Справа № 755/16605/25
1-в/755/376/25
"30" вересня 2025 р. Дніпровський районний суд м. Києва у складі:
судді ОСОБА_1 ,
секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
інспектора Дніпровського
УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_4 ,
особи, щодо якої розглядається
подання ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві подання начальника Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_6 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Києва, громадянину України, зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючому за адресою: АДРЕСА_2 , раніше неодноразово судимому, зокрема, востаннє: вироком Збаразького районного суду Тернопільської області за ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 115, ч. 1 ст. 125, ч. 1 ст. 263 КК України до 9 років 6 місяців позбавлення волі,
Начальник Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_7 звернувся до Дніпровського районного суду м. Києва з поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Подання мотивоване тим, що 16 лютого 2022 року ОСОБА_5 звільнився з місць позбавлення волі та після відбування покарання зарекомендував себе з негативної сторони, у зв'язку із чим, притягався до відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень. 23.11.2024 року був складений протокол про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 126 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3400 грн. (не сплачено), 17 травня 2025 року був складений протокол про адміністративне правопорушення за ч. 5 ст. 126 КУпАП, 17 червня 2025 року був складений протокол про адміністративне правопорушення за ч. 5 ст. 126 КУпАП. 09 листопада 2023 року було складено два протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 126 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 20400 грн. (не сплачено). Одночасно, останньому, було неодноразово було винесено попередження про припинення антигромадської поведінки та щодо якого може бути встановлено адміністративний нагляд. Крім того, 14.07.2025 року до Дніпровського УП ГУ НП у м. Києві надійшло повідомлення на лінію «102» про те, що за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_8 , повідомляє, що її чоловік - ОСОБА_5 підіймає на неї руки через те, що остання перебувала у нетверезому стані. У подальшому, під час відпрацювання даного виклику нарядом СОГ № 68, ОСОБА_9 попросила відмінити виклик. Надалі, при доопрацюванні даного повідомлення працівниками МГР (сектору протидії домашньому насильству Дніпровського УП ГУ НП у м. Києві), з ОСОБА_5 була проведена профілактична робота, з метою уникнення будь-яких правопорушень, а також, офіційно попереджено про адміністративну та кримінальну відповідальність стосовно вчинення домашнього насильства. На підставі вищевикладеного, як свідчать вищевказані адміністративні правопорушення, вчинені ОСОБА_5 не бажає стати на шлях виправлення та для більш ефективного контролю з боку працівників Національної поліції за поведінкою раніше судимого, так як останній після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, та керуючись вимогами Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», є доцільним матеріали відносно нього направити до Дніпровського районного суду міста Києва, для встановлення над ним адміністративного нагляду та встановлення ряду обмежень, а саме: 1. З'являтися на реєстрацію по нагляду до Дніпровського УП ГУ НП у м. Києві 1-й четвер щомісяця, у період з 09 години 00 хвилин до 18 години 00 хвилин; 2. Заборонити виїзд за межі міста в особистих справах без дозволу органів Національної поліції України; 3. Заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани та інші розважальні заклади, де реалізуються спиртні напої на розлив; 4. Заборонити залишати своє місце проживання з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин наступного дня.
У судовому засіданні інспектор Дніпровського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_4 подання підтримала та прохала його задовольнити, зокрема, зазначила, що після того, як було скеровано до суду подання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_5 , під час перевірки Єдиного реєстру судових рішень було виявлено постанову Оболонського районного суду м. Києва від 14.08.2025 року, відповідно до якої, ОСОБА_5 позбавлено права керування транспортними засобами.
Прокурор подання підтримав, зазначивши, що чинним законодавством чітко передбачено перелік осіб, до яких може бути встановлено адміністративний нагляд.
ОСОБА_5 заперечував проти задоволення подання, зазначивши, що він звільнився з місць позбавлення волі у 2022 році, після чого відносно нього було встановлено адміністративний нагляд і за увесь період у нього було лише одне порушення, а саме, він невчасно з'явився на реєстрацію, оскільки працює на СТО. Так, іноді, по роботі керував транспортними засобами без права керування, у зв'язку з чим, відносно нього складалися протоколи про адміністративне правопорушення, а ні алкогольні напої, а ні наркотичні засоби він не вживає, став на шлях виправлення, постійно працює, за три роки не мав жодних порушень.
Ознайомившись з поданням та долученими до нього матеріалами, вислухавши учасників судового провадження, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до положень п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно з п. 6 постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 28.03.1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», щодо осіб, зазначених у п."в" ст.3 Закону, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
Так, ОСОБА_5 засуджено вироком Збаразького районного суду Тернопільської області за ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 115, ч. 1 ст. 125, ч. 1 ст. 263 КК України до 9 років 6 місяців позбавлення волі.
Як вбачається з копії довідки про звільнення серія РІВ № 11636, ОСОБА_5 16.02.2022 року звільнено з ДУ «Городищенська виправна колонія (№ 96)» по відбуттю строку покарання.
Як вбачається з подання та долучених до нього матеріалів, зокрема, довідки щодо встановлення правопорушень, вчинених ОСОБА_5 , останній неодноразово притягався до адміністративної відповідальності за ст. 126 КУпАП, за що останньому були винесені попередження особи, щодо якої може бути встановлено адміністративний нагляд, про припинення антигромадського способу життя.
Таким чином, ОСОБА_5 , будучи засудженим за особливо тяжкий злочин, після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, неодноразово притягався до адміністративної відповідальності, а отже, є підстави для встановлення йому адміністративного нагляду.
Керуючись ст. ст. 3, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
Подання - задовольнити частково.
Встановити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративний нагляд строком на 6 (шість)місяців.
Застосувати до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наступні обмеження:1. З'являтися на реєстрацію по нагляду до Дніпровського УП ГУ НП у м. Києві 1-й четвер щомісяця, у період з 09 години 00 хвилин до 18 години 00 хвилин; 2. Заборонити виїзд за межі міста в особистих справах без дозволу органів Національної поліції України; 3. Заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани та інші розважальні заклади, де реалізуються спиртні напої на розлив; 4. Заборонити залишати своє місце проживання з 23 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин наступного дня, за виключенням випадків необхідності отримання медичної допомоги та прибуття до місць укриття чи бомбосховища.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 7 днів з дня її оголошення.
Суддя: