Ухвала від 03.10.2025 по справі 766/21922/19

Справа №766/21922/19

н/п 8/766/1/25

УХВАЛА

з питання заявленого відводу

03 жовтня 2025 року м. Херсон

Херсонський міський суд Херсонської області у складі: головуючого судді Ус О.В., секретар судового засідання Петішкін О.О., розглянувши заяву ОСОБА_1 про відвід судді Херсонського міського суду Херсонської області Ус О.В. у цивільній справі №766/21922/19 з розгляду заяви ОСОБА_1 про перегляд рішення за нововиявленими обставинами по цивільній справі за позовом за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Українського державного підприємства по обслуговуванню іноземних та вітчизняних автотранспортних засобів «Укрінтеравтосервіс», філії «Херсонський обласний автомобільно-учбовий комбінат» Українського державного підприємства по обслуговуванню іноземних та вітчизняних автотранспортних засобів «Укрінтеравтосервіс», треті особи: Головне управління Національної поліції в Херсонській області, Херсонська обласна прокуратура про визнання незаконними та скасування наказів, поновлення на роботі, стягнення коштів,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні судді Херсонського міського суду Херсонської області Ус О.В. перебуває цивільна справа за заявою ОСОБА_1 про перегляд рішення за нововиявленими обставинами по цивільній справі за позовом за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Українського державного підприємства по обслуговуванню іноземних та вітчизняних автотранспортних засобів «Укрінтеравтосервіс», філії «Херсонський обласний автомобільно-учбовий комбінат» Українського державного підприємства по обслуговуванню іноземних та вітчизняних автотранспортних засобів «Укрінтеравтосервіс», треті особи: Головне управління Національної поліції в Херсонській області, Херсонська обласна прокуратура про визнання незаконними та скасування наказів, поновлення на роботі, стягнення коштів.

02.10.2025 року через Електронний суд надійшла заява ОСОБА_1 про відвід головуючого судді Ус О.В., яка мотивована тим, що суддя, який брав участь у вирішенні справи в суді першої інстанції не може, на його думку, брати участь у розгляді заяви про перегляд судового рішення у зв'язку за виключними обставинами у цій справі. Інші доводи заяви стосуються безпосередньо розгляду справи №766/21922/19 по суті, надає пояснення, викладає витягі з рішень судів.

Заява ОСОБА_1 про відвід головуючого передана судді за журналом вхідної кореспонденції 03.10.2025 року.

Відповідно до ч.8 ст. 40 ЦПК України, суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. За ініціативою суду питання про відвід судді може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неявка учасників справи у судове засідання, в якому вирішується питання про відвід судді, не перешкоджає розгляду судом питання про відвід судді.

Відповідно до ч.1 та 2 ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім'ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім'ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об'єктивності судді.

Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу.

За ст. 37 ЦПК України суддя:

- який брав участь у вирішенні справи в суді першої інстанції, не може брати участі в розгляді цієї самої справи в судах апеляційної і касаційної інстанцій, а так само у новому розгляді справи судом першої інстанції після скасування рішення суду або ухвали про закриття провадження у справі;

- суддя, який брав участь у врегулюванні спору у справі за участю судді, не може брати участі в розгляді цієї справи по суті або перегляді будь-якого ухваленого в ній судового рішення;

- суддя, який брав участь у вирішенні справи в суді апеляційної інстанції, не може брати участі у розгляді цієї самої справи в судах касаційної або першої інстанції, а також у новому розгляді справи після скасування ухвали чи рішення суду апеляційної інстанції;

- суддя, який брав участь у перегляді справи в суді касаційної інстанції, не може брати участі в розгляді цієї справи в суді першої чи апеляційної інстанції, а також у новому її розгляді після скасування ухвали чи рішення суду касаційної інстанції;

- суддя, який брав участь у вирішенні справи, рішення в якій було в подальшому скасовано судом вищої інстанції, не може брати участі у розгляді заяви про перегляд за нововиявленими обставинами рішення суду у цій справі;

- суддя, який брав участь у вирішенні справи в суді першої, апеляційної, касаційної інстанцій, не може брати участі у розгляді заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з виключними обставинами у цій справі.

Згідно із частинами другою та третьою статті 40 ЦПК України питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість. Якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.

Зміст заяви ОСОБА_1 про відвід судді не свідчить про наявність підстав для відводу судді Ус О.В. передбачених положеннями статті 36, 37 ЦПК України, виходячи з наступного.

