Ухвала від 01.10.2025 по справі 712/13350/25

Справа № 712/13350/25

Провадження № 1-кс/712/4683/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 жовтня 2025 року Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання клопотання старшого слідчого відділення розслідування злочинів в сфері господарської та службової діяльності СВ Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_6 , за погодженням з прокурором Черкаського відділу Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні № 12025250310002167 від 16 червня 2025 року про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Житомир, громадянки України, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судима, заміжня, має на утриманні двох неповнолітніх дітей,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України

УСТАНОВИВ:

До слідчого судді звернувся старший слідчий відділення розслідування злочинів в сфері господарської та службової діяльності СВ Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_6 з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання до підозрюваного ОСОБА_5 .

Згідно наданого клопотання, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , будучи уповноваженою особою Комунального некомерційного підприємства «Черкаська міська інфекційна лікарня» (код ЄДРПОУ 02004976, адреса: вулиця Самійла Кішки, 210/1, місто Черкаси, Черкаська область, 18000) (далі Лікарня) з публічних закупівель, тобто будучи службовою особою, яка наділена організаційно-розпорядчими функціями, у вересні 2022 року, достовірно знаючи, що на території України діє правовий режим воєнного стану, введений в зв'язку з військовою агресією рф проти України Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022, затвердженим Законом України № 2102-ІХ від 24.02.2022, який в подальшому продовжено Указом Президента України № 133/2022 від 14.03.2022, затвердженим Законом України № 2119-ІХ від 15.03.2022, Указом Президента України № 259/2022 від 18.04.2022, затвердженим Законом України № 2212-ІХ від 21.04.2022, Указом Президента України № 341/2022 від 17.05.2022, затвердженим Законом України № 2263-ІХ від 22.05.2022, Указом Президента України № 573/2022 від 12.08.2022, затвердженим Законом України № 2500-ІХ від 15.08.2022, умисно, з корисливих мотивів, перебуваючи на своєму робочому місці за адресою: вулиця Самійла Кішки, 210/1, місто Черкаси, Черкаська область,зловживаючи своїм службовим становищем, здійснила розтрату чужого майна, а саме бюджетних коштів Лікарні, в умовах воєнного стану, за наступних обставин.

Так, відповідно до Статуту Лікарні, затвердженого рішеннями Черкаської міської ради від 25.02.2021 № 4-8 (далі - Статут),Комунальне некомерційне підприємство «Черкаська міська інфекційна лікарня» (далі-Підприємство) - є лікарняним закладом охорони здоров'я - комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає послуги вторинної/спеціалізованої медичної допомоги будь-яким особам в порядку та на умовах, встановлених законодавством України та цим Статутом та є правонаступником комунального некомерційного підприємства "Черкаської міської інфекційної лікарні" Черкаської міської ради.

1.2. Підприємство створено за рішенням Черкаської міської ради відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Підприємство створено на базі відокремленої частини комунальної власності територіальної громади міста Черкаси.

Засновником Підприємства є територіальна громада міста Черкаси в особі Черкаської міської ради (далі-Засновник), яка в установленому чинним законодавством порядку представляє спільні інтереси територіальної громади міста Черкаси та здійснює управління об'єктом комунальної власності.

Засновником делеговано в межах та обсягах, визначених чинним законодавством України та цим Статутом, окремі повноваження органу формування політики та управління у сфері охорони здоров'я Черкаської міської ради (далі-Орган управління).

1.3. Підприємство за рішенням Засновника та Органу управління може входити до складу Об'єднання швидкої медичної допомоги або Територіального центру екстреної медичної допомоги.

1.4. Підприємство є юридичною особою, має печатку, штампи, бланки із зазначенням свого найменування, використовується як клінічна база вищих навчальних закладів, а також науково-дослідних установ.

1.5. Підприємство є неприбутковим та здійснює свою господарську некомерційну діяльність, спрямовану на досягнення соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку.

1.6. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) Підприємства або їх частини серед засновників (учасників), працівників комунального некомерційного підприємства (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.

