08 жовтня 2025 року м. Дніпросправа № 160/3916/25
Третій апеляційний адміністративний суд
у складі колегії суддів: головуючого - судді Щербака А.А. (доповідач),
суддів: Баранник Н.П., Малиш Н.І.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14 квітня 2025 року (суддя Олійник В.М.) у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Самарівської міської ради про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -
Позивач звернувся до суду з даним позовом.
Позивач просить визнати неправомірними дії УСЗН НМР щодо примусу до особистої подачі заяви, попри наявність КЕП.
Визнати неправомірною відповідь УСЗН НМР через її неналежну якість, що унеможливило ознайомлення з її змістом.
Зобов'язати УСЗН НМР у місті Самар забезпечити прийняття документів, які належним чином підписані КЕП.
Зобов'язати УСЗН НМР надати позивачу якісну та належним чином обґрунтовану відповідь у доступному для позивача форматі.
Стягнути з УСЗН НМР на користь позивача, моральну шкоду в розмірі 40 000 грн.
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14 квітня 2025 року у задоволенні позову відмовлено.
Позивачем подана апеляційна скарга, просить рішення суду першої інстанції скасувати, Зобов'язати Управління соціального захисту населення Самарівської міської Ради: Визнати протиправною бездіяльність щодо ігнорування моєї електронної заяви від 21.11.2024. Прийняти електронні документи, підписані КЕП через портал «Дія». Надати якісну та обґрунтовану відповідь на мій запит (вх. № ГОРГМ-051 від 27.11.2024) у доступному форматі. Стягнути з УСЗН на мою користь моральну шкоду у розмірі 40 000 грн.
Апеляційна скарга обґрунтована тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального та процесуального права. Електронна заява позивачавід 21.11.2024, подана через портал «Дія» із застосуванням КЕП, відповідала вимогам Закону України «Про електронні довірчі послуги» № 2155-VIII від 05.10.2017 та Постанови КМУ № 193 від 03.03.2020, які прирівнюють КЕП до власноручного підпису. Відмова УСЗН прийняти заяву без належного обґрунтування порушує принцип цифрової доступності та ст. 17 Закону України «Про адміністративні послуги» № 5203-VI, що дозволяє подання документів в електронній формі, якщо інше не передбачено спеціальним законом. УСЗН не довело, що послуга «встановлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни» виключена з переліку е-послуг, а навпаки, портал «Дія» на момент подання заявки (21.11.2024) надавав таку можливість, що підтверджується моїми діями та технічними можливостями платформи. Примус до повторного особистого звернення 26.11.2024, попри наявність електронної заяви, суперечить ст. 5 Закону № 5203-VI, яка гарантує зручний доступ до адміністративних послуг, особливо для осіб з інвалідністю, з урахуванням моїх вад зору.
УСЗН визнає, що перша відповідь (вих. № 547/0/22-24 від 09.12.2024) мала технічні недоліки (низьку якість друку), а повторна надіслана лише 10.02.2025. Така затримка та ігнорування мого запиту від 27.11.2024 (вх. № ГОРГМ-051) про причини відхилення електронної заяви свідчать про бездіяльність, що порушує ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (відповідь має надаватися протягом 5 днів). Низька якість друку, враховуючи інвалідність позивача по зору, є порушенням ст. 9 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю та ст. 10 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю», що зобов'язує органи влади забезпечувати доступність інформації.
Суд першої інстанції не врахував душевні страждання позивача, спричинені примусовим повторним зверненням, неможливістю розібрати відповідь через низьку якість друку та бюрократичними перешкодами.
Адміністративна справа розглянута апеляційним судом відповідно до пункту 3 частини 1 ст.311 КАС України в порядку письмового провадження, на підставі наявних у ній доказів.
Колегія суддів доходить висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Як було встановлено судом першої інстанції, ОСОБА_1 - позивач, ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 .
ОСОБА_1 згідно довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією Серія 12 ААГ №568970 від 21.11.2024 виданою КЗ «Обласним клінічним центром МСЕ «ДОР» МСЕК №4 є особою з інвалідністю першої «Б» групи з 14.11.2024, внаслідок поранення чи іншого ушкодження здоров'я, одержаних від вибухових предметів на території проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони. По зору.
Рішенням міжвідомчої комісії з питань встановлення факту отриманих особами поранень чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних від вибухових предметів на території проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України №10/ІІІ/81/1 від 14.11.2024 року встановлено факт отримання постраждалою особою поранення чи іншого ушкодження здоров'я, одержаного від вибухонебезпечних предметів на території заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, ОСОБА_1 .
