03 жовтня 2025 року Справа № 480/141/25
Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Глазька С.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу № 480/141/25 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,-
Позивач, ОСОБА_1 , звернулася до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, у якій просить:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо неврахування виплат (крім посадового окладу, надбавки за ранг та вислугу років) за період з 01.07.2019 по 30.06.2024 при проведенні 19.07.2024 перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно поданої нею 09.07.2024 заяви;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 09.07.2024, врахувавши виплати (крім посадового окладу, надбавки за ранг та вислугу років) за період з 01.07.2019 по 30.06.2024, які вказані в довідках Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 03.07.2024 № 47/06.02-14 та від 03.07.2024 № 50/06.02-14.
Позовні вимоги мотивовані тим, що під час призначення пенсії позивачу з 09.07.2024 відповідно до Закону України «Про державну службу», відповідач безпідставно не врахував виплати за період з 01.07.2019 по 30.06.2024, які зазначені у довідці Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 03.07.2024 № 47/06.02-14. Тобто, при проведенні розрахунку середньомісячного заробітку відповідач не брав до уваги доходи (надбавки, премії та інші виплати) за період з 01.07.2019 по 31.12.2023, які вказані в довідці Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 03.07.2024 № 47/06.02-14. Позивач зазначає, що працівники Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області повідомили її про те, що 12.07.2024 прийнято постанову КМУ № 823 «Про внесення змін до Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб», якою доповнено Порядок пунктом 4-1 такого змісту: «4-1. Для призначення пенсії державним службовцям, які працювали з 1 січня 2024 р. в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та посади яких було класифіковано, заробітна плата визначається з урахуванням: посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років у розмірах, установлених на дату звернення за призначенням пенсії (за посадою, передбаченою штатним розписом); розмірів виплат, зазначених в абзацах третьому - п'ятому пункту 4 цього Порядку, визначених у середньомісячних сумах за період починаючи з 1 січня 2024 р. до місяця звернення особи. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у січні 2024 р., середньомісячна сума таких виплат визначається з розрахунку виплат за січень 2024 р. як за повний місяць. Розмір посадового окладу визначається за останньою займаною особою посадою державної служби, передбаченою штатним розписом державного органу, на дату звільнення або звернення особи за призначенням пенсії».
Позивач зазначає, що згідно пояснень працівників Пенсійного фонду, незважаючи на те, що заяву про перерахунок пенсії вона подала 09.07.2024, а постанова КМУ № 823 прийнята 12.07.2024, органи Пенсійного фонду повинні враховувати цю постанову, оскільки в п. 3 вказано, що вона набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 01 січня 2024 року. У той же час, оскільки було проведено класифікацію посади, то при визначенні розміру середньомісячного заробітку пенсійним органом беруться до уваги доходи позивача за період з 01 січня 2024 року по 30 червня 2024 року. З вказаними діями відповідача позивач не погоджується, тому звернулася до суду з даним позовом.
Ухвалою суду прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
Представник Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, заперечуючи проти задоволення позовних вимог, надіслав на адресу суду відзив, у якому зазначив, що з 01.05.2016 набрав чинності Закон № 889. Законом № 889 визначене право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ (далі - Закон № 3723). Відповідно до пунктів 10 і 12 Розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 889 державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом (01.05.2016) займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону № 3723 та актами Кабінету Міністрів України або які станом на 01 травня 2016 року мають не менше як 20 років стажу роботи на посадах віднесених до категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону № 3723 та актами Кабінету Міністрів України. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 % суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Порядок обчислення пенсії державного службовця здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб" від 14.09.2016 № 622 (далі - Порядок № 622). Пунктом 4-1 Порядку № 622 (зі змінами, внесеними ПКМУ від 12.07.2024 № 823) для призначення пенсії державним службовцям, які працювали з 1 січня 2024 р. в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та посади яких було класифіковано, заробітна плата визначається з урахуванням: 1) посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років у розмірах, установлених на дату звернення за призначенням пенсії (за посадою, передбаченою штатним розписом); 2) розмірів виплат, зазначених в абзацах третьому - п'ятому пункту 4 цього Порядку, визначених у середньомісячних сумах за період починаючи з 01 січня 2024 р. до місяця звернення особи. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у січні 2024 року, середньомісячна сума таких виплат визначається з розрахунку виплат за січень 2024 р., як за повний місяць.