1.7. Не вважається розподілом доходів Підприємства, в розумінні п. 1.6 Статуту, використання Підприємством власних доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених Статутом.

4.1. Підприємство є юридичною особою публічного права. Права та обов'язки юридичної особи Підприємство набуває з дня його державної реєстрації.

4.2. Підприємство користується закріпленим за ним комунальним майном, що є власністю територіальної громади міста Черкаси або спільною власністю (територіальних громад) на праві оперативного управління.

4.3. Підприємство здійснює некомерційну господарську діяльність, організовує свою діяльність відповідно до затвердженого фінансового плану, самостійно організовує виробництво продукції (робіт, послуг) і реалізує її за цінами (тарифами), що визначаються в порядку, встановленому законодавством.

5.1. Майно Підприємства є комунальною власністю і закріплюється за ним на праві оперативного управління. Майно Підприємства становлять необоротні та оборотні активи, основні засоби та грошові кошти, а також інші цінності, передані йому Засновником, вартість яких відображається у самостійному балансі Підприємства.

5.2. Підприємство не має право відчужувати або іншим способом розпоряджатись закріпленим за ним майном, що належить до основних фондів, без попередньої згоди Засновника або Органу управління в межах делегованих Засновником повноважень. Підприємство не має права безоплатно передавати належне йому майно третім особам (юридичним чи фізичним особам) крім випадків, прямо передбачених законодавством. Усі питання, які стосуються відмови від права на земельні ділянки, що знаходяться на балансі Підприємства, або їх відчуження, вирішуються виключно Засновником.

5.3. Джерелами формування майна та коштів Підприємства є:

5.3.1. комунальне майно, передане Підприємству відповідно до рішення про його створення;

5.3.2. кошти державного та/або місцевого бюджету (бюджетні кошти);

5.3.3. власні надходження Підприємства: кошти від здачі в оренду (зі згоди Засновника або Органу управління в межах делегованих Засновником повноважень) майна, закріпленого на праві оперативного управління; кошти та інше майно, одержані від реалізації продукції (робіт, послуг);

5.3.4. цільові кошти;

5.3.5. кошти, отримані за договорами з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення;

5.3.6. майно, придбане у інших юридичних або фізичних осіб;

5.3.7. майно та кошти, що надходить безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних благодійних внесків, пожертвувань юридичних і фізичних осіб;

5.3.8. надходження коштів на виконання програм соціально-економічного розвитку регіону, програм розвитку медичної галузі;

5.3.9. майно та кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством України;

5.3.10. інші джерела, не заборонені законодавством.

Вилучення майна Підприємства може мати місце лише у випадках, передбачених чинним законодавством України.

5.4. Відчуження майна (списання, передача тощо) та проведення інших майнових операцій щодо володіння та розпорядження об'єктами права комунальної власності здійснюється згідно з особливостями та вимогами чинного законодавства України, у порядку, встановленому Засновником.

Відповідно до наказу Лікарні від 06.07.2021 № 79-к ОСОБА_5 призначена на посаду фахівця з публічних закупівель, відповідно до наказу Лікарні від 06.10.2021 № 121/1-к продовжено дію строкового трудового договору з 07.10.2021 по 31.12.2021, наказом Лікарні № 150-к від 30.12.2021 продовжено дію строкового трудового договору з 01.01.2022 по 31.12.2022.

Відповідно до п. 1.2. Положення про уповноважену особу Лікарні (далі - Положення), затвердженого 18.03.2020 директором Лікарні ОСОБА_7 , з яким була ознайомлена ОСОБА_5 12.07.2021, уповноважена особа (особи) - службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та здійснення закупівель проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель та оприлюднення документів, інформації згідно із Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту).

Згідно з п. 1.5. та п. 1.6. Положення уповноважена особа під час організації та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі повинна забезпечити об'єктивність та неупередженість процесу організації та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, оприлюднення інших документів, інформації згідно із Законом в інтересах замовника. Уповноважена особа (особи) у своїй діяльності керуються Законом, іншими нормативно-правовими актами з питань публічних закупівель та цим Положенням.

