Рішення від 02.10.2025 по справі 580/8771/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 жовтня 2025 року справа № 580/8771/25

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд одноособово у складі головуючого судді Бабич А.М., розглянувши в залі суду в порядку спрощеного письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЧИГИРИНСЬКЕ» до Головного управління ДПС у Черкаській області про визнання протиправним і скасування рішення,

УСТАНОВИВ:

01.08.2025 у Черкаський окружний адміністративний суд надійшов позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; код РНОКПП НОМЕР_1 ) (далі - позивач) до Головного управління ДПС у Черкаській області (18000, м.Черкаси, вул.Хрещатик, буд.235; код ЄДРПОУ 44131663) (далі - відповідач) про:

визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення (далі - ППР) від 08.07.2025 №0116010405;

стягнення судових витрат.

Обґрунтовуючи зазначено, що рішення прийняте за відсутності факту податкового порушення позивача.

Ухвалою від 06 серпня 2025 року суд прийняв позовну заяву ОСОБА_1 до розгляду та відкрив провадження у справі, а розгляд справи вирішив здійснювати правилами спрощеного провадження.

11.08.2025 на адресу суду надійшло клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «ЧИГИРИНСЬКЕ» (20900, Черкаська обл., Черкаський р-н., м.Чигирин, вул.Хмельницького Богдана, буд.11, оф.2; код ЄДРПОУ 45224732) про заміну неналежного позивача. Обгрунтовуючи зазначило, що у вказаній вище позовній заяві помилково вказано позивачем ОСОБА_1 , який є директором вказаного вище Товариства, що також підтверджується доданими до позовної заяви документами. Тому звернулося до суду з відповідним клопотанням.

Тому ухвалою від 25.08.2025 суд замінив неналежного позивача на належного.

04.09.2025 на адресу суду надійшов відзив відповідача з проханням у задоволенні позовних вимог відмовити повністю. Стверджує, що спірне ППР винесене з дотриманням вимог закону за порушення позивачем граничних строків сплати узгоджених зобов'язань, що зафіксовано в акті камеральної перевірки.

Правом надати відповідь позивач не скористався.

Дослідивши письмові докази, оцінивши заявлені доводи сторін, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог з огляду на таке.

Відповідно до відомостей ЄДРПОУ позивач зареєстрований, як юридична особа, 15.12.2023 з основним видом діяльності « 02.10 Лісівництво та інша діяльність у лісовому господарстві».

04.06.2025 посадові особи відповідача провели камеральну перевірку щодо порушення позивачем термінів сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з ПДВ, про що склали акт №7942/23-00-04-05-01/45224732 (далі - Акт).

В Акті зафіксовано, що згідно із даними ІКС «Податковий блок» підсистеми «Облік платежів» в інтегрованій картці платника несвоєчасно сплачені самостійно задекларовані зобов'язання з ПДВ:

податкова декларація (далі - ПД) за серпень 2024 року від 12.09.2024 №9267696353 з граничним строком сплати 30.09.2024 фактично сплачено 25.10.2024 340,29грн (пропущено 25днів);

ПД за вересень 2024 року від 10.10.2024 №9299001600 з граничним строком сплати 31.10.2024 фактично сплачено 26.11.2024 340,29грн (пропущено 26днів);

ПД за жовтень 2024 року від 16.11.2024 №9348752694 з граничним строком сплати 02.12.2024 фактично сплачено 11.12.2024 1843,00грн (пропущено 9днів) і 21.12.2024 340,29грн (пропущено 19днів);

ПД за листопад 2024 року від 12.12.2024 №9377075847 з граничним строком сплати 30.12.2024 фактично сплачено 25.01.2025 1770,29грн (пропущено 26днів);

ПД за січень 2025 року від 18.02.202 №9035865660 з граничним строком сплати 03.03.2025 фактично сплачено 25.03.2025 272002,29грн (пропущено 22дні);

ПД за лютий 2025 року від 17.03.2025 №9069010403 з граничним строком сплати 31.03.2025 фактично сплачено 16.04.2025 287365,29грн (пропущено 16днів);

ПД за березень 2025 року від 21.04.2025 №9107402941 з граничним строком сплати 01.05.2025 фактично сплачено 21.05.2025 742682,29грн (пропущено 20дні).

Тому констатовано порушення позивачем вимог підп.16.1.4 п.16.1 ст.16, п.50.1 ст.50, п.57.1-57.3 ст.57, п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України (далі - ПК України) та відповідно до п.124.1 ст.124 ПК України винесено ППР від 08.07.2025 №0116010405 про донарахування штрафу 5% у сумі 65334грн 17коп.

