Постанова від 01.10.2025 по справі 725/7515/25

Єдиний унікальний номер 725/7515/25

Номер провадження 3/725/2263/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.10.2025 року Суддя Чернівецького районного суду міста Чернівців Іщенко І. В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил передбачене за ч. 3 ст. 471 МК України громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 ,-

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається із протоколу про порушення митних правил №0452/UA40800/2025 від 30.07.2025 року, ОСОБА_1 30.07.2025 року о 13.год.19хв. вчинив дії щодо недекларування товарів, що підпадають під встановлені законодавством обмеження, щодо вивезення за межі митної територію України. А саме при проведенні митного контролю було виявлено не задекларовані та без ознак приховування: генератор змінного струму, згідно маркування «ГТ60ПЧ6А1200558», призначений для живлення споживачів об'єктів перемінного струму - 1шт., який знаходився в багажному відділенні транспортного засобу серед заявлених картонних коробок та валіз. Зазначені дії кваліфіковані митним органом як порушення митних правил, передбачених частиною ч. 3 ст. 471 МК України.

У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, не зважаючи на те, що належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи, про причини своєї неявки суд не повідомив.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, вважаю, що справа про порушення митних правил відносно ОСОБА_1 підлягає поверненню до Чернівецької митниці для проведення додаткової перевірки, виходячи з наступного:

Відповідно до вимог ст.245 КУпАП, ст.486 МК України, завданням у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом. При розгляді кожної справи суддя зобов'язаний з'ясувати обставини, передбачені ст.280 КУпАП, ст.489 МК України, а винесене у справі судове рішення має ґрунтуватись на конкретних доказах.

Судом встановлено, що відносно ОСОБА_1 здійснюється кримінальне провадження за вчинення дій, відповідальність за які передбачена ч. 1 ст. 333 КК України, про що до ЄРДР внесено відомості за №22025260000000111 від 06.08.2025 року.

Рішення про притягнення ОСОБА_1 до кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 333 КК України або про закриття кримінального провадження відсутнє.

Згідно ст. 487 МК України, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Відповідно ст. 253 КУПАП, якщо при розгляді справи орган (посадова особа) прийде до висновку, що в порушенні є ознаки кримінального правопорушення, він передає матеріали прокурору або органу досудового розслідування.

Відповідно до вимог ст.245 КУпАП, ст.486 МК України, завданням у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом. При розгляді кожної справи суддя зобов'язаний з'ясувати обставини, передбачені ст.280 КУпАП, ст.489 МК України, а винесене у справі судове рішення має ґрунтуватись на конкретних доказах.

Стаття 61 Конституції України передбачає, що ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.

Враховуючи , що в діях ОСОБА_1 , окрім іншого, вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 333 ч.1 КК України, суд вважає, що дану справу слід направити до Чернівецької обласної прокуратури для перевірки факту наявності чи відсутності у діях ОСОБА_1 складу суспільно небезпечного діяння, яке підпадає під дію КК України.

Враховуючи наявність всіх перелічених вище обставин, керуючись ст. 487 МК України, ст. 253 КУПАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 471 МК України громадянку України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , направити до Чернівецької обласної прокуратури.

Роз'яснити , що згідно ст. 305 КУпАП- контроль за правильним і своєчасним виконанням постанови здійснюється органом (посадовою особою), який виніс постанову, та іншими органами державної влади в порядку, встановленому законом.

З метою дотримання положень , передбачених ст. 305 КУпАП , про хід виконання даної постанови повідомити Чернівецький районний суд м. Чернівців , а в разі прийняття процесуального рішення про закриття кримінального правопорушення чи встановленні відсутності підстав для притягнення до кримінальної відповідальності , повернути матеріали скерованої справи до суду для продовження її розгляду по суті.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Чернівецького районного

суду міста Чернівців Іщенко І. В.

Попередній документ
130744328
Наступний документ
130744330
Інформація про рішення:
№ рішення: 130744329
№ справи: 725/7515/25
Дата рішення: 01.10.2025
Дата публікації: 07.10.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Чернівецький районний суд міста Чернівців
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Справи про порушення митних правил, які підлягають розгляду в судовому порядку; Митний кодекс 2012 р.; Недекларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Повернуто: рішення набрало законної сили (08.10.2025)
Дата надходження: 26.09.2025
Розклад засідань:
27.08.2025 11:00 Першотравневий районний суд м.Чернівців
01.10.2025 10:00 Першотравневий районний суд м.Чернівців
Учасники справи:
головуючий суддя:
ІЩЕНКО ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ
суддя-доповідач:
ІЩЕНКО ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Михаіца Дмитро Іванович