02.10.2025 р. Справа № 914/2974/25
Суддя Господарського суду Львівської області Бургарт Т.І., розглянувши матеріали позовної заяви
Фізичної особи-підприємця Федика Богдана Михайловича (адреса: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 );
до відповідача: UAB «Giroda» (адреса: Lithuania, Varena, Vytauto, 206);
про: про стягнення заборгованості у розмірі 48' 600,00 Євро, що за офіційним курсом НБУ, станом на час подання позовної заяви складає 2' 326' 968,00 грн,-
Фізична особа-підприємець Федик Богда Михайловича звернувся до Господарського суду Львівської області із позовною заявою до UAB «Giroda» про стягнення заборгованості у розмірі 48' 600,00 Євро, що за офіційним курсом НБУ станом на час подання позовної заяви складає 2' 326' 968,00 грн.
01 жовтня 2025 року через систему «Електронний суд» позивачем подано суду заяву про відкликання позовної заяви (вх. № 25851/25). В прохальній частині цієї заяви позивач просить суд винести ухвалу про повернення позовної заявина підставі пункту 3 частини 5 статті 174 ГПК України.
Розглянувши заяву позивача про відкликання позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для її задоволення з огляду на таке.
Згідно з пункту 3 частини 5 статті 174 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи також у разі, якщо до постановлення ухвали про відкриття провадження у справі від позивача надійшла заява про врегулювання спору або заява про відкликання позовної заяви.
Заява про відкликання позовної заяви від 01 жовтня 2025 вх. № 25851/25 подана за підписом представника позивача Мисак Оксаною Степанівною. Повноваження на вчинення представником позивача Мисак Оксаною Степанівною дій від імені та в інтересах позивача підтверджуються ордером серії ВС № 1395470 від 21 серпня 2025 року.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про задоволення заяви позивача про відкликання позовної заяви, оскільки така надійшла до відкриття провадження у справі.
Окремо суд зауважує, що позовна заява представником позивача була сформована та подана до суду з використанням системи «Електронний суд».
Система «Електронний суд» забезпечує обмін процесуальними документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, органами та установами системи правосуддя, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу.
Водночас, функціонал системи «Електронний суд» передбачає механізм автоматичного оповіщення користувачів про надходження до Електронного кабінету процесуальних документів, зміни стану розгляду судової справи чи про надходження інших документів у справі, шляхом надсилання відповідного повідомлення на вказану користувачем адресу електронної пошти.
Отже, оскільки позивачем позовну заяву було подано з використанням підсистеми «Електронний суд», підстави для повернення позивачу позовної заяви засобами поштового зв'язку відсутні.
Керуючись ст.ст.174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд-
1. Заяву фізичної особи-підприємця Федика Богдана Михайловича про відкликання позовної заяви у справі № 914/2974/25 задоволити.
2. Повернути фізичній особі-підприємцю Федику Богдану Михайловичу позовну заяву та додані до неї документи.
3. Ухвала суду, у відповідності до частини 2 статті 235 ГПК України, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
4.Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Західного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку, передбаченому ст. 253-259 ГПК України.
5.Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - .arbitr.gov.ua/sud5015/.
Суддя Бургарт Т.І.