За результатом адміністративного оскарження ДПС вказане ППР залишило без змін рішенням від 29.07.2025.

Тому позивач звернувся з позовом до суду.

Для вирішення спору суд урахував.

Підпунктом 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України (далі - ПК України) встановлено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Підпункт 14.1.156 п.14.1 статті 14 ПК України визначає податкове зобов'язання як суму коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Згідно з пунктом 41.1 ст.41 ПК України контролюючі органи - податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) - щодо дотримання законодавства з питань оподаткування (крім випадків, визначених підпунктом 41.1.2 цього пункту), законодавства з питань сплати єдиного внеску, а також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, чи його територіальні органи.

Підпунктом 54.3.3 ст.53 ПК України визначено, що згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.

Платники податку зобов'язані своєчасно сплачувати узгоджену суму податкових зобов'язань, а також суму штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих контролюючим органом, та пені, за винятком суми, що оскаржується в адміністративному або судовому порядку (ст. 176 ПК України). Відповідно до п.59.1 ст.59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання за змістом підп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України визнається податковим боргом.

Відповідно до п.124.1 ст.124 ПК України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання (крім грошового зобов'язання у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, застосованих до нього на підставі цього Кодексу чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, а також пені, застосованої до нього на підставі цього Кодексу чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 5 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Якщо зарахування коштів з електронного рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість в оплату узгодженої суми грошового зобов'язання, визначеного в уточнюючому розрахунку до податкової декларації, здійснюється на наступний операційний день, штрафи, визначені у цьому пункті, не застосовуються.

Згідно з п.109.3 ст.109 ПК України у випадках, визначених пунктами 123.2-123.5 статті 123, пунктами 124.2, 124.3 статті 124, пунктами 125-1.2-125-1.4 статті 125-1 цього Кодексу, необхідною умовою притягнення особи до фінансової відповідальності за вчинення податкового правопорушення є встановлення контролюючими органами вини особи.

Порушень відповідача оскаржуваним ППР доказами не встановлено. Донарахований штраф відповідає за ставкою та змісту зафіксованих порушень.

