33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
"12" вересня 2006 р. Справа № 14/34
Господарський суд Рівненської області у складі судді Марача В.В. розглянувши справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Ассет»
до відповідача Фірми “Adamin Wood Industries LTD»
про стягнення в сумі 7.065,53 доларів США та 365,90 доларів США неустойки
за участю представників: від позивача -Похильчук А.А. (дов. у справі);
від відповідача -Шевчук Р.С. (дов. у справі).
ВСТАНОВИВ: Позивач просить стягнути з відповідача 7.065,53 доларів США заборгованості за відпущені по контракту № 2512/К від 26.05.2005 р. пиломатеріали та 635,90 доларів США пені за несвоєчасну плату їх вартості.
Під час розгляду справи, 12.04.2006 р., позивач подав суду лист, в якому повідомив, що відповідач основний борг в розмірі 7.065,53 доларів США перерахував йому в червні-липні і претензій позивач до нього не має, просить стягнути з відповідача судові витрати та суму пені на розгляд суду.
В судовому засіданні оголошувалася перерва з 10.00 год. до 15.00 год. і було зобов'язано позивача подати суду розрахунок пені, про що було повідомлено позивача під розписку в протоколі судового засідання. Однак, позивач вимог суду не виконав і розрахунку пені суду не подав.
За наведених обставин суд прийшов до висновку, що провадження у справі стосовно позовних вимог в частині стягнення основного боргу в сумі 7.065,53 доларів США підлягає припиненню в зв'язку з відсутністю предмету спору, а саме сплатою його відповідачем.
Позовні вимоги стосовно стягнення пені слід залишити без розгляду в зв'язку з тим, що позивач не виконав вимог суду та не подав необхідних для розгляду справи матеріалів, а саме розрахунку заявленої до стягнення пені.
На основі ст. 49 ГПК України на відповідача покладаються судові витрати, сплачені позивачем з позовних вимог про стягнення основного боргу в сумі 7.065,53 доларів США, оскільки даний спір виник через неправильні дії відповідача.
Судові витрати, понесені позивачем за розгляд вимог про стягнення пені в сумі 635,90 доларів США, покладаються на позивача в зв'язку із залишенням вказаних вимог без розгляду через неправильні дії позивача.
На основі наведеного, керуючись ст. 49, п. 1-1 ст. 80, п. 5 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
1. Провадження у справі стосовно вимог про стягнення основного боргу в сумі 7.065,53 доларів США,-припинити.
2. Позовні вимоги про стягнення пені в сумі 635,90 доларів США залишити без розгляду.
3. Стягнути з Фірми “Adamin Wood Industries LTD» (Ізраїль ZONE-ZIPORIT NAZARET ELIT POB 10804 HAIFA BAY 26121 в/c 04005343 BANK LEUM LE ISRAEL BM ATT SOLANGE SHERILL INTI. DIVIZION 35 YEGUDA HALEVI STREET),-на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “Ассет» (33000, м. Рівне, вул. Дворецька, 120-А, код ЄДРПОУ 31478996, р/р 2600101651596 в “Укрексімбанк» м. Рівне, МФО 333539),-70 доларів США 65 центів витрат по держмиту та 118,00 грн. плати за інформаційно-технічну послугу по забезпеченню судового процесу.
3. Наказ видати після набрання судовим ухвалою законної сили.
Суддя Марач В.В.
Ухвала підписана «20»вересня 2006 року.