Справа № 367/10923/25
Провадження №3/367/3027/2025
Іменем України
06 жовтня 2025 року м. Ірпінь
Суддя Ірпінського міського суду Київської області Одарюк М.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку м. Селідово, Донецької області, громадянку України, офіційно не працюючу, заміжню, волонтер, зареєстровану за адресою: АДРЕСА_1 та фактично мешкаючу: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1
за частиною 1 статті 172-6 Кодексу адміністративного правопорушення України,
правопорушник з вимогами статті 268 КУпАП ознайомлена,
установив:
До Ірпінського міського суду Київської області надійшло два матеріали справ про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 1726- КУпАП.
ОСОБА_1 несвоєчасно подала без поважних причин щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, за 2022 рік, чим вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6КУпАП.
З урахуванням встановлених обставин та відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП справу про адміністративне правопорушення №367/10923/25 (провадження № 3/367/3027/2025) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, справу про адміністративне правопорушення № 367/10925/25 (провадження № 3/367/3028/2025) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, необхідно об'єднати для спільного розгляду в одне провадження та присвоїти справі 367/10923/25, провадження № 3/367/3027/2025.
Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення № 4017 від 15 вересня 2025 року, ОСОБА_1 , будучи депутатом Бучанської районної ради Київської області, являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VII та приміткою до ст. 172-6 КУпАП, на якого поширюється дія Закону №1700-VII, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 розділу VII та пп.2-7 розділу ХІІІ Закону № 1700-VIІ, несвоєчасно, 13.08.2025, без поважних причин, подавши щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім цього, згідно із протоколом про адміністративне правопорушення №4018 від 15 вересня 2025 року, ОСОБА_1 , будучи депутатом Бучанської районної ради Київської області, являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VII та приміткою до ст. 172-6 КУпАП, на якого поширюється дія Закону №1700-VII, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 розділу VII та пп.2-7 розділу ХІІІ Закону № 1700-VIІ, несвоєчасно, 13.08.2025, без поважних причин, подавши щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у несвоєчасному поданні декларацій та зазначені вище обставини визнала.
Прокурор просив визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу.
Заслухавши виступи учасників, судом досліджено матеріали справи, а саме: протоколи про адміністративні правопорушення, пов'язаних з корупцією №4017,4018 від 15 вересня 2025 року, інформацію про особу ОСОБА_1 : витягом з протоколу № 1 першого пленарного засідання 1 сесії Бучанської районної ради VII скликання, яким вважаються обраними депутати Бучанської районної ради VIIІ скликання Київської області згідно з додатком ОСОБА_1 обрано депутатом Бучанської районної ради VIIІ скликання, копією листа Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларації з додатком, в якому зазначена послідовність дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поясненнями ОСОБА_1 ,
При накладенні адміністративного стягнення відповідно до статті 33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом'якшують або обтяжує відповідальність правопорушника ОСОБА_1 , судом не встановлено.
Відповідно до частини 2 статті 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Стаття 27 КУпАП - штраф є грошовим стягненням, що накладається на громадян і посадових осіб за адміністративні правопорушення у випадках і розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши всі докази в їх сукупності та взаємозв'язку, суд дійшов висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172-6 КУпАП, беручи до уваги статтю 36 КУпАП, якою визначено, що при одночасному розгляді декількох правопорушень, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне порушення з числа вчинених, адміністративне стягнення застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, суддя вважає за необхідне притягнути до адміністративної відповідальності та призначити правопорушнику адміністративне стягнення, достатнє для його виправлення, у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на користь держави.
Керуючись ст. ст. 9, 23, 24, 38, 40-1, 172-6, 251, 268, 277, 283, 284, 289 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винною в скоєнні правопорушень, передбачених частиною 1 статті 172-6 КУпАП, та притягнути до адміністративної відповідальності.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення подання на постанову - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна, в порядку, встановленому законом.
Строк пред'явлення постанови до примусового виконання - три місяці з дня її винесення.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що у випадку несплати накладеного на неї штрафу у передбачений законом строк, до неї може бути застосоване подвійне стягнення штрафу в порядку ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.
У разі несплати штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1 ст. 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду шляхом подання у 10-ти денний строк, з дня винесення постанови, апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя М.П. Одарюк