Справа № 163/2162/25
Провадження № 3/163/1230/25
02 жовтня 2025 року місто Любомль
Суддя Любомльського районного суду Волинської області Гайдук А.Л., розглянувши направлені відділенням поліції № 1 (м.Любомль) Ковельського районного управління поліції ГУНП у Волинській області протоколи серії ЕПР1 №463883, серії ЕПР1 № 463877, серії ЕПР1 №463870 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст. 122, ч.1 ст. 126, ч.2 ст.126 КУпАП,
Поліцейським відділення поліції № 1 (м.Любомль) Ковельського районного управління поліції ГУНП у Волинській області Ковальчуком А.О. складено протоколи про те, що ОСОБА_1 о 16:42 год. 24 вересня 2025 року по вул. Володимирська в місті Любомль Ковельського району Волинської області, керував транспортним засобом марки «BMW 525», номерний знак НОМЕР_1 , не маючи права керування транспортним засобом відповідної категорії.
Такі дії було кваліфіковано за ч.2 ст.126 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 о 16:42 год. 24 вересня 2025 року по вул. Володимирська в місті Любомль Ковельського району Волинської області, керував транспортним засобом марки «BMW 525», номерний знак НОМЕР_1 , не маючи полісу обов'язкового цивільного страхування.
Такі дії було кваліфіковано за ч.1 ст.126 КУпАП.
Він же, о 16:42 год. 24 вересня 2025 року при тих же обставинах та місці, керуючи транспортним засобом марки «BMW 525», номерний знак НОМЕР_1 здійснив проїзд перехрестя вулиць Володимирська та Соборності на заборонений жовтий сигнал світлофора.
Ці дії кваліфіковано за ч.2 ст.122 КУпАП.
Справа підлягає направленню для додаткової перевірки з таких підстав.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно п.15 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції затвердженої Наказом МВС України № 1376 від 06 листопада 2015 року, до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
В якості доказів у цій справі до протоколу, приєднано витяг з ІКС ІПНП, копію паспорта, довідку про те, що ОСОБА_1 посвідчення водія не отримував, письмові поясненнями особи, щодо якої складено протоколи.
Із складених щодо ОСОБА_1 протоколів серії ЕПР1 №463883, серії ЕПР1 № 463877, серії ЕПР1 №463870 вбачається, що у графі «до протоколу додається» вказано відео з нагрудної боді-камери № 002 та відео з автореєстратора 210515134784.
Проте до матеріалів протоколу вказані відео не додано та в описі матеріалів справи також не зазначено.
Відповідно до ст.278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення підлягає вирішенню ряд питань, зокрема чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Виявлені при підготовці матеріалів справи про адміністративне правопорушення неточності у доказовій базі позбавляють можливості належно оцінити наявні матеріали для прийняття законного та обґрунтованого рішення, тому справа підлягає поверненню для доопрацювання.
Під час доопрацювання слід долучити до матеріалів справи необхідні додатки.
Керуючись ст.ст.221, 280 КУпАП,
Справу за протоколами про адміністративні правопорушення серії ЕПР1 №463883, серії ЕПР1 № 463877, серії ЕПР1 №463870 відносно ОСОБА_1 за ознаками за ч.2 ст. 122, ч.1 ст. 126, ч.2 ст.126 КУпАП направити відділенню поліції № 1 (м.Любомль) Ковельського районного управління поліції ГУНП у Волинській області для доопрацювання.
Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя Любомльського районного суду
Волинської області А.Л. Гайдук