Постанова від 07.10.2025 по справі 489/7720/25

Справа № 489/7720/25

Провадження № 3/489/1956/25

ПОСТАНОВА

іменем України

07 жовтня 2025 року місто Миколаїв

Суддя Інгульського районного суду міста Миколаєва Валігурський Г.Ю., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Головного управління ДПС у Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , до адміністративної відповідальності раніше не притягувався,

за ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП),

ВСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 563 від 15.09.2025, 25.07.2025, при проведенні фактичної перевірки ТОВ «ВЛАД» за адресою: м. Миколаїв, вул. 12 Поздовжня, буд. 49-Б встановлено факт не ведення (ведення з порушенням) менеджером АЗС ТОВ «ВЛАД» ОСОБА_1 встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, обліку товарних запасів, за місцем їх реалізації, а саме: надлишок товарних запасів вартістю 4107,39 грн, чим порушено вимоги п. 12 ст. 3 ЗУ від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

ОСОБА_1 подав заяву про розгляд справи без його участі у якій вказав, що вину у вчиненом у правопорушенні визнає в повному обсязі, щоро кається.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Враховуючи належне повідомлення ОСОБА_1 про час та місце розгляду справи, суд вважає за можливе надати оцінку обставинам, викладеним у протоколі про адмінстратвине правопорушення, та доказам доданим до протоколу за відсутності ОСОБА_1 .

Дослідивши матеріали, що знаходяться у справі (протокол про адміністративне правопорушення; копію запрошення для складання адміністративного протоколу та копію рекомендованого повідомлення про його отримання ОСОБА_1 , копію акту №1226/14-29-09-02-08/20908084 від 25.07.2025, що засвідчує факт неявки для ознайомлення та підписання акта (довідки) фактичної перевірки та копію рекомендованого повідомлення про його отримання, копію акту про результати фактичної перевірки від 25.07.2025 №12273/14-29-09-02-07/20908084, копію акту зняття залишків товарно-матеріальних цінностей (пального), які знаходяться за адресою місця перевірки від 16.07.2025, копію Х-звіту №1558 за 16.07.25, копію результатів проведення зняття залишків пального на 16.07.2025, копію наказу №31 від 01.10.2007 про прийняття ОСОБА_1 на роботу на посаду менеджера (управителя) з роздрібної торгівлі не продовольчими товарами, копію наказу ГУ ДПС у Миколаївській області №964-П від 15.07.2025 про проведення фактичної перевірки, копію направлення на перевірку від 16.07.2025 №1649/14-29-09-02-06, копію ідентифікаційних даних ТзОВ «ВЛАД», суддя дійшов таких висновків.

Диспозиція ч. 1 ст. 155-1 КУпАП передбачає настання адміністративної відповідальності за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані:вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку. Порядок та форма обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку, встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. При цьому суб'єкт господарювання зобов'язаний надати контролюючим органам на початок проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), що підтверджують облік та походження товарних запасів (зокрема, але не виключно, документи щодо інвентаризації товарних запасів, документи про отримання товарів від інших суб'єктів господарювання та/або документи на внутрішнє переміщення товарів), які на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об'єкті).

Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість (крім тих, які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).

Згідно Акту про результат фактичної перевірки № 12273/14-29-09-02-07/20908084 від 25.07.2025 посадовими особами ГУ ДПС у Миколаївській області 16.07.2025 о 14:49 проведена перевірка ТОВ «ВЛАД» за адресою: вул. 12 Поздовжня, буд. 49-Б, м. Миколаїв. З направленням на право проведення перевірки ознайомлено під підпис менеджера АЗС ТОВ «ВЛАД» ОСОБА_1 . Під час перевірки повноти обліку товарних запасів встановлено надлишок фактичних залишків пального, проведено зняття залишків пального у резервуарах метроштоком та/або за допомогою пристроїв для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі. За результатами вимірювань встановлено фактичні залишки пального: ДП-Л-Євро5-В0 (резервуар 1) (код за УКТ ЗЕД 271019 43 00) - 11398 л; ДП-Л-Євро5-В0 (резервуар 2) (код за УКТ ЗЕД 271019 43 00) - 14519 л; Бензин А-95 (резервуар 3) (код за УКТ ЗЕД 2710 12 45 12) - 0 л; Бензин А-95-Євро5-Е5 (резервуар 4) (код за УКТ ЗЕД 2710 12 45 01) - 20130 л. За результатами зняття залишків пального було складено Додаток 2 в якому відображено надлишок пального (з урахуванням відносної похибки) вартістю 4107,39 грн., а саме: ДП-Л-Євро5-В0 (код за УКТ ЗЕД 271019 43 00) у кількості 79,37 л вартістю 4107,39 грн.

Зафіксовані у Акті порушення залишки пального підтверджуються копією Х-Звіту №1558 за 16.07.2025, у якому зазначено залишки нафтопродуктів у резервуарі 1 - 11409,69 л, у резервуарі 2 14323,48, у резервуарі 3 - 0,00 л, у резервуарі 4 - 20121,14 л та результатами проведення зняття залишків пального на 16.07.2025, згідно яких фактичний залишок нафтопродуктів у резервуарі 1 - 11398 л, у резервуарі НОМЕР_2 , у резервуарі 3 - 0 л, у резервуарі 4 - 20130 л, а з урахуванням відносної похибки надлишок пального становить 79,37 л.

Оцінюючи досліджені докази, суд приходить до висновку, що останні узгоджуються між собою щодо часу, місця та обставин, вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, ставити їх під сумнів підстав немає, оскільки останні вказують на наявність в діях особи, що притягається до адміністративної відповідальності, складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.

Оцінивши сукупність досліджених доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суддя дійшов висновку, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, дійсно допустила порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами в їх сукупності.

Таким чином, встановлені суддею обставини вказують на наявність вини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у вчиненні інкримінованого їй правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.

Враховуючи особу, яка притягується до адміністративної відповідальності (вперше притягується), обставини вчинення адміністративного правопорушення, вважаю за доцільне накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальних межах санкції ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з особи, на яку накладено стягнення, підлягає стягненню судовий збір в дохід держави.

Керуючись ч. 12 ст. 155-1, ст.ст. 252, 280, 283, 284, 285 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) грн 00 коп (який підлягає сплаті та перерахуванню за такими реквізитами: отримувач коштів: УК у м.Миколаїв/Інгульський р-н/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37992030, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, рахунок отримувача: UА448999980313070106000014482).

Роз'яснити, що згідно ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із ст. 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять ) грн 60 коп. (який підлягає сплаті та перерахуванню за такими реквізитами: отримувач: ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Миколаївського апеляційного суду через Інгульський районний суд міста Миколаєва.

Суддя Г.Ю. Валігурський