Ухвала від 03.10.2025 по справі 643/16995/25

Справа № 643/16995/25

Провадження № 1-кс/643/5605/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.10.2025 слідчий суддя Салтівського районного суду міста Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисників ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні зали суду в м. Харкові погоджене прокурором клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу Управління СБ України в Харківській області ОСОБА_6 у кримінальному провадженні №22024220000001108 від 23.10.2024 за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч. 5 ст. 191 КК України про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно:

ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харкова, громадянина України, розлученого, має вищу освіту, Депутат Харківської міської ради VIII скликання, паспорт громадянина України НОМЕР_1 , раніше не судимий, який зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 ,-

УСТАНОВИВ:

Органом досудового розслідування ОСОБА_7 підозрюється в тому, що, будучи депутатом Харківської міської ради VIII скликання, обіймаючи посаду директора комунального підприємства «Комплекс з вивозу побутових відходів» згідно з розпорядженням Харківського міського голови ОСОБА_8 від 07.04.2022 № 270/2К та відповідно до наказу №50-1/СП від 08.04.2022, у період після повномасштабного воєнного вторгнення в Україну з боку держави-агресора, яке розпочалось 24.02.2022, став на шлях протиправної діяльності та вчинив злочин проти основ національної безпеки України, пов'язаний з перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період.

КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» (далі - КП «КВПВ») належить до об'єктів критичної інфраструктури, оскільки здійснює діяльність у сфері поводження з побутовими відходами, що є складовою сектору житлово-комунального господарства згідно із законодавством України (відповідно до Закону України «Про критичну інфраструктуру» №1882-IX від 16.11.2021; постанови Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 №1109 «Про затвердження критеріїв віднесення об'єктів до критичної інфраструктури», постанови Кабінету Міністрів України від 09.06.2021 №563 «Про затвердження Порядку віднесення об'єктів до критичної інфраструктури» та інше), оскільки здійснює діяльність у сфері вивезення твердих побутових відходів, обґрунтовано віднесене до об'єктів критичної інфраструктури та має право на бронювання окремих працівників, необхідних для забезпечення безперервної роботи підприємства.

У свою чергу, директор КП «КВПВ» ОСОБА_7 враховуючи повноваження займаної посади, був повністю поінформований про положення статуту КП «КВПВ», яким, серед іншого, визначено, що поточне управління підприємством здійснює директор, який при цьому несе повну відповідальність за стан діяльності підприємства, дотримання фінансової, договірної та трудової дисципліни, здійснює переговори та укладає контракти, договори, у тому числі трудові, затверджує структуру та штатний розпис підприємства, затверджує усі документи, що регламентують внутрішній розпорядок підприємства.

При цьому ОСОБА_7 , перебуваючи в Україні, будучи достовірно обізнаним про особливий правовий режим воєнного стану, який введено в Україні з 24.02.2022 у зв'язку зі збройною агресією РФ, та настанням з моменту оголошення рішення про мобілізацію особливого періоду, який передбачено ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про оборону України» та ст. 1 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», який триває і дотепер, вчинив злочинні дії за таких обставин.

ОСОБА_7 , знаючи про те, що діяльність ТЦК та СП як в Україні, так і в м. Харкові та області, зі здійснення мобілізаційних заходів викликала широкий резонанс у суспільстві, в тому числі і серед осіб, які мають намір ухилитися від мобілізації або не виявляють бажання бути призваними на військову службу, розуміючи вказані вище положення чинного законодавства України, умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, вирішив вчинити дії, спрямовані на створення реальних перешкод законній діяльності ЗСУ та іншим військовим формуванням, в частині їх обов'язку з підтримання належної мобілізаційної готовності, тобто сприяння особам призовного віку ухиленню від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, шляхом забезпечення формального влаштування вказаних осіб до КП «КВПВ» та отримання внаслідок цього відповідних документів, що надають право на відстрочку від мобілізації.

