справа № 179/1169/25
провадження № 3/179/710/25
29 серпня 2025 року суддя Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області Ковальчук Т.А., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Державної податкової служби України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , податковий номер НОМЕР_1 , головний бухгалтер ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПРИОРІЛЬСЬКЕ» (податковий номер 36679537), проживає та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 42508/04-36-04-12/36679537 від 18.07.2025 року відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Згідно зазначеного протоколу, посадова особа ОСОБА_1 - головний бухгалтер ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПРИОРІЛЬСЬКЕ» (податковий номер 36679537),несвоєчасно подав платіжних доручень на перерахування належних до сплати сум єдиного податку 4 групи по термінам сплати 30.01.2024, фактично сплачено 20.03.2024, сума податкового боргу, що сплачено 2501,52 грн. Порушено пункт 57.1 статті 57 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями та частину 1 статті 163-2 КУпАП від 12.01.2005 року № 2322-IV зі змінами та доповненнями, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.163-2 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилась, причини неявки суду не повідомила, заяв та клопотань не надходило.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається противоправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Процесуальна форма та зміст протоколів відповідають вимогам ст. 256 КУпАП.
Частиною 1 статті 163-2 КУпАП передбачено відповідальність за неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Вина ОСОБА_1 у вказаному правопорушенні знайшла своє повне підтвердження в судовому засіданні та підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 18.07.2025 року, копією акту про результати камеральної перевірки від 24.06.2025 року.
В сукупності ці докази підтверджують факт неналежного подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати сум єдиного податку 4 групи по термінам сплати 30.01.2024, фактично сплачено 20.03.2024, сума податкового боргу, що сплачено 2501,52 грн. що тягне за собою відповідальність за ч. 1 ст.163-2 КУпАП.
Тому, вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-2 КУпАП, є доведеною.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити правопорушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, те, що цим правопорушенням не було завдано шкоди, негативних наслідків не настало, беручи до уваги особу правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, а також те, що обтяжуючих обставин не встановлено, вважаю за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за малозначністю, обмежившись усним зауваженням.
Згідно з ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття справи. Оскільки адміністративне стягнення на правопорушника не накладається, тому судовий збір до стягнення не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 22, 401, 163-2 ч.1, 283, 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
Провадження в справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити у зв'язку із малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення, на підставі ст. 22 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду безпосередньо або через Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження.
Суддя Т.А. Ковальчук