Справа № 686/26115/25
Провадження № 3/686/7332/25
06 жовтня 2025 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Навроцький В.А., за участю захисника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 - адвоката Чернобай Н.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , не працюючого,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
До Хмельницького міськрайонного суду з Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області надійшли матеріли справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серія ЕПР1 № 443104 від 04.09.2025 року: «04.09.2025 року о 09 год. 55 хв. ОСОБА_1 в порушення вимог п. 2.9 (а) Правил дорожнього руху, затверджених Постановою КМУ №1306 від 10.10.2001 року, згідно якого водієві забороняється керувати транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, керував транспортним засобом «ЗАЗ Сенс» д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння на автомобільній дорозі Н-03 «Житомир-Чернівці» 174 км. + 100 м.», чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП».
В судовому засіданні захисник ОСОБА_1 - адвокат Чернобай Н.М., просила провадження по справі закрити у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, так як результати огляду з використанням приладу «Драгер» (результат 0,22 %о) знаходиться в межах похибки цього приладу.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що провадження у справі підлягає закриттю за відсутності в діях ОСОБА_1 складу інкримінованого правопорушення з таких підстав.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Виходячи з вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Пунктом 7 розділу ІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС, МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015 року (далі Інструкція), встановлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.
Як вбачається з результатів тестування на стан алкогольного сп'яніння, що проводився із застосуванням спеціального технічного засобу приладу «Drager Alcotest 6820 ARSA 0321» результат тестування у водія ОСОБА_1 склав 0,22 %о.
Згідно з інструкції «Drager Alcotest 6820 ARSA 0321» границі допустимої основної похибки для масової концентрації алкоголю у видихуваному повітрі: абсолютна +/- 0,02 мг/л (в інтервалі діапазону вимірювань від 0 до 0,2 мг/л); для масової концентрації алкоголю в крові: абсолютної - +/- 0,04 %о (в інтервалі діапазону вимірювань від 0 до 0,5 мг/л), відносної - +/- 10% (в інтервалі діапазону вимірювань понад 0,4 мг/л).
Отже, виявлений під час проведення огляду на стан сп'яніння ОСОБА_1 рівень випарів алкоголю становить 0,22 %о, що перебуває в межах відносної похибки даного приладу та у відповідності до Інструкції не може вважатися станом алкогольного сп'яніння.
Відповідно до вимог з ч. 5 ст.266 КУпАП огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Таким чином, в матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні належні докази, які підтверджували факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння.
Згідно із вимогами ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом та на припущеннях, а усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв'язку із чим в силу вимог ст. 247 КУпАП його слід звільнити від адміністративної відповідальності, а провадження в даній справі закрити у зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.130, 247, 251, 252, 280, 283-287 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
постановив:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення стосовно ОСОБА_1 закрити у зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга на постанову подається через Хмельницький міськрайонний суд до Хмельницького апеляційного суду.
Суддя Хмельницького
міськрайонного суду В.А. Навроцький