ЄУН: 336/9726/25
Провадження №: 2/336/4694/2025
08.10.25
про відкриття провадження у справі
08 жовтня 2025 року суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Звєздова Н.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи - Приватний нотаріус Запорізького міського нотаріального округу Нароха Ольга Василівна, Приватний нотаріус Запорізького міського нотаріального округу Хамула Наталія Григорівна, П'ята запорізька державна нотаріальна контора, про визнання права власності в порядку спадкування за законом, -
Представник позивача - адвокат Вертелецький М.О., який діє на підставі ордеру серії АР 1268359 від 02.10.2025, звернувся з вказаним позовом до суду, в якому просив визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/4 частки житлового будинку АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 2/4 частки житлового будинку АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
На підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу передано в провадження судді Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Звєздової Н.С.
Позов підсудний Шевченківському районному суду м. Запоріжжя.
Підстави для залишення заяви без руху, повернення заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні.
Враховуючи категорію та складність справи, а також ч. 4 ст. 274 ЦПК України, суд дійшов висновку про розгляд справи в порядку загального позовного провадження.
Відповідно до ст.ст.83,84, суд в разі неможливості надати стороною відповідний доказ, має право витребувати його ухвалою суду, а будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. З огляду на вказане, суд вважає за необхідне клопотання представника позивача про витребування доказів - задовольнити.
Керуючись ст.13, 84, 187, 260,274 ЦПК України, суддя,
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи - Приватний нотаріус Запорізького міського нотаріального округу Нароха Ольга Василівна, Приватний нотаріус Запорізького міського нотаріального округу Хамула Наталія Григорівна, П'ята запорізька державна нотаріальна контора, про визнання права власності в порядку спадкування за законом.
Призначити розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Підготовче засідання провести о 10.00 годині 17 грудня 2025 року в залі Шевченківського районного суду м. Запоріжжя, за адресою: м. Запоріжжя, вул. Чарівна, буд. 117-А, каб. 24.
Відповідно до ст. 187 ч. 2 ЦПК України зазначаємо наступні відомості:
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 .
Третя особа: П'ята запорізька державна нотаріальна контора, ЄДРПОУ 02884150, місцезнаходження: м. Запоріжжя, вул. Цитрусова, буд. 5.
Третя особа: Приватний нотаріус Запорізького міського нотаріального округу Нароха Ольга Василівна, місцезнаходження: м. Запоріжжя, вул. Поштова, буд. 27/29, оф. 90.
Третя особа: Приватний нотаріус Запорізького міського нотаріального округу Хамула Наталя Григорівна, місцезнаходження: м. Запоріжжя, вул. Поштова, буд. 27/29 прим. 3.
Ухвалу про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи.
Відповідач у п'ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі має право надіслати: суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; позивачу - копію відзиву та доданих до нього документів. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Позивач у п'ятиденний строк з дня вручення відзиву має право надіслати суду відповідь на відзив. Копія відповіді на відзив з копіями доданих до неї документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду.
Відповідач у п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив має право надіслати суду заперечення. Копія заперечення з копіями доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) заперечення до суду.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, у п'ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі має право надіслати: суду - пояснення щодо позову, іншим учасникам справи - копію пояснень. Зазначені дії третя особа має право вчинити у п'ятиденний строк з дня вручення відзиву
Роз'яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив) є їхнім правом. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Витребувати у П'ятої запорізької нотаріальної контори належним чином завірену копію спадкової справи № 1003/2009, заведеної після смерті ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_5 .
-інформацію щодо наявності чи відсутності спадкових справ, заведених після смерті ОСОБА_6 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_6 та ОСОБА_7 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_7 .
Витребувати у приватного нотаріуса Запорізького міського нотаріального округу Нарохи Ольги Василівни належним чином завірену копію спадкової справи № 71/2018, заведеної після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Витребувати у приватного нотаріуса Запорізького міського нотаріального округу Хамули Наталі Григорівни належним чином завірену копію спадкової справи № 111/2024, заведеної після смерті ОСОБА_8 , яка сталась ІНФОРМАЦІЯ_8 .
Витребувані докази надати безпосередньо суду протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання вказаної ухвали.
Попередити осіб, на яких цією ухвалою покладено обов'язок подати докази, що у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України.
Особи, які не мають можливості подати витребувані докази взагалі або у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня отримання цієї ухвали.
Відповідно до ч.3 ст.183 ЦПК України, учасник справи має право додати до письмової заяви, клопотання - проект судового процесуального документу, постановити який він просить суд.
Проект документу можна подать на електронну адресу суду inbox@sh.zp.court.gov.ua з посиланням на номер справи та ПІБ судді.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається http://court.gov.ua
Суддя: Н.С. Звєздова