08 жовтня 2025 року м. Житомир справа № 240/22931/24
категорія 108090000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Єфіменко О.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Управління Державної казначейської служби України у Житомирському районі Житомирської області до Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет позову на стороні відповідача - фінансове управління Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області, про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся представник Управління Державної казначейської служби України у Житомирському районі Житомирської області із позовом, в якому просить:
- визнати дії/бездіяльність Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області з ненадання Реєстру бюджетних зобов'язань, Реєстру бюджетних фінансових зобов'язань, документів, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов'язання та бюджетного фінансового зобов'язання для реєстрації бюджетних фінансових зобов'язань до Управління Казначейства відповідно до вимог Порядку № 309, а також незабезпечення наявності бюджетних асигнувань, встановлених кошторисом (з урахуванням змін до нього), та достатнього обсягу залишків коштів на відповідному рахунку, з метою виконання Рішення, протиправними;
- зобов'язати розпорядника бюджетних коштів - Оліївську сільську раду Житомирського району Житомирської області, надати Реєстри бюджетних зобов'язань, Реєстри бюджетних фінансових зобов'язань, документи, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов'язання та бюджетного фінансового зобов'язання для реєстрації бюджетних фінансових зобов'язань до Управління Казначейства, відповідно до вимог Порядку № 309, а також забезпечити наявність бюджетних асигнувань, встановлених кошторисом (з урахуванням змін до нього), та достатнього обсягу залишків коштів на відповідному рахунку.
Обґрунтовуючи позовні вимоги представник зауважує, що з метою забезпечення виконання судового рішення прийнятого Житомирським окружним адміністративним судом у справі № 240/29494/23 Управління Державної казначейської служби України у Житомирському районі Житомирської області (далі - Управління) звернулося до Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області (далі - відповідач, Оліївська сільська рада) та фінансового управління Оліївської сільської ради (далі - третя особа) для отримання визначеного бюджетним законодавством пакету документів та просило сільську раду негайно вжити заходів для можливості відображення в обліку бюджетних фінансових зобов'язань сільської ради за договором від 19.12.2019 № 107 у сумі 1 743 323,00 грн. У відповідь позивачу надійшов лист, яким повідомлено про відсутність достатнього обсягу бюджетних асигнувань та залишків коштів за кодами бюджетної класифікації для здійснення реєстрації бюджетних фінансових зобов'язань. Вважає такі дії/бездіяльність Оліївської сільської ради протиправними.
Ухвалою суду від 26.11.2024 прийнято позовну заяву до розгляду і відкрите провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи (у письмовому провадженні), залучено до участі у справі фінансове управління Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області, як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет позову на стороні відповідача.
Оліївська сільська рада не скористалася своїм процесуальним правом на подання до суду відзиву на позов.
Пояснення на позов від фінансового управління Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області до суду не надійшло.
Положення ч.5 ст.262, ч.1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд зазначає про таке.
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 15.02.2024 прийнятим по справі № 240/29494/23, визнано протиправними дії Управління Державної казначейської служби України у Житомирському районі Житомирської області по зняттю з реєстрації бюджетних фінансових зобов'язань Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області за договором від 19.12.2019 № 107 у сумі 1 743 323,00 грн та зобов'язано Управління Державної казначейської служби України у Житомирському районі Житомирської області зареєструвати бюджетні фінансові зобов'язання Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області за договором від 19.12.2019 №107 у сумі 1 743 323,00 грн. Вказане судове рішення набрало законної сили.
05.09.2024 Управління надіслало до Оліївської сільської ради та фінансового управління Оліївської сільської ради лист № 02-09-07/1511, в якому просило визначити бюджетну програму та код економічної класифікації видатків бюджету, надати визначеного бюджетним законодавством пакету документів та негайно вжити заходів для можливості відображення в обліку бюджетних фінансових зобов'язань Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області за договором від 19.12.2019 № 107 у сумі 1 743 323 грн.
За результатами розгляду листа Управління Оліївська сільська рада листом № 3.9 від 18.09.2024 повідомила про відсутність достатнього обсягу бюджетних асигнувань та залишків коштів за кодами бюджетної класифікації для здійснення реєстрації бюджетних фінансових зобов'язань, відповідно до рішення Житомирського окружного адміністративного суду № 240/29494/23 від 15.02.2024.
Управління вважає, що посадові особи Оліївської сільської ради протиправно вчиняють дії/бездіяльність щодо невиконання судового рішення, які полягають у ненаданні Реєстру бюджетних зобов'язань, Реєстру бюджетних фінансових зобов'язань, документів, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов'язання та бюджетного фінансового зобов'язання для реєстрації бюджетних фінансових зобов'язань до Управління Казначейства відповідно до вимог Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, а також незабезпечення наявності бюджетних асигнувань, встановлених кошторисом (з урахуванням змін до нього), та достатнього обсягу залишків коштів на відповідному рахунку, а тому звернулося до суду із даним позовом.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.
