Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
м. Харків
07 жовтня 2025 р. справа № 520/11020/25
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Олексія Котеньова, розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Об'єднанного співвласників багатоквартирного будинку "Черемушки-2017" (просп. Перемоги, буд. 65-Г, корп. 1, м. Харків, 61174, код ЄДРПОУ 41422798) до Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України (вул. Богомольця Академіка, буд.10, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 43305056) , 7-го управління (з обслуговування Харківської області) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України (вул. Весніна, буд.14, під.1, м. Харків, Харківський р-н, Харківська обл., 61023, про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Черемушки-2017" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, 7-го управління (з обслуговування Харківської області) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії 7-го управління (з обслуговування Харківської області) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України щодо неналежного розгляду заяви голови правління Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Черемушки-2017» (код ЄДРПОУ 41422798) ОСОБА_2 від 15 лютого 2025 року про вчинення арбітражним керуючим ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-7 КУпАП.
- зобов'язати 7-е управління (з обслуговування Харківської області) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України (61023, м.Харків, вул. Весніна, 14, 1-й під'їзд) розглянути заяву голови правління Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Черемушки-2017» (код ЄДРПОУ 41422798) ОСОБА_2 від 15 лютого 2025 року про вчинення арбітражним керуючим ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-7 КУпАП, відповідно до Закону України «Про звернення громадян» та Наказу Міністерства внутрішніх справ України № 930 від 15.11.2017 «Про затвердження Порядку розгляду звернень та організації проведення особистого прийому громадян в органах та підрозділах Національної поліції України».
В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідач допустив протиправну бездіяльність, не надавши відповідь на його запит про інформацію.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 12.05.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене провадження у справі.
Відповідачами подано до суду відзиви на позовну заяву, в яких зазначено, що 21.02.2025 до Управління надійшла заява від 21.02.2025 вх. № 13781 від ОСББ «Черемушки-2017» щодо можливого порушення вимог Закону № 1700-VII. Листом Управління від 03.04.2025 № 40397-2025 було надано відповідь на адресу ОСББ «Черемушки-2017», в якому повідомлено, що Управлінням уважно розглянуто заяву (вх. №13781 від 21.02.2025) щодо можливого порушення вимог Закону № 1700- VII з боку арбітражного керуючого ОСОБА_1. Розгляд заяви здійснено відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян» та відповідно до Закону № 1700-VII.
Відповідно до ст.258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Суд розглядає справу у порядку письмового провадження без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу на підставі п.10 ч.1 ст.4, ч.4 ст.229 КАС України.
Дослідивши доводи позову, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд зазначає таке.
Судом встановлено, що 21 лютого 2025 року на адресу 7-го управління (з обслуговування Харківської області) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшла заява (повідомлення) голови правління Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Черемушки-2017» ОСОБА_2 від 15 лютого 2025 року про вчинення арбітражним керуючим ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-7 КУпАП. В якій заявник просив: провести перевірку за фактом скоєння розпорядником майна ОСББ «Черемушки-2017» арбітражним керуючим ОСОБА_1 (61166, м. Харків, пр-т Науки, буд. 40, 4 поверх; свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора № 1729 від 18.11.2015; РНОКПП НОМЕР_1 ; засоби зв'язку: НОМЕР_2 ; адреса електронної пошти: ІНФОРМАЦІЯ_1 ) адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-7 КУпАП; про результати перевірки та вжиті заходи письмово повідомити у встановлений законом строк Голову правління Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Черемушки-2017" ОСОБА_2 (61174, м.Харків, пр-т Перемоги, буд. 65г, корпус 1) та на електронну адресу: ІНФОРМАЦІЯ_2 .
14 березня 2025 року на адвокатський запит адвоката Балаклицького В.В. від 07 березня 2025 року надіслано відповідь ДСР НПУ № 32333-2025 від 14.03.2025 (242253) за підписом начальника 7-управлінння (з обслуговування Харківської області) ДСР НПУ Олександра Сухини, у якій повідомлено, що вказана заява (повідомлення) Голови правління ОСББ "Черемушки-2017" ОСОБА_2 розглядається відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян».
21 квітня 2025 року на адвокатський запит адвоката Балаклицького В.В. від 17 квітня 2025 року було надіслано відповідь ДСР НПУ № 46634-2025 від 18.04.2025 (275136) за підписом начальника 7-управлінння (з обслуговування Харківської області) ДСР НПУ Олександра Сухини та долучено копію відповіді ДСР НПУ № 40397- 2025 від 03.04.2025 (261833) за підписом начальника 7-управлінння (з обслуговування Харківської області) ДСР НПУ Олександра Сухини на адресу ОСББ «Черемушки-2017».