На виконання вказаного злочинного умислу, усвідомлюючи негативні наслідки у вигляді перешкоджань, спрямованих на створення перепон у законній діяльності ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 не пізніше 23.10.2024, більш точну дату встановити не вдалось, не маючи патріотичних переконань, у ситуації, що склалася та з особистих інтересів, оцінивши обстановку в умовах особливого стану, розуміючи складність вчинення задуманих протиправних дій, вирішив вступити у злочинну змову з підлеглим йому по роботі ОСОБА_9 , який обіймав посаду заступника директора з експлуатації КП «КВПВ».

У подальшому, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки здійснення даних злочинних дій та бажаючи їх настання, ОСОБА_7 за попередньою змовою з ОСОБА_9 у вказаний вище період часу за невстановлених обставин розробили злочинну схему «ухилення» від мобілізації, яка полягала у фіктивному працевлаштуванні на КП «КВПВ» осіб чоловічої статі призовного віку з подальшим їх бронюванням та наданням відстрочки з метою уникнення призову на військову службу під час мобілізації.

На виконання вказаної злочинної схеми ОСОБА_9 , діючи спільно та в групі з ОСОБА_7 , чітко усвідомлюючи, що КП «КВПВ» належить до об'єктів критичної інфраструктури, оскільки здійснює діяльність у сфері поводження з побутовими відходами, що є складовою сектору житлово-комунального господарства згідно із законодавством України, а невиконання підприємством функцій створює реальні загрози життю і здоров'ю населення, довкіллю та стабільності функціонування міста Харкова, особливо в умовах воєнного стану, не пізніше 23.10.2024, перебуваючи у м. Харкові, більш точне місце не встановлено, узгодив з громадянином України ОСОБА_10 його фіктивне працевлаштування на КП «КВПВ», а саме - відсутність обов'язку здійснювати передбачені трудові обов'язки в робочий час. При цьому останній згідно з документами повинен був вважатися діючим працівником КП «КВПВ», що, у свою чергу, стало передумовою для створення підстав для бронювання останнього від призову на військову службу під час мобілізації.

Після цього ОСОБА_7 , втілюючи в життя та реалізуючи спільний з ОСОБА_9 злочинний умисел, усвідомлюючи те, що він як директор КП «КВПВ», серед іншого, наділений адміністративними повноваженнями щодо прийняття рішень про прийом на роботу та призначення на посаду конкретних осіб, здійснив оформлення працевлаштування ОСОБА_10 до КП «КВПВ» на посаду вантажника шляхом видання та підписання кадрового наказу № 449/1- K/TP від 23.10.2024.

При цьому ОСОБА_7 як директор підприємства розумів, що згідно з посадовою інструкцією заступника директора з експлуатації КП «КВПВ», яка ним же була затверджена 02.05.2022, у підпорядкуванні ОСОБА_9 перебуває начальник автомобільної ремонтної майстерні, водії автотранспортних засобів з вивезення побутових відходів та вантажники (п. 1.5 посадової інструкції). Також згідно з положеннями посадової інструкції на ОСОБА_9 покладені обов'язки координувати роботу водіїв автотранспортних засобів з вивезення побутових відходів та вантажників з метою здійснення контролю за результатами їх роботи для забезпечення процесу вивезення твердих побутових відходів та великогабаритних відходів (п. 2.1 посадової інструкції) з метою забезпечення безперешкодного виконання підприємством зобов'язань, пов'язаних з наданням послуг з поводженням з побутовими відходами (п. 2.13 посадової інструкції).

Однак, діючи усупереч інтересам підприємства, з метою реалізації раніше досягнутої спільної злочинної мети, ОСОБА_7 , усвідомлюючи коло вищевказаних службових повноважень ОСОБА_9 , зокрема щодо координації дій стосовно вантажників КП «КВПВ», з метою досягнення єдиної спільної злочинної мети узгодив з ОСОБА_9 необхідність надання зовнішніх ознак наявності сталих трудових відносин фіктивно працевлаштованих осіб, зокрема ОСОБА_10 .

