Рішення від 03.10.2025 по справі 120/1002/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

03 жовтня 2025 р. Справа № 120/1002/25

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дончика Віталія Володимировича, розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

27.01.2025 року ОСОБА_1 звернулася в суд з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.

Позовні вимоги обґрунтовані протиправним рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області № 025150007619 від 10.01.2025 року про відмову ОСОБА_1 в перерахунку пенсії у зв'язку із переходом з пенсії за віком згідно Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058 - IV на пенсію за віком згідно Закону України “Про державну службу» № 889-VIII від 10.12.2015 року.

Ухвалою суду від 03.02.2025 року прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) в порядку статті 263 КАС України, а також встановлено відповідачу строк на подання відзиву на позовну заяву.

13.02.2025 року відповідачем подано відзив на позовну заяву, в якому останній заперечує щодо задоволення даного адміністративного позову. Зокрема зазначає, що cтаном на 01.05.2016 року позивачу було присвоєно спеціальне звання радник податкової та митної справи третього рангу Немирівської об?єднаної державної податкової інспекції, тобто не перебувала на посадах державної служби, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону №3723-XII.

Вказує, що позивачу було рекомендовано надати уточнюючі довідки на періоди роботи 12.09.1989 - 01.01.1991, 02.01.1989-17.09.1991, 18.09.1991-01.12.1993, 02.12.1993- 25.12.1994, в яких зазначити, що дані періоди відносяться до відповідних категорій посад державних службовців, який дає право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону №3723.

3 огляду на вищевикладене, Головним управлінням прийнято законне та обґрунтоване рішення про відмову позивачу в перерахунку пенсії перехід на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про Державну службу», з огляду на відсутність законних підстав.

Враховуючи наведене, відповідач вважає, що підстави для задоволення даного адміністративного позову відсутні.

Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши наявні у ній докази в їх сукупності встановив наступне.

З 03.06.2024 року позивач перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області та отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

06.01.2025 року позивач звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області із заявою щодо перерахунку пенсії у зв'язку з переходом з пенсії за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058 - IV) на пенсію за віком згідно Закону України «Про державну службу» (далі - Закон № 889-VІІІ ).

До заяви додала наступні документи:

- паспорт громадянина України;

- картка платника податків;

- трудова книжка серії НОМЕР_1 від 04.10.1986;

- довідка про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців, та яка на дату виходу на пенсію не займала посаду в органах, що привели класифікацію посад державної служби, яку було класифіковано, або працювала у державних органах, які не провели класифікацію посад державної служби від 03.01.2025 № 6/10-01-27;

- довідка про складові заробітної плати державного службовця, який до 1 січня 2024 р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 03.01.2025 № 7/10-01-27.

За результатами розгляду заяви, рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області № 025150007619 від 10.01.2025 року відмовлено в перерахунку пенсії, а саме: про переведення на пенсію за віком Закону України «Про державну службу», з огляду на відсутність законних підстав.

Зокрема у рішенні зазначено, що позивачу присвоєно спеціальне звання радник податкової та митної справи третього рангу Немирівської об'єднаної державної податкової інспекції, та Позивач не перебувала на посадах державної служби, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону №3723-XII, а також рекомендовано позивачу надати уточнюючі довідки на періоди роботи 12.09.1989-01.01.1991 рр., 02.01.1989-17.09.1991 рр.,18.09.1991-01.12.1993 рр., 02.12.1993-25.12.1994 рр., в яких зазначити, що дані періоди відносяться до відповідних категорій посад державних службовців, який дає право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону №3723.

Вважаючи таке рішення відповідача протиправним та таким, що підлягає скасуванню, позивач звернувся з даним адміністративним позовом до суду.

Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходить із наступного.

Частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, визначає Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 1058-IV).

Відповідно до статті 10 Закону № 1058-IV особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором. Особі, яка має право на довічну пенсію, призначається один з видів довічної пенсії за її вибором.

Загальні засади діяльності, статус державних службовців, які працюють в державних органах, а також особливості правовідносин щодо призначення та перерахунку пенсій державним службовцям, оплати праці державних службовців встановлені Законом України "Про державну службу" № 889-VIII.

Відповідно до п. 2 розд. ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 889-VIII з 01 травня 2016 року втратив чинність Закон № 3723-XII, крім ст. 37, що застосовується до осіб, зазначених у п. 10 і 12 цього розділу.

Зокрема, п. 10, 12 розд. ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 889-VIII передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 Закону № 3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону № 3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Тобто, за наявності в особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Частиною 1 ст. 37 Закону № 3723-XII встановлено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058-IV, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абз. 1 ч. 1 ст. 28 згаданого Закону, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно ст. 46 Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII визначені особливості стажу державної служби, а саме у частині 2 зазначено, що до стажу державної служби зараховуються, зокрема, час перебування на посадах, на яких присвоюються військові та спеціальні звання.

Відповідно до пункту 6 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 229, стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII.

Згідно пункту 8 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Отже, в даному випадку слід керуватись Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 року № 283.

Відповідно до пункту 2 Порядку обчислення стажу державної служби до стажу державної служби зараховується робота (служба), зокрема, на посадах керівних працівників і спеціалістів в апараті державної податкової служби.

Крім цього, згідно п. 342.4 ст. 342 Податкового кодексу України (далі - ПК України) визначено, що посадові особи контролюючих органів є державними службовцями.

Відповідно до ст. 344 ПК України пенсійне забезпечення посадових осіб контролюючих органів, крім діючих у них підрозділів податкової міліції, здійснюється в порядку та на умовах, передбачених Законом України "Про державну службу".

При цьому період роботи зазначених осіб (у тому числі тих, яким присвоєні спеціальні звання) у контролюючих органах зараховується до стажу державної служби та стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, що дає право на призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" незалежно від місця роботи на час досягнення віку, передбаченого зазначеним Законом.

Згідно з пунктами 343.1, 343.2 та 343.3 статті 343 Податкового кодексу України посадовим особам контролюючих органів присвоюються такі спеціальні звання: головний державний радник податкової та митної справи; державний радник податкової та митної справи I рангу; державний радник податкової та митної справи II рангу; державний радник податкової та митної справи III рангу; радник податкової та митної справи I рангу; радник податкової та митної справи II рангу; радник податкової та митної справи III рангу; інспектор податкової та митної справи I рангу; інспектор податкової та митної справи II рангу; інспектор податкової та митної справи III рангу; інспектор податкової та митної справи IV рангу; молодший інспектор податкової та митної справи.

Положення про спеціальні звання та порядок їх присвоєння, співвідношення з рангами державних службовців, розмір надбавок за спеціальне звання затверджуються Кабінетом Міністрів України. У разі присвоєння посадовій особі спеціального звання відповідно до пункту 343.1 цієї статті надбавка за ранг державного службовця не виплачується.

Пунктом 344.1 статті 344 Податкового кодексу України визначено, що пенсійне забезпечення посадових осіб контролюючих органів, крім діючих у них підрозділів податкової міліції, здійснюється в порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про державну службу».

При цьому період роботи зазначених осіб (у тому числі тих, яким присвоєні спеціальні звання) у контролюючих органах зараховується до стажу державної служби та стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, що дає право на призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» незалежно від місця роботи на час досягнення віку, передбаченого зазначеним Законом.

Отже, посадові особи податкових та митних органів, яким присвоєно спеціальні звання є державними службовцями зі спеціальним статусом, а тому період проходження служби в митних органах має зараховуватися до стажу державної служби, який дає право на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».

Як вбачається з записів трудової книжки позивача серії НОМЕР_1 від 0.10.1986 року позивач працювала:

- з 12.09.1989 по 01.01.1991 - на посаді інспектора по контролю за цінами виконкому Немирівської районної ради народних депутатів;

- з 01.01.1991 по 01.12.1993 - на посаді інспектора по контролю за цінами Вінницького облвиконкому; та Державної інспекції по контролю за цінами Немирівського району Вінницької області;

- з 02.12.1993 - зарахована по переводу в державну податкову інспекцію Немирівської райдержадміністрації на посаду старшого державного податкового інспектора;

- з 21.06.1994 - прийняла присягу державного службовця;

