Справа № 372/5171/25
3-1244/25
іменем України
02 жовтня 2025 року м.Обухів
Суддя Обухівського районного суду Київської області Зінченко О.М., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Обухівського РУП ГУ НП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працює: ДНЗ «Світлячок» вихователька, РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 ,
по ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 30.08.2025 р. серії ЕПР 1 №438600, 30.08.2025 р. о 14.20 год. в м.Обухів вул.Козацький шлях, 14 водій ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом Honda Civic д.н.з. НОМЕР_3 , при виїзді з прилеглої території житлового будинку, не надала перевагу в русі автомобілю Honda Jazz д.н.з. НОМЕР_4 , під керуванням ОСОБА_2 , який рухався по вул.Козацький Шлях та скоїла з ним зіткнення. Внаслідок чого автомобілі отримали механічні пошкодження, чим завдано матеріальної шкоди, травмованих немає. Тим самим скоїла правопорушення, передбачене ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
При складанні протоколу ОСОБА_1 , протокол підписала.
В письмових поясненнях ОСОБА_1 вказала, що 30.08.2025 р. виїжджаючи з прилеглої території по вул.Козацький Шлях, 14 зупинилася подивитися чи не має перешкоди, з лівої сторони стояв автомобіль БМВ д.н.з. НОМЕР_5 припаркований на проїжджій частині дороги і відразу відчула удар спереду, після чого вийшла з машини і викликала наряд поліції. (а.с.3)
Разом з тим, в судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що приїхала забирати автомобіль. Вона виїжджала з прилеглої території. Біля подвір'я стояло інший автомобіль. Водійка об'їжджала той автомобіль і не помітила її автомобіль, сталося ДТП.
Потерпіла ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснила, що 30.08.2025 р. вона рухалася по вул.Козацький Шлях. На дорозі стояв автомобіль БМВ Х5. Вона його об'їхала і відчула удар. З двору виїжджав автомобіль, який її не помітив. Вона їхала по головній дорозі, удар був в праву сторону автомобіля. Водій іншого автомобіля виїхала на дорогу не впевнившись в безпечності.
Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснив, що він є поліцейським Обухівського РУП. 30.08.2025 р. він був у ГРП. Автомобіль ОСОБА_4 виїздив з двору. По головній дорозі їхав другий автомобіль. Автомобіль БМВ стояв за 50 м. до виїзду. Автомобіль виїхав на дорогу близько 1 метра.
За правилами ст. ст. 7, 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом та дотриманням принципу забезпечення законності.
Згідно з вимогами ст. 251 КУпАПдоказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до положень ст. 252 КУпАП- орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Оцінка доказів, в тому числі, і протоколу про адміністративне правопорушення, ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин в їх сукупності, на основі закону.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.124 КУпАП порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна тягне за собою накладення штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Вислухавши особу, яка притягається до адмінстративної відповідальності, потерпілу ОСОБА_2 , свідка ОСОБА_3 , дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП. Оскільки, її вина підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 № 438600 від 30.08.2025 року; схемою місця ДТП, рапортом від 30.08.2025 року; письмовими поясненнями ОСОБА_2 , фототаблицею, іншими матеріалами справи, які по змісту є послідовними та узгоджуються між собою.
Оцінивши сукупність досліджених доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд дійшов висновку, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, дійсно порушила правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами в їх сукупності.
Не визнання ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні правопорушення передбаченого ст.124 КУпАП суд розцінює як спосіб ухилення від адміністративної відповідальності.
Таким чином, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.124 КУпАП була повністю доведена під час розгляду адміністративного матеріалу.
Обставини які пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 відсутні.
На підставі сукупності досліджених доказів, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушниці, ступінь її вини, майновий стан, виходячи з доведеності вини порушниці суд вважає за необхідне призначити стягнення в межах санкції ст. 124 КУпАП у виді штрафу, оскільки на думку суду застосування до неї саме такого виду адміністративного стягнення є достатнім заходом впливу для виправлення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та запобігання вчиненню нових правопорушень в подальшому.
Згідно ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 23, 27, 33, 124, 283, 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. (Отримувач коштів: ГУК у Київ.обл./м.Київ/21081300 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989 Банк отримувача: Казначейство України(ЕАП) Номер рахунку IBAN): UA488999980313030149000010001 Код класифікації доходів бюджету: 21081300)
Стягнути згідно ст.4 ч.2 Закону України «Про судовий збір» на користь держави, (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106), з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605 грн. 60 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга, подається до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби та з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного відповідній статті КУпАП.
Строк пред'явлення до виконання постанови 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».
Суддя О.М.Зінченко