Листом Управління від 03.04.2025 № 40397-2025 повідомлено, що Управлінням уважно розглянуто заяву (вх. №13781 від 21.02.2025) щодо можливого порушення вимог Закону № 1700- VII з боку арбітражного керуючого ОСОБА_1.
В якому зазначено, що Управління направило запит приватному виконавцю Семендяєву Олександру Сергійовичу для отримання копій виконавчого провадження про стягнення з ОСББ «Черемушки-2017», проте вказаний виконавець також відмовив в отриманні документів.
Крім того, Управлінням направлено запит до Третейського суду при Асоціації «Європейська ліга правових інновацій», проте станом на 03.04.2025 відповіді не отримано.
Також, відповідно до частини першої статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним Кодексом, іншими законами України. Згідно із частиною першою статті 28 цього Кодексу не можуть бути призначеними арбітражними керуючими, а призначені арбітражні керуючі підлягають відстороненню, якщо вони мають реальний чи потенційний конфлікт інтересів.
Пунктом 6 частини четвертої статті 28 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що у разі наявності реального чи потенційного конфлікту інтересів за заявою учасника провадження у справі або за власною ініціативою арбітражний керуючий може бути відсторонений від повноважень Господарським судом.
Таким чином, питання відсторонення арбітражного керуючого від повноважень у зв'язку з наявністю конфлікту інтересів врегульовано спеціальними процесуальними нормами, тому на ці випадки не поширюється порядок врегулювання, передбачений частиною першою статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», який, в свою чергу, є одним з основних складових елементів складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою та частиною другою статті 1727 КУпАП.
Як вбачається з даних Єдиного реєстру судових рішень та інформаційно-довідкової бази «Судова влада» (справа № 922/2516/24), боржником у справі - ОСББ «Черемушки-2017» 19.11.2024 до Господарського суду Харківської області подано клопотання про відсторонення арбітражного керуючого ОСОБА_1 від виконання повноважень розпорядника майна у справі, яка на цей час не розглянута, наступне судове засідання призначено на 15.05.2025.
Враховуючи наявність та незавершеність спеціальної судової процедури про відсторонення арбітражного керуючого ОСОБА_1 від виконання повноважень розпорядника майна у справі, вимоги спеціального процесуального законодавства про врегулювання конфлікту інтересів в діях та рішеннях арбітражного керуючого, прийняття рішення відповідно до вимог статті 255 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення на цей час є неможливим.
Також, заявника було повідомлено, що у разі незгоди з результатами розгляду заяви згідно зі статтями 15,16 Закону України «Про звернення громадян» він має право звернутись до вищестоящих органів у порядку і термін, передбачений чинним законодавством.
Вважаючи, що з боку відповідача наявна протиправна бездіяльність, яка полягає у не наданні відповіді на запит, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд застосовує такі норми права.
Відповідно до пункту 1 розділу І Положення про Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України, затвердженого наказом Національної поліції України від 23.10.2019 № 1077 (у редакції наказу від 05.12.2022 № 859), Департамент є міжрегіональним територіальним органом у складі кримінальної поліції Національної поліції України, який бере участь у реалізації державної політики з питань боротьби з організованою злочинністю та здійснює оперативно-розшукову діяльність.
Згідно з пунктом 1 розділу І Положення про 7-ме управління (з обслуговування Харківської області) Департаменту стратегічних розслідувань НПУ, затвердженого наказом Департаменту від 03.07.2023 № 160-П (у редакції від 20.05.2024 № 146-П), Управління є структурним підрозділом Департаменту, який не має статусу юридичної особи, діє на території Харківської області та реалізує повноваження Департаменту.
Відповідно до підпунктів 2 пункту 2 та пунктів 22- 24 розділу ІІІ зазначеного Положення, Управління організовує розгляд звернень громадян, здійснює моніторинг дотримання антикорупційного законодавства, збирання доказів та складання протоколів про правопорушення, пов'язані з корупцією.
З урахуванням вищенаведеного суд дійшов до висновку, що 7-ме управління (з обслуговування Харківської області) є структурним підрозділом Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, який діє від імені Департаменту.
Згідно із ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Відносини, що виникають між громадянами та органами місцевого самоврядування та/або органами державної влади щодо розгляду звернень, скарг, заяв та клопотань, регулюються нормами Закону України № 393/96-ВР «Про звернення громадян» (далі - Закон № 393/96-ВР).
Відповідно до статті 1 Закону № 393/96-ВР громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Згідно ст. 15 Закону № 393/96-ВР органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону № 393/96-ВР звернення адресуються органам державної влади і органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.
Відповідно до ст. 7 Закону № 393/96-ВР звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов'язковому прийняттю та розгляду.
Забороняється відмова в прийнятті та розгляді звернення з посиланням на політичні погляди, партійну належність, стать, вік, віросповідання, національність громадянина, незнання мови звернення.
Якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об'єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п'яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення.
Статтею 15 Закону №393/96 визначено, що органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).
Відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов'язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов'язки.
Рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у заяві (клопотанні), доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на Закон і викладенням мотивів відмови, а також із роз'ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.
Відповідно до ч.1 ст.20 Закону №393/96 звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.
З аналізу наведених норм вбачається, що усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, які зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).
Статтею 2 Закону України «Про звернення громадян» закріплено, що законодавство України про звернення громадян включає цей Закон та інші акти законодавства, що видаються відповідно до Конституції України та цього Закону.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про Національну поліцію» завданнями поліції є надання поліцейських послуг у сферах: 1) забезпечення публічної безпеки і порядку; 2) охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави; 3) протидії злочинності; 4) надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.
Згідно з статтею 3 Закону України «Про Національну поліцію» у своїй діяльності поліція керується Конституцією України, міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, цим та іншими законами України, актами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, а також виданими відповідно до них актами Міністерства внутрішніх справ України, іншими нормативно-правовими актами.
Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 930 від 15.11.2017, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11 грудня 2017 р. за № 1493/31361, затверджено Порядок розгляду звернень та організації проведення особистого прийому громадян в органах та підрозділах Національної поліції України (надалі - Порядок).
З преамбули вказаного Порядку випливає, що він установлює єдиний для апарату центрального органу управління поліції, міжрегіональних територіальних органів Національної поліції України, територіальних органів поліції в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, областях, місті Києві, їх територіальних (відокремлених) підрозділів, а також підприємств, установ, організацій та закладів професійної (професійно-технічної) освіти зі специфічними умовами навчання, що належать до сфери управління Національної поліції України (далі - органи (підрозділи) поліції), порядок приймання, реєстрації, розгляду звернень громадян, контролю за виконанням доручень за результатами розгляду звернень громадян та дотриманням строків їх розгляду, основні вимоги до організації проведення особистого прийому громадян і ведення діловодства за зверненнями громадян.
Відповідно до пункту 1 розділу IV Порядку керівники органів (підрозділів) поліції та їх заступники під час розгляду звернень громадян вивчають суть порушених у них питань, у разі потреби вимагають у виконавців матеріали попередніх перевірок за цими зверненнями, направляють працівників органів (підрозділів) поліції на місця для перевірки викладених у зверненнях фактів та вживають інших заходів для об'єктивного вирішення порушених авторами звернень питань.
Згідно з пунктом 2 розділу IV Порядку безпосередні виконавці під час здійснення перевірок за зверненнями громадян у разі необхідності та за наявності можливості спілкуються з їхніми авторами, з'ясовують усі порушені питання, уживають заходів щодо захисту конституційних прав громадян у межах компетенції відповідно до законодавства України.
Пунктом 3 розділу IV Порядку закріплено, що рішення, які приймаються за зверненнями, повинні бути мотивованими та ґрунтуватися на законодавстві України.
Посадова особа, визнавши заяву такою, що підлягає задоволенню, зобов'язана забезпечити своєчасне виконання прийнятого рішення відповідно до законодавства України, у разі визнання скарги обґрунтованою - негайно вжити заходів щодо поновлення порушених прав громадян.
Відповідно до пункту 4 розділу IV Порядку громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів (підрозділів) поліції, має права, визначені статтею 18 Закону України «Про звернення громадян».
Згідно з пунктом 5 розділу IV Порядку звернення вважаються вирішеними, якщо розглянуто всі порушені в них питання, ужито необхідних заходів і заявникам надано ґрунтовні та вичерпні відповіді.
Пунктом 6 розділу IV Порядку визначено, що звернення розглядаються і вирішуються в термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, що не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник органу або підрозділу поліції або його заступники встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляють особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів. Якщо останній день терміну розгляду звернення припадає на вихідний, святковий день, останнім днем терміну вважається перший після нього робочий день.
