Постанова від 06.10.2025 по справі 357/15555/25

Справа № 357/15555/25

3/357/6288/25

П ОС Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 жовтня 2025 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючого - судді Гавенко О. Л. ,

при секретарі - Древаль В.В.,

за участю прокурора - Шлапацького О.В.,

правопорушника ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Національної поліції України Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань вКиївській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки: с. Пустоварівка Сквирського р-н Київської області, громадянки України, місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 , працює комунальне підприємство «Виробниче управління житлово-комунального господарства - 1» (далі - КП «ВУ ЖКГ-1»), виконуючий обов'язки начальника, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 25.11.2011 Білоцерківським РВ ГУМВС України в Київській області,

у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП КУпАП,-

УСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №4041 від 24.09.2025 ОСОБА_1 будучи виконуючим обов'язки начальника КП «ВУ ЖКГ-1», являючись суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних із корупцією, згідно з пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону №1700-VII, та приміткою до ст. 1726 КУпАП, на якого поширюється дія Закону №1700-VII, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 розділу VІІ зазначеного закону, несвоєчасно 03.09.2025, без поважних причин, подавши щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 1726 КУпАП. КП «ВУ ЖКГ-1» створено рішенням Узинської міської ради №07-92 від 20.12.2007. Відповідно до п. 1.1 та 1.4 статуту КП «ВУ ЖКГ-1», затвердженого рішенням Узинської міської ради від 29.05.2024 №39-1706/2024, підприємство є юридичною особою та засноване на комунальній власності міста Узин і підпорядковане Узинській міській раді Білоцерківського району Київської області яка є органом управління майном. Відповідно до ч. 2 ст. 81 Цивільного кодексу України юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права.Юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.Згідно зі ст. 169 Цивільного кодексу України територіальні громади можуть створювати юридичні особи публічного права (комунальні підприємства, спільні комунальні підприємства, навчальні заклади тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом. Отже, КП «ВУ ЖКГ-1»» є юридичною особою публічного права.Рішенням Узинської міської ради від 03.07.2024 №40-1748/2024 виконання обов'язків начальника КП «ВУ ЖКГ-1» з 04.07.2024 покладено на провідного інженера з технічного нагляду ОСОБА_1 з правом першого підпису без звільнення від основної роботи. ОСОБА_1 згідно з статутом, як виконуючий обов'язки начальникаКП «ВУ ЖКГ-1», наділена організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями.Тобто, ОСОБА_1 є посадовою особою, яку наділено організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями.Відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону №1700-VII посадові особи юридичної особи публічного права є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.Згідно з приміткою до ст. 1726 КУпАП суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин 1 та 2 статті 45 Закону №1700-VII зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.Частиною 1 ст. 45 Закону №1700-VII визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону №1700-VII НАЗК з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти НАЗК підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону№1700-VII.Відповідно до підпункту пп. 1 п. 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом НАЗК від 23.07.2021 №449/21 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 29.07.2021 за №987/36609, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону №1700-VII (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону №1700-VII (після припинення діяльності (після звільнення) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.Тобто, у ОСОБА_1 упродовж часу з 00:00 год. 01.01.2025 по 23:59 год. 31.03.2025 виник обов'язок подати щорічну декларацію за 2024 рік.01.04.2025 в 00:00 год. ОСОБА_1 порушила порядок, передбаченийст. 45 розділу VІІ «Фінансовий контроль» Закону №1700-VII. Беручи до уваги те, що ОСОБА_1 у 2024 році була суб'єктом, на якого поширюються вимоги Закону №1700-VII, то вона повинна була подати щорічну декларацію за 2024 рік до 31.03.2025 включно.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 4042 від 24.09.2025 ОСОБА_1 будучи виконуючим обов'язки начальника КП «ВУ ЖКГ-1», являючись суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних із корупцією, згідно з пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону №1700-VII, в порушення вимог пунктів 1 та 2 ч. 1 ст. 28 Закону №1700-VII не вжила заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та не повідомила визначений законом орган управління - Узинську міську раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а саме щодо суперечності між приватним інтересом та службовими повноваженнями, які виникли перед підписанням наказу від 27.06.2025 №69 «Про преміювання» яким серед інших працівників встановила собі премію в розмірі 20000 гривень, чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 1727 КУпАП.КП «ВУ ЖКГ-1» створено рішенням Узинської міської ради №07-92 від 20.12.2007. Відповідно до п. 1.1 та 1.4 статуту КП «ВУ ЖКГ-1», затвердженого рішенням Узинської міської ради від 29.05.2024 №39-1706/2024, підприємство є юридичною особою та засноване на комунальній власності міста Узин і підпорядковане Узинській міській раді Білоцерківського району Київської області яка є органом управління майном.Рішенням Узинської міської ради від 03.07.2024 №40-1748/2024 виконання обов'язків начальника КП «ВУ ЖКГ-1» з 04.07.2024 покладено на провідного інженера з технічного нагляду ОСОБА_1 з правом першого підпису без звільнення від основної роботи. ОСОБА_1 згідно з статутом, як виконуючий обов'язки начальникаКП «ВУ ЖКГ-1», наділена організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями.Тобто, ОСОБА_1 є посадовою особою, яку наділено організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями.Відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону №1700-VII посадові особи юридичної особи публічного права є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.Абзацом 10 ч. 1 ст. 1 Закону №1700-VII визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.Отже, ОСОБА_1 будучи посадовою особою юридичної особи публічного права є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону №1700-VII та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.Встановлено, що 27.06.2025 (більш точний час встановити не можливо) ОСОБА_1 , перебуваючи у приміщенні КП «ВУ ЖКГ-1» за адресою: Київська область, Білоцерківський р-н, м. Узин, вул. Лесі Українки, 20а, підписала наказ №69 «Про преміювання», яким серед інших працівників встановила собі премію в розмірі 20000 гривень. ОСОБА_1 , підписуючи зазначений наказ, розуміла і усвідомлювала, що саме вона отримає грошові кошти у розмірі 20000 гривень.З викладеного вбачається та є очевидним, що у ОСОБА_1 був наявний приватний майновий інтерес у зв'язку з підписанням наказу про своє преміювання, а саме поліпшення свого матеріального стану.Слід зазначити, що відповідно до ст. 43 Конституції України, кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку він вільно погоджується. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Підписання керівником розпорядчих документів щодо здійснення загальнообов'язкових виплат, з яких складається заробітна плата, таких як оклад, виплати за ранг, категорію, звання та інші передбачені нормативно-правовими актами доплати, не утворюють у його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 1727 КУпАП, оскільки у даному випадку відсутні дискреційні повноваження (діяти за певних умов на власний розсуд у межах закону). Лише прийняття рішення щодо призначення собі або близькій особі премії чи інших доплат, розмір яких встановлюється на розсуд керівника, ставить його в ситуацію реального конфлікту інтересів, при якій він зобов'язаний повідомити про це безпосереднього керівника чи орган та не вчиняти дій (не приймати рішень).З огляду на те, що виконуючий обов'язки начальника КП «ВУ ЖКГ-1» не має безпосереднього керівника, тому при виникненні конфлікту інтересів він повинен повідомляти визначений законом орган управління. У даному випадку органом управління КП «ВУ ЖКГ-1» є Узинська міська рада, оскільки це визначено статутом.Згідно з листом Узинської міської ради від 04.09.2025 №03-10-851 повідомлення від ОСОБА_1 щодо наявності в неї реального чи потенційного конфлікту інтересів під час виконання обов'язків начальника КП «ВУ ЖКГ-1» не надходило.Наявність у ОСОБА_1 службових повноважень обумовлена тим, що будучи виконуючим обов'язки начальника (керівником) КП «ВУ ЖКГ-1» вона наділена повноваженнями на прийняття рішень, у тому числі й стосовно фінансових питань.Наявність у ОСОБА_1 приватного інтересу обумовлена тим, що саме вона отримує премію від виданого нею наказу.Наявність суперечності між приватним інтересом особи та її службовими повноваженнями обумовлено тим, що ОСОБА_1 , як керівник, наділена правом приймати рішення щодо преміювання працівників та будучи зацікавленою особою у сприянні своїм матеріальним інтересам, маючи дискреційні повноваження з прийняття чи неприйняття рішень, реалізувала таке повноваження шляхом підписання наказу.Наявність у ОСОБА_1 дискреційних повноважень обумовлена тим, що будучи начальником (керівником) КП «ВУ ЖКГ-1», вона мала право вибору одного з правомірних рішень - видавати наказ про встановлення конкретно визначеного розміру премії чи ні, які вона мала можливість вчинити на власний розсуд.Тобто, дискреційне повноваження може полягати у виборі діяти, чи не діяти, а якщо діяти, то у виборі варіанту рішення чи дії серед варіантів, що прямо або опосередковано закріплені у законі. Важливою ознакою такого вибору є те, що дія/бездіяльність здійснюється без необхідності узгодження варіанту вибору будь-ким.Наявність дискреції (розсуду) посадової особи є визначальною та необхідною умовою для вирішення питання про наявність у її діях реального конфлікту інтересів, адже у випадку, коли особа у відповідності до імперативних вимог чинного законодавства має діяти у чітко визначений спосіб, чітко визначених межах та формі або повинна утримуватися від певних дій і в неї немає жодного власного розсуду стосовно виду та характеру можливого рішення, дій чи бездіяльності, то в такому випадку реальний конфлікт інтересів не впливає на об'єктивність та неупередженість рішень, дій чи бездіяльності посадової особи, оскільки остання позбавлена будь-якої можливості діяти в будь-який інший спосіб, ніж написано у законі. Отже, наявність дискреційних повноважень є необхідною передумовою вирішення питання про наявність у діях особи реального конфлікту інтересів.Таким чином, у діяльності ОСОБА_1 , як керівника, при прийнятті рішення щодо преміювання, наявний реальний конфлікт інтересів, що зобов'язує її дотримуватись положень п. 1 та п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону №1700-VII.Тобто, реальний конфлікт інтересів у даному випадку полягає в тому, що приватний інтерес ОСОБА_1 у вигляді бажання поліпшити своє матеріальне становище, реально зіткнувся з її службовими повноваженнями, як керівника, що впливає на об'єктивність або неупередженість у прийнятті рішень, а саме - під час підписання наказу від 27.06.2025 №69. У даному випадку ОСОБА_1 повинна була утриматися від підписання даного наказу, а також повідомити Узинську міську раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів. Тобто ОСОБА_1 була зобов'язана вжити всіх необхідних заходів, спрямованих на запобігання реального конфлікту інтересів, чого не здійснила.Отже виконуючий обов'язки начальника КП «ВУ ЖКГ-1» ОСОБА_1 , не повідомивши у встановленому Законом №1700-VII порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів Узинську міську раду, порушила вимоги п. 1 та п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону №1700-VII.

