Справа № 128/3624/25
Іменем України
06 жовтня 2025 року м. Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Саєнко О.Б., вивчивши адміністративний матеріал, що надійшов з Відділу поліції №1 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44 КУпАП,-
До провадження Вінницького районного суду Вінницької області з Відділу поліції №1 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області, повторно після належного оформлення, надійшов вищевказаний адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.44 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з положеннями ст.ст.280, 283 КУпАП суд повинен з'ясувати обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності за нормою закону, зазначеною в протоколі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч.1 ст.256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД №668247 від 03.09.2025, зазначено, що 20.06.2025 о 12:49 год. по вул. Дачна в с. Вінницькі Хутори, Вінницького району Вінницької області, громадянин ОСОБА_1 , відповідно до висновку експерта №СЕ-19/102-25/14791-НЗПРАП від 21.07.2025, зберігав наркотичний засіб рослинного походження, а саме канабіс, обіг якого обмежений; маса канабісу становить 1,76 г. (у перерахунку на висушену речовину), чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.44 КУпАП.
Відповідно до вимог ч. 7 ст. 38 КпАП України у разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
Так, до вищевказаного протоколу про адміністративне правопорушення, уповноваженою особою на його складання долучено супровідний лист №166699-2025 від 16.08.2025, з якого судом убачається, що слідчим СВ відділу поліції №1 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області на адресу Начальника відділу поліції №1 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області були направлені копії матеріалів кримінального провадження № 12025020020000535 від 20.06.2025 за ч.2 ст. 307 КК України, що і стали підставою для складання протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КУпАП адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності, тобто, до адміністративної відповідальності притягується лише та особа у діях якої відсутній склад кримінального правопорушення.
Разом з тим, до протоколу уповноваженою особою на його складання не долучено копію постанови органу поліції про закриття кримінального провадження № 12025020020000535 від 20.06.2025 за ч.2 ст. 307 КК України відносно ОСОБА_1 .
Вищевказаний недолік перешкоджає суду розглянути адміністративний матеріал у відповідності до вимог КУпАП у визначений строк, повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини, зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення.
Постановою Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 11 від 17.10.2014 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» звернута увага на те, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Тому, суд, у відповідності до положень ст.ст.256, 278 КУпАП, вважає за необхідне даний адміністративний матеріал повернути до Відділу поліції №1 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області, для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП, суддя -
Адміністративний матеріал, що надійшов з Відділу поліції №1 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44 КУпАП - повернути до Відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у Вінницькій області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Олена САЄНКО