Тому відповідач вважає, що довідка від 03.07.2024 №47/06.02-14 не підлягає врахуванню.
Зазначив, що при проведенні перерахунку пенсії позивачу заробітну плату для обчислення пенсії державного службовця визначено згідно довідок № 18/06.02-14 та № 50/06.02-14. Заробітна плата для обчислення пенсії державного службовця становить 37341,76 грн, розмір пенсії державного службовця складає 37341,76*60% = 22405,06 грн.
Вважає, що розмір пенсії позивача обчислено згідно діючого законодавства, тому позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Представник Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області подав відзив на позовну заяву, у якому зазначив, що за результатами заяви позивача та доданих до неї документів, позивача з 09.07.2024 переведено з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-ІV, на пенсію державного службовця. Для її обчислення враховані складові заробітної плати, зазначені у довідці від 03.07.2024 № 48/06.02-14, виданій Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області, а саме: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років. Розмір пенсії з 09.07.2024 становив 16371,00 грн. У липні 2024 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області проведено перерахунок пенсії. Для обчислення її розміру враховані складові заробітної плати, зазначені у довідці від 03.07.2024 № 50/06.02-14, виданій Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області, за період з січня по червень 2024 року, як передбачено пунктом 4-1 Порядку № 622. За результатами перерахунку розмір пенсії державного службовця з 09.07.2024 становить 22405,06 грн. Підстави для врахування при обчисленні її розміру складових заробітної плати за період, зазначений у позовній заяві, відсутні.
Дослідивши матеріали адміністративної справи та зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні відносини, суд виходить з наступних підстав та мотивів.
З матеріалів справи судом встановлено, що позивачу виповнилося 60 років.
28.06.2024 позивача було звільнено з посади начальника відділу призначення пенсій управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області за власним бажанням у зв'язку з виходом на пенсію відповідно пункту 7 частини 1 статті 83, частини 3 статті 86 Закону України «Про державну службу». Підстава - наказ начальника Головного управління № 231-0 від 26.06.2024.
01.07.2024 позивач подала до Пенсійного фонду України заяву про призначення їй пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
09.07.2024 органами Пенсійного фонду України прийнято рішення № 184150013977 про призначення позивачу пенсії за віком з 12.06.2024 в розмірі 10515,36 грн.
09.07.2024 позивач подала до Пенсійного фонду України через ВЕБ портал електронних послуг Пенсійного фонду заяву про призначення їй пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» з урахуванням п. 4 «Порядку призначення пенсій деяких категорій осіб», затвердженого Постановою КМУ № 622 від 14.09.2016, врахувавши для розрахунку пенсії розмір виплат (крім посадового окладу, надбавки за ранг та вислугу років) за період з 01.07.2019 по 28.06.2024 - за 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд (а.с.66-67).
До заяви позивач додала:
- довідку ГУ Пенсійного фонду України в Сумській області від 03.07.2024 № 48/06.02-14 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), згідно якої її заробітна плата становить 27285,00 грн;
- довідку ГУ Пенсійного фонду України в Сумській області від 03.07.2024 № 47/06.02-14 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсію) - надбавки, премії та інші виплати за період з 01.01.2019 по 31.12.2023;
- довідку ГУ Пенсійного фонду України в Сумській області від 03.07.2024 № 50/06.02-14 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсію) - надбавки, премії та інші виплати за період з 01.01.2024 по 30.06.2024.
19.07.2024 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області прийнято рішення про проведення позивачу перерахунку пенсії згідно Закону України «Про державну службу» (відповідне рішення прийнято саме Донецьким ПФУ, про що останній зазначає у своєму відзиві).
Як зазначає позивач, для проведення розрахунку заробітку для обчислення пенсії відповідач взяв тільки виплати, вказані в довідці ГУ Пенсійного фонду України в Сумській області від 03.07.2024 № 48/06.02-14, відповідно до якої середньомісячний заробіток позивача становить 27285,00 грн. Розмір пенсії держслужбовця розраховано відповідачем в сумі 16371,00 грн (60% від середньомісячного заробітку).
Позивач у позові зазначає, що 22.08.2024 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області було проведено новий розрахунок пенсії позивача. При цьому відповідач взяв до уваги при розрахунку пенсії також і виплати, вказані в довідці ГУ Пенсійного фонду України в Сумській області від 03.07.2024 № 50/06.02-14 - про розмір нарахованих та виплачених мені надбавок, премій та інших виплат за період з 01.01.2024 по 30.06.2024. При проведенні розрахунків відповідач встановив, що середньомісячний заробіток становить 37341,76 грн, а тому розмір пенсії з 09.07.2024 становить 22405,06 грн (60% від середньомісячного заробітку). Тобто, при проведенні розрахунку середньомісячного заробітку відповідач не брав до уваги доходи позивача (надбавки, премії та інші виплати) за період з 01.07.2019 по 31.12.2023, які вказані в довідці ГУ Пенсійного фонду України в Сумській області від 03.07.2024 №47/06.02-14.
У подальшому, як зазначає позивач, вона звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області за роз'ясненнями, чому їй не врахували виплати за період з 01.07.2019 по 31.12.2023, про які вона зазначала у заяві від 09.07.2024. Працівники Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області повідомили позивача, що 12 липня 2024 року прийнято постанову КМУ № 823 «Про внесення змін до Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб», якою доповнено Порядок пунктом 4-1 такого змісту:
«4-1. Для призначення пенсії державним службовцям, які працювали з 1 січня 2024 р. в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та посади яких було класифіковано, заробітна плата визначається з урахуванням:
посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років у розмірах, установлених на дату звернення за призначенням пенсії (за посадою, передбаченою штатним розписом);
розмірів виплат, зазначених в абзацах третьому - п'ятому пункту 4 цього Порядку, визначених у середньомісячних сумах за період починаючи з 1 січня 2024 р. до місяця звернення особи. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у січні 2024 р., середньомісячна сума таких виплат визначається з розрахунку виплат за січень 2024 р. як за повний місяць.
Розмір посадового окладу визначається за останньою займаною особою посадою державної служби, передбаченою штатним розписом державного органу, на дату звільнення або звернення особи за призначенням пенсії».
Позивач зазначає, що згідно пояснень працівників Пенсійного фонду, незважаючи на те, що заяву про перерахунок пенсії вона подала 09.07.2024, а постанова КМУ № 823 прийнята 12.07.2024, органи Пенсійного фонду повинні враховувати цю постанову, оскільки в п. 3 вказано, що вона набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 січня 2024 року. Оскільки було проведено класифікацію посади, то при визначенні розміру середньомісячного заробітку беруться до уваги доходи позивача за період з 01 січня 2024 року по 30 червня 2024 року.
Позивач, не погоджуючись з вказаними діями відповідача, звернулась до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з такого.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Спірним питанням у даній справі є перевірка правомірності дій відповідача по застосуванню п.4-1 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 року № 622 при розгляді заяви позивача від 09.07.2024.
Як встановлено судом та не заперечується сторонами, позивачем дійсно 09.07.2024 була подана відповідна заява про перехід на інший вид пенсії.
Вказана заява відповідно до рішення №184150013977 від 19.07.2024 була розглянута і позивачу було призначено пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу». Пенсію призначено з 09.07.2024 у розмірі 16371,00 грн (а.с.73).
У подальшому, відповідач - 2 (як зазначено у відзиві), рішенням №184150013977 від 22.08.2024, на підставі заяви позивача від 09.07.2024, здійснив перерахунок пенсії та визначив її розмір з 09.07.2024 у розмірі 22405,06 грн.
Відповідно до Закону України "Про державну службу" № 889-VIII та постанови Кабінету Міністрів України № 622 від 14.09.2016 "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб" пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до статті 10 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Згідно до ст.45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
У спірних правовідносинах позивач подала заяву про перехід на інший вид пенсії 09.07.2024, тобто відповідач мав її розглянути до 19.07.2024 (включно).
Відповідно до матеріалів справи, перше рішення № 184150013977 від 19.07.2024 про призначення позивачу пенсії було прийнято відповідачем - ГУ ПФУ в Донецькій області (про що сам зазначає відповідач у своєму відзиві).
У той же час, відповідно до даних сайту «https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/823-2024-%D0%BF#Text», постанова Кабінету Міністрів України від 12 липня 2024 року № 823 «Про внесення змін до Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб» була вперше опублікована 20.07.2024 у виданні Урядовий кур'єр.
Відповідно до п.3 вказаної постанови вона набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 01 січня 2024 року.
Тобто, станом на 19.07.2024 (дата розгляду заяви позивача від 09.07.2024) вказана постанова не могла бути застосована відповідачем, оскільки ще не набрала чинності.
У зв'язку з викладеним, суд вважає, що відповідач протиправно застосував вказану постанову (19.07.2024) і не врахував довідку Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 03.07.2024 № 47/06.02-14 та інформацію, зазначену в ній при здійсненні призначення позивачу пенсії з 09.07.2024.
Щодо вимоги позивача врахувати довідку Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 03.07.2024 № 50/06.02-14, суд зазначає, що вказана вимога не підлягає задоволенню, оскільки як сама зазначає позивач у позовній заяві, інформація з вказаної довідки була врахована відповідачем.
Обираючи належний спосіб відновлення порушеного права позивача, суд, з урахуванням ст.9 КАС України, вважає за необхідне частково задовольнити позовні вимоги та визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо неврахування виплат за період з 01.07.2019 по 30.06.2024, зазначених у довідці Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 03.07.2024 № 47/06.02-14 під час призначення позивачу пенсії з 09.07.2024 відповідно до Закону України «Про державну службу» та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області провести перерахунок пенсії з 09.07.2024, врахувавши також виплати за період з 01.07.2019 по 30.06.2024, які вказані в довідці Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 03.07.2024 № 47/06.02-14.
Враховуючи задоволення позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, відповідно до ст. 139 КАС України, суд вважає за необхідне відшкодувати позивачу за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області суму судового збору в розмірі 1211,20 грн, який був сплачений позивачем при подачі позову.
Щодо розподілу судових витрат, зокрема, витрат на професійну правничу допомогу у розмірі 10000,00 грн, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 132 ч.ч 1, 3 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Витрат на професійну правничу допомогу віднесено до складу витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Відповідно до ст. 134 КАС України витрати, пов'язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов'язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги. Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи. У разі недотримання вимог частини п'ятої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами. Обов'язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.
Відповідно до ст. 139 ч. 1 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відповідно до ст. 30 закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація та досвід адвоката, фінансовий стан клієнта й інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним і враховувати витрачений адвокатом час.
На підтвердження витрат на правничу допомогу представником позивача надано договір про надання правничої допомоги № 124 від 24.12.2024 (а.с.79), додаткову угоду №1 до договору №124 про надання правничої допомоги від 24.12.2024 (а.с.80), акт приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг) за договором №124 про надання правничої допомоги від 24.12.2024 (а.с.81), квитанцію №124 від 03.01.2025 (а.с.84), свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю (а.с.83) та ордер на надання правової допомоги (а.с.82).
Дослідивши надані позивачем документи, суд враховує ту обставину, що справа є не складною, розгляд справи здійснювався за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін. Отже, складення позовної заяви не вимагала великого обсягу юридичної та технічної роботи, а також не потребувала значних витрат часу та коштів, які заявлені позивачем як витрати на правову допомогу, про що свідчать її зміст та обсяг.
З урахуванням досліджених судом доказів щодо витрат на професійну правничу допомогу, суд вважає заявлені витрати неспівмірними зі складністю справи та обсягом наданих адвокатом послуг, тому, враховуючи критерії необхідності та доцільності понесених витрат, обсяг наданих послуг, а також значення справи для позивача та часткове задоволення позовних вимог, суд дійшов висновку про можливість відшкодування за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на користь позивача витрат на правову допомогу в сумі 4000,00 грн.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо неврахування під час призначення пенсії ОСОБА_1 з 09.07.2024 відповідно до Закону України «Про державну службу» виплат за період з 01.07.2019 по 30.06.2024, зазначених у довідці Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 03.07.2024 № 47/06.02-14.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 13486010, 84121, Донецька область, м. Словянськ, пл. Соборна, 3, адреса для листування: 49008, Дніпропетровська область, м. Дніпро, вул. Надії Алексєєнко, 106) провести ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) перерахунок пенсії з 09.07.2024, врахувавши також виплати за період з 01.07.2019 по 30.06.2024, які вказані в довідці Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 03.07.2024 № 47/06.02-14.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 13486010, 84121, Донецька область, м. Словянськ, пл. Соборна, 3, адреса для листування: 49008, Дніпропетровська область, м. Дніпро, вул. Надії Алексєєнко, 106) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) суму судового збору у розмірі 1211,20 грн та витрати на правничу допомогу у розмірі 4000,00 грн.
У задоволенні інших вимог - відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя С.М. Глазько