Відповідно до п. 2.1. Положення уповноважена особа (особи) може мати право на підписання договорів про закупівлю у разі надання замовником таких повноважень, оформлених відповідно до законодавства.

Згідно п. 2.9. Положення уповноважена особа (особи) під час виконання своїх функцій керується наступними принципами, зокрема, максимальна економія, ефективність та пропорційність, та запобігання корупційним діям та зловживанням.

Уповноважена особа (особи) відповідно до п. 2.11. Положення має право приймати рішення, узгоджувати проекти документів, зокрема договору про закупівлю з метою забезпечення його відповідності умовам процедури закупівлі, та підписувати в межах своєї компетенції відповідні документи, вимагати та отримувати від службових осіб і підрозділів замовника інформацію та документи, необхідні для виконання завдань (функцій), пов'язаних з організацією та проведенням процедур закупівель.

Відповідно до п. 2.12. Положення уповноважена особа (особи) зобов'язана, зокрема, дотримуватися норм чинного законодавства у сфері публічних закупівель та цього Положення, у встановленому Законом порядку визначати переможців процедур закупівель.

Згідно п. 2.13. Положення уповноважена особа (особи) персонально відповідає за прийняті нею рішення і вчинені дії (бездіяльність) відповідно до законів України, за порушення вимог, визначених Законом у сфері публічних закупівель.

Відповідно до посадової інструкції фахівця з публічних закупівель Лікарні, затвердженої директором Лікарні ОСОБА_7 , з якою ОСОБА_5 була ознайомлена 12.07.2021:

Розділ 1. Загальні положення.

Пункт 1.2. Посада фахівця з публічних закупівель належить до професій професіонал.

Пункт 1.3. Мета роботи фахівця з публічних закупівель - організувати та проводити процедури закупівлі із забезпеченням її об'єктивності та неупередженості відповідно до законодавства.

Розділ 2. Посадові обов'язки.

Пункт 2.1. Складає та затверджує річний план закупівель.

Пункт 2.2. Обирає процедури закупівель та проводить їх.

Пункт 2.3. Забезпечує рівні умови для всіх учасників, об'єктивний та чесний вибір переможця.

Пункт 2.4. Забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних документів, визначених Законом про публічні закупівлі.

Пункт 2.5. Забезпечує оприлюднення інформації та звіту щодо публічних закупівель відповідно до Закону про публічні закупівлі.

Пункт 2.6. Представляє інтереси замовника з питань, пов'язаних із закупівлями, зокрема під час перевірок і контрольних заходів, розгляду скарг і судових справ, надає в установлений строк необхідні документи та відповідні пояснення.

Пункт 2.7. Аналізує виконання договорів, укладених згідно із Законом про публічні закупівлі.

Розділ 3. Права.

Фахівець з публічних закупівель має право:

Пункт 3.1. Брати участь у плануванні видатків і визначені потреби в товарах, роботах і послугах, що закуповуватимуся.

Пункт 3.2. Узгоджувати проекти документів, зокрема договору про закупівлю, щоб забезпечити його відповідальність умовам процедури закупівлі, та підписувати в межах компетенції документи.

Пункт 3.4. Отримувати від службових осіб і підрозділів замовника інформацію та документи, необхідні для виконання завдань , пов'язаних з організацією та проведенням процедур закупівель.

Розділ 3. Відповідальність.

Фахівець з публічних закупівель може бути притягнутий до відповідальності за:

Пункт 4.1. Порушення під час прийняття рішень щодо процедур закупівель, вибір та застосування таких процедур.

Пункт 4.2. Невиконання або не належне виконання посадових завдань та обов'язків, правопорушення, скоєні під час здійснення свої діяльності відповідно до законодавства.

Пункт 4.3. Порушення умов об'єктивності та неупередженості під час організації та проведення закупівлі в інтересах замовника.

Пункт 4.5. Порушення антикорупційного законодавства.

Пункт 4.6. Невикористання або неналежне використання наданих повноважень.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі - Закон № 922), відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі є уповноважена особа.