При цьому ОСОБА_9 з метою реалізації кінцевої спільної злочинної мети, діючи спільно та узгоджено з ОСОБА_7 , залучив до вчинення вказаної протиправної діяльності у якості посібника начальника відділу матеріально-технічного забезпечення КП «КВПВ» ОСОБА_11 , який мав забезпечувати умови для створення зовнішніх проявів нібито наявності сталих трудових відносин фіктивно працевлаштованих осіб, зокрема ОСОБА_10 , шляхом підготовки та подальшої передачі відповідних документів (табелів) обліку робочого часу, згідно з якими останній нібито на системній основі виконував покладені на нього трудові обов'язки. При цьому ОСОБА_7 , ОСОБА_9 та ОСОБА_11 були поінформовані про те, що вказана особа фактично їх не виконує.

У свою чергу, ОСОБА_7 з метою доведення єдиного спільного злочинного умислу до кінця, діючи в групі з ОСОБА_9 та за пособництва ОСОБА_11 , будучи директором КП «КВПВ», усвідомлюючи те, що він відповідальний за організацію військового обліку на підприємстві, має можливість особисто, без погодження з іншими особами, приймати рішення щодо бронювання конкретних працівників підприємства, перебуваючи у м. Харкові, більш точне місце не встановлено, надав вказівку професіоналу з антикорупційної політики КП «КВПВ» ОСОБА_12 , на якого, серед іншого, відповідно до наказу 13-ОД від 01.01.2024 покладено введення військового обліку на підприємстві, вжити заходи щодо бронювання ОСОБА_10 .

При цьому ОСОБА_12 , не будучи обізнаним про злочинні наміри ОСОБА_7 , ОСОБА_9 та ОСОБА_11 і не маючи при цьому можливості встановити обставини, які б вказували на ознаки фіктивних трудових відносин ОСОБА_10 , а саме - фактичної його відсутності на робочому місці протягом тривалого часу, сприймаючи для себе вказівку директора КП «КВПВ» ОСОБА_7 як законну та яка спрямована на створення реальних правових наслідків, оскільки ОСОБА_7 особисто відповідає за організацію військового обліку на підприємстві, вчинив дії щодо внесення відомостей (формування заявки) стосовно ОСОБА_10 в застосунку «ДІЯ». Також, маючи у своєму розпорядженні відповідний електронний ключ, раніше наданий йому ОСОБА_7 , діючи з його відома здійснив підтвердження раніше внесених відомостей стосовно ОСОБА_10 , внаслідок чого вказана особа у подальшому була заброньована як працівник КП «КВПВ» строком до 19.02.2026, у зв'язку з чим останньому надано відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації і переведено у ТЦК та СП на спеціальний облік.

Внаслідок вищезазначених протиправних дій ОСОБА_7 , який діяв спільно та узгоджено з ОСОБА_9 , усвідомлюючи, що останній до вказаної протиправної діяльності залучив також ОСОБА_11 , військовозобов'язаний громадянин України ОСОБА_10 в період з 23.10.2024 до 28.08.2025 у зв'язку з фіктивним працевлаштуванням на КП «КВПВ» та у зв'язку з безпідставним бронюванням в ТЦК та СП уникав заходів, спрямованих на примусовий призов громадян України до лав ЗСУ, що призводило до перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період, шляхом сприяння особам призовного віку в ухиленні від виконання конституційного обов'язку захищати Вітчизну, її незалежність та територіальну цілісність, а також зменшенню мобілізаційного ресурсу країни в період дії правового режиму воєнного стану.

Таким чином ОСОБА_7 , діючи спільно, за попередньою змовою та в групі з ОСОБА_9 , усвідомлюючи, що останній до вказаної протиправної діяльності залучив також ОСОБА_11 , у зазначений вище період часу вчинив кримінально карані дії, спрямовані на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань.

Крім того, ОСОБА_7 в період з 08.04.2022 до 07.04.2025, обіймаючи посаду директора КП «КВПВ» згідно з розпорядженням Харківського міського голови ОСОБА_8 від 07.04.2022 № 270/2К та відповідно до наказу №50-1/СП від 08.04.2022, маючи вищу освіту та кваліфікаційний рівень, отримавши певний досвід роботи на займаній посаді, будучи службовою особою комунального підприємства, використовуючи здобуті знання і досвід роботи на вказаному підприємстві, був достовірно обізнаним, що кероване ним підприємство належить до об'єктів критичної інфраструктури, оскільки здійснює діяльність у сфері поводження з побутовими відходами, що є складовою сектору житлово-комунального господарства згідно із законодавством України, а невиконання підприємством функцій створює реальні загрози життю і здоров'ю населення, довкіллю та стабільності функціонування міста Харкова, особливо в умовах воєнного стану.

