Постанова від 07.10.2025 по справі 699/1512/25

Справа № 699/1512/25

Номер провадження № 3/699/663/25

ПОСТАНОВА

щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції

07.10.2025 м. Корсунь-Шевченківський

Суддя Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області Мельник А.В., розглянувши клопотання ОСОБА_1 про проведення в режимі відеоконференції судового засідання з розгляду адміністративного матеріалу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

УСТАНОВИВ:

У провадженні Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області перебуває справа про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП.

Судове засідання по справі призначене на 15:50 год 16.10.2025.

На адресу суду, від ОСОБА_1 надійшла заява про його участь судовому засіданні в режимі відеоконференції з приміщення Диканського районного суду Полтавської області. Подане клопотання мотивоване значною віддаленістю між місцем проживання та судом.

Частина 7 статті 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачає що учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.

Нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення не передбачено проведення судового засідання в режимі відеоконференції, проте для забезпечення всебічного, повного і об'єктивного розгляду справи, а також дотримання процесуальних строків її розгляду, суд уважає за необхідне застосувати аналогію закону з нормами Кримінального процесуального кодексу України, а саме ст. 336 КПК України, якою врегульовано вказане питання.

Згідно з частинами 1, 2, 5 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров'я або з інших поважних причин; введення воєнного стану або під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України. Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.

Ураховуючи викладене вважаю за необхідне задовольнити подану заяву.

На підставі викладеного, керуючись ст. 336 КПК України суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції - задовольнити.

Судове засідання з розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП, призначене на 15:50 год 16.10.2025, провести в режимі відеоконференції з приміщення Диканського районного суду Полтавської області.

Копію ухвали суду надіслати ОСОБА_1 , Диканському районному суду Полтавської області.

Застосовані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження.

Учасникам провадження має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов'язки, передбачені КУпАП.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Мельник А.В.

Попередній документ
130799311
Наступний документ
130799313
Інформація про рішення:
№ рішення: 130799312
№ справи: 699/1512/25
Дата рішення: 07.10.2025
Дата публікації: 09.10.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (16.10.2025)
Дата надходження: 26.09.2025
Предмет позову: Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна
Розклад засідань:
16.10.2025 15:50 Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
МЕЛЬНИК АНДРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
суддя-доповідач:
МЕЛЬНИК АНДРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Урсол Сергій Юрійович