Рішення від 08.10.2025 по справі 500/4895/25

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/4895/25

08 жовтня 2025 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Мірінович У.А., розглянувши у письмовому провадженні у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_2 до Кременецького відділу Управління Державної міграційної служби у Тернопільській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

18.08.2025 ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ), діючи в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_2 (далі - ОСОБА_2 ), звернулась до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовом до Кременецького відділу Управління Державної міграційної служби у Тернопільській області (далі - відповідач, Кременецький відділ УДМС у Тернопільській області), в якому просить:

- визнати протиправною та скасувати відмову Кременецького відділу УДМС України у Тернопільській області від 17.07.2025 у оформленні та видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року ОСОБА_2 ;

- зобов'язати Кременецький відділ УДМС у Тернопільській області оформити та видати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-ХІІ.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач та її неповнолітній син ОСОБА_2 звернулись до відповідача з заявою щодо оформлення та видачі паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 №2503-ХІІ. У даній заяві було повідомлено про відмову за релігійними переконаннями від оформлення і отримання паспорта у формі ID-картки та ненадання згоди на обробку персональних даних. Проте, відповідачем відмовлено у видачі такого паспорта, посилаючись на те, що заявниками не подано обов'язкового пакету документів, передбаченого Тимчасовим порядком оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого наказом СМВ України від 29.12.2020, а саме, не надано рішення суду. Позивач вважає вказану відмову відповідача протиправною та такою, що порушує право її неповнолітнього сина на документування паспортом громадянина України у формі книжечки, що суперечить вимогам наведеного вище Положення та висновкам, викладеним Верховним Судом у постанові від 19.09.2018 у зразковій справі №806/3265/17.

Ухвалою суду від 22.08.2025 позовну заяву залишено без руху.

Ухвалою суду від 08.09.2025 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження, вирішено розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

22.09.2025 до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому представник відповідача доводи позивача не визнає, вважає позов необґрунтованим та просить відмовити в його задоволенні. В обґрунтування своєї позиції зазначає, що розділом ІІІ Тимчасового порядку №456 передбачено перелік документів, які особа подає для оформлення паспорта громадянина України зразка 1994 року, зокрема, рішення суду про зобов'язання органу ДМС оформити та видати паспорт громадянина України зазначеного зразка. Оскільки на момент звернення позивачем не було надано такого рішення суду, тому відповідач вважає, що правомірно відмовив у його оформленні паспорта у формі книжечки.

Крім того, відповідач зазначає, що з метою отримання адміністративної послуги з питань оформлення паспорту громадянина України для виїзду за кордон ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 13.07.2019 зверталась до Кременецького відділу УДМС у Тернопільській області та надала згоду на обробку персональних даних, внаслідок чого ОСОБА_2 було присвоєно унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі. З огляду на викладене відповідач вважає безпідставними посилання позивача на відмову від обробки персональних даних з релігійних переконань, як на підставу від отримання паспорта громадянина України у формі ID картки.

Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд встановив наступні обставини.

ОСОБА_1 є матір'ю та законним представником неповнолітнього ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 .

Згідно відомостей Єдиної інформаційно-аналітичної системи управління міграційними процесами ДМС 17.04.2023 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 , виданий органом 6119 (Кременецький відділ УДМС у Тернопільській області), терміном дії до 17.04.2027.

Вказаний документ оформлено за заявою матері та законного представника ОСОБА_2 - позивача ОСОБА_1 , якою заповнено заяву - анкету №24277800 від 04.04.2023 з проханням внести до Єдиного державного демографічного реєстру інформацію про особу, яку вона представляє. У зв'язку з цим ОСОБА_2 присвоєно унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР) 2010080304251.

20.06.2025 неповнолітній ОСОБА_2 звернувся до Кременецького відділу УДМС в Тернопільській області з заявою у формі, затвердженій додатком 1 до Тимчасового порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, щодо оформлення йому паспорта громадянина України у зв'язку з досягненням ним чотирнадцяти років.