Порушення позивачем обов'язку сплатити самостійно задекларовані зобов'язання підтверджується даними ІКС «Податковий блок» підсистеми «Перегляд реєстру транзакцій». 12.09.2024 позивач подав ПД з ПДВ за період серпень 2024 року (реєстраційний № 9267696353 (граничний строк сплати 30.09.2024) до сплати 1 047 495,00 гривень. Станом на 20.09.2024 обліковувалася сума податковою боргу 340,00 гривень, яка виникла за рахунок непогашення платником податків донарахованих сум. визначених контролюючим органом. Позивач поповнив свій електронний рахунок 10.09.2024 на суму 1 045 800,00 гривень. 24.09.2024 зараховано надходжень до бюджету коштів з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ в сумі 1047495,00гривень (платіжне доручення №714773048 від 24.09.2024). Відповідно, в автоматичному режимі 24.09.2024 відбулося зменшення суми наявного податкового боргу в сумі 340,00 грн, зменшення суми пені 0,29 гривень, збільшення суми переплати, яка склала 1047154,71гривень. 30.09.2024 відбулося нарахування задекларованої суми до сплати відповідно до декларації з ПДВ за період серпень 2024 року в сумі 1047495,00 грн. Відповідно, в автоматичному режимі 30.09.2024 відбулося зменшення суми наявної переплати (1047154,71грн) в рахунок оплати задекларованих сум (декларація від 12.09.2024 № 9267696353), після чого виник податковий борг в сумі 340,29 гривень. 10.10.2024 позивач подав ПД з ПДВ за період вересень 2024 року (реєстраційний № 9299001600, граничний строк сплати 31.10.2024), задекларовано до сплати 821440,00 гривень. Відповідно до ІКС «Податковий блок» підсистеми «Перегляд реєстру транзакцій» позивач поповнив свій електронний рахунок 08.10.2024 на суму 822300,00 гривень. 25.10.2024 відбулося зарахування надходжень до бюджету коштів з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ в сумі 821440,00 гривень (платіжне доручення №729483753 від 25.10.2024). Відповідно, в автоматичному режимі 25.10.2024 відбулося зменшення суми наявного податкового боргу в сумі 340,29 гривень, збільшення суми переплати, яка склала 821 099,71 гривень. 30.10.2024 відбулося нарахування задекларованої суми до сплати відповідно до декларації з ПДВ за період вересень 2024 року в сумі 821440,00 гривень. Відповідно, в автоматичному режимі 30.10.2024 відбулося зменшення суми наявної переплати (821099,71гривень) в рахунок оплати задекларованих сум (декларація від 10.10.2024 №9299001600), після чого виник податковий борг в сумі 340,29грн. 16.11.2024 подано податкову декларацію з ПДВ за період жовтень 2024 року, реєстраційний №9348752694 (граничний сірок сплат 02.12.2024), задекларовано до сплати 936 114,00 гривень. Відповідно до ІКС «Податковий блок» підсистеми «Перегляд реєстру транзакцій» станом на 25.10.2024 залишок коштів на електронному рахунку платника складав 1 071,00 гривень. Платником поповнено свій електронний рахунок 11.11.2024 на суму 911 300,00 гривень, 12.11.2024 на суму 12 000,00 гривень. 15.11.2024 на суму 9 900,00 гривень. 26.11.2024 відбулося зарахування надходжень до бюджету коштів з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ в сумі 934 271,00 гривень (платіжне доручення №743628751 від 26.11.2024). Відповідно, в автоматичному режимі 26.11.2024 відбулося зменшення суми наявного податкового боргу в сумі 340,29 гривень, збільшення суми переплати, яка склала 933 930,71 гривень. 02.12.2024 відбулося нарахування задекларованої суми до сплати відповідно до декларації з ПДВ за період жовтень 2024 року в сумі 936 114,00 гривень. Відповідно, в автоматичному режимі 02.12.2024 відбулося зменшення суми наявної переплати (933 930,71 гривень) в рахунок оплати задекларованих сум (декларація від 16.11.2024 №9348752694), після чого виник податковий борг в сумі 2 183,29 гривень. Платником поповнено свій електронний рахунок 10.12.2024 на суму 1 125 800,00 гривень. Відповідно, в автоматичному режимі 11.12.2024 відбулося зменшення суми наявного податкового боргу в сумі 1843,00 гривень. Станом на 11.12.2024 сума податкового боргу складала 340,29 гривень. 21.12.2024 відбулося зарахування коштів, сплачених платником податків у рахунок погашення податкового боргу/заборгованості з єдиного внеску (Платіжне доручення №668 від 21.12.2024). Відповідно, в автоматичному режимі 21.12.2024 відбулося зменшення суми наявного податкового боргу' в сумі 340,29 гривень, збільшення суми переплати, яка склала 9,71 грн. 12.12.2024 ПД з ПДВ за період листопад 2024 року, реєстраційний №9377075847 (граничний строк сплати 30.12.2024), задекларовано до сплати 1 125 737,00 гривень. Відповідно до ІКС «Податковий блок» підсистеми «Перегляд реєстру транзакцій» станом на 11.12.2024 залишок коштів на електронному рахунку платника складав 1 123 957,00 гривень. 24.12.2024 відбулося зарахування надходжень до бюджету коштів з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ в сумі 1 125 737.00 гривень (Пплатіжне доручення №756038796 від 24.12.2024). Відповідно, в автоматичному режимі 24.12.2024 відбулося збільшення суми переплати, яка склала 1 123 966,71 грн. 30.12.2024відбулося нарахування задекларованої суми до сплати відповідно до декларації з ІІДВ за період листопад 2024 року в сумі 1 125 737,00 гривень. Відповідно, в автоматичному режимі 30.12.2024 відбулося зменшення суми наявної переплати (1 123 966.71 гривень) в рахунок оплати задекларованих сум (декларація віл 12.12.2024 X? 9377075847). після чого виник податковий борг в сумі 1 770,29грн.

