Ухвала від 06.10.2025 по справі 908/2480/24

УХВАЛА

06 жовтня 2025 року

м. Київ

cправа № 908/2480/24

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:

Баранця О. М. - головуючого, Кролевець О. А., Мамалуя О. О.

розглянувши матеріали касаційної скарги ОСОБА_1

на постанову Центрального апеляційного господарського суду

у складі колегії суддів: Паруснікова Ю.Б., Верхогляд Т.А., Іванова О.Г.

від 21.08.2025 (повний текст складено 19.09.2025)

у справі за позовом ОСОБА_1

до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Центральний 23»

про визнання частково недійсним рішення загальних зборів,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Господарського суду Запорізької області з позовом про визнання недійсним рішення загальних зборів Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Центральний 23», оформленого протоколом № 1/24 від 28.04.24, в частині визначення вартості утримання будинку для нежитлового приміщення VI (літ. А-13) загальною площею 575,6 м2 в розмірі 6,50 грн за 1 м2.

Рішенням Господарського суду Запорізької області від 28.01.2025 у справі № 908/2480/24 позов задоволено; визнано недійсним рішення загальних зборів ОСББ «Центральний 23», оформлене протоколом № 1/24 від 28.04.24 в частині визначення вартості утримання будинку для нежитлового приміщення VI (літ. А-13), загальною площею 575,6 кв.м., в розмірі 6,50 грн за 1 кв.м.; стягнуто з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Центральний 23» на користь ОСОБА_1 17 000,00 грн витрат на правничу допомогу та 2 422,40 грн судового збору.

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Центральний 23» звернулось до Центрального апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою на рішення Господарського суду Запорізької області від 28.01.2025 у справі № 908/2480/24.

Постановою Центрального апеляційного господарського суду від 21.08.2025 у справі № 908/2480/24 апеляційну скаргу Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Центральний 23» на рішення Господарського суду Запорізької області від 28.01.2025 у справі № 908/2480/24 задоволено; рішення Господарського суду Запорізької області від 28.01.2025 у справі № 908/2480/24 скасовано; відмовлено у задоволенні позову; стягнуто з ОСОБА_1 на користь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Центральний» 3 633,60 грн витрат зі сплати судового збору за подання апеляційної скарги.

10.09.2025 ОСОБА_1 звернулась до Верховного Суду з касаційною скаргою на постанову Центрального апеляційного господарського суду від 21.08.2025 у справі № 908/2480/24.

Склад колегії суддів визначено протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.09.2025 (головуючий суддя - Баранець О.М., судді Кролевець О.А., Мамалуй О.О.).

Ухвалою Верховного Суду від 12.09.2025 відкладено розгляд питання про відкриття чи відмову у відкритті касаційного провадження, повернення без розгляду касаційної скарги або залишення касаційної скарги без руху за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Центрального апеляційного господарського суду від 21.08.2025 у справі № 908/2480/24, до надходження матеріалів справи № 908/2480/24 до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

29.09.2025 матеріали справи № 908/2480/24 надійшли до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

Перевіривши матеріали касаційної скарги, колегія суддів встановила, що касаційна скарга подана на підставі пункту 1 частини другої статті 287 Господарського процесуального кодексу України у строк та порядку, передбаченими статтями 288, 289 Господарського процесуального кодексу України, та відповідає вимогам статті 290 цього Кодексу.

Наявність підстав для застосування статей 292 та 293 Господарського процесуального кодексу України до касаційної скарги колегією суддів не встановлено.

Оскільки підстав для залишення касаційної скарги без руху, повернення касаційної скарги чи відмови у відкритті касаційного провадження немає, суд дійшов висновку про відкриття касаційного провадження у справі № 908/2480/24 за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Центрального апеляційного господарського суду від 21.08.2025.

Частиною третьою статті 301 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що розгляд справ у суді касаційної інстанції здійснюється у судовому засіданні з повідомленням учасників справи.

Керуючись статтями 234, 235, 294, 295, частиною третьою статті 301 Господарського процесуального кодексу України, Суд,-

УХВАЛИВ:

1. Відкрити касаційне провадження у справі № 908/2480/24 за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Центрального апеляційного господарського суду від 21.08.2025.

2. Призначити розгляд касаційної скарги ОСОБА_1 на 06 листопада 2025 року о 10:00, у приміщенні Касаційного господарського суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6, зал судових засідань № 2 (каб. №209).

3. Надати учасникам справи строк для подання відзивів на касаційну скаргу до 16 жовтня 2025 року.

4. Участь у судовому засіданні для учасників справи не є обов'язковою.

5. Звернути увагу учасників справи та їх представників, що з 18 жовтня 2023 року введено в дію Закон від 29 червня 2023 року №3200-ІХ щодо обов'язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно- телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами (надалі - в ЄСІТС), яким встановлено, що:

- адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи зобов'язані реєструвати свої електронні кабінети в ЄСІТС. Інші - реєструють свої електронні кабінети в добровільному порядку;

- касаційна скарга, відзив на касаційну скаргу та будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету. Особа, яка подає до суду процесуальний документ в електронній формі через електронний кабінет, звільняється від обов'язку зазначення таких відомостей;

- особа, яка зареєструвала електронний кабінет, може подавати документи до суду в електронній формі виключно в ЄСІТС. Однак це не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі;

- якщо касаційна скарга подана до суду в електронній формі, то особа, яка подала скаргу, має подавати до суду заяви по суті справи, клопотання та письмові докази виключно в електронній формі, крім випадків, коли судом буде надано дозвіл на їх подання в паперовій формі;

- учасникам справи, які мають електронний кабінет, суд надсилає всі судові рішення в електронній формі виключно через електронні кабінети в ЄСІТС, що не позбавляє права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою;

- процесуальні наслідки звернення до суду особи без реєстрації електронного кабінету встановлені Кодексом у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду. Такі наслідки застосовуються судом також, якщо інтереси особи, яка зобов'язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, представляє адвокат.

6. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та оскарженню не підлягає.

Головуючий О. Баранець

Судді О. Кролевець

О. Мамалуй

До уваги учасників судового процесу!

Суди продовжують працювати. Проте в умовах воєнного стану проведення відкритих судових засідань має певні особливості щодо належного повідомлення учасників процесу про час та місце судових засідань, явки до суду та забезпечення безпеки відвідувачів. Неявка сторін з невідомих причин може завадити своєчасному розгляду справи навіть за умови явки представників інших сторін.

Просимо дотримуватися процесуальних норм, виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу:

- максимально реалізувати право на участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, передбачене статтею 197 Господарського процесуального кодексу України;

- за відсутності нагальної потреби в участі в судовому засіданні в приміщенні Касаційного господарського суду подати клопотання про розгляд справи без участі учасників справи, а за наявності такої потреби - повідомити про це суд.

Про свій вибір просимо завчасно повідомити суд поштою чи в електронному вигляді із застосуванням підсистеми Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи "Електронний суд".

Звертаємо увагу на особливості розгляду справи в особливий період (на період дії правового режиму воєнного стану) та порядок дій учасників судового процесу під час сигналу "Повітряна тривога":

- після надходження сигналу "Повітряна тривога" розгляд справ, призначених до розгляду у відкритому судовому засіданні, не здійснюється. У судовому засіданні буде оголошуватися перерва;

- розгляд справ відбудеться через 30 хвилин після відбою тривоги у порядку черговості відповідно до переліку справ, призначених до розгляду у відкритому судовому засіданні. У разі, якщо повітряна тривога триватиме після 15:00 год, судові справи будуть зняті з розгляду. Про дату, час і місце наступного судового засідання учасники справи будуть повідомлені ухвалою;

- найближча до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду (вул. О. Копиленка, 6) захисна споруда, визначена Київською міською державною адміністрацією, для укриття населення під час сигналу "Повітряна тривога", розташована на: вул. Лейпцизька, 2 (2-ий під'їзд). Захисними спорудами визначено також станції метро "Печерська" та "Арсенальна";

- до повідомлення про закінчення повітряної тривоги заборонено пропуск учасників судового процесу на територію Верховного Суду;

- якщо за об'єктивних обставин учасник справи не може прибути в судове засідання після відбою тривоги, рекомендовано подати клопотання про відкладення судового засідання з наведенням поважних причин або про проведення відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Касаційний господарський суд

Попередній документ
130827233
Наступний документ
130827235
Інформація про рішення:
№ рішення: 130827234
№ справи: 908/2480/24
Дата рішення: 06.10.2025
Дата публікації: 09.10.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Касаційний господарський суд Верховного Суду
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, з них; оскарження рішень загальних зборів учасників товариств, органів управління
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (06.10.2025)
Дата надходження: 10.09.2025
Предмет позову: про визнання частково недійсним рішення загальних зборів
Розклад засідань:
30.10.2024 12:00 Господарський суд Запорізької області
19.11.2024 11:30 Господарський суд Запорізької області
10.12.2024 11:30 Господарський суд Запорізької області
14.01.2025 10:30 Господарський суд Запорізької області
28.01.2025 11:30 Господарський суд Запорізької області
21.08.2025 11:00 Центральний апеляційний господарський суд
06.11.2025 10:00 Касаційний господарський суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
БАРАНЕЦЬ О М
ПАРУСНІКОВ ЮРІЙ БОРИСОВИЧ
суддя-доповідач:
БАРАНЕЦЬ О М
КОРСУН В Л
КОРСУН В Л
ПАРУСНІКОВ ЮРІЙ БОРИСОВИЧ
відповідач (боржник):
ОБ'ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ "ЦЕНТРАЛЬНИЙ 23"
Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку "Центральний 23"
заявник:
ОБ'ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ "ЦЕНТРАЛЬНИЙ 23"
заявник апеляційної інстанції:
ОБ'ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ "ЦЕНТРАЛЬНИЙ 23"
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
ОБ'ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ "ЦЕНТРАЛЬНИЙ 23"
позивач (заявник):
Новасардова Любов Михайлівна
Новосардова Любов Михайлівна
представник:
Братченко Юлія Володимирівна
представник апелянта:
Чупілко Олександр Леонідович
представник позивача:
Сердюченко Володимир Володимирович
суддя-учасник колегії:
ВЕРХОГЛЯД ТЕТЯНА АНАТОЛІЇВНА
ІВАНОВ ОЛЕКСІЙ ГЕННАДІЙОВИЧ
КОНДРАТОВА І Д
КРОЛЕВЕЦЬ О А
МАМАЛУЙ О О