Одночасно ОСОБА_1 подано до Кременецького відділу УДМС України в Тернопільській області заяву довільної форми, у якій висловлено прохання оформити неповнолітньому ОСОБА_2 паспорт громадянина України у формі паспортної книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 №2503-Х1І.

У даній заяві позивачем повідомлено про відмову її сина за релігійними переконаннями від оформлення і отримання паспорта у формі ID-картки та ненадання згоди на обробку персональних даних.

До вказаної заяви ОСОБА_1 додано наступні документи: оригінал та копію свідоцтва про народження, копію витягу з Реєстру територіальної громади, дві фотокартки розміром 3,5х4,5, копію паспорта законного представника.

17.07.2025 Кременецьким відділом УДМС у Тернопільській області прийнято рішення про відмову у оформленні та видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року на ім'я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Вказане рішення мотивоване тим, що відповідно до інформації Єдиної інформаційно - аналітичної системи управління міграційними процесами ДМС Куцевич Роману Юрійовичу засобами Єдиного демографічного реєстру 17.04.2023 оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон. З метою отримання даної адміністративної послуги Куцевич О.С., діючи в інтересах ОСОБА_2 , надала згоду на обробку його персональних даних, внаслідок чого останньому присвоєно УНЗР, який є незмінним. Крім того зазначено, що при зверненні заявником не надано усіх документів, а саме, рішення суду про зобов'язання видати паспорт громадянина України зразка 1994 року.

Листом від 17.07.2025 №КО-41/6/6119-25/6119/38-25 Кременецьким відділом УДМС у Тернопільській області повідомлено позивача про відмову в оформленні ОСОБА_2 паспорта громадянина України зразка 1994 року.

Вважаючи відмову Кременецького відділу УДМС в Тернопільській області протиправною та діючи в інтересах свого неповнолітнього сина, позивач звернулася до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 5 Закону України "Про громадянство України" від 18.01.2001 №2235-III документом, що підтверджує громадянство України, є паспорт громадянина України.

Пунктами 2, 3 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 № 2503-XII (далі - Положення), яке є чинним, передбачено, що паспорт громадянина України (далі - паспорт) видається кожному громадянинові України центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, після досягнення 16-річного віку. Бланки паспортів виготовляються у вигляді паспортної книжечки або паспортної картки за єдиними зразками, що затверджуються Кабінетом Міністрів України. Громадянин повинен надійно зберігати паспорт.

Згідно з пунктами 13, 14 цього Положення для одержання паспорта громадянин подає: заяву за формою, встановленою Міністерством внутрішніх справ України; свідоцтво про народження; дві фотокартки розміром 35 х 45 мм; у необхідних випадках - документи, що підтверджують громадянство України. За видачу паспорта справляється державне мито.

06.12.2012 набрав чинності Закон України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" від 20.11.2012 №5492-VI (далі - Закон №5492-VI), яким визначено правові та організаційні засади створення та функціонування Єдиного державного демографічного реєстру та видачі документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, а також права та обов'язки осіб, на ім'я яких видані такі документи.

Одним із документів Реєстру, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, є паспорт громадянина України (підпункт "а" пункту 1 частини першої статті 13 Закону №5492-VI).

Відповідно до частини третьої статті 13 Закону №5492-VI паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України містять безконтактний електронний носій.

Частинами першою, другою статті 14 Закону №5492-VI передбачено, що форма кожного документа встановлюється цим Законом. Документи залежно від змісту та обсягу інформації, яка вноситься до них, виготовляються у формі книжечки або картки, крім посвідчення на повернення в Україну, що виготовляється у формі буклета.

Згідно з частиною другою статті 15 Закону № 5492-VI бланки документів, якщо інше не визначено цим Законом, виготовляються за єдиними зразками та технічними описами, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Згідно з частиною першою статті 16 Закону № 5492-VI оформлення, видача, обмін документів, їх пересилання, вилучення, повернення державі та знищення відбуваються в порядку, встановленому законодавством, якщо інше не передбачено цим Законом.