В обґрунтування заявленого відводу заявник зазначив про те, що суддя, який брав участь у вирішенні справи в суді першої інстанції не може, на його думку, брати участь у розгляді заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з виключними обставинами у цій справі.

Разом з тим, такі твердження позивача не можуть бути підставою для задоволення заявленого відводу, оскільки судом розглядається заява про перегляд судового рішення за нововиявленими, а не виключними обставинами.

Із ч. 3 ст. 423 ЦПК України слідує, що «підставами для перегляду судових рішень у зв'язку з виключними обставинами є: 1) встановлена Конституційним Судом України неконституційність (конституційність) закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого або ж не застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконане; 2) установлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні цієї справи судом; 3) установлення вироком суду, що набув законної сили, вини судді у вчиненні кримінального правопорушення, внаслідок якого було ухвалено судове рішення».

Позивачем не подавалася про перегляд судового рішення за виключними обставинами.

Враховуючи необґрунтованість заявленого позивачем відводу судді та те, що заява про відвід надійшла до суду раніше ніж за три робочі дні до наступного засідання, питання про відвід судді, відповідно до частини третьої статті 40 ЦПК України, підлягає передачі на розгляд іншому судді, визначеному у порядку, встановленому частиною першою статті 33 ЦПК України.

Керуючись статтями 14, 23, 33, 36, 39, 40, 259 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про відвід судді Херсонського міського суду Херсонської області Ус О.В. у цивільній справі №766/21922/19 за заявою ОСОБА_1 про перегляд рішення за нововиявленими обставинами по цивільній справі за позовом за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Українського державного підприємства по обслуговуванню іноземних та вітчизняних автотранспортних засобів «Укрінтеравтосервіс», філії «Херсонський обласний автомобільно-учбовий комбінат» Українського державного підприємства по обслуговуванню іноземних та вітчизняних автотранспортних засобів «Укрінтеравтосервіс», треті особи: Головне управління Національної поліції в Херсонській області, Херсонська обласна прокуратура про визнання незаконними та скасування наказів, поновлення на роботі, стягнення коштів - визнати необґрунтованою.

Вирішення питання про відвід судді передати судді, який визначається у порядку встановленому частиною першою статті 33 ЦПК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремому оскарженню не підлягає.

СуддяО. В. Ус

Попередній документ
130717667
Наступний документ
130717669
Інформація про рішення:
№ рішення: 130717668
№ справи: 766/21922/19
Дата рішення: 03.10.2025
Дата публікації: 06.10.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Херсонський міський суд Херсонської області
Категорія справи: Окремі процесуальні питання; Заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: (23.12.2025)
Результат розгляду: Відмовлено у відкритті, кас. скарга необгрунтована
Дата надходження: 15.12.2025
Предмет позову: про перегляд рішення за нововиявленими обставинами по цивільній справі про визнання незаконними та скасування наказів, поновлення на роботі, стягнення коштів
Розклад засідань:
28.05.2026 13:56 Херсонський апеляційний суд
28.05.2026 13:56 Херсонський апеляційний суд
28.05.2026 13:56 Херсонський апеляційний суд
28.05.2026 13:56 Херсонський апеляційний суд
28.05.2026 13:56 Херсонський апеляційний суд
28.05.2026 13:56 Херсонський апеляційний суд
28.05.2026 13:56 Херсонський апеляційний суд
28.05.2026 13:56 Херсонський апеляційний суд
28.05.2026 13:56 Херсонський апеляційний суд
28.05.2026 13:56 Херсонський апеляційний суд
28.05.2026 13:56 Херсонський апеляційний суд
28.05.2026 13:56 Херсонський апеляційний суд
28.05.2026 13:56 Херсонський апеляційний суд
28.05.2026 13:56 Херсонський апеляційний суд
28.05.2026 13:56 Херсонський апеляційний суд
28.05.2026 13:56 Херсонський апеляційний суд
28.05.2026 13:56 Херсонський апеляційний суд
28.05.2026 13:56 Херсонський апеляційний суд
28.02.2020 11:00 Херсонський міський суд Херсонської області
12.05.2020 09:00 Херсонський міський суд Херсонської області
22.06.2020 14:30 Херсонський міський суд Херсонської області
21.09.2020 16:00 Херсонський міський суд Херсонської області
10.11.2020 16:00 Херсонський міський суд Херсонської області
22.01.2021 10:30 Херсонський міський суд Херсонської області
19.03.2021 09:00 Херсонський міський суд Херсонської області
28.05.2021 09:00 Херсонський міський суд Херсонської області
10.08.2021 09:00 Херсонський міський суд Херсонської області
01.10.2021 11:00 Херсонський міський суд Херсонської області
13.10.2021 09:00 Херсонський міський суд Херсонської області
16.12.2021 14:00 Херсонський апеляційний суд
12.01.2022 13:45 Херсонський апеляційний суд
10.02.2022 09:30 Херсонський апеляційний суд
10.03.2022 10:45 Херсонський апеляційний суд
18.12.2023 13:00 Херсонський міський суд Херсонської області
22.02.2024 09:15 Херсонський апеляційний суд
28.03.2024 11:15 Херсонський апеляційний суд
25.04.2024 13:00 Херсонський апеляційний суд
10.07.2024 12:45 Херсонський міський суд Херсонської області
16.07.2024 00:00 Херсонський апеляційний суд
08.08.2024 00:00 Херсонський апеляційний суд
16.09.2024 00:00 Херсонський апеляційний суд
23.06.2025 15:05 Херсонський міський суд Херсонської області
07.07.2025 13:05 Херсонський міський суд Херсонської області
17.07.2025 10:15 Херсонський міський суд Херсонської області
01.09.2025 12:15 Херсонський апеляційний суд
13.10.2025 10:10 Херсонський міський суд Херсонської області
01.12.2025 09:00 Херсонський апеляційний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ВОРОНЦОВА ЛАРИСА ПЕТРІВНА
ЛУСПЕНИК ДМИТРО ДМИТРОВИЧ
МАЙДАНІК ВІКТОР ВІКТОРОВИЧ
ПРИХОДЬКО ЛАРИСА АНТОНІВНА
СКЛЯРСЬКА ІРИНА ВОЛОДИМИРІВНА
УС ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
ШЕСТАКОВА ЯНА ВІКТОРІВНА
суддя-доповідач:
ВОРОНЦОВА ЛАРИСА ПЕТРІВНА
ЛИТВИНЕНКО ІРИНА ВІКТОРІВНА
ЛІДОВЕЦЬ РУСЛАН АНАТОЛІЙОВИЧ
ПРИХОДЬКО ЛАРИСА АНТОНІВНА
ПРОРОК ВІКТОР ВАСИЛЬОВИЧ
САКАРА НАТАЛІЯ ЮРІЇВНА
СКЛЯРСЬКА ІРИНА ВОЛОДИМИРІВНА
УС ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
ШЕСТАКОВА ЯНА ВІКТОРІВНА
відповідач:
Малах Олександр Миколаевич
Малах Олександр Миколайович
Українське державне піджприємство " УКРІНТЕРАВТОСЕРВІС"
Українське державне підприємство по обслуговуванню іноземних та вітчизняних автотранспортних засобів «Укрінтеравтосервіс»
позивач:
Пластун Геннадій Миколайович
представник третьої особи:
Кафлюк Тамара Іванівна
співвідповідач:
філія "Херсонський обласний автомобільно-учбовий комбінат" Українського державного підприємства по обслуговуванню іноземних та вітчизняних автотранспортних засобів "Укрінтеравтосервіс
Філія "Херсонський обласний автомобільно-учбовий комбінат" Українського державного підприємства по обслуговуванню іноземних та вітчизняних автотранспортних засобів "Укрінтеравтосервіс"
суддя-учасник колегії:
БАЗІЛЬ ЛЮДМИЛА ВОЛОДИМИРІВНА
БЕЗДРАБКО ВІКТОРІЯ ОЛЕКСІЇВНА
КУТУРЛАНОВА ОКСАНА ВОЛОДИМИРІВНА
МАЙДАНІК ВІКТОР ВІКТОРОВИЧ
третя особа:
Головне управління Національної поліції
Головне управління Національної поліції в Херсонської області
Прокуратура Херсонської області
Херсонська обласна прокуратура
член колегії:
ГУЛЕЙКОВ ІГОР ЮРІЙОВИЧ
Гулейков Ігор Юрійович; член колегії
ГУЛЕЙКОВ ІГОР ЮРІЙОВИЧ; ЧЛЕН КОЛЕГІЇ
ГУЛЬКО БОРИС ІВАНОВИЧ
КАЛАРАШ АНДРІЙ АНДРІЙОВИЧ
КОЛОМІЄЦЬ ГАННА ВАСИЛІВНА
ЛУСПЕНИК ДМИТРО ДМИТРОВИЧ
ОСІЯН ОЛЕКСІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
ПЕТРОВ ЄВГЕН ВІКТОРОВИЧ
СТУПАК ОЛЬГА В'ЯЧЕСЛАВІВНА