Постанова від 24.09.2025 по справі 477/1350/25

Справа № 477/1350/25 Провадження № 3/477/683/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 вересня 2025 р. м. Миколаїв

Суддя Вітовського районного суду Миколаївської області Полішко В.В., розглянувши справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з відділення ВП №4 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області, про притягнення

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого: АДРЕСА_1 , не працюючого, паспорт серія НОМЕР_1 , виданий 24.10.2002 року Веселинівським РВ УМВС України в Миколаївській області, реєстраційний номер облікової картки платника податків - неможливо однозначно ідентифікувати фізичну особу,

до адміністративної відповідальності частиною 5 статті 126, частиною 2 статті 130 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

07 липня 2025 року на адресу суду надійшли справи про адміністративне правопорушення №477/1350/25 та №477/1351/25 (провадження 3/477/683/25, 3/477/684/25) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 5 статті 126, частиною 2 статті 130 КУпАП.

На підставі статті 36 КУпАП, оскільки одна особа обвинувачується у вчиненні двох адміністративних правопорушень, вважаю необхідним об'єднати вказані справи про адміністративні правопорушення в єдине провадження та присвоїти їм єдиний номер 477/1350/25, залишивши номери проваджень № 3/477/683/25, 3/477/684/25.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 01 липня 2025 року, серії ЕПР1, №378518, та встановлено під час розгляду справи - 01 липня 2025 року близько 22-35 години ОСОБА_1 по вул. Центральній в смт. Воскресенське Миколаївського району Миколаївської області, керував транспортним засобом - «Chevrolet Aveo», державний номерний знак НОМЕР_2 , при цьому будучи позбавленим права керування транспортними засобами, чим порушив вимоги пункту 2.1 «а» Правил дорожнього руху України. Правопорушення вчинено повторно протягом року.

Постановою Інгульського районного суду м. Миколаєва від 19 червня 2025 року та 13 травня 2025 року ОСОБА_1 притягнутий до адміністративної відповідальності за частиною 5 статті 126 КУпАП.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за частиною 5 статті 126 КУпАП.

Крім цього, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 01 липня 2025 року, серії ЕПР1, №378507, та встановлено під час розгляду справи - 01 липня 2025 року близько 22-35 години ОСОБА_1 по вул. Центральній в смт. Воскресенське Миколаївського району Миколаївської області, керував транспортним засобом - «Chevrolet Aveo», державний номерний знак НОМЕР_2 , з явними ознаками наркотичного сп'яніння: розширені зіниці очей, що не реагують на світло, виражене тремтіння пальців рук, почервоніле обличчя, від проходження тесту на стан наркотичного сп'яніння в установленому законом порядку відмовився, чим порушив вимоги пункту 2.5 Правил дорожнього руху України.

Постановою Ленінського районного суду м. Миколаєва від 15 жовтня 2024 року ОСОБА_1 визнано винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП. Призначено покарання у виді штрафу в сумі 17000,00 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік. Постанова набрала законної сили.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за частиною 2 статті 130 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив, про дату та час розгляду справи судом повідомлений своєчасно за місцем проживання та реєстрації.

Через неявку особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, судовий розгляд неодноразово відкладався.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, була присутня при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, повідомлений про розгляд справи Вітовським районним судом Миколаївської області.

Рішенням Європейського суду з прав людини від 03 квітня 2008 року у справі «Пономарьов проти України» наголошено, що сторони в розумні інтервали часу мають вжити заходи, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження.

Відповідно до статті 268 КУпАП явка особи при розгляді цієї справи не визначена як обов'язкова. Заяви про відкладення судового засідання, призначеного на 24.09.2025 року, від ОСОБА_1 не надходило.

З огляду на вказане, вважаю за можливе розглянути справу за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Вивчивши та проаналізувавши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до наступного висновку.

Відповідно до Закону України «Про дорожній рух» та п. 1.1 Правил дорожнього руху (далі правила) єдиний порядок дорожнього руху на всій території України встановлюють названими Правилами.

Пунктом 2.1 «а» водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії.

У зв'язку з цим, водій повинен мати при собі посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії.

Відповідно до довідки ВП №4 МРУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 25 жовтня 2024 року позбавлений права керування транспортним засобом строком на один рік.

