Справа № 686/6613/24
Провадження № 1-кс/686/8876/25
1 7 вересня 2025 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного - ОСОБА_4 , захисника підозрюваного ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницькому клопотання прокурора відділу Хмельницької обласної прокуратури ОСОБА_3 , про продовження строку застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Волочиськ, Хмельницького району Хмельницької області зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, раніше не судимого, приватної особи-підприємця,
у кримінальному провадженні № 12023240000000443,
встановив:
15 вересня 2025 року прокурор відділу Хмельницької обласної прокуратури ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з клопотанням про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту стосовно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. ч. 4, 5 ст. 191 КК України, посилаючись на те, що існують передбачені ст.177 КПК України ризики: переховуватись від органів досудового розслідування та суду, незаконно впливати на свідків у вказаному кримінальному провадженні, з метою зміни показань на свою користь, вчинити інше кримінальне правопорушення.
Заслухавши пояснення прокурора, які клопотання підтримали та наполягали на його задоволенні, підозрюваного та його захисника, які при вирішенні вказаного клопотання заперечували, просили обрати більш м'який запобіжний захід, дослідивши матеріали клопотання та надані матеріали кримінального провадження, прихожу до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню з наступних підстав.
Досудовим розслідуванням встановлено, що згідно із рішенням І сесії VІІІ скликання Ярмолинецької селищної ради Ярмолинецького району Хмельницької області № 1 від 09.12.2020 за результатами виборів депутатів Ярмолинецької селищної ради 8 скликання ОСОБА_7 із 09.12.2020 прийняла повноваження депутата вказаної селищної ради.
Відповідно рішення І сесії VІІІ скликання Ярмолинецької селищної ради Ярмолинецького району Хмельницької області № 4 від 09.12.2020 за результатами таємного голосування ОСОБА_7 із 09.12.2020 вступила на посаду секретаря Ярмолинецької селищної ради Ярмолинецького району Хмельницької області.
Пунктом 1 ч. 3 ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що у випадку, передбаченому частиною першою статті 42 цього Закону, секретар селищної ради здійснює повноваження сільського, селищного, міського голови.
Відповідно до ч. 1 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» - Повноваження новообраного сільського, селищного, міського голови починаються з моменту складення ним присяги відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» на пленарному засіданні відповідної сільської, селищної, міської ради, на якому відповідною територіальною виборчою комісією були оголошені рішення щодо його обрання та реєстрації. Повноваження сільського, селищного, міського голови закінчуються в день відкриття першої сесії відповідної сільської, селищної, міської ради, обраної на наступних чергових місцевих виборах, або, якщо рада не обрана, з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних місцевих виборах, крім випадків дострокового припинення його повноважень відповідно до частин першої та другої статті 79 цього Закону.
Згідно ч. 2 ст. 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» - Повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути достроково припинені також у випадках, передбачених законами України «Про військово-цивільні адміністрації», «Про правовий режим воєнного стану».
У відповідності до розпорядження Ярмолинецького селищного голови №32-к від 23.02.2022 Ярмолинецький селищний голова ОСОБА_8 з 24.02.2022 відбуває на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період. На час військової служби за призовом осіб із числа резервістів виконання обов'язків селищного голови з правом підпису покладено на секретаря селищної ради ОСОБА_7 .
Згідно розпорядження Ярмолинецького селищного голови №48-к від 19.03.2024, Ярмолинецький селищний голова ОСОБА_8 повертається до виконання обов'язків селищного голови з 19.03.2024, у зв'язку з звільненням з лав Збройних сил України.
В силу займаної посади ОСОБА_7 є посадовою особою Ярмолинецької селищної територіальної громади, здійснює свої повноваження на постійній основі, очолює виконавчий комітет селищної ради, головує на її засіданнях.
Згідно ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський голова (особа, яка здійснює його повноваження), зокрема:
- забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади;
- організує в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету;
- забезпечує підготовку на розгляд ради проєктів програм
соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм з інших питань самоврядування, місцевого бюджету та звіту про його виконання, рішень ради з інших питань, що належать до її відання; оприлюднює затверджені радою програми, бюджет та звіти про їх виконання;
- є розпорядником бюджетних коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним радою;
- представляє територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства;
- укладає від імені територіальної громади, ради та її виконавчого комітету договори відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до виключної компетенції ради, подає їх на затвердження відповідної ради;
- здійснює інші повноваження місцевого самоврядування, визначені цим та іншими законами, якщо вони не віднесені до виключних повноважень ради або не віднесені радою до відання її виконавчих органів.