Також, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №4043 від 24.09.2025 ОСОБА_1 будучи виконуючим обов'язки начальника КП «ВУ ЖКГ-1», являючись суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних із корупцією, згідно з пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону №1700-VII, в порушення вимог пунктів 1 та 2 ч. 1 ст. 28 Закону №1700-VII не вжила заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та не повідомила визначений законом орган управління - Узинську міську раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а саме щодо суперечності між приватним інтересом та службовими повноваженнями, які виникли перед підписанням наказу від 27.06.2025 №69 «Про преміювання» яким серед інших працівників встановила собі премію в розмірі 20000 гривень, чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 1727 КУпАП.КП «ВУ ЖКГ-1» створено рішенням Узинської міської ради №07-92 від 20.12.2007. Відповідно до п. 1.1 та 1.4 статуту КП «ВУ ЖКГ-1», затвердженого рішенням Узинської міської ради від 29.05.2024 №39-1706/2024, підприємство є юридичною особою та засноване на комунальній власності міста Узин і підпорядковане Узинській міській раді Білоцерківського району Київської області яка є органом управління майном. Рішенням Узинської міської ради від 03.07.2024 №40-1748/2024 виконання обов'язків начальника КП «ВУ ЖКГ-1» з 04.07.2024 покладено на провідного інженера з технічного нагляду ОСОБА_1 з правом першого підпису без звільнення від основної роботи. ОСОБА_1 згідно з статутом, як виконуючий обов'язки начальника КП «ВУ ЖКГ-1», наділена організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями. Тобто, ОСОБА_1 є посадовою особою, яку наділено організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями. Відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону №1700-VII посадові особи юридичної особи публічного права є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.Абзацом 10 ч. 1 ст. 1 Закону №1700-VII визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність. Отже, ОСОБА_1 будучи посадовою особою юридичної особи публічного права є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону №1700-VII та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією. Встановлено, що 27.06.2025 (більш точний час встановити не можливо) ОСОБА_1 , перебуваючи у приміщенні КП «ВУ ЖКГ-1» за адресою: Київська область, Білоцерківський р-н, м. Узин, вул. Лесі Українки, 20а, підписала наказ №69 «Про преміювання», яким серед інших працівників встановила собі премію в розмірі 20000 гривень. ОСОБА_1 , підписуючи зазначений наказ, розуміла і усвідомлювала, що саме вона отримає грошові кошти у розмірі 20000 гривень. З викладеного вбачається та є очевидним, що у ОСОБА_1 був наявний приватний майновий інтерес у зв'язку з підписанням наказу про своє преміювання, а саме поліпшення свого матеріального стану. Слід зазначити, що відповідно до ст. 43 Конституції України, кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку він вільно погоджується. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Підписання керівником розпорядчих документів щодо здійснення загальнообов'язкових виплат, з яких складається заробітна плата, таких як оклад, виплати за ранг, категорію, звання та інші передбачені нормативно-правовими актами доплати, не утворюють у його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 1727 КУпАП, оскільки у даному випадку відсутні дискреційні повноваження (діяти за певних умов на власний розсуд у межах закону). Лише прийняття рішення щодо призначення собі або близькій особі премії чи інших доплат, розмір яких встановлюється на розсуд керівника, ставить його в ситуацію реального конфлікту інтересів, при якій він зобов'язаний повідомити про це безпосереднього керівника чи орган та не вчиняти дій (не приймати рішень).З огляду на те, що виконуючий обов'язки начальника КП «ВУ ЖКГ-1» не має безпосереднього керівника, тому при виникненні конфлікту інтересів він повинен повідомляти визначений законом орган управління. У даному випадку органом управління КП «ВУ ЖКГ-1» є Узинська міська рада, оскільки це визначено статутом. Згідно з листом Узинської міської ради від 04.09.2025 №03-10-851 повідомлення від ОСОБА_1 щодо наявності в неї реального чи потенційного конфлікту інтересів під час виконання обов'язків начальникаКП «ВУ ЖКГ-1» не надходило.Наявність у ОСОБА_1 службових повноважень обумовлена тим, що будучи виконуючим обов'язки начальника (керівником) КП «ВУ ЖКГ-1» вона наділена повноваженнями на прийняття рішень, у тому числі й стосовно фінансових питань.Наявність у ОСОБА_1 приватного інтересу обумовлена тим, що саме вона отримує премію від виданого нею наказу.Наявність суперечності між приватним інтересом особи та її службовими повноваженнями обумовлено тим, що ОСОБА_1 , як керівник, наділена правом приймати рішення щодо преміювання працівників та будучи зацікавленою особою у сприянні своїм матеріальним інтересам, маючи дискреційні повноваження з прийняття чи неприйняття рішень, реалізувала таке повноваження шляхом підписання наказу.Наявність у ОСОБА_1 дискреційних повноважень обумовлена тим, що будучи начальником (керівником) КП «ВУ ЖКГ-1», вона мала право вибору одного з правомірних рішень - видавати наказ про встановлення конкретно визначеного розміру премії чи ні, які вона мала можливість вчинити на власний розсуд.Тобто, дискреційне повноваження може полягати у виборі діяти, чи не діяти, а якщо діяти, то у виборі варіанту рішення чи дії серед варіантів, що прямо або опосередковано закріплені у законі. Важливою ознакою такого вибору є те, що дія/бездіяльність здійснюється без необхідності узгодження варіанту вибору будь-ким.Наявність дискреції (розсуду) посадової особи є визначальною та необхідною умовою для вирішення питання про наявність у її діях реального конфлікту інтересів, адже у випадку, коли особа у відповідності до імперативних вимог чинного законодавства має діяти у чітко визначений спосіб, чітко визначених межах та формі або повинна утримуватися від певних дій і в неї немає жодного власного розсуду стосовно виду та характеру можливого рішення, дій чи бездіяльності, то в такому випадку реальний конфлікт інтересів не впливає на об'єктивність та неупередженість рішень, дій чи бездіяльності посадової особи, оскільки остання позбавлена будь-якої можливості діяти в будь-який інший спосіб, ніж написано у законі. Отже, наявність дискреційних повноважень є необхідною передумовою вирішення питання про наявність у діях особи реального конфлікту інтересів.Таким чином, у діяльності ОСОБА_1 , як керівника, при прийнятті рішення щодо преміювання, наявний реальний конфлікт інтересів, що зобов'язує її дотримуватись положень п. 1 та п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону №1700-VII.Тобто, реальний конфлікт інтересів у даному випадку полягає в тому, що приватний інтерес ОСОБА_1 у вигляді бажання поліпшити своє матеріальне становище, реально зіткнувся з її службовими повноваженнями, як керівника, що впливає на об'єктивність або неупередженість у прийнятті рішень, а саме - під час підписання наказу від 27.06.2025 №69. У даному випадку ОСОБА_1 повинна була утриматися від підписання даного наказу, а також повідомити Узинську міську раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів. Тобто ОСОБА_1 була зобов'язана вжити всіх необхідних заходів, спрямованих на запобігання реального конфлікту інтересів, чого не здійснила.Отже виконуючий обов'язки начальника КП «ВУ ЖКГ-1» ОСОБА_1 , не повідомивши у встановленому Законом №1700-VII порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів Узинську міську раду, порушила вимоги п. 1 та п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону №1700-VII.

