Постанова від 07.10.2025 по справі 569/20167/25

Справа № 569/20167/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 жовтня 2025 року м. Рівне

Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Яковлєва Д.В., з участю: секретаря судового засідання Філіпової І.М., прокурора Джуса А.Г., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою АДРЕСА_1 , лікар-невропатолог, пенсіонер, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи особою, яка припиняє діяльність лікаря-невропатолога Центру загальної психіатрії (члена) експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи (далі-ЕК ОПФО) Комунального підприємства «Рівненський обласний центр психічного здоров?я населення» Рівненської обласної ради, відповідно до підпункту «г» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб?єктом на якого поширюється дія цього Закону, порушила встановлені вимоги абзацу 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), чим вчинила правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно наказу по КП «Рівненський обласний центр психічного здоров?я населення» «Про затвердження переліку лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд» від 02.12.2024 № 58-ОД, призначено склад ЕК ОПФО КП «Рівненський обласний протипухлинний центр», до якого включено лікаря-невропатолога Центру загальної психіатрії ОСОБА_1 .

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб?єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в"-"г" пункту 2, пункті 4 частини 1 статті 3 Закону, інші особи, які зобов?язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"г" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов?язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Таким чином, у ОСОБА_2 виник обов?язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік, в термін до 01.04.2025.

Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 о 14:13 год. 19.08.2025.

Матеріалами проведеної перевірки встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік несвоєчасно без поважних причин.

Згідно з приміткою до статті 172-6 КУпАП, суб?єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов?язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, лікар-невропатолог (член) ЕК ОПФО КП «Рівненський обласний центр психічного здоров?я населення» ОСОБА_2 , будучи суб?єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Місцем вчинення правопорушення є робоче місце ОСОБА_1 (як суб?єкта декларування) - КП «Рівненський обласний центр психічного здоров?я населення» за адресою: м. Рівне, вул. Дубенська, 64.

Час вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією, є 14:13 год. 19.08.2025, коли ОСОБА_1 несвоєчасно без поважних причин подала до НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи особою, яка припиняє діяльність лікаря-невропатолога Центру загальної психіатрії (члена) експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи (далі-ЕК ОПФО) Комунального підприємства «Рівненський обласний центр психічного здоров?я населення» Рівненської обласної ради, відповідно до підпункту «г» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб?єктом на якого поширюється дія цього Закону, порушила встановлені вимоги абзацу 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), чим вчинила правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно наказу по КП «Рівненський обласний центр психічного здоров?я населення» «Про затвердження переліку лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд» від 02.12.2024 № 58-ОД, призначено склад ЕК ОПФО КП «Рівненський обласний протипухлинний центр», до якого включено лікаря-невропотолога Центру загальної психіатрії ОСОБА_1 .

Згідно наказу по КП «Рівненський обласний центр психічного здоров?я населення» «Про звільнення ОСОБА_3 » від 10.04.2025 № 73-к/тр, ОСОБА_1 звільнено з посади лікаря-невропатолога Центру загальної психіатрії 15.04.2025, відповідно ОСОБА_1 вийшла із складу ЕК ОПФО КП «Рівненський обласний протипухлинний центр».

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб?єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в"-"г" пункту 2, пункті 4 частини 1 статті 3 Закону, інші особи, які зобов?язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"г" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Таким чином, у ОСОБА_2 виник обов?язок подати в НАЗК декларацію на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), а саме з 01.01.2025 по 15.04.2025 по в термін до 16.05.2025.

Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), о 14:17 год. 19.08.2025.

Матеріалами проведеної перевірки встановлено, що ОСОБА_2 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), несвоєчасно без поважних причин.

Згідно з приміткою до статті 172-6 КУпАП, суб?єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов?язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, лікар-невропотолог (член) ЕК ОПФО КП «Рівненський обласний центр психічного здоров?я населення» ОСОБА_1 , будучи суб?єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Місцем вчинення правопорушення є робоче місце ОСОБА_1 (як суб?єкта декларування) - КП «Рівненський обласний центр психічного здоров?я населення» за адресою: м. Рівне, вул. Дубенська, 64.

Час вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією, є 14:17 год. 19.08.2025, коли ОСОБА_2 несвоєчасно без поважних причин подала до НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні).

Під час розгляду справи ОСОБА_1 вказала, що їй не було відомо та їй ніхто не повідомляв про необхідність подачі декларації особи, уповноваженої на виконання на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік, та при звільненні. Стверджує, що умислу на вчинення вказаних адміністративних правопорушень у неї не було. Просила звільнити від відповідальності, обмежившись усним зауваженням.

Прокурор Джус А.Г. просив суд визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення у розмірі передбаченому санкцією цієї статті.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, його захисника та прокурора, приходжу до наступного висновку.

У відповідності до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Суд вважає за доцільне об'єднати справи №569/20167/25 та №569/20170/25, розглянути їх в одному провадженні, присвоїти номер № 569/20167/25, оскільки відносно ОСОБА_1 складені окремі протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відповідно.

ОСОБА_1 , будучи особою, яка припиняє діяльність лікаря-невропатолога Центру загальної психіатрії (члена) експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи (далі-ЕК ОПФО) Комунального підприємства «Рівненський обласний центр психічного здоров?я населення» Рівненської обласної ради, відповідно до підпункту «г» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб?єктом на якого поширюється дія цього Закону, порушила встановлені вимоги абзацу 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), чим вчинила правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"г" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов?язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Таким чином, у ОСОБА_2 виник обов?язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік, в термін до 01.04.2025.

Відповідно до абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"г" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Таким чином, у ОСОБА_2 виник обов?язок подати в НАЗК декларацію на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), а саме з 01.01.2025 по 15.04.2025 по в термін до 16.05.2025.

Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, за вищевказаних обставин, пов'язаних з корупцією передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується матеріалами справи, які відповідно до ст. 251 КУпАП є доказами у справі про адміністративне правопорушення, а саме протоколом № 401 від 17.09.2025; протоколом № 402 від 17.09.2025, відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 о 14:13 год. 19.08.2025; відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), о 14:17 год. 19.08.2025; письмовими поясненнями ОСОБА_1 , та іншими матеріалами справи.

Відповідно до ст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

При цьому у кожному конкретному випадку суд має вирішувати питання про визнання діяння малозначним, виходячи з того, що його наслідки не представляють суспільної небезпеки, не завдали або не здатні завдати значної шкоди суспільним або державним інтересам, правам та свободам інших осіб.

При вирішенні питання про відповідальність ОСОБА_1 , суд враховує її вік, характер вчиненого правопорушення, обставини справи, обставини, які стали причиною несвоєчасного подання декларації, що до адміністративної відповідальності вона притягується вперше.

Викладені обставини у своїй сукупності, суд визнає такими, що свідчать про малозначність вчиненого правопорушення, а тому вважається можливим звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності і обмежитись оголошенням усного зауваження.

Керуючись ст.ст. 22, 36, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

На підставі ст. 22 КУпАП, звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.

Провадження у справі закрити.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга подається до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд Рівненської області.

Суддя Рівненського міського суду Д.В. Яковлєв