Постанова від 07.10.2025 по справі 307/3795/25

Справа №: 307/3795/25

Провадження № 3/307/1452/25

ТЯЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

Закарпатської області

ПОСТАНОВА

іменем України

07 жовтня 2025 року м. Тячів

Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Ніточко В.В.,

з участю прокурора Варги І.В. та особи, що притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки та зареєстрованої в АДРЕСА_1 , жительки АДРЕСА_2 , громадянки України, одруженої, працює лікарем-отоларингологом комунального некомерційного підприємства "Тячівська районна лікарня" Тячівської міської ради Закарпатської області, суб'єкта декларування, РНОКПП - НОМЕР_1 ,

за ч. 1ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі КУпАП),-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи лікарем-отоларингологом, яка має право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд в комунальному некомерційному підприємстві "Тячівська районна лікарня" Тячівської міської ради Закарпатської області та суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, як суб'єкт декларування, згідно підпункту "ґ" пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", в порушення вимог частини 1 статті 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого періоду декларування (до 01 квітня 2025 року), подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік лише 06 серпня 2025 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення визнала повністю, у вчиненому розкаялася.

Прокурор Варга І.В. в судовому засіданні пояснив, що на його думку, в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вислухавши пояснення учасників судового розгляду, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Положеннями статті 280 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до підпункту "ґ" пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" (№ 1700-VII), суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є голови та члени експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи, а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті.

Згідно наказу директора комунального некомерційного підприємства "Тячівська районна лікарня" Тячівської міської ради Закарпатської області від 01 жовтня 2024 року № 509-к, ОСОБА_1 прийнята на 1,0 постійної посади лікаря-отоларинголога хірургічного відділення, з 01 жовтня 2024 року.

Із наказу директора комунального некомерційного підприємства "Тячівська районна лікарня" Тячівської міської ради Закарпатської області від 04 грудня 2024 року № 152-о відомо, що ОСОБА_1 затверджена у переліку лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд в комунальному некомерційному підприємстві "Тячівська районна лікарня" Тячівської міської ради Закарпатської області.

Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Виходячи з наведеного, ОСОБА_1 повинна була до 01 квітня 2025 року подати декларацію суб'єкта декларування, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік.

З інформації, яка міститься на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - за посиланням https://public.nazk.gov.ua/search та копії декларації суб'єкта декларування, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 ріквідомо, що ОСОБА_1 подала декларацію за 2024 рік, тільки 06 серпня 2025 року.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, копією декларації суб'єкта декларування, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, наказом директора комунального некомерційного підприємства "Тячівська районна лікарня" Тячівської міської ради Закарпатської області від 01 жовтня 2024 року № 509-к, наказом директора комунального некомерційного підприємства "Тячівська районна лікарня" Тячівської міської ради Закарпатської області від 04 грудня 2024 року № 152-о, поясненням ОСОБА_1 та іншими доказами по справі.

Відповідно до статті 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному й об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Диспозиція частини 1 статті 172-6 КУпАП визначає склад адміністративного правопорушення, що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, несвоєчасно подала без поважних причин щорічну декларацію за 2024 рік суб'єкта декларування пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Згідно зі статтею 33 КУпАП, при накладенні стягнення, враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Пом'якшуючими відповідальність обставинами суд визнає, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, розкаялася у вчиненому.

Обтяжуючих відповідальність обставин судом не встановлено.

Керуючись статтями 283-285, 287-294 КУпАП, статтями 1, 3, 45 Закону України "Про запобігання корупції" -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок, в доход держави.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави на рахунок спеціального фонду Державного бюджету України 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок судового збору.

Роз'яснити, що у разі несплати правопорушником штрафу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу відповідно до положень статті 308 КУпАП.

На постанову може бути подана апеляційна скаргадо Закарпатського апеляційного суду через Тячівський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Строк звернення постанови до виконання - три місяці.

Суддя В.В. Ніточко