Сільський, селищний, міський голова (особа, яка здійснює його повноваження) несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.
Таким чином, ОСОБА_7 , обіймаючи посаду секретаря Ярмолинецької селищної ради та будучи особою, яка наділена спеціальними повноваженнями на здійснення функцій представника влади, керуючись у своїй діяльності Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Статутом Ярмолинецької селищної територіальної громади, а отже виконуючи організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України, є службовою особою.
Згідно розділу IV ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції», особам, зазначеним у ст. 3 цього Закону, забороняється використовувати свої службові повноваження та пов'язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке держане чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах.
Однак ОСОБА_7 займаючи відповідну посаду, зловживаючи своїм службовим становищем, вступивши у попередню змову з директором приватного підприємства « ОСОБА_9 » (далі ПП « ОСОБА_9 ») ОСОБА_10 та фізичною особою - підприємцем ОСОБА_4 (далі ФОП ОСОБА_4 ), вчинила умисний злочин за наступних обставин.
Так, 01.08.2023 між Ярмолинецькою селищною радою в особі секретаря селищної ради ОСОБА_7 (Замовник) та ПП «А.М.А.ПЛЮС» в особі директора ОСОБА_10 (Підрядник) укладено договір про закупівлю робіт № 339 на виконання робіт по об'єкту «Капітальний ремонт дорожнього покриття вуличної мережі населеного пункту Ярмолинецької селищної територіальної громади Хмельницької області Хмельницького району смт. Ярмолинці, вул. Петра Сагайдачного, пров. Петра Сагайдачного (ДК 021:2015:45000000-7 - Будівельні роботи та поточний ремонт)» (далі за текстом - Об'єкт будівництва) строком дії до 31.12.2023 на загальну суму 9 098 463,28 грн, яку надалі, відповідно до пункту 2 додаткової угоди № 1 від 08.11.2023 до договору № 339 від 01.08.2023, змінено та визначено в розмірі 8 217 033,08 грн.
Відповідно до пункту 1.1. Договору № 339 Підрядник зобов'язується своїми силами і засобами та на свій ризик, в межах Договірної ціни, виконати роботи з назви об?єкту в родовому відмінку за завданням Замовника та у встановлений строк здати виконання робіт Замовнику, а Замовник зобов'язується надати Підряднику будівельний майданчик (фронт робіт), передати дозвільну документацію, прийняти від Підрядника закінчені роботи (об'єкт будівництва) та оплатити їх.
Пунктом 2.1. договору №339 передбачено, що Підрядник повинен виконати передбачені цим Договором роботи, якість яких відповідає умовам проектної документації та діючим національним стандартам в будівництві. Підрядник виконує роботи у відповідності з затвердженою проектною документацією (і при потребі зі змінами, внесеними до неї) та поданою ним тендерною пропозицією.
Згідно пункту 3.1. Договору № 339 джерелом фінансування за цим договором є кошти місцевого бюджету.
Пунктом 4.1. Договору № 339 передбачено, що Замовник здійснює платежі за виконані роботи на підставі підписаних актів приймання виконаних будівельних робіт (ПФ № КБ-2в), інших актів та довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (ПФ № КБ-3) протягом п'яти робочих днів після надходження коштів на реєстраційний рахунок Замовника.
У відповідності до пунктів 6.1.2., 6.1.3. Договору № 339 передбачено, що Замовник зобов'язаний:
Приймати виконані роботи згідно з актами здачі-приймання виконаних робіт; здавання - приймання робіт після закінчення будівництва об?єкту здійснюється у відповідності до чинного порядку і оформлюється актом здачі-приймання виконаних робіт,
При виявленні в процесі здавання-приймання робіт недоробок, що не заважають експлуатації об?єкту будівництва, акт виконаних робіт не підписується, а на недоробки складається дефектний акт з визначенням строків їх усунення за рахунок Підрядника,
Якщо при здаванні-прийманні робіт будуть виявлені суттєві недоробки, що виникли з вини Підрядника, Замовник не підписує акт здачі-приймання виконаних робіт і затримує оплату робіт, виконаних з порушенням,
Негайно повідомити Підрядника про виявлені недоліки в роботі.
