Справа № 522/14136/25
Провадження № 2/522/6744/25
07 жовтня 2025 року суддя Приморського районного суду м. Одеси Чорнуха Ю.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 від 26.09.2025 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Орган опіки та піклування Приморської районної адміністрації Одеської міської ради про надання дозволу суду на тимчасовий виїзд дитини за кордон без згоди та супроводу матері,-
У провадженні Приморського районного суду м. Одеси перебуває цивільна справа за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Орган опіки та піклування Приморської районної адміністрації Одеської міської ради про надання дозволу суду на тимчасовий виїзд дитини за кордон без згоди та супроводу матері.
26.09.2025 на адресу Приморського районного суду м. Одеси від позивача ОСОБА_1 надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, в якій заявник просить надати ОСОБА_3 можливість участі у судовому засіданні, призначеному на 09.10.2025 0 14:00 годині в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Суд, дослідивши заяву представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, дійшов наступних висновків.
Згідно з ч. 7 ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 212 Цивільного процесуального кодексу України учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Всупереч вимогам ч. 2 ст. 212 ЦПК України позивач ОСОБА_1 не надав суду доказів надсилання іншим учасникам судового процесу заяви з додатками від 26.09.2025 про участь у судових засіданні ОСОБА_3 в режимі відеоконференції.
З огляду на зазначене, заява позивача ОСОБА_1 від 26.09.2025 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 212 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-
У задоволенні заяви ОСОБА_1 від 26.09.2025 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Орган опіки та піклування Приморської районної адміністрації Одеської міської ради про надання дозволу суду на тимчасовий виїзд дитини за кордон без згоди та супроводу матері - відмовити.
Ухвала окремо від рішення суду в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Юлія ЧОРНУХА