Правові засади функціонування бюджетної системи України, її принципи, основи бюджетного процесу і міжбюджетних відносин та відповідальність за порушення бюджетного законодавства визначаються Бюджетним кодексом України (далі- Бюджетний кодекс).
При виконанні державного бюджету і місцевих бюджетів застосовується казначейське обслуговування бюджетних коштів. Казначейство України забезпечує казначейське обслуговування бюджетних коштів на основі ведення єдиного казначейського рахунку, відкритого у Національному банку України, що передбачено ст.43 Бюджетного кодексу.
Відповідно до ст.46 Бюджетного кодексу стадіями виконання бюджету за видатками та кредитуванням є:
1) встановлення бюджетних асигнувань розпорядникам бюджетних коштів на основі та в межах затвердженого розпису бюджету;
2) затвердження кошторисів, паспортів бюджетних програм, а також порядків використання бюджетних коштів;
3) взяття бюджетних зобов'язань;
4) отримання товарів, робіт і послуг;
5) здійснення платежів відповідно до взятих бюджетних зобов'язань;
6) використання товарів, робіт і послуг для виконання завдань бюджетних програм;
7) повернення кредитів до бюджету (щодо кредитування бюджету).
Казначейство України здійснює реєстрацію та облік бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів і відображає їх у звітності про виконання бюджету. При реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань здійснюється перевірка відповідності напрямів витрачання бюджетних коштів бюджетному асигнуванню, паспорту бюджетної програми ч.5 ст.48 Бюджетного кодексу.
Відповідно до ст. 112 Бюджетного кодексу до повноважень Казначейства України з контролю за дотриманням бюджетного законодавства належить здійснення контролю за:
1) веденням бухгалтерського обліку всіх надходжень і витрат державного бюджету та місцевих бюджетів, крім випадку, передбаченого абзацами третім і четвертим частини другої статті 78 цього Кодексу, складанням та поданням фінансової і бюджетної звітності;
2) бюджетними повноваженнями при зарахуванні надходжень бюджету;
3) відповідністю кошторисів розпорядників бюджетних коштів показникам розпису бюджету;
4) відповідністю взятих бюджетних зобов'язань розпорядниками бюджетних коштів відповідним бюджетним асигнуванням, паспорту бюджетної програми;
5) відповідністю платежів взятим бюджетним зобов'язанням та відповідним бюджетним асигнуванням.
Казначейство України в межах своїх повноважень забезпечує організацію та координацію діяльності головних бухгалтерів бюджетних установ та контроль за виконанням ними своїх повноважень шляхом оцінки їх діяльності.
Відповідно до ч.1 ст.116 Бюджетного кодексу порушенням бюджетного законодавства визнається порушення учасником бюджетного процесу встановлених цим Кодексом чи іншим бюджетним законодавством норм щодо складання, розгляду, затвердження, внесення змін, виконання бюджету та звітування про його виконання
Відповідно до Бюджетного кодексу України, Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого Указом Президента України від 08.04.2011 № 446, наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2012 № 309 затверджено Порядок реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України (далі - Порядок № 309).
Порядок № 309 розроблено на виконання статей 43, 46, 48, 51, 112, 116-118 Бюджетного кодексу України та з метою забезпечення здійснення контролю органами Державної казначейської служби України (далі - орган Казначейства) при взятті бюджетних зобов'язань розпорядниками і одержувачами коштів державного та місцевих бюджетів, які перебувають на казначейському обслуговуванні, удосконалення механізмів використання бюджетних коштів та управління бюджетними коштами.
Розпорядники бюджетних коштів протягом 7 робочих днів з дати прийняття ними до виконання бюджетного фінансового зобов'язання, якщо інше не передбачено бюджетним зобов'язанням, подають до відповідного органу Казначейства Реєстр фінансових зобов'язань за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку в паперовій формі (у двох примірниках) разом із електронним носієм інформації, на якому записано файл проєкту цього документа, а також оригінали документів або їх копії, засвідчені в установленому порядку, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов'язання та бюджетного фінансового зобов'язання (п.2.4 Порядку № 309).