В свою чергу, згідно пунктів 6.3.2. та 6.3.6. Договору № 339, Підрядник зобов'язаний:
Забезпечити виконання робіт, якість яких відповідає умовам, установленим розділом ІІ цього Договору,
Відшкодувати відповідно до законодавства та Договору завдані Замовнику збитки,
Виконувати належним чином інші зобов'язання, передбачені цим договором, Цивільним і Господарським кодексами України та іншими актами законодавства.
Так, з метою контролю за відповідністю робіт та матеріальних ресурсів установленим вимогам, Замовник забезпечує здійснення технічного нагляду за будівництвом у порядку, встановленому відповідними нормативними актами та чинним законодавством. Замовник здійснює контроль за ходом та якістю, вартістю та обсягами виконаних Робіт відповідно до частини першої статті
849 Цивільного кодексу України та згідно Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єкта архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 за № 903.
У свою чергу, Замовник, згідно пункту 6.2. Договору № 339, зокрема, має право: контролювати якість та строки виконання робіт, встановлених договором; отримувати від Підрядника інформацію про стан виконання робіт, що є предметом цього Договору; відмовитися від прийняття закінчених робіт у разі виявлення недоліків, які виключають можливість використання об?єкту відповідно до мети, зазначеної у технічній документації та Договорі, і не можуть бути усунені Підрядником, Замовником або третьою особою; вимагати безоплатного виправлення недоліків, що виникли внаслідок допущених Підрядником порушень, або виправити їх своїми силами, якщо інше не передбачено Договором.
При цьому 10.10.2023 між Ярмолинецькою селищною радою в особі секретаря селищної ради ОСОБА_7 (Замовник) та ФОП ОСОБА_4 (Виконавець) укладено договір №433, предметом якого є здійснення технічного нагляду за виконанням робіт по об'єкту «Капітальний ремонт дорожнього покриття вуличної мережі населеного пункту Ярмолинецької селищної територіальної громади Хмельницької області Хмельницького району смт. Ярмолинці, вул. Петра Сагайдачного, пров. Петра Сагайдачного».
Згідно пункту 6.1. Договору №433 Виконавець має право вимагати від Підрядника: дотримання вимог нормативних документів щодо порядку виконання і приймання робіт; зупинення робіт у разі застосування ним матеріалів, деталей, конструкцій та виробів, які не відповідають вимогам нормативних документів; проведення лабораторних випробувань матеріалів і конструкцій щодо їх відповідності сертифікатам якості, а обладнання - технічним (технологічним) паспортам та своєчасного повідомлення його про такі випробування.
Пунктом 6.2. Договору №433 Виконавець зобов'язаний:
Здійснювати технічний нагляд за будівництвом згідно з умовами даного договору та на підставі наказу про призначення відповідального за здійснення технічного нагляду; здійснювати огляд об'єкту, проводити обміри та вимірювання, знайомитися з технічною, правовстановлюючою та іншою документацією відносно об'єкта; перевіряти наявність документів, які підтверджують якісні характеристики конструкцій, виробів, матеріалів, устаткування та обладнання, що використовуються під час будівництва об'єкта: технічних паспортів, сертифікатів, документів, що відображають результати лабораторних випробувань тощо; перевіряти якість та відповідність виконаних будівельних робіт, застосованих конструкцій, виробів, матеріалів та змонтованого обладнання, устаткування і механізмів проектним рішенням, вимогам будівельних норм, стандартів і правил, технічних умов та інших нормативних актів і документів; проводити разом з підрядником огляд та оцінку результатів виконаних робіт, у тому числі прихованих, і конструктивних елементів; здійснювати контроль за обліком всіх необхідних випробувань, своєчасно реагувати та перевіряти усунення усіх відхилень і невідповідностей.
Разом із тим, укладання договору із здійснення технічного нагляду за виконанням будівельних робіт відповідно до положень п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України № 668 від 01.08.2005 «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві» не звільняє Замовника від відповідальності перед Підрядником за невиконання або неналежне виконання договірних зобов'язань, а також не позбавляє права здійснювати контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконання робіт.