Згідно ч. 1 ст. 5 Закону № 922 закупівлі здійснюються за такими принципами: 1) добросовісна конкуренція серед учасників; 2) максимальна економія, ефективність та пропорційність; 3) відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; 4) недискримінація учасників та рівне ставлення до них; 5) об'єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; 6) запобігання корупційним діям і зловживанням.

Відповідно ч. 4 ст. 5 Закону № 922 замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників.

Згідно ч. 6 ст. 11 Закону № 922, уповноважена особа під час організації та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі повинна забезпечити об'єктивність та неупередженість процесу організації та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель в інтересах замовника.

Відповідно п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону № 922 замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов'язаний відхилити тендерну пропозицію учасника або відмовити в участі у переговорній процедурі закупівлі в разі, якщо тендерна пропозиція подана учасником конкурентної процедури закупівлі або участь у переговорній процедурі бере учасник, який є пов'язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі та/або з уповноваженою особою (особами), та/або з керівником замовника.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 7 Бюджетного кодексу України при складанні та виконанні бюджетів усі учасники бюджетного процесу мають прагнути досягнення цілей, запланованих на основі національної системи цінностей і завдань інноваційного розвитку економіки, шляхом забезпечення якісного надання публічних послуг, при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів та досягнення максимального результату при використанні визначеного бюджетом обсягу коштів.

Таким чином, ОСОБА_5 відповідно до положень ч. 3 ст. 18 КК України займала посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, тобто є службовою особою.

Так, ОСОБА_5 , будучи достовірно обізнаної про наявність державного бюджетного фінансування, виділеного Національною службою здоров'я України, для закупівлі медичних виробів для потреб Лікарні, маючи умисел на розтрату чужого майна в інтересах ТОВ «ЕН ДЖИ ЛАБ ТЕХНОЛОДЖИ», шляхом зловживання службовою особою службовим становищем, в умовах воєнного стану, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх протиправних дій, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків та бажаючи їх настання, 13.09.2022 о 13:18 годині розмістила оголошення, затверджене протокольним рішенням уповноваженої особи від 13 вересня 2022 року №67, про проведення публічної закупівлі за спрощеною процедурою, відповідно до підпункту 1 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. №169 (із змінами згідно постанови Кабінету Міністрів України від 24 червня 2022 р. №723) із використанням порядку проведення спрощених закупівель, встановленого Законом України «Про публічні закупівлі», предмету закупівлі та коду відповідно до державного класифікатора продукції та послуг ДК 021:2015 за посиланням UA-2022-09-13-005566-a: «код ЄЗС ДК 021:2015: 33690000-3 Лікарські засоби різні; 50284 Коронавірус (SARS-CoV), нуклеїнова кислота IVD, набір, аналіз нуклеїнових кислот; 58697 Вірусне транспортне середовище ІВД; 52521 Екстракція/ізоляція нуклеїнових кислот, набір IVD; 30811 Набір реагентів для ідентифікації ентеровірусної інфекції; 50718 Множинні мікроорганізми хламідій нуклеїнова кислота IVD, реагент; 30703 Набір реагентів для виявлення нуклеїнових кислот Mycoplasma; 30693 Набір реагентів для виявлення нуклеїнової кислоти Legionella; 30696 Набір реагентів для виявлення нуклеїнових кислот Borrelia; 42715 Набір для визначення нуклеїнових кислот множинних ортопоксвірусів, аналіз нуклеїнових кислот, IVD; Код за УКТЗЕД 3822 00 00 00 (Реагенти дiагностичнi або лабораторнi на пiдкладцi i приготовленi (готовi) дiагностичнi або лабораторнi реагенти на пiдкладцi або без неї, крiм зазначених у товарних позицiях 3002 або 3006; сертифiкованi еталоннi матерiали)», та при затвердженні тендерної документації та визначенні очікуваної вартості закупівлі, не вжила всіх заходів для визначення реальної середньої ринкової ціни кожного предмету закупівлі, діючи всупереч інтересам Лікарні,визначила загальну очікувану вартість всіх предметів закупівлі за завищеною ціною в сумі 666 144 ,00 гривень, з терміном кінцевого строку подання тендерних пропозицій до 22.09.2022.

23.09.2022 ОСОБА_5 продовжуючи свої протиправні дії, розглянувши тендерну пропозицію єдиного учасника процедури закупівлі ТОВ «ЕН ДЖИ ЛАБ ТЕХНОЛОДЖИ», яке без жодного кроку пониження ціни, запропонувало поставку медичних товарів за ціною, безпідставно визначеною ОСОБА_5 в розмірі 666 144 ,00 гривень, достовірно знаючи, що ціна є завищеною, в порушення вимог ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» щодо дотримання принципів добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії, ефективності та пропорційності, запобігання корупційним діям і зловживанням, за результатами проведеної процедури закупівлі безпідставно визначила ТОВ «ЕН ДЖИ ЛАБ ТЕХНОЛОДЖИ» переможцем в публічних торгах UA-2022-09-13-005566-a, про що особисто склала протокольне рішення № 86.

У результаті протиправних дій ОСОБА_5 , 27.09.2022 між КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня», в особі директора ОСОБА_7 , яка діє на підставі Статуту, з однієї сторони, та в особі Постачальника ТОВ «ЕН ДЖИ ЛАБ ТЕХНОЛОДЖИ», в особі директора ОСОБА_8 , який діє на підставі Статуту (надалі - Договір), укладено Договор №109, предметом якого є наступне.

Відповідно до пункту 1.1. Постачальник зобов?язується передати у власність Покупцеві: Код ЄЗС ДК 021:2015: 33690000-3 Лікарські засоби різні;

50284 Коронавірус (SARS-CoV), нуклеїнова кислота IVD, набір, аналіз нуклеїнових кислот

58697 Вірусне транспортне середовище ІВД

52521 Екстракція/ізоляція нуклеїнових кислот, набір IVD

30811 Набір реагентів для ідентифікації ентеровірусної інфекції

50718 Множинні мікроорганізми хламідій нуклеїнова кислота IVD, реагент

30703 Набір реагентів для виявлення нуклеїнових кислот Mycoplasma

30693 Набір реагентів для виявлення нуклеїнової кислоти Legionella

30696 Набір реагентів для виявлення нуклеїнових кислот Borrelia

42715 Набір для визначення нуклеїнових кислот множинних ортопоксвірусів, аналіз нуклеїнових кислот, IVD Код за УКТЗЕД 3822 00 00 00 (Реагенти діагностичні або лабораторні на підкладці і приготовлені (готові) діагностичні або лабораторні реагенти на підкладці або без неї, крім зазначених у товарних позиціях 3002 або 3006; сертифіковані еталонні матеріали) (далі - Товар), наведені у Специфікації (Додаток N?1 до Договору), а Покупець зобов?язується прийняти зазначений Товар та своєчасно дійснити його оплату на умовах Договору. Поставка Товару передбачає також доставку Товару Постачальником по місцезнаходженню Покупця.

Пунктом 1.2. визначено, що кількість та ціна одиниць Товару наведені в Специфікації (Додаток N?1 до Договору), яка є невід?ємною частиною Договору.

Пунктом 1.3 визначено, що ціна та загальна вартість товару включає витрати продавця на страхування, сплату податків, вартість пакування та послуги з доставки (транспортування) товарів до місця поставки згідно п.п.5.2 даного Договору.

Пунктом 1.4 визначено, що обсяги закупівлі товарів можуть бути зменшені залежно від реального фінансування видатків, або відсутності потреби в закупівлі.

Розділом 2 Договору визначено ціни та загальну суму договору.

2.1. Ціни на товар встановлюються в національній валюті України з урахуванням ПДВ та вказуються в специфікації.

2.2. Вартість Договору складає 666 144,00 грн. (шістсот шістдесят шість тисяч сто сорок чотири грн. 00 коп.), у т.ч. ПДВ: 25008,00 (двадцять п?ять тисяч вісім гривень 00 коп).