Відповідно до п.2.10 Порядку № 309 органи Казначейства не реєструють:
а) зобов'язання у разі:
відсутності у розпорядника бюджетних коштів бюджетних асигнувань, встановлених кошторисом;
відсутності документів, які підтверджують факт узяття бюджетного зобов'язання;
відсутності затвердженого в установленому порядку паспорта бюджетної програми (крім випадків, у яких законодавством не передбачено його затвердження);
невідповідності напрямів витрачання бюджетних коштів бюджетному асигнуванню, паспорту бюджетної програми;
відсутності документів щодо закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до законодавства у сфері закупівель;
недотримання розпорядниками бюджетних коштів бюджетних повноважень та обмежень, які вводяться законодавчими та іншими нормативно-правовими актами;
недотримання вимог щодо оформлення поданих документів;
б) фінансові зобов'язання у разі:
відсутності відповідного бюджетного зобов'язання, відображеного у бухгалтерському обліку виконання державного та місцевих бюджетів;
відсутності у розпорядника бюджетних коштів фактичних надходжень спеціального фонду;
відсутності документів, які підтверджують факт узяття бюджетного фінансового зобов'язання;
недотримання вимог щодо оформлення поданих документів;
невідповідності фінансового зобов'язання відповідному бюджетному зобов'язанню, відображеному в бухгалтерському обліку виконання державного та місцевих бюджетів;
недотримання розпорядниками бюджетних коштів бюджетних повноважень та обмежень, які вводяться законодавчими та іншими нормативно-правовими актами.
Якщо зобов'язання та/або фінансові зобов'язання не зареєстровані у зв'язку з порушенням бюджетного законодавства розпорядниками бюджетних коштів, органи Казначейства застосовують такі заходи впливу як попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення бюджетного законодавства та/або зупинення операцій з бюджетними коштами відповідно до п.1, 2 ч.1 ст. 117 Бюджетного кодексу України.
Пунктом 2.6 Порядку № 309 передбачено, що у кінці бюджетного періоду розпорядники бюджетних коштів подають до органу Казначейства Реєстри та/або Реєстри фінансових зобов'язань і підтвердні документи з урахуванням строків, визначених пунктом 2.3 цієї глави.
Після перевірки підтвердних документів по одному примірнику Реєстру та/або Реєстру фінансових зобов'язань і заявки на видачу готівки повертаються розпоряднику бюджетних коштів, а інші примірники цих документів залишаються на зберіганні в органі Казначейства. Форма заявки на видачу готівки затверджується Мінфіном.
Документи, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов'язання та/або бюджетного фінансового зобов'язання, повертаються розпоряднику з відміткою "зареєстровано та взято на облік" (п.2.7 Порядку № 309).
Відповідно до п.2.9 Порядку № 309 у разі змін умов бюджетних зобов'язань (додаткові договори, розірвання договору тощо) розпорядник бюджетних коштів повинен протягом 7 робочих днів з дати їх виникнення подати до органів Казначейства Реєстр та/або Реєстр фінансових зобов'язань і відповідні підтвердні документи щодо уточнення реквізитів та показників таких бюджетних зобов'язань.
У разі зняття з реєстрації бюджетних фінансових зобов'язань до органів Казначейства подається Реєстр фінансових зобов'язань разом з документами (накладна, акт тощо), що підтверджують повернення товару постачальнику з причин невідповідності договірним умовам, відповідним рішенням суду стосовно обсягів або якості виконаних робіт, наданих послуг, додатковою угодою про зміну умов договору тощо.
Аналіз викладених норм дає підстави для висновку, що для реєстрації бюджетних зобов'язань підлягає дотриманню певна процедура, така реєстрації може бути здійснена лише після надання розпорядником бюджетних коштів необхідної документації.
У ході судового розгляду справи встановлено, що Управління на виконання судового рішення прийнятого Житомирським окружним адміністративний судом у справі №240/29494/23 просило визначити бюджетну програму та код економічної класифікації видатків бюджету, надати визначеного бюджетним законодавством пакету документів та негайно вжити заходів для можливості відображення в обліку бюджетних фінансових зобов'язань Оліївської сільської ради за договором від 19.12.2019 № 107 у сумі 1 743 323 грн, однак Оліївська сільська рада листом № 3.9 від 18.09.2024 повідомила про відсутність достатнього обсягу бюджетних асигнувань та залишків коштів за кодами бюджетної класифікації для здійснення реєстрації бюджетних фінансових зобов'язань.
Отже, з метою уникнення порушень бюджетного законодавства необхідні дії, як розпорядник бюджетних коштів Оліївська сільська рада не вчинила, встановленого обов'язку, передбаченого положеннями Порядку № 309 не виконала, необхідні документи не надала.