Однак, в ході виконання договору підряду № 339 від 01.08.2023 на виконання робіт по Об'єкту будівництва, в невстановлений досудовим розслідування час, але не пізніше 10.10.2023 та у невстановленому досудовим розслідуванням місці, у ОСОБА_7 , ОСОБА_4 та ОСОБА_10 виник злочинний умисел на розтрату бюджетних коштів Ярмолинецької селищної ради на користь ПП « ОСОБА_9 », виділених на відповідний Об'єкт будівництва.
З цією метою, ОСОБА_7 , будучи посадовою особою Ярмолинецької селищної ради, яка в силу ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є розпорядником бюджетних коштів Ярмолинецької селищної ради, діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою з інженером з технічного нагляду - ФОП ОСОБА_4 , який належним чином не виконав покладених на нього вимогами законодавства та умовами договору № 433 від 10.10.2023 службових обов'язків щодо перевірки обсягів та якості фактично виконаних ПП « ОСОБА_9 » будівельних робіт за договором підряду № 339 від 01.08.2023 на виконання робіт по Об'єкту будівництва, та директором ПП « ОСОБА_9 » ОСОБА_10 , який достовірно знаючи, що роботи по об'єкту виконані не в повному обсязі, не якісно та не відповідають за фізико-механічними показниками вимогам ДСТУ Б В.2.7-119:2011 «Суміші асфальтобетонні і асфальтобетон дорожній, аеродромний. Технічні умови» та ДБН В. 2.3-4:2015 «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво», перебуваючи в приміщенні Ярмолинецької селищної ради, що за адресою: Хмельницька область, Хмельницький район, смт. Ярмолинці, площа 600-річчя Ярмолинець, 1, з метою розтрати бюджетних коштів Ярмолинецької селищної ради на користь ПП « ОСОБА_9 », 10.10.2023 підписала та завірила печаткою Ярмолинецької селищної ради акт № 339 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми КБ-3 за жовтень 2023 року на суму 8 217 033,08 грн, в який були внесені відомості, які не відповідають фактичним обсягам та якості виконаних будівельних робіт на суму 660 278,45 грн.
При цьому діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 і ОСОБА_7 , та сприяючи їй у розтраті бюджетних коштів Ярмолинецької селищної ради, 10.10.2023 директор ПП « ОСОБА_9 » ОСОБА_10 виготовив та підписав акт № 339 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в від 10.10.2023 та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми КБ-3 за жовтень 2023 року від 10.10.2023 на суму 8 217 033,08 грн, в які були внесені відомості, які не відповідають фактичним обсягам та якості виконаних будівельних робіт на суму 660 278,45 грн.
Інженер з технічного нагляду - ФОП ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_10 і ОСОБА_7 , та сприяючи їй у розтраті бюджетних коштів Ярмолинецької селищної ради, 10.10.2023 підписав акт № 339 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за жовтень 2023 року від 10.10.2023 на суму 8 217 033,08 грн, в який були внесені відомості, які не відповідають фактичним обсягам та якості виконаних будівельних робіт на суму 660 278,45 грн.
Зокрема, в акті № 339 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за жовтень 2023 року, на суму 8 217 033,08 грн, завищено обсяги та якість робіт по шифру КР18-58-1 «Розливання в'яжучих матеріалів» роботи не виконанні в кількості 1,428 тон; по шифру C111-1901 варіант 1 «Емульсія бітумна, дорожна» роботи не виконані в кількості 1,471 тон; по шифру KP18-43-1 «Улаштування покриттів товщиною 4 см із гарячих асфальтобетонних сумішей» роботи не виконанні об'ємом 11,897 м2; по шифру KP18-43-2 к=2 «На кожні 0,5 см зміни товщини шару додавати до норми 18-43-1 (к=2)» роботи не виконані об'ємом 11,897 м2; по шифру C1421-9835 варіант 1 «Суміші асфальтобетонні гарячі і теплі асфальтобетон щільний дорожні(аеродромні), що застосовуються у верхніх шарах покриттів, дрібнозернисті, тип А, марка 1» роботи не виконані в кількості 143,716 тон.