Підстави, за яких уповноважений суб'єкт, якщо інше не передбачено цим Законом, має право відмовити заявникові у видачі документа, установлено в частині сьомій статті 16 Закону № 5492-VI.

Так, уповноважений суб'єкт, якщо інше не передбачено цим Законом, має право відмовити заявникові у видачі документа виключно у разі, якщо: 1) за оформленням (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміном, видачею документа звернувся заявник, який не досяг шістнадцятирічного віку (чотирнадцятирічного віку - для паспорта громадянина України), або представник особи, який не має документально підтверджених повноважень на отримання документа; 2) заявник вже отримав документ такого типу, який є дійсним на день звернення (крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті); 3) заявник не подав усіх визначених законодавством документів, необхідних для оформлення і видачі документа, та не усунув у встановлений строк виявлені недоліки; 4) дані, отримані з бази даних розпорядника Реєстру, наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій, не підтверджують інформацію, надану заявником; 5) оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін, видача документа не належать до компетенції уповноваженого суб'єкта; 6) у разі смерті заявника або оголошення його померлим.

У рішенні про відмову у видачі документа, яке доводиться до відома заявника у порядку і строки, встановлені законодавством, мають зазначатися підстави для відмови. Особа має право звернутися до уповноваженого суб'єкта з повторною заявою у разі зміни або усунення обставин, через які їй було відмовлено у видачі документа. Рішення про відмову у видачі документа може бути оскаржено особою в адміністративному порядку або до суду.

Відповідно до статті 20 Закону № 5492-VI за оформлення (у тому числі замість втрачених або викрадених), обмін документів справляється адміністративний збір, а за проведення таких дій за кордоном - консульський збір. Адміністративний збір справляється у порядку, визначеному цим Законом.

За оформлення паспорта громадянина України вперше адміністративний збір не справляється.

Частинами першою, другою статті 21 Закону №5492-VI визначено, що паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Оформлення, видача, обмін паспорта громадянина України, його пересилання, вилучення, повернення державі та знищення здійснюються в порядку, установленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частини четвертої статті 21 Закону № 5492-VI паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій.

На виконання положень частини другої статті 15 та абзацу другого частини другої статті 21 Закону №5492-VI Кабінет Міністрів України 25.03.2015 прийняв постанову №302 (далі - Постанова №302), якою затвердив зразок та технічний опис бланка паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм згідно з додатками 1 і 2; зразок та технічний опис бланка паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, згідно з додатками 3 і 4; Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України (далі - Порядок №302).

У зв'язку тим, що норми Порядку № 302 регламентують оформлення і видачу паспорта громадянина України у формі картки, що містить безконтактний електронний носій, а питання видачі паспорта громадянина України, які виявили намір отримати паспорт громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 № 2503-XII, не було врегульовано, то постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.2019 №398 "Про внесення зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року №302", було внесено зміни до Постанови №302 (чинні з 07.06.2019). Зокрема пункт 3 Постанови №302 доповнено абзацом такого змісту: "Державна міграційна служба до законодавчого врегулювання питання завершення оформлення та видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року здійснює оформлення та видачу таких паспортів у порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ, громадянам України, щодо яких прийнято рішення суду, що набрало законної сили, про зобов'язання Державної міграційної служби оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року".

З 21.06.2019 набрав чинності Тимчасовий порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України, затверджений наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.06.2019 №456. (далі - Порядок №456)

Відповідно до пункту 1 цей Тимчасовий порядок, розроблений відповідно до абзацу п'ятого пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 №302 "Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України", постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.2019 № 398 "Про внесення зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. №302", Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 № 2503-XII (в редакції постанови Верховної Ради України від 23.02.2007 № 719-V), і визначає порядок подання документів, їх розгляду і прийняття рішення про оформлення та видачу паспорта громадянина України зразка 1994 року (далі - паспорт) особі, щодо якої прийнято рішення суду, що набрало законної сили, про зобов'язання ДМС оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року (далі - рішення суду), засвідчене в установленому законодавством порядку.