Платником поповнено свій електронний рахунок 24.01.2025 на суму 305 000,00 гривень. Відповідно, в автоматичному режимі 25.01.2025 відбулося зменшення суми наявного податкового боргу в сумі 1 770,29 гривень, збільшення суми переплати, яка склала 9,71 гривень. 18.02.2025ПД з ПДВ за період січень 2025 року, реєстраційний № 9035865660 (граничний строк сплати03.03.2025), задекларовано до сплати 278 607,00 гривень. Відповідно до ІКС «Податковий блок» підсистеми «Перегляд реєстру транзакцій» станом на 31.01.2025 залишок коштів на електронному рахунку платника складав 6 595,00 гривень. 25.02.2025 відбулося зарахування надходжень до бюджету' коштів з рахунку' в системі електронного адміністрування ІІДВ в сумі 6 595.00 гривень (платіжне доручення № 783730835 від 25.02.2025). Відповідно, в автоматичному режимі 25.02.2025 відбулося збільшення суми переплати, загальна сума якої склала 6 604,71 гривень (9,71+6 595,00). 03.03.2025 відбулося нарахування задекларованої суми до сплати відповідно до декларації з ІІДВ за період січень 2025 року в сумі 278 607.00 гривень. Відповідно, в автоматичному режимі 03.03.2025 відбулося зменшення суми наявної переплати (6 604.71 гривень) в рахунок оплати задекларованих сум (декларація від 18.02.2025 № 9035865660), після чого виник податковий борг в сумі 272 002,29 гривень. Платником поповнено свій електронний рахунок 24.03.2025 на суму 830 000.00 гривень. Відповідно, в автоматичному режимі 25.03.2025 відбулося зменшення суми наявного податкового боргу на сумі 272 002,29грн, збільшення суми переплат, яка склала 9,71 гривень. 17.03.2025 подано податкову декларацію з ПДВ за період лютий 2025 року, реєстраційний №9069010403 (граничний строк сплати31.03.2025), задекларовано до сплати 1 983 363,00 гривень. Відповідно до ІКС «Податковий блок» підсистеми «Перегляд реєстру транзакцій» станом на 25.03.2025 залишок коштів на електронному рахунку платника складав 557 988,00 гривень. 25.03.2025 відбулося зарахування надходжень до бюджету коштів з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ в сумі 557 988,00 гривень (платіжне доручення №797724359 від 25.03.2025). Відповідно, в автоматичному режимі 25.03.2025 відбулося збільшення суми переплати, загальна сума якої склала 557 997,71 гривень (9,71+557 988,00). Платником поповнено свій електронний рахунок 27.03.2025 на суму І 138 000,00 гривень. Відповідно, в автоматичному режимі 27.03.2025 відбулося збільшення суми переплати, загальна сума якої склала 1 695 997.71 гривень (9.71+557 988,00+1 138 00.00). 31.03.2025 відбулося нарахування задекларованої суми до сплати відповідно до декларації з ПДВ за період лютий 2025 року в сумі 1 983 363,00 гривень. Відповідно, в автоматичному режимі 31.03.2025 відбулося зменшення суми наявної переплати (1 695 997,71 грн) в рахунок оплати задекларованих сум (декларація від 17.03.2025 № 9069010403), після чого виник податковий борг в сумі 287 365,29грн. 16.04.2025 відбулося зарахування коштів, сплачених платником податків у рахунок погашення податкового боргу/заборгованості з єдиного внеску (платіжне доручення №905 від 16.04.2025). Відповідно, в автоматичному режимі 16.04.2025 відбулося зменшення суми наявного податкового боргу в сумі 287 365,29 гривень, збільшення суми переплати, яка склала 1034,71 гривень. 21.03.2025 подано податкову декларацію з ПДВ за період березень 2025 року, реєстраційний №9107402941 (граничний строк сплати 01.05.2025) задекларовано до сплат 2435697,00 гривень. Платником поповнено свій електронний рахунок 16.04.2025 на суму 1 065 000,00 гривень. Відповідно, в автоматичному режимі 17.04.2025 відбулося збільшення суми переплати, загальна сума якої склала 288 409,71 грн (1 034,71+ 287 375.00). 18.04.2025 відбулося нарахування штрафних санкцій відповідно до ППР (форми «ІІС») від 17.03.2025 №0039610405 в сумі 1020,00гривень. Відповідно, в автоматичному режимі 18.04.2025 відбулося зменшення вищевказаних донарахованих сум та відповідно зменшення суми переплати. Загальна сума переплати склала 287 389,71грн. Платником поповнено свій електронний рахунок 24.04.2025 на суму 12800,00 гривень. 24.04.2025 на суму 50000,00. Відповідно, в автоматичному режимі 24.04.2025 відбулося збільшення суми переплати, загальна сума якої склала 1693 014,71 гривень.

30.04.2025 відбулося нарахування задекларованої суми до сплати відповідно до декларації з 11ДВ за період березень 2025 року в сумі 2435697,00 гривень. Відповідно, в автоматичному режимі 30.04.2025 відбулося зменшення суми наявної переплати (821 099,71 гривень) в рахунок оплати задекларованих сум (декларація від 21.03.2025 №9107402941), після чого виник податковий борг в сумі 742 682,29 гривень. Платником поповнено свій електронний рахунок 21.05.2025 на суму 795000,00 гривень. Відповідно, в автоматичному режимі 21.05.2025 відбулося зменшення суми наявного податковою боргу в сумі 742682,29 гривень, збільшення суми переплати, яка склала 52 317,71 гривень.