Надалі службовими особами Ярмолинецької селищної ради, необізнаними про злочинний умисел ОСОБА_7 , яка в силу своєї посади наділена правомочністю оперативного управління бюджетними коштами, на підставі підписаної останньою платіжної інструкції № 1846 від 12.10.2023 на суму 8 217 033,08 грн на розрахунковий рахунок ПП « ОСОБА_9 » № НОМЕР_1 , відкритому у АТ КБ «ПРИВАТБАНК» із рахунку № UA888201720344211036400030302 Державної казначейської служби України м. Київ здійснено перерахування грошових коштів за виконанні підрядні роботи по договору підряду № 339 від 01.08.2023 у загальній сумі 8 217 033,08 грн, в тому числі зайво перераховані бюджетні кошти за фактично не виконані підрядні роботи на суму 660 278,45 грн, які були використані на господарську діяльність ПП « ОСОБА_9 », внаслідок чого в умовах воєнного стану розтрачено бюджетні кошти у великому розмірі, чим заподіяно матеріальну шкоду Ярмолинецькій селищній територіальній громаді в особі представницького органу - Ярмолинецької селищної ради.
Окрім того ОСОБА_7 як секретар Ярмолинецької селищної ради, будучи посадовою особою Ярмолинецької селищної територіальної громади, яка в силу ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є розпорядником бюджетних коштів Ярмолинецької селищної ради, діючи повторно, умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою з інженером з технічного нагляду - ФОП ОСОБА_4 , який належним чином не виконав покладених на нього вимогами законодавства та умовами договору № 437 від 12.10.2023 службових обов'язків щодо перевірки обсягів та якості фактично виконаних ПП « ОСОБА_9 » будівельних робіт за договором підряду № 374 від 16.08.2023 на виконання робіт по об'єкту «Капітальний ремонт дорожнього покриття вуличної мережі населеного пункту Ярмолинецької селищної територіальної громади Хмельницької області Хмельницького району смт. Ярмолинці, вул. Івана Котляревського, пров. Івана Котляревського (ДК 021:2015:45000000-7 - Будівельні роботи та поточний ремонт)» та директором ПП « ОСОБА_9 » ОСОБА_10 , достовірно знаючи, що роботи по об'єкту виконані не в повному обсязі, тобто не якісно та не відповідають за фізико-механічними показниками вимогам ДСТУ Б В.2.7-119:2011 «Суміші асфальтобетонні і асфальтобетон дорожній, аеродромний. Технічні умови» та ДБН В. 2.3-4:2015 «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво», перебуваючи в приміщенні Ярмолинецької селищної ради за адресою: Хмельницька область, Хмельницький район, смт. Ярмолинці, площа 600-річчя Ярмолинець, 1, з метою розтрати бюджетних коштів Ярмолинецької селищної ради на користь ПП « ОСОБА_9 », 16.10.2023 підписала та завірила печаткою Ярмолинецької селищної ради акт № 374 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми КБ-3 за жовтень 2023 року на суму 5 875 503,43 грн., в які були внесені відомості, які не відповідають фактичним обсягам та якості виконаних будівельних робіт на суму 1 327 333,94 грн., внаслідок чого Ярмолинецькою селищною радою безпідставно перераховано на розрахунковий рахунок ПП « ОСОБА_9 » грошові кошти на суму 1 327 333,94 грн., чим в умовах воєнного стану розтрачено бюджетні кошти Ярмолинецької селищної ради у особливо великому розмірі, на суму, яка у шістсот і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян на день вчинення кримінального правопорушення та заподіяно матеріальну шкоду Ярмолинецькій селищній територіальній громаді в особі представницького органу - Ярмолинецької селищної ради.