Пункт 5 розділу І Тимчасового порядку №456 визначає, що заява та документи для оформлення і видачі паспорта (у тому числі для вклеювання фотокартки) подаються заявником до територіального підрозділу ДМС за зареєстрованим місцем проживання особи.

Відповідно до п.2 розділу ІV Тимчасового порядку №456 для обміну паспорта заявник подає: 1) заяву; 2) рішення суду; 3) паспорт, що підлягає обміну; 4) дві (три - у разі одержання паспорта, який обмінюється в іншому територіальному підрозділі ДМС) фотокартки розміром 3,5 x 4,5 см; 5) платіжний документ з відміткою банку про сплату державного мита (у разі обміну паспорта у зв'язку із непридатністю для користування) або оригінал документа про звільнення від його сплати; 6) документи, що підтверджують обставини (крім обміну паспорта з причин непридатності його використання), на підставі яких паспорт підлягає обміну. Видані компетентними органами іноземної держави документи, що подаються для оформлення паспорта, засвідчуються в установленому законодавством порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та подаються з перекладом українською мовою, вірність якого засвідчується нотаріально; 7) довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб); 8) посвідчення про взяття на облік бездомних осіб, видане відповідним центром обліку бездомних осіб (для бездомних осіб).

З аналізу вказаної норми слідує, що одним із документів, які позивач має надати до заяви для оформлення паспорта, є рішення суду.

При цьому, пп.5 п.1 розділу X Тимчасового порядку №456 визначено, що територіальний підрозділ ДМС відмовляє особі в оформленні або видачі паспорта (у тому числі вклеюванні фотокартки), якщо особа подала не в повному обсязі документи та інформацію, необхідні для оформлення й видачі паспорта.

Аналіз норм законодавства, якими врегульовано спірні правовідносини, дає підстави для висновку, що реалізація волевиявлення громадянина на отримання паспорта, незалежно від форми такого, здійснювалась і здійснюється шляхом подання заяви за формою, встановленою Міністерством внутрішніх справ України, до компетентного органу особисто особою, яка звертається за отриманням паспорта, із зазначенням інформації та долученням документів, які передбачені вимогами чинного законодавства. При цьому, дотримання особою певних правил, пов'язаних з процедурою оформлення та видачі паспорта, зокрема щодо дотримання форми заяви, є обов'язковим.

Предметом судового контролю у цій справі є правомірність дій Кременецького відділу УДМС у Тернопільській області щодо відмови в оформленні та видачі ОСОБА_2 паспорта громадянина України у формі книжечки на підставі Положення № 2503-XII та наявність підстав для зобов'язання відповідача вчинити такі дії.

Звертаючись до органу міграційної служби, ОСОБА_1 , діючи в інтересах свого неповнолітнього сина ОСОБА_2 , у заяві від 20.06.2025 року зазначила, що внаслідок релігійних переконань не надає згоду на збір та обробку його персональних даних, у зв'язку з чим просить оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року відповідно до Положення № 2503-XII.

Разом з тим, як вбачається зі змісту рішення Кременецького відділу УДМС в Тернопільській області від 17.07.2025 та підтверджується матеріалами справи, 17.04.2023 року ОСОБА_2 документований паспортом громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 , виданий органом 6119 терміном дії до 17.04.2027, який оформлений за допомогою засобів Реєстру внаслідок волевиявлення позивачки, яка надала згоду на обробку персональних даних її сина та внесення інформації до Реєстру. У зв'язку із внесенням інформації щодо ОСОБА_2 , наданої особисто його законним представником, у Єдиному державному демографічному реєстрі було автоматично сформовано УНЗР 20100803-04251.

Слід зауважити, що відповідно до статті 10 Закону №5492-VI унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі залишається незмінним при всіх наступних операціях у реєстрі.

