Справа № 504/3823/25
Номер провадження 3/504/1995/25
30.09.2025с-ще Доброслав
Суддя Доброславського районного суду Одеської області Вінська Н.В. розглянувши матеріали які надійшли від Управління патрульної поліції в Одеській області ДПП НП України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.4 ст.121 КУпАП,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 №448876 від 09.09.2025 року о 21 год. 20 хв. по трасі М14 21 км ОСОБА_1 керував транспортним засобом у якого були встановлені додаткові світлові прилади в кількості 4 штук які не відповідають конструкції та стандартів ДСТУ3649, правопорушення вчинено повторно протягом року, чим порушив П.31.4.3 ПДР.
Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
За приписами статті 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників чи адвоката.
За змістом частини 1 статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до частини 2 статті 251 КУпАП Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначенихстаттею 255цього Кодексу.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 №448876 від 09.09.2025 року, в графі «Технічний засіб відеозапису» зазначено: ПВР 471013, в графі «до протоколу додаються:» інформація відсутня. Серед матеріалів справи, що надійшли про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 121 КУпАП, відсутній відео запис ПВР 471013.
За таких обставин, даний матеріал про адміністративне правопорушення підлягає поверненню для доопрацювання.
Керуючись ст. ст.256,268,278 КУпАП, суд, -
Адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.121 КУпАП повернути до Управління патрульної поліції в Одеській області ДПП НП України для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Н. В. Вінська