В обґрунтування заявлених позовних вимог, представник Управління пояснив, що відповідно до вимог бюджетного законодавства для забезпечення виконання рішення Управлінням Оліївській сільській раді необхідно:
- визначати за якими саме фондами (загальним, спеціальним), КПКВК та КЕКВ необхідно здійснити реєстрацію бюджетних фінансових зобов'язань відповідно до рішення;
- забезпечити наявність бюджетних асигнувань, установлених кошторисами (планами використання бюджетних коштів), з урахуванням планів асигнувань (за винятком надання кредитів з бюджету) загального фонду бюджету, планів надання кредитів із загального фонду бюджету, планів спеціального фонду бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), помісячних планів використання бюджетних коштів відповідно до статті 48 Бюджетного кодексу (абз.1 п.2.1 Порядку № 309).
- у разі реєстрації бюджетних фінансових зобов'язань за спеціальним фондом бюджету забезпечити наявність відповідних фактичних надходжень спеціального фонду бюджету (відкритих асигнувань (виділених коштів), залишків коштів на спеціальних реєстраційних рахунках розпорядників бюджетних коштів (в частині власних надходжень) ( абз.2 п.2.1 Порядку № 309);
- надати до Управління Реєстр бюджетних зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів за формою згідно з додатком 1 до Порядку № 309 на паперових (у двох примірниках) та електронних носіях і оригінали документів або їх копії, засвідчені в установленому порядку, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов'язання (абз.1 п.2.2 Порядку № 309);
- надати до Управління Реєстр бюджетних фінансових зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів за формою згідно з додатком 2 до Порядку № 309 на паперових (у двох примірниках) та електронних носіях, а також оригінали документів або їх копії, засвідчені в установленому порядку, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов'язання та бюджетного фінансового зобов'язання (п.2.4 Порядку № 309).
При цьому, реєстрація відповідних Управлінням зобов'язань, за відсутності вищевказаних документів буде мати наслідком порушення бюджетного законодавства, визнання таких зобов'язань не бюджетними та неможливості здійснення їх оплати за рахунок бюджетних коштів.
Будь-яких письмових пояснень та спростувань на доводи Управління щодо допущеної бездіяльності спрямованої на невиконання обов'язку передбаченого вищевказаними положеннями законодавства розпорядник бюджетних коштів - Оліївська сільська рада у ході судового розгляду не надала.
Зважаючи на встановлені обставини справи, які підтверджені відповідними доказами, суд дійшов висновку, що визначені Законом зобов'язання відповідач, в даних спірних правовідносинах не виконала, необхідні дії не вчинила та передбачені Порядком № 309 документи не надала, що у свою чергу унеможливило Управління відповідно до вимог бюджетного законодавства зареєструвати бюджетні зобов'язання Оліївської сільської ради.
У ході судового розгляду даних спірних правовідносин з'ясовано, що бюджетні фінансові зобов'язання Оліївської сільської ради за договором від 19.12.2019 № 107 у сумі 1 743 323,00 грн зареєстровані Управлінням 28.01.2020 за КПКВК 0117321 "Будівництво освітніх установ та закладів" та КЕКВ 3122 "Капітальне будівництво (придбання) інших об'єктів", згідно з п. 2.4 Порядку № 309, на підставі наданих Оліївською сільською радою документів.
Відповідно до п. 2.7 Порядку № 309, після перевірки підтвердних документів один примірник Реєстру бюджетних фінансових зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів від 24.01.2020 №17 та документи, що підтверджують факт узяття бюджетного фінансового зобов'язання повернуто розпоряднику бюджетних коштів - Оліївській сільській раді Житомирського району Житомирської області, а інший примірник Реєстру бюджетних фінансових зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів залишився на зберіганні в Управлінні.
Однак, у подальшому Оліївською сільською радою Житомирського району Житомирської області прийнято рішення щодо зняття раніше зареєстрованих бюджетних фінансових зобов'язань, зареєстрованих 28.01.2020 за КПКВК 0117321 "Будівництво освітніх установ та закладів" та КЕКВ 3122 "Капітальне будівництво (придбання) інших об'єктів за договором від 19.12.2019 № 107 у сумі 1 743 323,00 грн.
Так, відповідно до п.2.9 Порядку № 309, 27.02.2020 Оліївською сільською радою надано до Управління Реєстр бюджетних фінансових зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів від 26.02.2020 № 23 з відповідними підтвердними документами щодо зняття бюджетних фінансових зобов'язань (відповідно до пункту 2.7 Порядку № 309, один примірник реєстру бюджетних фінансових зобов'язань та підтвердні документи повернуто розпоряднику бюджетних коштів, а інший примірник реєстру бюджетних фінансових зобов'язань залишився на зберіганні в Управлінні).
