Постанова від 20.12.2007 по справі 7624-2007А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 322

ПОСТАНОВА

Іменем України

20.12.2007

Справа №2-27/7624-2007А

За позовом - Прокурор м. Сімферополь в інтересах держави в особі ДПІ в м. Сімферополь, м. Сімферополь, вул.. М. Залкі, 1/9.

До відповідача - Фонд «Допомоги юним музикам», м. Сімферополь, вул.. Леніна, 8.

Про припинення юридичної особи.

Суддя Н.В. Воронцова.

При секретарі Топоріщевої Т. П.

представники:

Від позивача - не з'явився.

Від відповідача - не з'явився.

Від прокурора - не з'явився.

Сутність спору:

Прокурор м. Сімферополь в інтересах держави в особі ДПІ в м. Сімферополь звернувся з позовом до відповідача про припинення юридичної особи.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідач не знаходиться за юридичною адресою, податкову звітність не подає з моменту державної реєстрації.

На підставі викладеного, просить позов задовольнити.

Позивач явку представника в судове засідання не забезпечив, вимоги суду не виконав, про час та місце розгляду справи був сповіщений належним чином.

Відповідач явку представника в судове засідання жодного разу не забезпечив, відзив на позов не надав, про час та місце розгляду справи був сповіщений належним чином. Рекомендована кореспонденція надсилалася за юридичною адресою відповідача. Надіслана судом кореспонденція була повернена до суду в зв'язку з незнаходженням відповідача за юридичною адресою.

Відповідно до ст.. 39 КАСУ якщо місце фактичного проживання (перебування) відповідача, третіх осіб, свідків невідоме, суд може здійснити їх виклик через засоби масової інформації за останнім відомим місцем їхнього проживання (перебування) на території України. Виклик публікується в друкованому засобі масової інформації не пізніше ніж за сім днів до дати призначеного судового розгляду справи. Друкований засіб масової інформації, у якому розміщуються оголошення про виклик протягом наступного року, визначається не пізніше 1 грудня поточного року в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до Постанови КМУ від 25.01.2006 р. №52 «Про порядок визначення друкованого засобу масової інформації, в якому розміщуються оголошення про виклик до суду відповідача, третіх осіб, свідків, місце фактичного проживання ( перебування ) яких невідоме» друкованим засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, в якому розміщуються зазначені оголошення, є «Урядовий кур'єр». Відповідно до п. 2 вказаної Постанови державну судову адміністрацію було забовязано подати у місячний строк перелік друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження.

Друкованим засобом масової інформації місцевої сфери розповсюдження є газета «Кримська відомості».

Судом було покладено на позивача забовязання оприлюднити оголошення у вказаних засобах масової інформації, однак вказана вимога позивачем постійно не виконувалася.

Таким чином, забезпечити явку представника відповідача в судове засідання не представляється можливим.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням виконкому Сімферопольської міської ради №215 від 26.02.1993 р. було зареєстровано статут Сімферопольського міського фонду «Допомоги юним музикам».

Відповідно до п. 1.1 вказаного статуту відповідача по справі є добровільним об'єднанням громадян. Фонд на добровільній основі об'єднує педагогів, музикантів, всіх громадян, що сприяють розвитку музикальної культури.

Відповідно до п. 1.3 вказаного статуту Фонд є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків, гарбову печатку та таке інше.

Як встановлено судом, відповідач податкову звітність до відповідного податкового органу не подає з моменту державної реєстрації, що підтверджується довідкою ДПІ в м. Сімферополь, наявною в матеріалах справи.

Відповідно до ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців» ненадання протягом року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності відповідно до закону є підставою для постанови рішення про припинення юридичної особи.

Однак як встановлено судом, відповідача по справі був створений як добровільне об'єднання громадян.

Відповідно до ст.. 1 Закону України «Про об'єднання громадян» об'єднанням громадян є добровільне громадське формування, створене на основі єдності інтересів для спільної реалізації громадянами своїх прав і свобод. Об'єднання громадян, незалежно від назви (рух, конгрес, асоціація, фонд, спілка тощо) відповідно до цього Закону визнається політичною партією або громадською організацією.

Відповідно до ст.. 3 Закону України «Про об'єднання громадян» громадською організацією є об'єднання громадян для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів.

Відповідно до ст.. 14 Закону України «Про об'єднання громадян» легалізація (офіційне визнання) об'єднань громадян є обов'язковою і здійснюється шляхом їх реєстрації або повідомлення про заснування. Діяльність об'єднань громадян, які нелегалізовані або примусово розпущені за рішенням суду, є протизаконною.

Легалізація громадської організації здійснюється відповідно Міністерством юстиції України, місцевими органами державної виконавчої влади, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських Рад народних депутатів. У разі, коли діяльність місцевої громадської організації поширюється на територію двох і більше адміністративно-територіальних одиниць, її легалізація здійснюється відповідним вищестоящим органом. Місцевими органами державної виконавчої влади, виконавчим комітетом сільської, селищної, міської Ради народних депутатів реєструються в обов'язковому порядку місцеві осередки зареєстрованих всеукраїнських та міжнародних об'єднань громадян, якщо така реєстрація передбачена статутними документами цих об'єднань. Про легалізацію (офіційне визнання) об'єднання громадян легалізуючий орган повідомляє у засобах масової інформації.

Відповідно до ст.. 25 Закону України «Про об'єднання громадян» державний контроль за діяльністю об'єднань громадян здійснюється державними органами у порядку, передбаченому законодавством України. Органи, що проводять легалізацію об'єднань громадян, здійснюють контроль за додержанням ними положень статуту. Представники цих органів мають право бути присутніми на заходах, що проводяться об'єднаннями громадян, вимагати необхідні документи, одержувати пояснення. Нагляд за виконанням та додержанням законності об'єднаннями громадян здійснюють органи прокуратури. Контроль за джерелами та розмірами надходжень, сплатою податків об'єднаннями громадян здійснюють відповідно фінансові органи та органи державної податкової інспекції.

Відповідно до ст.. 32 Закону України «Про об'єднання громадян» за поданням легалізуючого органу або прокурора рішенням суду об'єднання громадян примусово розпускається (ліквідується) у випадках: 1) вчинення дій, передбачених статтею 4 цього Закону; 2) систематичного або грубого порушення вимог статті 22 цього Закону; 3) продовження протиправної діяльності після накладення стягнень, передбачених цим Законом; 4) зменшення кількості членів політичної партії до числа, коли вона не визнається як така. Суд одночасно вирішує питання про припинення випуску друкованого засобу масової інформації об'єднання громадян, яке примусово розпускається. Про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян реєструючий орган протягом п'ятнадцяти днів після набрання рішенням суду законної сили повідомляє у засобах масової інформації. Рішення про примусовий розпуск всеукраїнських та міжнародних громадських організацій на території України приймається судом.

Тобто Законом України «Про об'єднання громадян» встановлено спеціальний порядок примусового розпуску громадської організації, а в даному випадку з позовом звернувся прокурор в інтересах держави не в особі легілізуючого органу, а в особі органу державної податкової служби України.

До того ж, предметом спору повинно бути не припинення юридичної особи, а примусовий розпуск громадської організації.

При таких обставинах, суд дійшов висновку у позові відмовити.

Вступна та резолютивна частини постанови проголошено і підписано складом суду 20.12.07 р.

25.12.07 р. постанову було виготовлено у повному обсязі.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст.. 94, 98, 122, 158 - 164, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У позові відмовити.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, Постанова вступає в закону силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст.. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Дійсну постанову направити сторонам рекомендованою кореспонденцією.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим Воронцова Н.В.