Дата документу 07.10.2025 Справа № 335/7847/25
Запорізький Апеляційний суд
ЄУН 335/7847/25 Головуючий у 1 інстанції: Новасардова І.В.
Пр. № 22-ц/807/1832/25 Суддя-доповідач Гончар М.С.
про відкриття апеляційного провадження
07 жовтня 2025 року м. Запоріжжя
Запорізький апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого судді Гончар М.С.
суддів Онищенка Е.А., Подліянової Г.С.
при вирішенні питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 на ухвалу Вознесенівського районного суду м.Запоріжжя від 12 серпня 2025 року про передачу справи на розгляд іншого суду у справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_3 до ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «УКРДЕБТ ПЛЮС», третя особа: Велика Палата Верховного Суду України про повернення неправомірно стягнутих грошових коштів,
Ухвалою Вознесенівського районного суду м. Запоріжжя від 12 серпня 2025 року дану справу передано за підсудністю до Оболонського районного суду м. Києва.
Не погоджуючись із вищезазначеною ухвалою суду першої інстанції у цій справі, 27 серпня 2025 року позивач ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу безпосередньо через канцелярію до апеляційного суду (вх. № 12593).
Ухвалою апеляційного суду від 28 серпня 2025 року вказану справу витребувано у суду першої інстанції. Проте, вищезазначену ухвалу апеляційного суду суд першої інстанції отримав 03 вересня 2025 року. Листом від 09 вересня 2025 року (вх. № від 10 вересня 2025 року) Вознесенівський районний суд м. Запоріжжя повідомив, що 01 вересня 2025 року матеріали вищезазначеної справи направлено за підсудністю до Оболонського районного суду м. Києва. Тому, ухвалою апеляційного суду від 11 вересня 2025 року вказану справу витребувано у Оболонського районного суду м. Києва. 26 вересня 2025 року направлено нагадування. 06 жовтня 2025 року вищезазначена справа надійшла до апеляційного суду.
Відповідно до ст. 354 ч. 1 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 15 днів з дня її проголошення.
Із матеріалів справи встановлено, що оскаржувана ухвала була проголошена 12 серпня 2025 року (а.с.100).
Відповідно, 15-денний строк на подачустороною позивача апеляційної скарги на вищезазначену ухвалу суду першої інстанції у цій справі, почав збігати з урахуванням вимог ст. 123 ЦПК України з наступного дня після 12 серпня 2025 року і збіг 27 серпня 2025 року включно (середа - робочий день).
За таких обставин, апеляційним судом встановлено, що вищезазначену апеляційну скаргу ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 подано 27 серпня 2025 року з додержанням вимог ч. 1 ст. 354 ЦПК України.
В силу вимог ст. 9 ч. 2 Закону України «Про судовий збір» в редакції закону № 2147-VIII від 03.10.2017 року суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України. Апеляційним судом перевірено зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України вищезазначеного розміру судового збору, сплаченого апелянтом.
Згідно зі ст. 353 ч. 1 п. 9 ЦПК України окремо від рішення суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції щодо … передачі справи на розгляд іншого суду. Відповідно до ст. 369 ч. 2ЦПК України апеляційні скарги на ухвали суду, зазначені в пунктах … 9 … частини першої статті 353 цього Кодексу, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.
Дане процесуальне питання підпадає під вказане визначення наведеної норми закону.
Згідно із ст. 7 п. 13 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Розглянувши апеляційну скаргу і беручи до уваги, що апеляційна скарга подана з додержанням вимог, встановлених ст. ст. 354, 356 ЦПК України, враховуючи правовий висновок Великої Палати Верховного Суду від 23 лютого 2021 року по справі №263/4637/18, керуючись ст.ст. 354, 359-361, 381 ч. 2 ЦПК України, ЗУ «Про судовий збір», апеляційний суд
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 на ухвалу Вознесенівського районного суду м.Запоріжжя від 12 серпня 2025 року у цій справі в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи.
Разом із копією ухвали про відкриття апеляційного провадження надіслати копії апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів учасникам справи, що передбачено ст. 361 ЦПК України.
Зазначені особи, які беруть участь у справі, можуть подати відзив протягом п'ятнадцяти днів із дня вручення копії цієї ухвали.
Для забезпечення апеляційного розгляду справи провести підготовчі дії, передбачені ст. 365 ЦПК України.
Ухвала оскарженню у касаційному порядку не підлягає.
Головуючий суддяСуддяСуддя
Гончар М.С. Онищенко Е.А.Подліянова Г.С.