Також, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №4044 від 24.09.2025 ОСОБА_1 , будучи виконуючим обов'язки начальника КП «ВУ ЖКГ-1», являючись суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних із корупцією, згідно з пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону №1700-VII, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону №1700-VII вчинила дію в умовах реального конфлікту інтересів, а саме підписала наказ від 30.07.2025 №72 «Про преміювання» яким серед інших працівників встановила собі премію в розмірі 20000 гривень, чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 1727 КУпАП.КП «ВУ ЖКГ-1» створено рішенням Узинської міської ради №07-92 від 20.12.2007. Відповідно до п. 1.1 та 1.4 статуту КП «ВУ ЖКГ-1», затвердженого рішенням Узинської міської ради від 29.05.2024 №39-1706/2024, підприємство є юридичною особою та засноване на комунальній власності міста Узин і підпорядковане Узинській міській раді Білоцерківського району Київської області яка є органом управління майном.Отже, КП «ВУ ЖКГ-1»» є юридичною особою публічного права.Слід зазначити, що на офіційному веб-сайті НАЗК в розділі «Декларування» розміщено роз'яснення щодо того, хто вважається посадовою особою юридичної особи публічного права відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону №1700-VII. Під посадовими особами юридичних осіб публічного права, насамперед комунальних та державних установ і підприємств, слід розуміти осіб, які мають повноваження здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції. Визначальним при цьому є обсяг повноважень відповідного працівника.Рішенням Узинської міської ради від 03.07.2024 №40-1748/2024 виконання обов'язків начальника КП «ВУ ЖКГ-1» з 04.07.2024 покладено на провідного інженера з технічного нагляду ОСОБА_1 з правом першого підпису без звільнення від основної роботи. ОСОБА_1 згідно з статутом, як виконуючий обов'язки начальникаКП «ВУ ЖКГ-1», наділена організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями.Тобто, ОСОБА_1 є посадовою особою, яку наділено організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями. Отже, ОСОБА_1 будучи посадовою особою юридичної особи публічного права є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону №1700-VII та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.

