м. Вінниця
07 жовтня 2025 р. Справа № 120/1213/24
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Воробйової Інни Анатоліївни, розглянувши в письмовому проваджені заяву про продовження строку подання звіту у справі за позовом ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії
У провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії.
16.06.2025 р. надійшла заява позивача про встановлення судового контролю, оскільки рішення суду не виконано.
Ухвалою від 03.07.2025 р. заяву позивача задоволено та зобов'язано військову частину НОМЕР_1 подати звіт про виконання судового рішення у справі №120/1213/24 протягом одного місяця з дня постановлення цієї ухвали.
04.08.2025 р. від представника відповідача надійшла заява про продовження строку подання звіту, оскільки військовою частиною направлено заявку на отримання коштів , однак кошти не надійшли, що унеможливлює подання звіту у строк встановлений судом.
Ухвалою від 07.08.2025 р. продовжено строк на подання звіту до 03.10.2025 р.
03.10.2025 р. надійшов звіт про виконання судового рішення, у якому відповідач вказує, що у вересні 2025 р. направив заявку на отримання коштів, однак такі не надійшли.
Оцінюючи поданий звіт, суд виходить з наступного.
Рішенням суду у цій справі від 18.04.2024 р., яке набрало законної сили, зобов'язано військову частину НОМЕР_1 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошове забезпечення з 29.01.2020 р. по 18.06.2021 р., грошову допомогу для оздоровлення за 2020 - 2021 р., матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань за 2020 -2021 р., грошову компенсацію за 13 діб невикористаної щорічної відпустки за 2021 рік, грошову компенсацію за 42 доби невикористаної додаткової як учаснику бойових дій відпустки за період з 2019- 2021 роки із врахування прожиткового мінінуму, встановленого на 1 січня календарного року , встановленого Законом України "Про Державний бюджет на 2020 рік" станом на 01.01.2020 р., Законом України "Про Державний бюджет на 2021 рік" станом на 01.01.2021 р.
Згідно звіту відповідача рішення суду буде виконано після надходження асигнувань КЕКВ 2800 "Інші видатки" .
Відповідачем подано заявку у вересні 2025 р., в якій за КЕКВ 2800 заявлено потребу в коштах на виконання судових рішень. В розрахунку до даної заявки значиться позивач.
Згідно виписки із розрахунку від 01.10.2025 р. на рахунку відповідача за КЕКВ 2800 наявні кошти в сумі 0,00 грн., що є недостатнім для виконання судового рішення у цій справі.
Суд зауважує, що положеннями статей 23 та 116 Бюджетного кодексу України передбачено, що будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету можна здійснювати лише за наявності відповідного бюджетного призначення, встановленого законом про Державний бюджет України. Взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань та здійснення видатків бюджету з перевищенням бюджетних призначень є порушенням бюджетного законодавства.
Згідно п.3, 4 ч. 5 ст. 22 Бюджетного кодексу України головний розпорядник бюджетних коштів отримує бюджетні призначення шляхом їх затвердження у законі про Державний бюджет України (рішенні про місцевий бюджет); приймає рішення щодо делегування повноважень на виконання бюджетної програми розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня та/або одержувачами бюджетних коштів, розподіляє та доводить до них у встановленому порядку обсяги бюджетних асигнувань; затверджує кошториси розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня (плани використання бюджетних коштів одержувачів бюджетних коштів), якщо інше не передбачено законодавством.
Розпорядник бюджетних коштів може уповноважити одержувача бюджетних коштів на виконання заходів, передбачених бюджетною програмою, шляхом доведення йому бюджетних асигнувань та надання відповідних коштів бюджету (на безповоротній чи поворотній основі). Одержувач бюджетних коштів використовує такі кошти відповідно до вимог бюджетного законодавства на підставі плану використання бюджетних коштів, що містить розподіл бюджетних асигнувань (ч. 6 ст.22 БК України).
Згідно пункту 7 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228, за обсягом наданих повноважень розпорядники поділяються на головних розпорядників бюджетних коштів та розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня (розпорядник, який у своїй діяльності підпорядкований відповідному головному розпоряднику та (або) діяльність якого координується через нього). Розпорядники бюджетних коштів мають право провадити діяльність виключно в межах бюджетних асигнувань, затверджених кошторисами, планами асигнувань загального фонду бюджету.
Згідно пп. 9 п. 2.6 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету та Інструкції щодо застосування класифікації кредитування бюджету, затвердженого наказом МФУ від 12.03.2012 № 333, код 2800 «Інші поточні видатки» . За цим кодом здійснюються видатки, які не пов'язані з придбанням товарів та послуг установами, у тому числі виконання судових рішень (як у безспірному, так і добровільному порядку незалежно від економічної суті платежу), крім виплат, передбачених підпунктом 27 підпункту 2.5.3 пункту 2.5 цієї глави цієї Інструкції, щодо:
відшкодування збитків, майнової (матеріальної) та моральної (немайнової) шкоди юридичним та фізичним особам згідно з рішенням суду;
інші виплати юридичним та фізичним особам згідно з рішенням суду, у тому числі виплати, що здійснюються на виконання судових рішень за позовами суддів на їх користь згідно із законодавством. Перерахування (сплата) податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також інших податків і зборів, які у встановлених законодавством випадках підлягають нарахуванню/утриманню на/з сум виплат за рішеннями суду, здійснюються за цим кодом;
відшкодування судових витрат;
Отже, виплати, які належить працівнику (середній заробіток за час вимушеного прогулу, компенсація моральної шкоди, грошове забезпечення тощо ) на виконання судового рішення здійснюють за КЕКВ 2800.
Як вже зазначалось у виписці по рахунку за КЕКВ 2800 зазначено в графі "наявні кошти " в сумі 0,00грн., що є недостатнім для виконання судового рішення у цій справі.
Із урахуванням вищевказаного, зважаючи на те, що виплату грошового забезпечення не є можливим провести з підстав відсутності коштів, суд доходить висновку, що слід прийняти звіт про виконання судового рішення.
Керуючись ст.ст. 248, 256, 382 КАС України, -
прийняти звіт військовій частині НОМЕР_1 про виконання рішення суду у справі №120/1213/24.
Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення (ухвалу) суду або якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Воробйова Інна Анатоліївна