07.10.25 Справа № 469/915/25
3/469/439/25
07 жовтня 2025 року с-ще Березанка
Суддя Березанського районного суду Миколаївської області Гапоненко Н.О., за участю секретаря судового засідання Потриваєвої М.А., прокурора Обращенко Ю.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки і жительки АДРЕСА_1 , громадянки України, освіта вища, на утриманні троє неповнолітніх дітей, РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
встановила:
З протоколу № 361 від 20 червня 2025 року про вчинення адміністративного правопорушення, пов"язаного з корупцією, вбачається, що ОСОБА_1 , яка займала посаду головного спеціаліста Березанського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Миколаївському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що відноситься до посад державної служби категорії "в", та була суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення відповідно до п.п."в" п.1 ч.1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", на підставі ч. 1 ст.45 вказаного Закону була зобов'язана щорічно подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством; декларацію за 2022 рік необхідно було подати у термін до 31 січня 2024 року, проте без поважних причин ОСОБА_1 подала вказану декларацію лише 01 березня 2024 року, чим допустила порушення встановленого строку подання щорічної декларації.
З протоколу № 362 від 20 червня 2025 року про вчинення адміністративного правопорушення, пов"язаного з корупцією, вбачається, що ОСОБА_1 , яка займала посаду головного спеціаліста Березанського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Миколаївському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що відноситься до посад державної служби категорії "в", та була суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення відповідно до п.п."в" п.1 ч.1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", на підставі абз. 1 ч. 2 ст.45 вказаного Закону була зобов'язана при припиненні діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подати декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями за формою, що визначається Національним агентством; наказом № 829-К від 03 лютого 2023 року ОСОБА_1 була звільнена з вказаної посади 06 лютого 2023 року та повинна була подати декларацію у термін до 31 січня 2024 року, проте без поважних причин ОСОБА_1 подала вказану декларацію лише 01 березня 2024 року, чим допустила порушення встановленого строку подання декларації "при звільненні".
З протоколу № 363 від 20 червня 2025 року про вчинення адміністративного правопорушення, пов"язаного з корупцією, вбачається, що ОСОБА_1 , яка займала посаду головного спеціаліста Березанського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Миколаївському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що відноситься до посад державних службовців категорії "в", та була суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення відповідно до п.п."в" п.1 ч.1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", на підставі ч. 1 ст.45 вказаного Закону була зобов'язана щорічно подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством; декларацію за 2021 рік необхідно було подати у термін до 31 січня 2024 року, проте без поважних причин ОСОБА_1 подала вказану декларацію лише 01 березня 2024 року, чим допустила порушення встановленого строку подання щорічної декларації.
З протоколу № 364 від 20 червня 2025 року про вчинення адміністративного правопорушення, пов"язаного з корупцією, вбачається, що ОСОБА_1 , яка займала посаду державного виконавця Березанського відділу Державної виконавчої служби у Миколаївському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) та була суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення відповідно до п.п."в" п.1 ч.1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", на підставі абз. 1 ч. 2 ст.45 вказаного Закону була зобов'язана при припиненні діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подати декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями за формою, що визначається Національним агентством; наказом № 5359\к від 07 липня 2023 року ОСОБА_1 звільнена з займаної посади 12 липня 2023 року та повинна була подати декларацію у термін до 31 січня 2024 року, проте без поважних причин ОСОБА_1 подала вказану декларацію лише 22 березня 2024 року, чим допустила порушення встановленого строку подання декларації типу "при звільненні".
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала, щиро розкаялась у вчиненому та пояснила, що має на утриманні троє дітей: доньку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та доньку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яких виховує сама. Двоє дітей мають інвалідність: син страждає на цукровий діабет 1 типу з тяжкими ускладненнями, є інсулінозалежним і потребує постійного контролю стану здоров'я та медичного лікування; молодша донька має порушення стану психічного здоров'я, що потребують регулярного догляду, медичного нагляду та спеціальних навчально-реабілітаційних занять, які дитина повинна проходити тричі на тиждень у спеціалізованому закладі м. Миколаєва. Окрім основних захворювань, діти також часто хворіють на вірусні інфекції та інші сезонні хвороби, через що вона фізично не встигала своєчасно слідкувати за змінами в законодавстві, тому вважала, що всі необхідні декларації повинна подати до 01 квітня 2024 року.
Прокурор Обращенко Ю.В. підтримала складені протоколи про адміністративне правопорушення та просила застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Крім визнання вини ОСОБА_1 її вина підтверджується сукупністю данних протоколів про адміністративне правопорушення № 361 від 20 червня 2025 року (т.1 а.с.1-10), № 362 від 20 червня 2025 року (т.1 а.с. 65-74), № 363 від 20 червня 2025 року (т.1 а.с.130-139), № 364 від 20 червня 2025 року (т.1 а.с. 196-205), копією наказу № 1743/К від 30 червня 2021 року про призначення ОСОБА_1 на посаду головного спеціаліста Березанського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Миколаївському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (т.14 а.с.29), копією наказу № 829-К від 03 лютого 2023 року про звільнення ОСОБА_1 (т.1 а.с.30), копією наказу № 3686-к від 08 травня 2023 року про призначення ОСОБА_1 на посадудержавного виконавця Березанського відділу Державної виконавчої служби у Миколаївському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (т.1 а.с.215), копією наказу № 5359к від 07 липня 2023 року про звільнення ОСОБА_1 (т.1 а.с.216), скрін-шотами подачі декларацій, іншими матеріалами справи.
Доказів існування обставин, які б об"єктивно перешкоджали своєчасному поданню декларацій протягом тривалості усього періоду з моменту настання нового календарного року (у випадку щорічних декларацій) та моменту звільнення і до 31 січня 2024 року, суду не надано.
Зазначені ОСОБА_1 обставини не могли об"єктивно призвести до неможливості подання нею декларацій у встановлені законом строки, тим більше, що ці строки були продовжені у зв"язку з воєнним станом.
У діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне без поважних причин подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.
Обставиною, що пом"якшує відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення, є щире каяття особи.
Обставин, що обтяжують відповідальність, судом не встановлено.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступеню її вини, визнання нею своєї винуватості та припинення порушення до його виявлення шляхом подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також припинення державної служби, відсутність прямого умислу на ухилення від декларування доходів та значної суспільної небезпеки, збитків чи шкідливих наслідків внаслідок вчинення правопорушення, а також враховуючи, що ОСОБА_1 виховує трьох неповнолітніх дітей, двоє з яких є особами з інвалідністю та потребують відповідної допомоги сторонніх осіб, реабілітації і лікування, що підтверджується наданими медичними документами, у тому числі про встановлення груп інвалідності, вважаю, що вказані обставини значно зменшують суспільну небезпечність вказаного правопорушення, у зв"язку з чим його можливо визнати правопорушення малозначним та на підставі ст. 22 КУпАП провадження у справі закрити.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 252, 280, 283, п.1 ст. 284 КУпАП,-
постановила:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Провадження у справі закрити у зв'язку з малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення.
Оголосити ОСОБА_1 усне зауваження про недопустимість вказаних порушень закону.
Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Березанський районний суд Миколаївської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.
Суддя: