Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 315
15.10.2007
Справа №2-5/6009-2007А
За позовом - Сакського міжрайонного прокурору, м. Саки в інтересах держави в особі Сакського міського відділу земельних ресурсів, м. Саки.
До відповідача - Сакської міської ради, м. Саки.
Третя особа - Товариства з обмеженою відповідальністю «Сімбудтранссервіс», с. Гресівський, м. Сімферополь.
Про визнання недійсним рішення.
Суддя М.П. Гаврилюк
Від позивачів - не з'явилися.
Від відповідача - не з'явився.
Третя особа - Кондратенко О.І., представник, дов. № 14/01-182 від 05.06.2007р.; Попкова С.В., представник, дов. № 14/01-280 від 24.09.2007р.
Прокурор - Домнікова Я.І., посвідчення.
Сутність спору:
Сакський міжрайонний прокурор, м. Саки в інтересах держави в особі Сакського міського відділу земельних ресурсів, м. Саки звернувся до Господарського суду АР Крим з адміністративним позовом та просить суд визнати недійсним рішення 12 сесії 5-го скликання Сакської міської ради № 2 від 06.03.2007р. «Про дозвіл ВАТ «Сімбудтранссервіс» на розроблення проекту відведення земельної ділянки для передачі в оренду для обслуговування комплексу літніх будинків по вул. Морській, 2с у м. Саки».
Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що провадження по справі підлягає закриттю, з огляду на наступне:
Відповідно до ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б одна із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
У відповідності з п. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Згідно до п. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Судом встановлено, що спірні правовідносини виникли у зв'язку з прийняттям Сакською міською радою Рішення «Про дозвіл ВАТ «Сімбудтранссервіс» на розроблення проекту відведення земельної ділянки для передачі в оренду для обслуговування комплексу літніх будинків по вул. Морській, 2с у м. Саки»
Справою адміністративної юрисдикції може бути переданий на вирішення адміністративного суду спір, який виник між двома (кількома) конкретними суб'єктами суспільства стосовно їхніх прав та обов'язків у конкретних правовідносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти відповідно зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого владного суб'єкта.
У випадку, якщо суб'єкт (у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює вказані владні управлінські функції щодо іншого суб'єкта, який є учасником спору, такий спір не має ознак справи адміністративної юрисдикції, і, відповідно, не повинен вирішуватися адміністративним судом.
Так, відповідачем у даному позові дійсно зазначений суб'єкт владних повноважень, але даний спор не має публічно-правового характеру, оскільки предметом спору у даній справі є право користування спірною земельною ділянкою.
Тобто, між сторонами існує спір про приватне право, що в свою чергу виключає її розгляд в порядку адміністративного судочинства.
Тим, самим суд дійшов висновку, про те, що позов Сакського міжрайонного прокурору, м. Саки в інтересах держави в особі Сакського міського відділу земельних ресурсів, м. Саки Сакської міської ради, м. Саки про визнання недійсним рішення підлягає розгляду у порядку господарського судочинства.
У відповідності з п. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі вищевикладеного та керуючись п. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Закрити провадження у справі.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Гаврилюк М.П.