Оскільки фактично у Єдиному державному демографічному реєстрі вже містяться персональні дані ОСОБА_2 та йому присвоєно унікальний номер запису в цьому Реєстрі, який є незмінним, тому отримання паспорта громадянина України у вигляді ID-картки жодним чином не порушуватиме права ОСОБА_2 та в будь-якому разі не є втручанням у його приватне та сімейне життя.

Указане узгоджується з позицією Верховного Суду, висловленою у постановах від 08.06.2023 у справі № 380/5977/21, від 22.03.2024 у справі № 540/4500/21, від 06.02.2025 у справі №420/26651/23, від 19.03.2025 у справі №300/5845/23, від 30.04.2025 у справі №420/29754/23.

Враховуючи, що єдиною підставою для оформлення паспорта громадянина України у формі книжечки позивач у заяві від 20.06.2025 зазначала відмову її неповнолітнього сина від обробки його персональних даних з релігійних переконань, проте така обробка вже була проведена раніше за її згодою, тому відсутні підстави застосування Порядку №456 та оформлення паспорту відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-ХІІ.

Також безпідставними є посилання позивачки на висновки, викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 19.09.2018 у зразковій справі № 806/3265/17 (Пз/9901/2/18), з огляду на таке.

Відповідно до п.21, 22 ч.1 ст.4 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) типові адміністративні справи - адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги; зразкова адміністративна справа - типова адміністративна справа, прийнята до провадження Верховним Судом як судом першої інстанції для постановлення зразкового рішення.

Отже, ознаками типових адміністративних справ є один і той же відповідач - суб'єкт владних повноважень та/або його відокремлені структурні підрозділи, аналогічні підстави публічно-правового спору, однакове матеріально-правове регулювання спірних правовідносин та аналогічні позовні вимоги.

Постанова Великої Палати Верховного Суду від 19.09.2019 №806/3265/17 (Пз/9901/2/18) стосується питань захисту прав і свобод громадян України, які не надають згоду на обробку персональних даних, оскільки з мотивів релігійних переконань побоюються настання в результаті їх обробки негативних наслідків, пов'язаних із формуванням цифрових ідентифікаторів особи.

Повертаючись до обставин цієї справи, визначальними її особливостями, на підставі яких така не може бути визначена як типова є, зокрема, те, що обробку відносно ОСОБА_2 уже проведено при видачі паспорту громадянина України для виїзду за кордон; обробка була здійснена за згодою його законного представника; оформлення чи відмова від оформлення нового документа засобами Єдиного державного демографічного реєстру на наявність у реєстрі раніше сформованого УНЗР не вплине.

Натомість, у зразковій справі правовідносини стосувались майбутнього внесення персональних даних до Єдиного державного демографічного реєстру, та предметом розгляду у такій справі було порушене право мати паспорт у альтернативній формі особи, яка не надавала згоду на обробку персональних даних.

З урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України суд дійшов висновку про відсутність підстав для видачі ОСОБА_2 , в інтересах якого діє позивачка, паспорта громадянина України зразка 1994 року (у формі книжечки) в контексті правовідносин, що склались у цій справі.

Відповідно до частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

За наслідками судового розгляду, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, надав суду достатніх доказів на підтвердження обставин, на яких ґрунтуються його заперечення, про що описано вище.

Таким чином, виходячи з встановлених обставин справи, оцінивши докази в їх сукупності за правилами статті 90 КАС України та наведені положення чинного законодавства, суд дійшов висновку, що позов підлягає залишенню без задоволення за встановленої судом безпідставності його вимог.

Підстави для розподілу судових витрат відповідно до ст.139 КАС України відсутні.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_2 до Кременецького відділу Управління Державної міграційної служби в Тернопільській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повне судове рішення складено 08 жовтня 2025 року.

Реквізити учасників справи:

позивач:

- ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , паспорт серія НОМЕР_3 );

відповідач:

- Кременецький відділ Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області (місцезнаходження: вул. Хмельницького Богдана, 17, А, м. Кременець, Кременецький р-н, Тернопільська обл., 47004, код ЄДРПОУ 37839038).

Головуючий суддя Мірінович У.А.