Також ОСОБА_7 як секретар Ярмолинецької селищної ради, будучи посадовою особою Ярмолинецької селищної територіальної громади, яка в силу ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є розпорядником бюджетних коштів Ярмолинецької селищної ради, діючи повторно, умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою з інженером з технічного нагляду - ФОП ОСОБА_4 , який належним чином не виконав покладених на нього вимогами законодавства та умовами договору № 527 від 14.11.2023 службових обов'язків щодо перевірки обсягів та якості фактично виконаних ПП « ОСОБА_9 » будівельних робіт за договором підряду № 413 від 22.09.2023 на виконання робіт по об'єкту «Капітальний ремонт дорожнього покриття вуличної мережі населеного пункту Ярмолинецької селищної територіальної громади Хмельницької області Хмельницького району смт. Ярмолинці, пров. Дружби» та директором ПП « ОСОБА_9 » ОСОБА_10 , достовірно знаючи, що роботи по об'єкту виконані не в повному обсязі, тобто не якісно та не відповідають за фізико-механічними показниками вимогам ДСТУ Б В.2.7-119:2011 «Суміші асфальтобетонні і асфальтобетон дорожній, аеродромний. Технічні умови» та ДБН В. 2.3-4:2015 «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво», перебуваючи в приміщенні Ярмолинецької селищної ради за адресою: Хмельницька область, Хмельницький район, смт. Ярмолинці, площа 600-річчя Ярмолинець, 1, з метою розтрати бюджетних коштів Ярмолинецької селищної ради на користь ПП « ОСОБА_9 », 14.11.2023 підписала та завірила печаткою Ярмолинецької селищної ради акт № 413 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми КБ-3 за листопад 2023 року на суму 4 289 200,24 грн., в які були внесені відомості, які не відповідають фактичним обсягам та якості виконаних будівельних робіт на суму 1 760 621,23 грн., внаслідок чого Ярмолинецькою селищною радою безпідставно перераховано на розрахунковий рахунок ПП « ОСОБА_9 » грошові кошти на суму 1 760 621,23 грн., чим в умовах воєнного стану розтрачено бюджетні кошти Ярмолинецької селищної ради у особливо великому розмірі, на суму, яка у шістсот і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян на день вчинення кримінального правопорушення та заподіяно матеріальну шкоду Ярмолинецькій селищній територіальній громаді в особі представницького органу - Ярмолинецької селищної ради.
Окрім того ОСОБА_7 як секретар Ярмолинецької селищної ради, будучи посадовою особою Ярмолинецької селищної територіальної громади, яка в силу ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є розпорядником бюджетних коштів Ярмолинецької селищної ради, діючи повторно, умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою з інженером з технічного нагляду - ФОП ОСОБА_4 , який належним чином не виконав покладених на нього вимогами законодавства та умовами договору № 518 від 07.11.2023 службових обов'язків щодо перевірки обсягів та якості фактично виконаних ПП « ОСОБА_9 » будівельних робіт за договором підряду № 417 від 27.09.2023 на виконання робіт по об'єкту «Капітальний ремонт дорожнього покриття вуличної мережі населеного пункту Ярмолинецької селищної територіальної громади Хмельницької області Хмельницького району смт. Ярмолинці, вул. Романа Шухевича (ДК 021:2015:45000000-7 - Будівельні роботи та поточний ремонт)» та директором ПП « ОСОБА_9 » ОСОБА_10 , достовірно знаючи, що роботи по об'єкту виконані не в повному обсязі, тобто не якісно та не відповідають за фізико-механічними показниками вимогам ДСТУ Б В.2.7-119:2011 «Суміші асфальтобетонні і асфальтобетон дорожній, аеродромний. Технічні умови» та ДБН В. 2.3-4:2015 «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво», перебуваючи в приміщенні Ярмолинецької селищної ради за адресою: Хмельницька область, Хмельницький район, смт. Ярмолинці, площа 600-річчя Ярмолинець, 1, з метою розтрати бюджетних коштів Ярмолинецької селищної ради на користь ПП « ОСОБА_9 », 07.11.2023 підписала та завірила печаткою Ярмолинецької селищної ради акт № 417 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми КБ-3 за листопад 2023 року на суму 4 150 724,14 грн., в які були внесені відомості, які не відповідають фактичним обсягам та якості виконаних будівельних робіт на суму 1 390 565,43 грн., внаслідок чого Ярмолинецькою селищною радою безпідставно перераховано на розрахунковий рахунок ПП « ОСОБА_9 » грошові кошти на суму 1 390 565,43 грн., чим в умовах воєнного стану розтрачено бюджетні кошти Ярмолинецької селищної ради у особливо великому розмірі, на суму, яка у шістсот і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян на день вчинення кримінального правопорушення та заподіяно матеріальну шкоду Ярмолинецькій селищній територіальній громаді в особі представницького органу - Ярмолинецької селищної ради.
У вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 5 ст. 27, ч. ч. 4, 5 ст. 191 КК України обґрунтовано підозрюється ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, уродженець м. Хмельницький, Хмельницької області, зареєстрований та фактично проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимий, фізична особа-підприємець.