- з 26.12.1994 - присвоєно звання «Інспектор податкової служби ІІІ-го рангу»;

- 01.11.1995 - переведено на посаду головного державного податкового інспектора за рішенням конкурсної комісії;

- з 26.11.1996 - переведена на посаду головного державного інспектора державної податкової адміністрації у Немирівському районі в відділ обліку та звітності;

- 02.02.1998 - присвоєно спеціальне звання «Інспектор податкової служби ІІ-го ранку»;

- з 07.09.1998 - переведена в Немирівську міжрайонну державну податкову інспекцію;

- з 08.09.1998 - прийнята на посаду головного державного податкового інспектора відділу обліку, звітності та прогнозування в порядку переведення із державної податкової інспекції у Немирівському районі за рішенням конкурсної комісії;

- з 01.06.2000 - переведена на посаду головного державного податкового інспектора відділу обліку, звітності та оперативного аналізу надходжень;

- з 05.03.2001 - прийнята в порядку переведення до ДПІ у Немирівському районі на посаду головного державного податкового інспектора відділу обліку, звітності та оперативного аналізу надходжень;

- 01.02.2002 - присвоєно спеціальне звання «Інспектора податкової служби І-го ранку»;

- з 20.06.2002 - переведено на посаду головного державного податкового інспектора відділу інформатизації та обліку;

- з 01.09.2003 - переведено на посаду головного державного податкового інспектора відділу автоматизації процесів оподаткування, обліку і звітності;

- з 01.02.2005 - переведено на посаду головного державного податкового інспектора відділу обліку і звітності;

- з 01.02.2011 - переведено на посаду головного державного податкового інспектора сектору обліку і звітності;

- з 08.08.2011 - переведено на посаду завідувача сектору обліку і звітності за результатами стажування;

- з 08.08.2011 - присвоєно звання «Радник державної податкової служби ІІІ рангу»

- з 06.03.2012 - призначена в порядку переведення на посаду головного державного податкового інспектора відділу прогнозування, аналізу, обліку та звітності;

- з 19.06.2013 - призначена в порядку переведення посаду головного державного податкового інспектора координаційно-моніторингового відділу;

- 19.06.2013 - присвоєно 13 ранг державного службовця;

- з 01.01.2014 - присвоєно спеціальне звання - радника податкової та митної справи ІІІ рангу;

- з 07.11.2014 - переведена на посаду головного державного інспектора координаційно-моніторингового сектору Немирівської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Вінницькій області;

- з 05.02.2016 - переведена на посаду головного державного інспектора сектору моніторингу доходів та обліково-звітних систем;

- з 03.05.2017 - переведена на посаду головного державного інспектора з питань моніторингу доходів та обліково-звітних систем;

- з 14.12.2018 - призначена в порядку переведення на посаду начальника відділу моніторингу доходів та обліково-звітних систем Немирівського управління у зв'язку із успішним проходженням конкурсу на дану посаду;

- з 20.09.2019 - призначена в порядку переведення на посаду начальника відділу моніторингу доходів та обліку платежів Немирівського управління ГУ ДПС у Вінницькій області;

- з 27.12.2019 - переведена на посаду начальника відділу податкового моніторингу Немирівського управління;

- з 25.08.2020 - переведена на посаду головного державного інспектора відділу обліку платежів та зведеної звітності управління електронних сервісів;

- з 05.01.2021 - призначена в порядку переведення на посаду головного державного інспектора відділу обліку платежів та зведеної звітності управління електронних сервісів;

- з 01.08.2022 - переведена на посаду головного державного інспектора відділу обліку платежів та зведеної звітності управління економічного аналізу;

- з 12.12.2024 - припинено державну службу та звільнено з посади у зв'язку із зміною організаційної структури та скорочення чисельності та штату працівників Головного управління ДПС у Вінницькій області відповідно до пункту першого частини першої статті 87 Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу».

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що на позивача поширюється дія пункту 10, 12 Прикінцевих і перехідних положень Закону №889-VIII, а зазначений період підлягає зарахуванню до стажу державної служби позивача, який у сукупності становить понад 20 років.

Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області № 025150007619 від 10.01.2025 року про відмову ОСОБА_1 в перерахунку пенсії у зв'язку із переходом з пенсії за віком згідно Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058 - IV на пенсію за віком згідно Закону України “Про державну службу» № 889-VIII від 10.12.2015 року.

Як наслідок, необхідно зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області з 06.01.2025 року перевести ОСОБА_1 з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне забезпечення" на пенсію за віком відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" на підставі п. 10 розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889- VIII, зарахувавши до стажу державної служби періоди роботи (служби) з 12.09.1989 року - 25.12.1994 року.

Щодо позовної вимоги про нарахування у розмірі 60 відсотків від заробітку, зазначеного в довідках, виданих Головним управлінням ДПС у Вінницькій області від 03.01.2025 № 6/10-01-27 та від 03.01.2025 року № 7/10-01-27, суд зазначає наступне.

За змістом ст. 37 Закону №3723-ХІІ визначення заробітної плати для обчислення пенсій державним службовцям здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Призначення пенсії державного службовця на умовах пунктів 10, 12 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону № 889-VІІІ здійснюється за заявою особи, до якої долучаються довідки про заробітну плату.

Пунктом 1 постанови правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3 (надалі - Постанова № 1-3) затверджено три форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону № 889-VIII пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-XII: форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Пунктом 2 Порядку № 622 передбачено, що згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу» на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 № 3723-XII «Про державну службу» мають право особи, які на день набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу»: - мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України; - займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України.

Згідно з пунктом 4 Порядку № 622 пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до пункту 5 Порядку № 622 форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

Також суд звертає увагу, що Постановою Правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3 «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям» (далі також Постанова № 1-3) затверджено такі форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 Розділу XI Закону № 889-VIII пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-XII: - форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); - форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією); - форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Зокрема, в додатку 1 Постанови № 1-3 затверджено форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), а в додатку 2 - затверджено форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією).

Як вже зазначалось судом, пункт 5 Порядку № 622 передбачає врахування заробітної плати на підставі довідок, виданих на підставі Постанови № 1-3.

Відтак, враховуючи вимоги пункту 4 Постанови № 622 та Постанови 1-3 позивачем для переведення його на пенсію державного службовця було подано довідки, де відображено складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією).

Судом встановлено, що до заяви від 06.01.2025 року позивач додала:

- довідку про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців, та яка на дату виходу на пенсію не займала посаду в органах, що привели класифікацію посад державної служби, яку було класифіковано, або працювала у державних органах, які не провели класифікацію посад державної служби від 03.01.2025 № 6/10-01-27;

- довідка про складові заробітної плати державного службовця, який до 1 січня 2024 р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що надані позивачем довідки відповідають Порядку № 622, а також формам, затвердженим правлінням Пенсійного фонду України, а відтак, мають бути враховані при переведенні позивача з пенсії за віком, відповідно до Закону № 1058-ІV, на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ, пунктів 10, 12 Розділу ХІ Закону № 889.

Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з нормами частин першої, другої статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд дійшов висновку, про наявність підстав для задоволення даного адміністративного позову.

Згідно частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області № 025150007619 від 10.01.2025 року про відмову ОСОБА_1 в перерахунку пенсії у зв'язку із переходом з пенсії за віком згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію за віком згідно Закону України "Про державну службу".

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області з 06.01.2025 року перевести ОСОБА_1 з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне забезпечення" на пенсію за віком відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" на підставі п. 10 розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889- VIII, зарахувавши до стажу державної служби періоди роботи (служби) з 12.09.1989 року - 25.12.1994 року.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити нарахування і виплату ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у розмірі 60 відсотків суми заробітної плати, зазначеної у довідках, виданих Головним управлінням ДПС у Вінницькій області від 03.01.2025 № 6/10-01-27 та від 03.01.2025 року № 7/10-01-27, з урахуванням виплачених сум пенсії.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 968,96 грн. (дев'ятсот шістдесят вісім гривень дев'яносто шість копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Зодчих, 22, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 13322403).

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 КАС України.

Відповідно до статті 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 );

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Зодчих, 22, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 13322403)

Суддя Дончик Віталій Володимирович