Відповідно до пункту 3 розділу IV Порядку рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у зверненні, доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на Закон України «Про звернення громадян» і викладенням мотивів відмови, а також із роз'ясненням порядку оскарження прийнятого рішення. При цьому зазначають заходи, вжиті органом чи підрозділом поліції в межах його компетенції для захисту конституційних прав громадян.
Судом встановлено, що 21 лютого 2025 року на адресу 7-го управління (з обслуговування Харківської області) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшла заява (повідомлення) Голови правління Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Черемушки-2017» ОСОБА_2 від 15 лютого 2025 року про можливе вчинення арбітражним керуючим ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною першою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Суд зазначає, що у листі Управління від 03.04.2025 № 40397-2025 зазначено, що прийняття рішення відповідно до статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення на цей час є неможливим, з огляду на наявність у провадженні Господарського суду Харківської області справи № 922/2516/24 щодо відсторонення арбітражного керуючого ОСОБА_1 від виконання повноважень розпорядника майна.
Суд не приймає такі доводи як правомірне обґрунтування бездіяльності відповідача, оскільки наявність паралельного судового провадження у межах справи про банкрутство не звільняє орган поліції від виконання вимог Закону України «Про звернення громадян» та Наказу МВС України № 930 від 15.11.2017 щодо повного і своєчасного розгляду звернення по суті порушених питань.
Відповідач мав право, у разі якщо питання не належало до його компетенції, у п'ятиденний строк переслати звернення за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян», або ж надати вмотивовану письмову відповідь із зазначенням конкретних підстав відмови у вирішенні заявлених питань.
Однак, замість належного вирішення звернення, відповідач обмежився загальними посиланнями на наявність спеціальної судової процедури у господарському суді, що не відповідає вимогам пунктів 3- 5 розділу IV Порядку, затвердженого Наказом МВС № 930, та свідчить про формальний підхід до виконання службових обов'язків.
Разом з тим, із наявних у справі матеріалів убачається, що заява позивача була розглянута відповідачем із порушенням установлених законом строків, визначених статтею 20 Закону України «Про звернення громадян», та без надання повної і мотивованої відповіді по суті порушених у зверненні питань.
Відтак суд доходить висновку, що відповідачем не забезпечено своєчасного і належного розгляду звернення Голови правління ОСББ «Черемушки-2017» ОСОБА_2, що свідчить про наявність ознак протиправної бездіяльності.
Відповідно до частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За приписами ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Розглянувши подані учасниками справи документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до приписів ст. 139 КАС України.
Керуючись ст.ст.4-10, 19, 77, 139, 241-246, 250, 255, 262, 236, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Задовольнити позов Об'єднанного співвласників багатоквартирного будинку "Черемушки-2017" (просп. Перемоги, буд. 65-Г, корп. 1, м. Харків, 61174, код ЄДРПОУ 41422798) до Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України (вул. Богомольця Академіка, буд.10, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 43305056), 7-го управління (з обслуговування Харківської області) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України (вул. Весніна, буд.14, під.1, м. Харків, Харківський р-н, Харківська обл., 61023) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Визнати протиправними дії 7-го управління (з обслуговування Харківської області) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України щодо неналежного розгляду заяви голови правління Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Черемушки-2017» ОСОБА_2 від 15 лютого 2025 року про вчинення арбітражним керуючим ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-7 КУпАП;
Зобов'язати 7-е управління (з обслуговування Харківської області) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції Українив (просп. Перемоги, буд. 65-Г, корп. 1, м. Харків, 61174, код ЄДРПОУ 41422798) розглянути заяву голови правління Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Черемушки-2017» (просп. Перемоги, буд. 65-Г, корп. 1, м. Харків, 61174, код ЄДРПОУ 41422798) ОСОБА_2 від 15 лютого 2025 року про вчинення арбітражним керуючим ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-7 КУпАП, відповідно до Закону України «Про звернення громадян» та Наказу Міністерства внутрішніх справ України № 930 від 15.11.2017 «Про затвердження Порядку розгляду звернень та організації проведення особистого прийому громадян в органах та підрозділах Національної поліції України».
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України (вул. Богомольця Академіка, буд.10, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 43305056) на користь Об'єднанного співвласників багатоквартирного будинку "Черемушки-2017" (просп. Перемоги, буд. 65-Г, корп. 1, м. Харків, 61174, код ЄДРПОУ 41422798) судовий збір у сумі 2422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) грн 40 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення у повному обсязі виготовлено 07 жовтня 2025 року.
Суддя Олексій КОТЕНЬОВ