26 листопада 2024 року ОСОБА_1 особисто звернувся до управління соціального захисту населення Самарівської міської ради для подачі заяви та пакету документів для отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та відповідного посвідчення.
27 листопада 2024 року ОСОБА_1 на електронну пошту управління соціального захисту населення Самарівської міської ради надіслав звернення від 27.11.2024 вх. № ГОРГМ - 051 з проханням роз'яснити про причини з яких управління соціального захисту населення Самарівської міської ради, отримавши 21.11.2024 року електронними засобами зв'язку підписану на порталі «Дія» засобами ЄЦП заяву на видачу посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни, змусили 26.11.2024 особисто з'явитись для написання заяви повторно.
На звернення ОСОБА_1 вх. № ГОРГМ - 051 від 27.11.2024 управлінням соціального захисту населення Самарівської міської ради була надіслана відповідь вих.№547/0/22-24 від 09.12.2024, в якій було роз'яснено про умови необхідні для встановлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та видачі посвідчення, а також зазначені норми та положення законодавства, якими врегульоване питання встановлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни.
З матеріалів справи вбачається, що управлінням соціального захисту населення Самарівської міської ради з урахуванням заяви та наданих документів ОСОБА_1 , відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», постанови Кабінету Міністрів України від 07.07.2023 № 685 «Деякі питання встановлення факту безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України» та постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 № 306 «Деякі питання встановлення зв'язку інвалідності з пораненням чи іншими ушкодженнями здоров'я» було вирішено встановити ОСОБА_1 статус «особа з інвалідністю внаслідок війни», відповідно до пункту 4 частини 2 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та видати посвідчення встановленого зразка.
20 грудня 2024 року ОСОБА_1 управлінням соціального захисту населення Самарівської міської ради видано посвідчення серії НОМЕР_2 , як особі з інвалідністю першої групи внаслідок війни.
Позивач вважає протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення Самарівської міської ради щодо ненадання належної якості друку відповіді на його заяву підписану КЕП через портал «Дія», оскільки відповідач напевно знав про вади зору позивача та той факт, що позивач є особою з інвалідністю, чим обмежив доступ до ОСОБА_1 вважає протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення Самарівської міської ради щодо ненадання належної якості друку відповіді на його заяву підписану КЕП через портал «Дія», оскільки відповідач напевно знав про вади зору позивача та той факт, що позивач є особою з інвалідністю, чим обмежив доступ до інформації та допустив зневагу до нього, як до особи з інвалідністю, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з цим позовом.
Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції зазначив, що Управління соціального захисту населення Самарівської міської ради не обмежило позивача в його праві на отримання посвідчення, як особі з інвалідністю першої групи внаслідок війни відповідно до пункту 4 частини 2 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Також суд зазначив, що Управління соціального захисту населення Самарівської міської ради визнало, що відповідь вих..№547/0/22-24 від 09.12.2024 на звернення ОСОБА_1 вх. № ГОРГМ-051 від 27.11.2024 року дійсно була надіслана з друком низької якості, у зв'язку з чим 10.02.2025 року позивачеві була надіслана повторно відповідь на звернення №ГОРГМ - 051 від 27.11.2024 на адресу електронної пошти: vladudozvitu@gmail.com та про відсутність доказів на підтвердження заподіяння позивачу моральних страждань внаслідок дій чи бездіяльності відповідача, обґрунтування розміру моральної шкоди в сумі 40000 грн.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про адміністративні послуги» №5203-VІ адміністративна послуга - це результат здійснення владних повноважень суб'єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або здійснення обов'язків такої особи відповідно до закону.
Відповідно до статті 5 Закону №5203-VІ виключно законами, які регулюють суспільні відносини щодо надання адміністративних послуг, встановлюються:
1) найменування адміністративної послуги та підстави для її одержання;
2) суб'єкт надання адміністративної послуги та його повноваження щодо надання адміністративної послуги;
3) перелік та вимоги до документів, необхідних для отримання адміністративної послуги;
4) платність або безоплатність надання адміністративної послуги;
5) граничний строк надання адміністративної послуги;
6) перелік підстав для відмови у наданні адміністративної послуги.
Відповідно до частини 1 статті 8 Закону №5203-VІ Суб'єктом надання адміністративних послуг на кожну адміністративну послугу, яку він надає відповідно до закону, затверджуються інформаційна і технологічна картки, а у разі якщо суб'єктом надання є посадова особа, - органом, якому вона підпорядковується.