У той час, як пояснив представник Управління, що реєстрацію бюджетних фінансових зобов'язань за КПКВК 0117321 та КЕКВ 3122, тобто які зареєстровані у 2020 році, здійснити наразі не можливо, оскільки за вказаними кодами бюджетної класифікації видатків бюджетні асигнування складають лише 108 484,00 грн, а залишки коштів взагалі відсутні. Крім того зазначає, що спеціалізоване програмне забезпечення - АС "Є-Казна" побудовано відповідно до вимог бюджетного законодавства, тобто містять технічні обмеження, що не дозволяють працівникам Управління здійснити операції, так як порушують чіткі вимоги бюджетного законодавства та технічно не дозволить Управлінню здійснити реєстрацію бюджетного зобов'язання та бюджетного фінансового зобов'язання Оліївської сільської ради у вказаному випадку.
Проаналізувавши встановлені обставини справи у правовій площині викладених законодавчих норм, суд дійшов висновку, що неподання розпорядником бюджетних коштів - Оліївською сільською радою документів, необхідних для реєстрації бюджетних фінансових зобов'язань, а також оригіналів документів або їх копій, засвідчених в установленому порядку, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов'язання та бюджетного фінансового зобов'язання є порушенням процедури реєстрації бюджетних фінансових зобов'язань, визначеної статтею 48 Бюджетного кодексу та Порядком № 309.
У той час процедура реєстрації бюджетних фінансових зобов'язань передбачає певну послідовність та встановлені правила, які при розгляді питання про реєстрацію та взяття на облік бюджетних зобов'язань розпорядників та одержувачів бюджетних коштів необхідно дотримуватися. За наслідками порушень таких процедурних питань зобов'язання взяті учасником бюджетного процесу без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених Бюджетним кодексом та Законом України Про державний бюджет не можуть вважатися бюджетними зобов'язаннями і не підлягають оплаті за рахунок бюджетних коштів. Крім цьому, взяття таких зобов'язань без дотримання відповідної процедурі є порушенням бюджетного законодавства та витрати бюджету на покриття таких зобов'язань не здійснюються.
За встановленими фактичними обставинами справи та наданим об'єктивним та обґрунтованим їх аналізом суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.
Інші доводи, що можуть вплинути на правильність вирішення судом спору, що розглядається, матеріали справи не містять.
Відповідно до частини другої статті 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Суд враховує, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним і таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.
За визначенням ч.1 ст. 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Достатніми, у розумінні частини першої статті 76 КАС України, є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
За змістом ч.2 вищезазначеної правової норми процесуального закону, питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Разом з тим ч.1 ст. 77 КАС України покладає на кожну сторону обов'язок довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Отже, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що відповідач не надав суду доказів, які спростовували б доводи Управління, а тому заявлені позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.2 ст.139 КАС України, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Дана справа відомості про витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз, а тому сплачений судовий збір не підлягає стягненню.
Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 КАС України, суд
вирішив:
Адміністративний позов Управління Державної казначейської служби України у Житомирському районі Житомирської області (вул. Лесі Українки, 1, м. Житомир, 10003. ЄДРПОУ: 38035705) до Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області (вул. Леоніда Ступницького, 68, с. Оліївка, Житомирський район, Житомирська область, 12402. ЄДРПОУ: 04348409), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет позову на стороні відповідача - фінансове управління Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, задовольнити.
Визнати бездіяльність Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області щодо ненадання Реєстру бюджетних зобов'язань, Реєстру бюджетних фінансових зобов'язань, документів, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов'язання та бюджетного фінансового зобов'язання для реєстрації бюджетних фінансових зобов'язань до Управління Казначейства відповідно до вимог Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2012 № 309, а також незабезпечення наявності бюджетних асигнувань, встановлених кошторисом (з урахуванням змін до нього), та достатнього обсягу залишків коштів на відповідному рахунку, з метою виконання Рішення, протиправною.
Зобов'язати розпорядника бюджетних коштів - Оліївську сільську раду Житомирського району Житомирської області, надати Реєстри бюджетних зобов'язань, Реєстри бюджетних фінансових зобов'язань, документи, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов'язання та бюджетного фінансового зобов'язання для реєстрації бюджетних фінансових зобов'язань до Управління Казначейства, відповідно до вимог Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2012 № 309, а також забезпечити наявність бюджетних асигнувань, встановлених кошторисом (з урахуванням змін до нього), та достатнього обсягу залишків коштів на відповідному рахунку для реєстрації бюджетних фінансових зобов'язань за договором від 19.12.2019 № 107 у сумі 1 743 323,00 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.В. Єфіменко
Повний текст складено: 08 жовтня 2025 р.
08.10.25