31.07.2025 підозрюваному ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з забороною залишати своє місце проживання з 22:00 по 06:00 год. наступного дня за адресою АДРЕСА_1 , із покладенням обов'язків, передбачених ст. 194 КПК України, а саме:
- прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду за кожною вимогою;
- не відлучатися без дозволу слідчого, прокурора або суду з населеного пункту за місцем проживання;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
- утриматись від спілкування зі свідками в даному кримінальному провадженні;
- здати на зберігання до відповідальних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну, строком до 26.09.2025.
Строк запобіжного заходу, що залишився, є не достатнім терміном для направлення обвинувального акту до суду та призначення попереднього розгляду матеріалів в суді.
Зокрема, у кримінальному провадженні є необхідність у проведенні наступних слідчих (розшукових) та процесуальних дій:
- Долучити до матеріалів кримінального провадження розсекреченні ухвали Хмельницького апеляційного суду про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій;
- Отримати та долучити до матеріалів провадження висновок за результатами проведення судової почеркознавчої експертизи;
- Допитати як свідків голову Ярмолинецької селищної ради ОСОБА_8 , інженера технічного нагляду ОСОБА_11 та директора ДП «Хмельницька обласна служба єдиного замовника» ОСОБА_12 ;
- провести інші слідчі (розшукові) дії, в яких виникне необхідність під час досудового розслідування;
- систематизувати матеріали кримінального провадження;
- виконати в повному обсязі вимоги ст.ст. 290, 291 КПК України, із врахування об'ємів матеріалів кримінального провадження, а також скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування.
Виконати вказані слідчі та процесуальні дії до 26.09.2025 не представляється можливим у зв'язку з вищевикладеним та особливою складністю кримінального провадження.
12.09.2025 постановою заступника керівника Хмельницької обласної прокуратури строк досудового розслідування продовжено до 3 (трьох) місяців, тобто до 28.10.2025.
Вирішуючи питання про продовження строку запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно підозрюваного ОСОБА_4 слід взяти до уваги ризики, передбачені ч.1 ст. 177 КПК України.
Так, стороною обвинувачення встановлено наявність ризику, передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України, оскільки підозрюваний може переховуватись від органів досудового розслідування та суду. ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні особливо тяжкого кримінального правопорушення, санкція якого передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна, а тому враховуючи тяжкість покарання, що загрожує йому у разі визнання його винуватим у кримінальному правопорушенні, яке відповідно до ч. 2 ст. 178 КПК України враховується при обрані запобіжного заходу, є усі підстави вважати, що останній може переховуватись від органів досудового розслідування та суду;
Також встановлено наявність ризику, передбаченого п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, оскільки підозрюваному відомі телефонні номери свідків у кримінальному провадженні, їх місце роботи;
Та доведено наявність ризику, передбаченого п. 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, підтверджується тим, що характер та обставини вчиненого кримінального правопорушення, свідчить про те, що підозрюваний може вчинити інші злочини.
З огляду на встановлені обставини у даній справі, враховуючи тяжкість кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_4 , є достатніми для переконання того, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти доведеним ризикам та забезпечити виконання підозрюваним ОСОБА_4 , покладених на нього процесуальних обов'язків під час подальшого досудового розслідування, а також судового розгляду справи по суті обвинувачення. В тому числі, не забезпечить та не сприятиме всебічному, повному і неупередженому дослідженню обставин вчинення кримінального правопорушення та прийняття кінцевого процесуального рішення у провадженні.
Строк дії запобіжного заходу слід продовжити у межах строку досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, а саме по 28.10.2025 року.
На підставі викладеного, керуючись ст..ст. 177, 178, 181, 193, 194 КПК України, слідчий суддя -
постановив:
Клопотання задовольнити.
Продовжити по 28.10.2025 року в межах строку досудового розслідування в кримінальному провадженні № 12023240000000443 від 14.08.2023, строк запобіжного заходу у вигляді перебування під домашнім арештом підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та продовжити дію покладених на нього обов'язків, а саме:
- не залишати своє місце проживання з 23:00 по 06:00 год. за адресою АДРЕСА_1 ,
- прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду за кожною вимогою;
- не відлучатися без дозволу слідчого, прокурора або суду з населеного пункту за місцем проживання;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
- утриматись від спілкування зі свідками в даному кримінальному провадженні.
Ухвала діє по 28.10.2025 року.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя