Ухвала від 06.10.2025 по справі 549/374/25

Справа №549/374/25

Провадження №2/549/292/25

УХВАЛА

про передачу справи за підсудністю

06 жовтня 2025 року селище Чорнухи

Суддя Чорнухинського районного суду Полтавської області Глущенко Н.М., розглянувши матеріали позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю «Споживчий центр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

установив:

18 серпня 2025 року до суду надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю «Споживчий центр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором в якій позивач просить: стягнути з ОСОБА_1 на користь ТОВ " Споживчий центр " заборгованість за кредитним договором в розмірі 44550,00 грн та судовий збір.

Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ч.1 ст.27 ЦПК України , позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Згідно ч.ч.6-8 ст.187 ЦПК України, у разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб'єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.

Інформація про місце проживання (перебування) фізичної особи має бути надана протягом п'яти днів з моменту отримання відповідним органом реєстрації місця проживання та перебування особи відповідного звернення суду.

Суддя з метою визначення підсудності може також користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру.

Згідно відповіді №1677131 від 18.08.2025 року на запит судді з Єдиного державного демографічного реєстру, встановлено, що за вказаними параметрами особу ОСОБА_1 не знайдено.

Відповідно до довідки «Центру адміністративних послуг» виконавчого комітету Чорнухинської селищної ради Полтавської області №974 від 19.08.2025 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на території Чорнухинської територіальної громади не зареєстрований.

Згідно відповіді Департаменту з питань громадянства, паспортизації та реєстрації Державної міграційної служби України №6.2-13465/6-25 від 03.10.2025 видно, що за наявними даними ДМС місце проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , 27.01.2020 зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до ч.9 ст.187 ЦПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31цього Кодексу.

Тобто вказана позовна заява підсудна Березівському районному суду Одеської області (місцезнаходження: вул.Миру, 17, м.Березівка, Одеська область, 67300).

П.1 ч.1, ч.3 ст.31 ЦПК України передбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до ст.32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому ст.31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Враховуючи вище наведене, відсутність обставин, передбачених нормами ЦПК України, справа не підсудна Чорнухинському районному суду Полтавської області, та її необхідно надіслати за підсудністю до Березівського районного суду Одеської області (місцезнаходження: вул.Миру, 17, м.Березівка, Одеська область, 67300).

На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст.27,28, 31,32,187,258,260,316, 353,354 ЦПК України, суддя,

ухвалив:

Цивільну справу №549/374/25 (провадження №2/549/292/25) за позовною заявою товариства з обмеженою відповідальністю «Споживчий центр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, надіслати за підсудністю до Березівського районного суду Одеської області (місцезнаходження: вул.Миру, 17, м.Березівка, Одеська область, 67300).

Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою ЦПК України підсудністю з підстави, передбаченої п.1 ч.1 ст.31 ЦПК України, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п'яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена протягом 15 днів з дня її проголошення безпосередньо до Полтавського апеляційного суду.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Н.М.Глущенко

Попередній документ
130798526
Наступний документ
130798528
Інформація про рішення:
№ рішення: 130798527
№ справи: 549/374/25
Дата рішення: 06.10.2025
Дата публікації: 09.10.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Чорнухинський районний суд Полтавської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них; споживчого кредиту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (07.01.2026)
Дата надходження: 10.12.2025
Предмет позову: про стягнення заборгованості
Розклад засідань:
25.06.2026 14:30 Комінтернівський районний суд Одеської області