Єдиний унікальний номер 317/4337/25
Провадження № 3/317/2214/2025
06 жовтня 2025 року м. Запоріжжя
Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Качан А.В., розглянувши матеріал, який надійшов із Запорізького районного управління поліції Головного управління національної поліції в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 117 КУпАП,-
15.08.2025 приблизно 21 год. 00 хв. ОСОБА_1 знаходячись неподалік вул. Центральна с. Федорівка Запорізького району Запорізької області на рибацькому баркасі з підвісним двигуном здійснював вихід на водойму річки Дніпро у ненавігаційний період.
Даними діями ОСОБА_1 порушив вимоги спільного наказу ОТУ «Запоріжжя» та Запорізької ОВА № 406/84 від 23.08.2024, чим вчинив правопорушення, передбачене, передбачене ч. 1 ст. 51 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 обставини зазначені у протоколі підтвердив, вину у скоєному адміністративному правопорушенні визнав у повному обсязі, розкаявся.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності на підставі всебічного, повного і об'єктивного аналізу всіх доказів по справі в їх сукупності, у відповідності до ст. 252 КУпАП, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з ч. 1 ст. 117 КУпАП порушення правил користування малими, спортивними суднами та водними мотоциклами, тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до спільного наказу оперативно-тактичного угруповання “Запоріжжя» та Запорізької обласної військової адміністрації “Про особливий режим судноплавства на судноплавних ділянках річки Дніпро в межах Запорізької області на час дії правового режиму воєнного стану» від 23.08.2024 № 406/№ 84, затверджено перелік судновласників і суден, які планують проводити діяльність на річці Дніпро та мають відповідні дозвільні документи, а також перелік районів, дозволених для виходу (проведення діяльності) на судноплавних ділянках річки Дніпро в межах Запорізької області.
Тобто, суб'єкти рибного господарства, які отримали перепустки та мають всі дозвільні документи, можуть здійснювати промислове рибальство на дозволених для цього суднах відтепер і на акваторії Дніпровського водосховища у межах Запорізької області.
На переконання суду, винуватість ОСОБА_1 підтверджується матеріалами справи, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 681514 від 15.08.2025. ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення підписав без застережень;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 15.08.2025;
- фототаблицею.
Досліджені у суді докази у своїй сукупності вказують на те, що у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 117 КУпАП.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , має повних 16 років, а отже є неповнолітньою особою у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років.
За приписами ст. 13 КУпАП , у разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 44, 51, 121-127, ч.ч. 1-3 ст. 130, ст. 139, ч. 2 ст. 156, ст.ст. 173, 173-4, 174, 183-1, 185, 190-195 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб (за винятком осіб, які вчинили правопорушення, передбачені ст. 185) можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені ст. 24-1 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 24-1 КУпАП за вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років можуть бути застосовані такі заходи впливу: зобов'язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого, попередження, догана або сувора догана, передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.
Відповідно до ст. 23 КУпАП метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчинення нових правопорушень.
Враховуючи вимоги ст. 33 КУпАП та положення ст. 13 КУпАП, характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, суд дійшов висновку про необхідність застосування відносно неповнолітнього ОСОБА_1 захід впливу у вигляді попередження.
Положення ст. 40-1 КУпАП передбачають, що у провадження по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладене таке стягнення, сплачується судових збір.
Види адміністративних стягнень визначено ст. 24 КУпАП і до їх числа не належать заходи впливу, що застосовуються до неповнолітніх, які визначено ст. 24-1 КУпАП. Оскільки, на ОСОБА_1 не накладається адміністративне стягнення, а застосовується захід впливу, передбачений 24-1 КУпАП, то судовий збір з правопорушника не стягується.
Керуючись ст.ст. 24-1, 34, 35, 178, 283, 284 КУпАП,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 117 КУпАП, та застосувати до нього захід впливу, передбачений ст. 24-1 КУпАП, у вигляді попередження.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя А.В. Качан