ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/21421/25
провадження № 2-а/753/376/25
"08" жовтня 2025 р. суддя Дарницького районного суду міста Києва Колесник О.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у м. Києві про скасування постанови
ОСОБА_1 звернувся до Дарницького районного суду м. Києва із адміністративним позовом до Управління патрульної поліції у м. Києві про скасування постанови.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам, як адміністративним судам, підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Частиною 1 статті 25 КАС України встановлена територіальна юрисдикція (підсудність) для справ вказаної категорії, якою визначено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, місцем реєстрації позивача в ній вказано адресу: АДРЕСА_1 , що підтверджується відповіддю з Єдиного державного демографічного реєстру №1868150 від 08.10.2025 року щодо реєстрації місця проживання ОСОБА_1 .
При цьому, позивачем подано клопотання, в якому останній вказує, що фактично з 2025 року проживає за адресою: АДРЕСА_2 , однак, доказів зареєстрованого у встановленому порядку місця його перебування за вказаною адресою, до позовної заяви не додано.
Крім того, як вбачається зі змісту позовної заяви, відповідачем в ній визначено Управління патрульної поліції у м. Києві, місцем знаходження якого є адреса: м. Київ, вул. Святослава Хороброго, 9, що за адміністративно-територіальним поділом відноситься до Солом'янського району міста Києва.
Відповідно до вимог ст. 318 КАС України прийняте судом рішення з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу є підставою для його скасування судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Виходячи з наведеного вище, беручи до уваги, що інститут територіальної юрисдикції розмежовує підсудність справ, суддя приходить до висновку, що матеріали адміністративного позову слід передати на розгляд за підсудністю до Солом'янського районного суду м. Києва, у зв'язку з непідсудністю даного позову Дарницькому районному суду м. Києва, як адміністративному суду.
У відповідності до ч. 1 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
За таких обставин та керуючись стст. 20, 25, 29, 30, 294-295, 318 КАС України, суддя
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у м. Києві про скасування постанови - передати на розгляд за підсудністю до Солом'янського районного суду м. Києва.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до суду апеляційної інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня її вручення.
СУДДЯ: КОЛЕСНИК О.М.