При цьому ОСОБА_7 як директор КП «КВПВ» був неодноразово ознайомлений шляхом проставлення особистого підпису з вимогами ЗУ «Про запобігання корупції» та антикорупційною програмою КП «КВПВ», зокрема в частині заборони використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов'язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, використовувати будь-яке майно підприємства чи її кошти в приватних інтересах, вимагати або отримувати будь-яку матеріальну або нематеріальну вигоду (для себе чи для близьких осіб) у зв'язку із здійсненням своїх службових обов'язків, впливати прямо або опосередковано на рішення працівників підприємства з метою отримання будь-якої матеріальної або нематеріальної вигоди для себе чи для близьких осіб, яка не передбачена трудовим або іншим договором, тощо.

Разом з цим у квітні 2022 року, але не раніше 08.04.2022, ОСОБА_7 , перебуваючи на території м. Харкова, узгодив з ОСОБА_9 , який обіймав посаду заступника директора з експлуатації КП «КВПВ», спільну злочинну схему щодо фіктивного працевлаштування осіб призовного віку з подальшим їх бронюванням, при цьому усвідомлюючи, що такі особи виконувати свої трудові обов'язки не будуть, а грошові кошти, які мають виплачуватися останнім у вигляді заробітної плати, фактично будуть передаватися ОСОБА_9 .

Водночас ОСОБА_7 було достовірно відомо, що ОСОБА_9 , обіймаючи станом на 06.05.2020 посаду заступника начальника автоколони № 1 в КП «КВПВ» (на підставі наказу № 15-1/СП від 25.01.2019), на підставі своїх службових обов'язків, діючи всупереч інтересам підприємства, починаючи з 06.05.2020 сприяв громадянину України ОСОБА_13 , фіктивно працевлаштуватися на КП «КВПВ» (наказ від 06.05.2020 за № 57-1/СП), і тому останній не виконував передбачені трудові функції та обов'язки в робочий час. ОСОБА_7 також розумів, що ОСОБА_13 згідно з документами продовжить вважатися діючим працівником КП «КВПВ», що, у свою чергу, буде передумовою для безпідставного нарахування та виплати йому заробітної плати.

При цьому ОСОБА_7 , знаючи вказану інформацію, маючи доступ до кадрових документів підлеглих працівників, зокрема до наказу від 06.05.2020 за №57-1/СП, згідно з якими ОСОБА_13 призначено на посаду вантажника 1-ої автоколони КП «КВПВ», переслідуючи єдиний спільний з ОСОБА_9 злочинний умисел, достовірно знаючи про відсутність ОСОБА_13 на робочому місці та невиконання останнім своїх службових обов'язків, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, використовуючи свої службові повноваження і службове становище всупереч інтересам служби, з особистих інтересів та в інтересах іншої особи, не вжив відповідних заходів щодо припинення фіктивних трудових відносин з ОСОБА_13 .

У подальшому ОСОБА_7 , прагнучи використати службове становище всупереч інтересам служби, зловживаючи службовим становищем щодо наявного права оперативного управління грошовими коштами підприємства, у період часу з 08.04.2022 до 07.04.2025 на виконання спільного злочинного умислу, перебуваючи за місцем своєї роботи за адресою: м. Харків, пров. Золотий, 4, усвідомлював, що ОСОБА_13 відповідні трудові обов'язки, які покладені на нього як на вантажника КП «КВПВ», не виконував, однак переслідуючи єдиний спільний злочинний умисел, систематично здійснював затвердження розрахункових відомостей з нарахування заробітної плати «Відомості виплати заробітної плати» шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису, як директор комунального підприємства в електронному кабінеті сервісу АТ КБ «ПРИВАТ БАНК», у зв'язку з чим ОСОБА_13 щомісячно безпідставно перераховувалась заробітна плата, внаслідок чого у КП «КВПВ» було допущено розтрату коштів місцевого бюджету.

Відповідно до висновку експерта за результатами судової економічної експертизи збитки внаслідок вчинення вищевказаних протиправних дій службових осіб КП «КВПВ» в період з 01.03.2022 до 15.08.2025 склали 750859,32 грн.

Також відповідно до зазначеного спільного єдиного злочинного умислу з ОСОБА_7 у невстановлений час, але не пізніше 06.07.2022, перебуваючи у м. Харкові, більш точне місце не встановлено, ОСОБА_9 , діючи в умовах воєнного стану, узгодив з громадянином України ОСОБА_14 , його фіктивне працевлаштування до КП «КВПВ», а саме - відсутність необхідності виконувати передбачені службові обов'язки в робочий час. При цьому останній згідно з документами буде вважатися діючим працівником КП «КВПВ», що у свою чергу, буде передумовою для безпідставного нарахування та виплати йому заробітної плати.

Так, ОСОБА_7 , будучи повністю зацікавленим в реалізації протиправних намірів ОСОБА_9 , діючи всупереч інтересам підприємства, будучи службовою особою, маючи відповідні адміністративні повноваження, зловживаючи своїм службовим становищем, перебуваючи за адресою: м. Харків, пров. Золотий, 4, 06.07.2022 здійснив працевлаштування ОСОБА_14 до КП «КВПВ» на посаду вантажника 1-ої автоколони, шляхом підписання кадрового наказу про призначення на посаду № 131/1-К/ГР від 06.07.2022, при цьому достовірно знаючи, що останній відповідні трудові обов'язки виконувати не буде.

У подальшому ОСОБА_7 на виконання спільного єдиного протиправного корисливого умислу, перебуваючи за місцем своєї роботи за адресою: м. Харків, пров. Золотий, 4, систематично, однак, не раніше ніж з 06.07.2022 до 07.04.2025, усвідомлював, що ОСОБА_14 відповідні трудові обов'язки, які покладені на нього як на вантажника КП «КВПВ» не виконував, однак переслідуючи єдиний спільний злочинний умисел, систематично здійснював затвердження розрахункових відомостей з нарахування заробітної плати «Відомості виплати заробітної плати» шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису, як директор комунального підприємства в електронному кабінеті сервісу АТ КБ «ПРИВАТ БАНК», у зв'язку з чим ОСОБА_14 щомісячно безпідставно перераховувалась заробітна плата, внаслідок чого у КП «КВПВ» було допущено розтрату коштів місцевого бюджету.

Відповідно до висновку експерта за результатами судової економічної експертизи збитки внаслідок вчинення вищевказаних протиправних дій службових осіб КП «КВПВ» в період з 06.07.2022 до 15.08.2025 склали 759035,41 грн.

Внаслідок вказаних протиправних дій директора КП «КВПВ» ОСОБА_7 необґрунтовано нарахована та виплачена ОСОБА_13 та ОСОБА_14 заробітна плата відповідно до висновку судової економічної експертизи становить 1509894 грн. 73 коп., чим Харківській міській територіальній громаді в особі Харківської міської ради завдано матеріальної шкоди у вказаному розмірі.

Дії ОСОБА_7 кваліфіковані органом досудового розслідування за ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, як перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, вчинене у групі осіб за попередньою змовою та ч. 5 ст. 191 КК України - розтрата чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинена в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб.

26.09.2025 відносно ОСОБА_7 складено повідомлення про підозру у вчиненні вказаних кримінальних правопорушень, яке 26.09.2025 пред'явлено останньому шляхом розміщення у засобі масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження - газеті «Урядовий кур'єр», випуск від 26.09.2025 №197 (81229) та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора. Отже, ОСОБА_7 набув статусу підозрюваного у кримінальному провадженні № 22024220000001108 від 23.10.2024 за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч. 5 ст. 191 КК України.

Згідно з отриманою від оперативного підрозділу інформацією ОСОБА_7 переховується за кордоном з метою ухилення від кримінальної відповідальності, при цьому встановити його точне місце перебування не вбачається можливим.

01.10.2025 постановою слідчого ОСОБА_7 оголошений у розшук на території України.

Слідчий, посилаючись на обґрунтованість підозри ОСОБА_7 , ті факти, що останній переховується від органів досудового розслідування та оголошений у розшук, може вчинити інше кримінальне правопорушення, з метою запобігання переліченим ризикам просить застосувати до ОСОБА_7 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

В суді прокурор підтримав клопотання.

Захисники проти клопотання заперечували, виклавши свої доводи у запереченнях на клопотання про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою, та в судовому засіданні зазначили, що порядок вручення ОСОБА_7 повідомлення про підозру порушений. Це свідчить, що ОСОБА_7 не набув статусу підозрюваного. Крім того, з погляду на функціональні обов'язки ОСОБА_7 як директора КП «КВПВ» можна казати й про необґрунтованість підозри. При цьому жоден з перелічених прокурором ризиків не доведений, а враховуючи обставини, які взують на захворювання ОСОБА_7 на COVID-19 під час перебування за кордоном, що унеможливлює на тепер його явку до органу досудового розслідування, не можна казати про переховування останнього від слідства та суду.

Розглянувши клопотання, слідчий суддя дійшов такого: на цьому етапі досудового розслідування підозру ОСОБА_7 не можна вважати не обґрунтованою, так як вона підтверджується доказами, долученими до клопотання, а саме відомостями, зафіксованими в протоколах допиту свідків ОСОБА_15 , ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , ОСОБА_16 та ОСОБА_17 ; протоколі огляду від 05.07.2025, предметом якого є мобільний телефон ОСОБА_12 ; висновком експерта № 25-141СЕЕ за результатами проведення судової економічної експертизи за матеріалами кримінального провадження, тощо.

Вручення ОСОБА_7 повідомлення про підозри відбулось відповідно до ст.ст. 111, 135, 136 КПК України.

Наразі ОСОБА_7 переховується від органу досудового розслідування, через що оголошений у розшук. Факт переховування ОСОБА_7 доведений проведеними оперативно-розшуковими заходами.

Зазначені обставини свідчать про існування, щонайменше, ризику подальшого переховування ОСОБА_7 від органів досудового розслідування та суду і дають підстави стверджувати про недостатність застосування до підозрюваного більш м'якого запобіжного заходу, ніж тримання під вартою, разом з тим клопотання не може бути задоволене з погляду на таке: відповідно до ч. 6 ст. 193 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та може обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного, обвинуваченого лише у разі доведення прокурором наявності підстав, передбачених ст. 177 цього Кодексу, а також наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний, обвинувачений виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та/або оголошений у міжнародний розшук. У такому разі після затримання особи і не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного, обвинуваченого розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.

В наявних матеріалах кримінального провадження відсутні відомості про те, що ОСОБА_7 виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та/або оголошений у міжнародний розшук.

Вказані обставини унеможливлюють розгляд клопотання про застосування до ОСОБА_7 запобіжного заходу у виді тримання під вартою за відсутності останнього.

Крім того слідчий суддя має звернути увагу, що органи Інтерполу відмовляються оголошувати у міжнародний розшук (через систему Red Notice) осіб, яких держава підозрює у вчиненні злочинів проти основ національної безпеки чи державності, до яких відноситься й злочин, передбачений ст. 114-1 КК України. Це пов'язано з положеннями Статуту Інтерполу, згідно з ст. 3 якого організації суворо заборонено здійснювати будь-яке втручання або діяльність політичного, військового, релігійного або расового характеру, тоді як кінцевою метою звернення стороною обвинувачення до слідчого судді з цим клопотанням є розшук та затримання ОСОБА_7 за допомогою Міжнародної організації кримінальної поліції - Інтерпол.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 177, 183, 193, 194, 196-198, 309, 376, 395 КПК України,-

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити в задоволенні клопотання про застосування до ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні № 22024220000001108 від 23.10.2024.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення, а ОСОБА_7 у той самий строк з моменту вручення йому копії ухвали суду.

Повний текст ухвали складений 07.10.2025.

Слідчий суддя ОСОБА_1