Постанова від 07.10.2025 по справі 161/18300/25

Справа № 161/18300/25

Провадження № 3/161/5782/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м.Луцьк 07 жовтня 2025 року

Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:

головуючого судді - Кихтюка Р.М.,

секретаря - Вегери Д.В.,

з участю:

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,

прокурора - Поліщук Н.В.,

розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючої,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Із протоколів про адміністративні правопорушення №286 та №287 від 02.09.2025 року вбачається, що ОСОБА_1 , будучи секретарем судового засідання Волинського окружного адміністративного суду, відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 та 2022 роки (продовжується діяльність), чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №288 від 02.09.2025 року слідує, що ОСОБА_1 , будучи секретарем судового засідання Волинського окружного адміністративного суду, відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «при звільненні», чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в інкримінованих правопорушеннях, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнала, пояснила, що перебувала у декретній відпустці і тому подала декларацію із запізненням на 9 днів, у вчиненому розкаялася та просила суд звільнити її від відповідальності за малозначимістю, обмежившись усним зауваженням.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Судом з'ясовано, що відповідно до наказу №27/2-65 від 17.03.2008 року ОСОБА_2 призначено на посаду секретаря судового засідання Волинського окружного адміністративного суду (а.с. ).

Згідно наказу №34/2-6 від 06.04.2010 року в облікових та інших офіцйних документах Волинського окружного адміністративного суду прізвище секретаря судового засідання ОСОБА_2 змінено на ОСОБА_3 (а.с. ).

Відповідно до наказу №02-13/23 від 29.09.2023 року ОСОБА_1 було звільнено із займаної посади секретаря судового засідання Волинського окружного адміністративного суду 29.09.2023 року за угодою сторін відповідно до ст. 86 Закону України «Державну службу» з 13.09.2023 року (а.с. ).

У відповідності до вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно абзацу 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Внесеними змінами до Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Згідно вимог ст. 47 згаданого Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку.

Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Отже, за таких обставин, ОСОБА_1 була зобов'язана до 00 год. 00 хв. 01.02.2024 року подати щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 та 2022 роки і декларацію при звільненні.

Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні подано несвоєчасно, а саме: 09.02.2024 року.

Крім того, декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 та 2022 роки (продовжується діяльність) ОСОБА_1 подано 09.02.2024 року (а.с. ).

Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мала реальну можливість своєчасно подати декларацію, оскільки будь-яких поважних причин, які б перешкоджали вчасно подати відповідне повідомлення у неї було.

При цьому, ОСОБА_1 належним чином була ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» і не навела поважних причин пропуску термінів для подачі декларацій.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні), а також за 2021 та 2022 роки (продовжується діяльність), чим порушила вимоги ч. 1, 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією за ч. 1 ст.172-6 КУпАП, стверджується також належними та допустимими по справі доказами, а саме: протоколами №286, №287 та №288 від 02.09.2025 року про адміністративні правопорушення; письмовими поясненнями ОСОБА_1 про обставини вчинення адміністративного правопорушення, витягом з Єдиного Державного Реєстру декларацій та іншими матеріалами справи.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, суд враховує, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, поваги до правил співжиття, в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами.

При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

До обставин, які пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 відносить щире розкаяння, обставин, які обтяжують її відповідальність, суд по справі не вбачає.

Відповідно до вимог ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого правопорушення орган, посадова особа, уповноважені вирішувати справу, можуть звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Таким чином, з урахуванням вищевикладеного та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, враховуючи фактичні обставини справи та особу правопорушника, яка визнала свою вину, до відповідальності притягається вперше у вчиненому розкаялась, має на утриманні двоє неповнолітніх дітей, беручи до уваги той факт, що вчиненими діями не завдано значної шкоди суспільним та державним інтересам та не призвело до негативних наслідків, подала декларацію з пропуском 9 днів від визначеного терміну, то суд приходить до висновку, що правопорушення вчинені ОСОБА_1 можливо вважати малозначними, що в даному випадку дає підстави застосувати вимоги ст. 22 КУпАП та звільнити останню від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Керуючись ст. ст. 22, 23, 33-34, 283, 284 КУпАП, на підставі ч. 1 ст.172-6 КУпАП, ст. ст. 3, 45, 47 Закону України «Про запобігання корупції», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП .

Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.

Провадження по справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.172-6КУпАП - закрити.

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Повний текст постанови складений 08 жовтня 2025 року.

Суддя Луцького міськрайонного суду

Волинської області Р.М. Кихтюк