляду даного адміністративного матеріалу.

Таким чином, ОСОБА_1 , несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік, що є вчиненням правопорушення, пов'язаного з корупцією передбаченого ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за яке встановлена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того, ОСОБА_1 , несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік, що є вчиненням правопорушення, пов'язаного з корупцією передбаченого п. 2-7 Перехідних положень Закону, відповідальність за яке встановлена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Своїми діями у сукупності ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Згідно з вимогами ст.245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно ст.33 КУпАП, при накладенні стягнення, враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а тому, суд бере до уваги, що у суду відсутні відомості про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.

Згідно до ч.1 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

З огляду на викладене у відношенні ОСОБА_1 необхідно обрати адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, що передбачено ч. 2 ст. 36 КУпАП, тобто в межах ч.1 ст.172-6КУпАП у виді штрафу. На думку судді саме такий захід впливу буде достатнім для виховання громадянина ОСОБА_1 у дусі точного і неухильного додержання законів України та запобігання нових правопорушень.

Відповідно до положень ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Враховуючи вимоги ст.40-1 КУпАП судовий збір в сумі 605 гривень 60 копійок слід стягнути з ОСОБА_1 .

Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця м. Виноградів Закарпатської області, мешканця АДРЕСА_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та призначити адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця м. Виноградів Закарпатської області, мешканця АДРЕСА_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та призначити адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.

На підставі ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення остаточне покарання призначити у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця м. Виноградів Закарпатської області, мешканця АДРЕСА_1 , у дохід держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.

Реквізити для сплати штрафу: код отримувача (ЄДРПОУ) 37975895, Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA668999980313000106000007401, код класифікації доходів бюджету 21081100.

Реквізити для сплати судового збору: код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Згідно з ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурора такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.

Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби і у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Виноградівський районний суд Закарпатської області.

Строк пред'явлення постанови до виконання- 3(три) місяці.

СуддяДочинець С. І.