Також, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №4043 від 24.09.2025 ОСОБА_1 будучи виконуючим обов'язки начальника КП «ВУ ЖКГ-1», являючись суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних із корупцією, згідно з пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону №1700-VII, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону №1700-VII вчинила дію в умовах реального конфлікту інтересів, а саме підписала наказ від 30.07.2025 №72 «Про преміювання» яким серед інших працівників встановила собі премію в розмірі 20000 гривень, чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 1727 КУпАП.КП «ВУ ЖКГ-1» створено рішенням Узинської міської ради №07-92 від 20.12.2007. Відповідно до п. 1.1 та 1.4 статуту КП «ВУ ЖКГ-1», затвердженого рішенням Узинської міської ради від 29.05.2024 №39-1706/2024, підприємство є юридичною особою та засноване на комунальній власності міста Узин і підпорядковане Узинській міській раді Білоцерківського району Київської області яка є органом управління майном.Отже, КП «ВУ ЖКГ-1»» є юридичною особою публічного права.Слід зазначити, що на офіційному веб-сайті НАЗК в розділі «Декларування» розміщено роз'яснення щодо того, хто вважається посадовою особою юридичної особи публічного права відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону №1700-VII. Під посадовими особами юридичних осіб публічного права, насамперед комунальних та державних установ і підприємств, слід розуміти осіб, які мають повноваження здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції. Визначальним при цьому є обсяг повноважень відповідного працівника.Рішенням Узинської міської ради від 03.07.2024 №40-1748/2024 виконання обов'язків начальника КП «ВУ ЖКГ-1» з 04.07.2024 покладено на провідного інженера з технічного нагляду ОСОБА_1 з правом першого підпису без звільнення від основної роботи. ОСОБА_1 згідно з статутом, як виконуючий обов'язки начальникаКП «ВУ ЖКГ-1», наділена організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями.Тобто, ОСОБА_1 є посадовою особою, яку наділено організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями. Отже, ОСОБА_1 будучи посадовою особою юридичної особи публічного права є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону №1700-VII та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, передбачені ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала, просила суворо не карати, зазначив, що не мала умислу вчиняти дані правопорушення.