Отже, протягом граничних термінів (30.09.2024, 31.10.2024, 02.12.2024, 30.12.2024, 03.03.2025, 31.03.2025, 01.05.2025) несвоєчасно сплачено узгоджені суми податкових зобов'язань з ПДВ в розмірі 1306 684,03 гривень.

Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Основні принципи функціонування Системи електронного адміністрування податку на додану вартість (далі - СЕА ПДВ) регулюються статтею 200 розділу V, пунктами 33, 34 і 341 підрозділу 2 розділу XX ІІК України та регламентуються Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (далі - Порядок № 569).

Адміністратором СЕА ПДВ визначено контролюючий орган, а саме центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику - Державну податкову службу України.

СЕА ПДВ працює виключно в автоматичному режимі та на підставі алгоритмів, розроблених відповідно до ст.200-1 ПК України та Порядку № 569. і не допускає ручного втручання в її роботу.

Відповідно до пункту 200-1.2 статті 200і ПКУ платникам податку автоматично відкриваються рахунки в СЕА ПДВ.

Розрахунки з бюджетом у СЕА ПДВ здійснюються з цих рахунків, крім випадку, передбаченого абзацом другим пункту 87.1 статі 87 ПКУ.

Відповідно до пункту 200-1.4 ст.200-1 ПК України на рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника зараховуються кошти:

а) з поточного рахунку такого платника в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до пункту 2001.З статті 200і цього Кодексу;

б) з поточного рахунку такого платника в сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку;

в) з рахунків платників, відкритих у відповідних органах казначейства для проведення розрахунків з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, шо вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуго з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення. опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної вдали чи місцевого самоврядування, а рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з подальшим спрямуванням коштів відповідно до Закону України про Державний бюджет України;

г) з бюджету в сумах надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на додану вартість, повернутих платнику податків у порядку, встановленому пунктом 43.4 1 статті 43 цього Кодексу;

г) вилучені контролюючим органом відповідно до статті 95 цього Кодексу в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість по задекларованих до сплати податкових зобов'язаннях за періоди починаючи з 1 липня 2015 року, визначених платником податків у податковій декларації з податку на додану вартість або уточнюючому розрахунку.

Відповідно до пункту 200'.6 статті 200-1 ПК України за підсумками звітного податкового періоду, відповідно до задекларованих в податковій декларації результатів, а також у разі подання уточнюючих розрахунків до податкової декларації, платником проводиться розрахунок з бюджетом у порядку', визначеному статтями 200 та 209 цього Кодексу.

Для відповідного перерахування таких коштів центральний орган виконавчої влади, шо забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, реєстр, в якому зазначаються назва платника податковий номер та індивідуальний податковий номер платника сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету/на поточний рахунок та реквізити поточного рахунку платника (у випадку подання заяви платника на повернення коштів на такий рахунок).

На підставі такого реєстру центральний орган виконавчої влади,. що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти робочих днів після граничного терміну, встановленого цим Кодексом для самостійної сплати платником сум податкових зобов'язань, здійснює таке перерахування до бюджету/на поточний рахунок платника податку.

Також згідно з пункту 87.9 ст.87 ПК України у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податковою боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплаті, визначеного платником податків.

Отже, у спірних правовідносинах виносячи спірне ППР відповідач діяв з дотриманням меж, порядку і способу дій, визначених законом. Тому суд дійшов висновку про безпідставність заявлених позовних вимог, необґрунтованість доводів позову правомірність ППР.

Зважаючи на відсутність відповідних доказів, згідно зі ст.ст.132-139 КАС України судові витрати розподілу не підлягають.

Керуючись ст.ст.2-20, 72-78, 132-139, 242-245, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

1. Відмовити повністю у задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «ЧИГИРИНСЬКЕ» (20900, Черкаська обл., Черкаський р-н., м.Чигирин, вул.Хмельницького Богдана, буд.11, оф.2; код ЄДРПОУ 45224732) до Головного управління ДПС у Черкаській області (18000, м.Черкаси, вул.Хрещатик, буд.235; код ЄДРПОУ 44131663) про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення від 08.07.2025 №0116010405.

2. Судові витрати розподілу не підлягають.

3. Копію рішення направити учасникам справи.

4. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного його тексту.

Суддя Анжеліка БАБИЧ

Повний текст рішення виготовлений і підписаний 02.10.2025.