Відповідно до частини 4 статті 8 Закону №5203 інформаційна картка адміністративної послуги містить інформацію про:
1) суб'єкта надання адміністративної послуги та/або центр надання адміністративних послуг (найменування, місцезнаходження, режим роботи, телефон, адресу електронної пошти та веб-сайту);
2) перелік документів, необхідних для отримання адміністративної послуги, порядок та спосіб їх подання, а у разі потреби - інформацію про умови чи підстави отримання адміністративної послуги;
3) платність або безоплатність адміністративної послуги, розмір та порядок внесення плати (адміністративного збору) за платну адміністративну послугу;
4) строк надання адміністративної послуги;
5) результат надання адміністративної послуги;
6) можливі способи отримання відповіді (результату);
7) акти законодавства, що регулюють порядок та умови надання адміністративної послуги.
Міністерством у справах ветеранів України, відповідно до статті 8 Закону України «Про адміністративні послуги», розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 року №523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг через центри надання адміністративних послуг» (зі змінами), пункту 9 Положення про Міністерство у справах ветеранів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 року №1175, наказом №145 від 20.06.2023 року затверджені типові інформаційні картки та технологічні картки адміністративних послуг у сфері соціального захисту ветеранів війни та членів їх сімей, згідно переліку.
Серед переліку, затверджена типова інформаційна картка адміністративної послуги «Встановлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, видача посвідчення/довідки, продовження строку дії посвідчення (вклеювання бланка-вкладки)».
Наказом Міністерства у справах ветеранів України від 23.10.2024 року № 345 «Про внесення змін до наказу Міністерства у справах ветеранів України від 20.06.2023 року №145» викладено в новій редакції інформаційні картки адміністративних послуг у сфері соціального захисту ветеранів війни та членів їх сімей, зокрема в новій редакції викладено типову інформаційну картку адміністративної послуги
«Встановлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, видача посвідчення/ довідки, продовження строку дії посвідчення (вклеювання бланка-вкладки)», зміни внесені на момент звернення позивача до управління соціального захисту населення Новомосковської міської ради.
Інформаційна картка адміністративної послуги «Встановлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, видача посвідчення/ довідки, продовження строку дії посвідчення (вклеювання бланка-вкладки)" (ідентифікатор послуги 00241), відповідно до вимог пункту 4 статті 8 Закону №5203 містить інформацію про послугу, а саме, що особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх проведення, органами соцзахисту видається посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни.
Отримати послугу можна через структурний підрозділ, на який покладено функції з питань ветеранської політики, районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради або через центр надання адміністративних послуг.
Для отримання послуги заявник подає заяву особисто або через законного представника.
До місцевого структурного підрозділу з питань ветеранської політики особи, зазначені у пунктах 1-10 частини 2 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», подають документи необхідні для отримання посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни, згідно встановленого переліку:
- заява довільної форми подана до структурного підрозділу, на який покладено функції з питань ветеранської політики, районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради ( за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) або за адресою фактичного місця проживання (для внутрішньо переміщених осіб) про надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, видачу посвідчення/довідки, продовження строку дії посвідчення у порядку визначеному Положенням № 302;
- копія довідки медико-соціальної експертної комісії про групу та причину інвалідності або висновку лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу про встановлення особі віком до 18 років категорії «дитина з інвалідністю»;
- копія паспорта громадянина України/тимчасового посвідчення громадянина України (для громадян України), паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, або іншого документа, що підтверджує законність перебування іноземця або особи без громадянства на території України, крім довідки про звернення за захистом в Україні та довідки про звернення за визнанням особою без громадянства (для іноземців та осіб без громадянства);
- копія документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті), або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, внесені до паспорта громадянина України;
- копія документа, який надає повноваження законному представнику або уповноваженій особі представляти заявника, оформленого відповідно до законодавства (для осіб віком до 14 років - свідоцтва про народження) - у разі подання документів законним представником або уповноваженою особою;
- фотокартка (кольорова, матова) 3х4 см.
Заява разом з доданими до неї копіями (сканованими копіями) документів подається:
1) Безпосередньо місцевому структурному підрозділу з питань ветеранської політики за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) або за адресою фактичного місця проживання (для внутрішньо переміщених осіб): - у паперовій формі особисто з пред'явленням документа, що посвідчує особу заявника, або через законного представника чи уповноважену особу або засобами поштового зв'язку;
2) Через центр надання адміністративних послуг особисто з пред'явленням документа, що посвідчує особу заявника, або через законного представника чи уповноважену особу: - у паперовій формі за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) або за адресою фактичного місця проживання (для внутрішньо переміщених осіб).
Результатом надання адміністративної послуги, за заявою у паперовій формі є видача посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни або повідомлення про відмову у наданні статусу, разом з тим посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни вручається заявнику особисто або за дорученням, оформленим в установленому законом порядку, уповноваженим особам.