Прокурор Шлапацький О.В. просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП та просив долучити до матеріалів справи висновок щодо ОСОБА_1 зазначив, що в діях останньої наявні подія та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП та вона підлягає притягненню до адміністративної відповідальності у виді штрафу у розмірі 3400 грн.

Також при визначенні адміністративного стягнення враховую, що за приписами п. 2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто за ч.2ст.172-7 КУпАП.

За клопотанняґм правопоршцниці ОСОБА_1 , справи про адміністративні правопорушення обєднанні в одне провадження, оскільки розглядаються одним суддею одночасно.

Суддя, заслухавши ОСОБА_1 та прокурора, дослідивши матеріали адміністративного протоколу, приходить наступного висновку.

Відповідно до ч.1 ст.172-6 КупАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ч.1 ст.172-7та ч.2 ст.172-7, ч.1 ст.172-6 КУпАПадміністративна відповідальність настає у випадку неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, також у випадку вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів, а також за несвоєчасне подання без поважних причиндекларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави абомісцевого самоврядування.

Відповідно до ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну оцінку, з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є серед іншого і протокол про вчинення адміністративного правопорушення. Складання протоколу є процесуальною дією суб'єкта владних повноважень, які спрямовані на фіксацію адміністративного правопорушення та, в силу положень статті 251 КУпАП, є предметом оцінки суду в якості доказу вчинення такого правопорушення при розгляді справи про притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Згідно ч.1, 3 ст.7 КУпАП «ніхто не може бути підданий заходу впливу взв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, прокурорським наглядом, правом оскарження, іншими встановленими законом способами».

Згідно ст. 245 КУпАП «завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності».

Відповідно до ст. 251 КУпАП «доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами».

Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується її поясненнями наданими в суді, даними протоколів про адміністративні правопорушення, пов'язаного з корупцією № 4041, 4042, 4043, 4044 від 24.09.2025 та іншими документами долученими до матеріалів справи.

Обставинами, що пом'якшують відповідальність, визнаю розкаяння винної, вчинення правопорушення нею вперше.

Обставин, що обтяжують відповідальність, не знаходжу.

Проаналізувавши та оцінивши досліджені в судовому засіданні докази, суд вважає, що всі зазначені докази є належними, допустимими та достовірними.

Ці докази є достатніми, оскільки, як окремо, так і в сукупності, у повній мірі доводять винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Крім цього, відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

З огляду на викладене, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, доцільно накласти стягнення у виді штрафу.

Керуючись ст. ст.7, 23, 33, 40-1, ч.1 ст.172-6, ст.245-252, ст.283-285 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст. 172-7 та ч.2 ст. 172-7 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення:

за ч.1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень;

за ч.1 ст. 172-7 КУпАП у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одну тисячу сімсот) гривень;

за ч.2 ст. 172-7 КУпАП у виді штрафу в розмірі в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень.

На підставі статті 36 КУпАП остаточно накласти на ОСОБА_1 стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605, 60 грн.

Відповідно до ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.

Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.

Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області.

Термін пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».

СуддяОлена ГАВЕНКО