19 червня 2025 року постановою Інгульського районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за частиною 5 статті 126 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у сумі 40800,00 грн., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк п'ять років.

Крім цього, згідно з постановою Інгульського районного суду м. Миколаєва від 13 травня 2025 року ОСОБА_1 притягувався до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене частиною 5 статті 126 КУпАП, на нього було накладене стягнення у вигляді штрафу у сумі 40800,00 грн., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк п'ять років.

Таким чином, вина ОСОБА_1 увчиненні адміністративного правопорушення підтверджується дослідженими у справі доказами та тягне адміністративну відповідальність, передбачену частиною 5 статті 126 КУпАП.

Пунктом 2.3 «б» Правил дорожнього руху України визначено, що для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі.

Згідно з п.п. «б» п. 2.5 Правил водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

У зв'язку з цим, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Процедуру встановлення проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та оформлення результатів такого огляду визначено однойменною Інструкцією, яка затверджена спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України і Міністерства охорони здоров'я від 09 листопада 2015 року № 1452/735, що зареєстрована в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за № 1413/27858.

Диспозицією частини 2 статті 130 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, а саме: за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Судом досліджені матеріали справи, а саме: направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції з огляду на який у результаті огляду, проведеного поліцейським СРПП ВП №4 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області від 01 липня 2025 року, в якому зазначено, що особа відмовилася від проходження огляду на стан сп'яніння, зазначені виявлені ознаки наркотичного сп'яніння: розширені зіниці очей, тремтіння пальців рук; письмові пояснення свідка ОСОБА_2 від 01 липня 2025 року, який підтвердив відмову ОСОБА_1 від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння в медичному закладі; письмові пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності від 01 липня 2025 року в яких вказав, що відмовився їхати до медичного закладу для проходження огляду на стан сп'яніння. також зазначив, що при ньому не було посвідчення водія.

До матеріалів справи долучений DVD-R диск з бодікамери інспектора на місці зупинки на якому містяться два відеофайла. На першому зафіксовано рух та зупинку транспортного засобу. На другому відео інспектором було запропоновано пройти огляд на стан наркотичного сп'яніння в медичному закладі. Водночас, особа відмовилася від проходження огляду на стан сп'яніння в медичному закладі. Відмова зафіксована на відео.

Зі змісту досліджених письмових доказів, вбачається дотримання працівниками поліції процедури проведення огляду водія на стан сп'яніння на місці зупинки, передбаченої Розділом ІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України, МОЗ України від 09 листопада 2015 року № 1452/735, а також передбаченої частиною 2 статті 266 КУпАП. Огляд проводився із застосуванням технічного засобу відеозапису, а тому не були залучені свідки під час складання протоколу про адміністративне правопорушення.

Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується дослідженими у справі доказами та тягне адміністративну відповідальність, передбачену частиною 2 статті 130 КУпАП.

Статтею 36 КУпАП визначено, що у разі якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Враховуючи обставини справи та особу правопорушника, приходжу до висновку, що слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції частини 5 статті 126 КУпАП, яке є більш серйозним правопорушенням з числа вчинених.

Крім цього, на підставі ЗУ «Про судовий збір» підлягає стягненню з порушника на користь держави судовий збір у сумі 605,60 грн

Керуючись ч. 5 ст. 126, ч. 2 ст. 130, ст.ст. 283, 284 КпАП України,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративні справи за № 477/1350/25, 477/1351/25, номером провадження 3/477/683/25, 3/477/684/25 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених частиною 5 статті 126, частиною 3 статті 130 КУпАП, об'єднати в одне провадження та присвоїти їм єдиний номер 477/1319/25, залишивши номера проваджень провадження 3/477/679/25, 3/477/680/25.

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною 5 статті 126, частиною 3 статті 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 40800 (сорок тисяч вісімсот) грн. 00 коп., з позбавленням права керування транспортним засобом на строк 5 (п'ять) років, без оплатного вилученням транспортного засобу.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. (рахунок UA908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача код за ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету 22030106, судовий збір).

Штраф перераховувати на рахунок UA438999980313010149000014001, отримувач коштів Миколаїв. ГУК/Микол.обл./21081300, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37992030, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету - 21081300, призначення платежу - штраф.

Постанова може бути оскаржена через Вітовський районний суд Миколаївської області до Миколаївського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя В.В.Полішко