Як встановлено судом першої інстанції, ОСОБА_1 згідно довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією Серія 12 ААГ №568970 від 21.11.2024, виданою КЗ «Обласним клінічним центром МСЕ «ДОР» МСЕК №4, є особою з інвалідністю першої «Б» групи з 14.11.2024 року, внаслідок поранення чи іншого ушкодження здоров'я, одержаних від вибухових предметів на території проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони. По зору.
Рішенням міжвідомчої комісії з питань встановлення факту отриманих особами поранень чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних від вибухових предметів на території проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України №10/ІІІ/81/1 від 14.11.2024 року встановлено факт отримання постраждалою особою поранення чи іншого ушкодження здоров'я, одержаного від вибухонебезпечних предметів на території заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, ОСОБА_1 .
26 листопада 2024 року гр. ОСОБА_1 особисто звернувся до управління соціального захисту населення Самарівської міської ради для подачі заяви та пакету документів для отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та відповідного посвідчення.
27 листопада 2024 року ОСОБА_1 на електронну пошту управління соціального захисту населення Самарівської міської ради надіслав звернення від 27.11.2024 вх.№ГОРГМ - 051 з проханням роз'яснити про причини, з яких управління соціального захисту населення Самарівської міської ради, отримавши 21.11.2024 року електронними засобами зв'язку підписану на порталі «Дія» засобами ЄЦП заяву на видачу посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни, змусили 26.11.2024 позивача особисто з'явитись для написання заяви повторно.
На звернення ОСОБА_1 вх.№ГОРГМ - 051 від 27.11.2024 управлінням соціального захисту населення Самарівської міської ради була надіслана відповідь вих.№547/0/22-24 від 09.12.2024, в якій було роз'яснено про умови необхідні для встановлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та видачі посвідчення, а також зазначені норми та положення законодавства, якими врегульоване питання встановлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни.
Управлінням соціального захисту населення Самарівської міської ради, з урахуванням заяви та наданих документів ОСОБА_1 , відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; постанови Кабінету Міністрів України від 07.07.2023 № 685 «Деякі питання встановлення факту безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України» та постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 № 306 «Деякі питання встановлення зв'язку інвалідності з пораненням чи іншими ушкодженнями здоров'я» було вирішено встановити гр. ОСОБА_1 статус «особа з інвалідністю внаслідок війни», відповідно до пункту 4 частини 2 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та видати посвідчення встановленого зразка.
20 грудня 2024 року ОСОБА_1 управлінням соціального захисту населення Самарівської міської ради видано посвідчення серії НОМЕР_2 , як особі з інвалідністю першої групи внаслідок війни.
Суд першої інстанції вірно встановив, що Управління соціального захисту населення Самарівської міської ради не обмежило позивача в його праві на отримання посвідчення, як особі з інвалідністю першої групи внаслідок війни відповідно до пункту 4 частини 2 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Також судом першої інстанції було встановлено, що Управління соціального захисту населення Самарівської міської ради визнало, що відповідь вих..№547/0/22-24 від 09.12.2024 на звернення ОСОБА_1 вх. № ГОРГМ-051 від 27.11.2024 року дійсно була надіслана з друком низької якості, у зв'язку з чим 10.02.2025 року позивачеві була надіслана повторно відповідь на звернення №ГОРГМ - 051 від 27.11.2024 на адресу електронної пошти: ІНФОРМАЦІЯ_2
Колегія суддів погоджується з судом першої інстанції, що вказана вимога виконана відповідачем.
Статтею 56 Конституції України гарантовано право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної чи моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень.
Відповідно до частини 1 статі 23 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її права.
Моральна шкода полягає: 1) у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я; 2) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім'ї чи близьких родичів; 3) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку із знищенням чи пошкодженням її майна; 4) у приниженні честі, гідності, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи.
Частиною 3 статті 23 ЦК України встановлено, що моральна шкода відшкодовується грішми, іншим майном або в інший спосіб. Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості.
Статтею 1167 ЦК України визначено, що моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.
Суд першої інстанції вірно зазначив про відсутність доказів на підтвердження заподіяння позивачу моральних страждань внаслідок дій чи бездіяльності відповідача, обґрунтування розміру моральної шкоди в сумі 40000 грн.
Доводи апеляційної скарги вказаного не спростовують.
Підстави для скасування рішення суду першої інстанції відсутні.
Керуючись ст. ст. 315, 316, 321, 322 КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.
Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14 квітня 2025 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Самарівської міської ради про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.
Постанова у повному обсязі складена 08 жовтня 2025 року.
Головуючий - суддя А.А. Щербак
суддя Н.П. Баранник
суддя Н.І. Малиш