Справа № 161/17442/25
Провадження № 3/161/5568/25
м.Луцьк 29 вересня 2025 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Мазур Д.Г., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , працюючого керівником Товариства з обмеженою відповідальністю «ФЛОРЕНСІЯ», за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -
26 серпня 2025 з Головного управління ДПС у Волинській області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що матеріали про адміністративне правопорушення слід повернути на доопрацювання, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 2 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно вимог ст. ст. 213, 221, 256, 278 КУпАП на розгляд уповноважених на те органів і посадових осіб, в тому числі до суду, повинні надходити належно оформленні справи про адміністративні правопорушення, а не протоколи про адміністративні правопорушення, в яких лише зазначається фактичні обставини справи, що підлягають перевірці на підставі зібраних документів.
Так, протокол про адміністративне правопорушення, який є безпосереднім об'єктом судового розгляду і не може бути підмінений іншими матеріалами справи, у відповідності до вимог, передбачених ст. 256 КУпАП повинен містити відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, зокрема дату народження, адресу проживання (перебування).
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення № 1575/03-20-04-04 від 20 серпня 2025 року в графі особа, яка притягується до адміністративної відповідальності вказано прізвище, ініціали та РНОКПП особи, яка притягується до адміністративної відповідальності. Проте, протокол про адміністративне правопорушення не містить дати народження та адресу місця проживання останнього, що позбавляє суд можливості викликати ОСОБА_1 в судове засідання та розглянути справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 по суті.
Постановою Пленуму Верховного Суду України за №14, від 23.12.2005 року, визнано правильною практику судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без дотримання вимог, передбаченихст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Суд звертає увагу посадових осіб, що без належного повідомлення ОСОБА_1 , про час та місце розгляду справи, судовий розгляд неможливий, оскільки це порушує його права, а тому приходить до висновку, що матеріали даної справи підлягають поверненню до Головного управління ДПС у Волинській області для доопрацювання, під час якого необхідно встановити місце проживання, ОСОБА_1 , про що приєднати відповідні дані до матеріалів справи, після чого направити її до суду.
При доопрацюванні матеріалів справи про адміністративне правопорушення необхідно усунути вищенаведені недоліки при дотриманні вимог ст. 38 КУпАП щодо строків накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 268, 278 Кодексу України про адміністративне правопорушення, суддя,-
Матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Головного управління ДПС у Волинській області на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині постанови.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Д.Г. Мазур