2.3. Кількість товару, що постачається відповідно до цього Договору, може бути зменшена залежно від реального фінансування видатків.

2.4. Ціни на товар, який є предметом закупівлі, не можуть бути безпідставно змінені протягом строку дії договору. У разі зміни ціни на товар Постачальник надає відповідні висновки аналізу ринку та цін в регіоні, надані компетентними державними органами.

2.5. Ціни на товар можуть змінюватись у зв?язку із зміною ставок податків і зборів пропорційно до змін таких ставок.

Розділом 3 Договору визначено умови оплати.

3.1. Розрахунки за поставлений товар здійснюються за фактом постачання Покупцю.

3.2. Покупець здійснює оплату Товару Постачальнику на підставі виставлених видаткових накладних.

3.3. Оплата Покупцем Товару за цим Договором здійснюється з відстроченням платежу 30 (тридцять) календарних днів з моменту поставки Товару Покупцю за накладною, або не пізніше 14 днів з моменту надходження фінансування Покупцеві на розрахунковий рахунок.

Розділом 5 Договору визначено умови постачання.

5.1. Постачальник здійснює поставку товару Покупцеві протягом трьох робочих днів з моменту отримання заявки на необхідний товар.

5.2. Постачальник здійснює поставку товару за кінцевим місцем призначення Покупця: 18028, м. Черкаси, вул. Самійла Кішки буд. 210/1.

5.3. Доставка, завантаження та розвантаження товару здійснюється Постачальником за власні кошти.

5.4. Датою поставки є дата, коли Товар переданий у власність Покупця.

5.5. Зобов?язання Постачальника щодо поставки Товару вважається виконаними в повному обсязі з моменту передачі Товару у власність Покупця.

Розділом 6 Договору визначено передачу і приймання товару.

6.1 Приймання-передача Товару по кількості проводиться відповідно до товаро-супровідних документів, по якості - відповідно до документів, що засвідчують його якість.

Пунктом 11.2 визначено, що даний Договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами та діє до 21.11.2022.

Додатком № 1 до Договору про закупівлю №109 від 27.09.2022 у специфікації визначено вартість придбання Лікарнею, зокрема, тест-системи VIASURE SARS-CoV-2 Triplex (ORFlab, E & N genes) Real Time PCR Detection Kit 12 stops LP) 96 аналізів по ціні 36 288,00 за 1 набір.

На виконання умов Договору відповідно до видаткової накладної №18 від 04.10.2022 ТОВ «ЕН ДЖИ ЛАБ ТЕХНОЛОДЖИ» на адресу КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня» було поставлено набір в кількості 10 штук тест-системи VIASURE SARS-CoV-2 Triplex (ORFlab, E & N genes) Real Time PCR Detection Kit 12 stops LP) 96 аналізів по ціні 36 288,00 гривень за 1 набір, на загальну суму 362 880,00 гривень.

Відповідно до платіжного доручення №499 від 04.10.2022 КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня» на адресу ТОВ «ЕН ДЖИ ЛАБ ТЕХНОЛОДЖИ» на банківський рахунок № НОМЕР_1 , відкритий в АТ «Кредобанк», здійснено оплату за поставлений товар у загальній сумі 362 880,00 грн.

Відповідно до висновку судово-товарознавчої експертизи №1437/23-23 від 24.05.2024 року середня ринкова вартість наборів, подібних до тест-системи VIASURE SARS-CoV-2 Triplex (ORFlab, E & N genes) Real Tihe PCR DetectionKit 12 strips, LP, 96 аналізів, придбаної на підставі договору № 109 27.09.2022, складала станом на 27.09.2022 - 6 412,50 гривень.

Відповідно вартість наборів, подібних до тест-системи VIASURE SARS-CoV-2 Triplex (ORFlab, E & N genes) Real Time PCR Detection Kit 12 stops LP) 96 аналізів, придбаної на підставі договору №109 від 27.09.2022 в кількості 10 наборів станом на 27.09.2022, складала 64 125,0 гривень (шістдесят чотири тисячі сто двадцять п?ять гривень 00 копійок).

Відповідно до висновку судово-економічної експертизи №442/482/24-23 від 30.07.2024 з урахуванням висновку судово-товарознавчої експертизи №1437/23-23 від 24.05.2024, наданого Черкаським відділенням Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, документально підтверджується сума спричиненого збитку КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня» на оплату вартості закупівлі медичних товарів, закуплених за умовами договору №109 від 27.09.2022 КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня» у постачальника ТОВ «ЕН ДЖИ ЛАБ ТЕХНОЛОДЖИ» за цінами вище ринкових, на загальну суму 298 755,00 гривень.

У результаті вказаних злочинних дій службової особи ОСОБА_5 , відповідно до договору №109 від 27.09.2022, КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня» отримано та оплачено ТОВ «ЕН ДЖИ ЛАБ ТЕХНОЛОДЖИ» тест-системи VIASURE SARS-CoV-2 Triplex (ORFlab, E & N genes) Real Time PCR Detection Kit 12 stops LP) 96 аналізів за завищеними цінами, в результаті чого державному бюджету в особі КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня» завдано матеріальну шкоду на суму 298 755,00 гривень.

24.09.2025 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

Причетність ОСОБА_5 до вчинення інкримінованого їй кримінального правопорушення повністю підтверджується зібраними у ході досудового розслідування доказами у їх сукупності, а саме: протоколами допитів свідків ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , даними протоколу за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - обстеження публічно недоступних місць, житла чи іншого володіння особи, ауді-, відео контроль особи ОСОБА_24 від 12.03.2024, даними протоколу за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - обстеження публічно недоступних місць, житла чи іншого володіння особи, ауді-, відео контроль особи ОСОБА_25 від 12.03.2024; даними протоколу за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж відносно ОСОБА_5 від 26.11.2024, даними протоколу за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж відносно ОСОБА_26 від 26.11.2024, даними протоколу за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж відносно ОСОБА_24 від 26.11.2024, даними протоколу за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж відносно ОСОБА_25 від 12.07.2023; даними протоколу за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж відносно ОСОБА_26 від 30.08.2023; даними протоколу за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - обстеження публічно недоступних місць, житла чи іншого володіння особи, ауді-, відео контроль особи ОСОБА_25 від 30.08.2023; даними протоколу за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - обстеження публічно недоступних місць, житла чи іншого володіння особи, ауді-, відео контроль особи ОСОБА_24 від 30.08.2023 року; даними протоколу за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж відносно ОСОБА_25 від 30.08.2023; даними висновку судової товарознавчої експертизи № 1437/23-23 від 24.05.2024; висновку судової економічної експертизи № 442/482/24-23 від 30.07.2024 та іншими матеріалами кримінального провадження у їх сукупності.

Прокурор у клопотанні про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання посилається на ризики, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України.

Прокурор у судовому засіданні наполягав на задоволенні клопотання, зазначив, що пред'явлена підозра є обгрунтованою та наявні ризики, передбачені ст. 177 КПК України.

Підозрюваний та його захисник не заперечили проти задоволення клопотання.

Вислухавши думку прокурора, підозюваного та його захисника, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню з огляду на таке.

СВ Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12025250310002167 від 16 червня 2025 року відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України

24 вересня 2025 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

У ході досудового розслідування зібрано достатньо даних, які вказують на обґрунтованість підозри, яку пред'явлено ОСОБА_5 .

Відповідно до ст. 178 КПК України при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов'язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі: 1) вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного, обвинуваченого винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, обвинувачується; 3) вік та стан здоров'я підозрюваного, обвинуваченого; 4) міцність соціальних зв'язків підозрюваного, обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини й утриманців; 5) наявність у підозрюваного, обвинуваченого постійного місця роботи або навчання; 6) репутацію підозрюваного, обвинуваченого; 7) майновий стан підозрюваного, обвинуваченого; 8) наявність судимостей у підозрюваного, обвинуваченого; 9) дотримання підозрюваним, обвинуваченим умов застосованих запобіжних заходів, якщо вони застосовувалися до нього раніше; 10) наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення; 11) розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється, обвинувачується особа, або розмір доходу, в отриманні якого внаслідок вчинення кримінального правопорушення підозрюється, обвинувачується особа, а також вагомість наявних доказів, якими обґрунтовуються відповідні обставини; 12) ризик продовження чи повторення протиправної поведінки, зокрема ризик летальності, що його створює підозрюваний, обвинувачений, у тому числі у зв'язку з його доступом до зброї.

Згідно ст.179 КПК України особисте зобов'язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов'язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов'язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу.

Контроль за виконанням особистого зобов'язання здійснює слідчий, а якщо кримінальне провадження перебуває у провадженні суду, - прокурор.

Згідно з ч.2 ст.177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені ч.1 цієї статті.

Відповідно ч.1 ст.176 КПК України запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання є найбільш м'яким із існуючих запобіжних заходів.

Частиною 1 ст. 177 КПК України передбачено забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Прокурор у клопотанні про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання посилається на ризики, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме.

1) ризик можливого переховування від органів досудового розслідування та/або суду, який обґрунтований тим, що ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні особливо тяжкого злочину, за який передбачено покарання у вигляді позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років, у зв'язку з цим останній, усвідомлюючи суворість покарання, передбаченого за інкриміноване правопорушення, у разі необрання запобіжного заходу матиме реальну можливість змінити місце проживання, переховуватися від органу досудового розслідування та суду чи виїхати за кордон, оскільки ОСОБА_5 не підлягає мобілізації, а тому може виїхати за кордон;

2) ризик можливого незаконного впливу на свідків ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , який обґрунтований тим, що ОСОБА_5 тривалий час працювала в одному колективі КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня» фахівцем з публічних закупівель, у зв'язку з чим вона має реальну можливість вчиняти тиск чи іншим чином впливати на них для уникнення кримінальної відповідальності;

3) ризик можливого перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином, який обґрунтований тим, що ОСОБА_5 не надала жодних пояснень та показань з приводу кримінального провадження та повідомленої їй підозри, що може також свідчити і про можливі її наміри ввести слідство в оману для ухилення від відповідальності, та крім цього ОСОБА_5 вже притягується в іншій справі до кримінальної відповідальності за ч. 5 ст. 191 КК України;

Отже існують ризики, наведені у клопотанні органу досудового розслідування.

Таким чином, наявність доведених прокурором ризиків, передбачених ч.1 ст. 177 КПК України, дають підстави для застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання.

Отже, відповідно до вищезазначеного, проаналізувавши матеріали клопотання, враховуючи майновий стан підозрюваного, тяжкість покарання, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, його особу, який є раніше не судимий, має стійкі соціальні зв'язки, зважаючи на наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 кримінальних правопорушень та доведення обставин, які свідчать про існування ризиків, що дають достатні підстави слідчому судді для застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання.

З урахуванням вищевикладеного, клопотання прокурора підлягає задоволенню в повному обсязі, оскільки воно законне, обґрунтоване та доказово підтверджене матеріалами клопотання.

Керуючись ст. ст. 176-178, 179, 186, 193-194, 196, 309-310, 372 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Застосувати до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Покласти на ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком до 24 листопада 2025 року наступні обов'язки:

1) прибувати до слідчого СВ Черкаського районного управління ГУНП в Черкаській області ОСОБА_6 , прокурора Черкаського відділу Черкаської окружної прокурати ОСОБА_3 за кожною вимогою;

2) не відлучатися за межі Черкаської області без письмового дозволу слідчого, прокурора або суду;

3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

4) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну;

5) утриматись від спілкування зі свідками ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 та судовим експертом Черкаського відділення КНДІСЕ ОСОБА_27 .

Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

ОСОБА_5 повідомляються покладені на нього обов'язки та роз'яснюється, що в разі їх невиконання до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Повний текст ухвали проголошений 03 жовтня 2025 року о 10 год. 05 хв.

Слідчий суддя ОСОБА_1