Справа №345/213/13- к
14.01.2013 р. м.Калуш
Суддя Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області ОСОБА_1 розглянувши матеріали справи, які надійшли від Калуського МВ УМВС в Івано-Франківській області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Івано-Франківьк, жителя АДРЕСА_1 , українця, непрацюючого, освіта середня-спеціальна, не одруженого, раніше судимого 14.06.1988 року Городоцьким районним судом Львівської області за вчинення злочинів передбачених ст.ст.140 ч.2, 141 ч.2 КК України до 3 років позбавлення волі; 21.09.1992 року Івано-Франківським міським судом за вчинення злочинів передбачених ст.ст.17, 140 ч.2, 117 ч.3 КК України до 8 років позбавлення волі; 13.03.2003 року за Івано-Франківським міським судом за вчинення злочину передбаченого ч.2 ст.121 КК України до 7 років позбавлення волі.
Начальник Калуського МВ УМВС в Івано-Франківської області звернувся з поданням до Калуського міськрайонного суду про встановлення адміністративного нагляду за судимим гр. ОСОБА_2 , який звільнившись з місць позбавлення волі, систематично порушує громадський порядок та права громадян, не бажає стати на шлях виправлення, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ.
В поданні вказує, що 19.10.2009 року громадянин ОСОБА_2 звільнився з місць позбавлення волі. Після звільнення прибув на постійне місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 та був взятий на облік Калуським МВ УМВС України в Івано-Франківській області, як адміннаглядний.
За час перебування на обліку в Калуському МВ УМВС України в Івано-Франківській області після звільнення з місць позбавлення волі, ОСОБА_2 на шлях виправлення не став, зарекомендував себе з негативного боку, систематично протягом року вчиняв адміністративні правопорушення допускає порушення громадського порядку.
10.01.2012 року Калуським міськрайонним судом ОСОБА_2 було встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 рік.
12.03.2012 року притягувався до адміністративної відповідальності за ст.187 ч.1 КУпАП;
11.12.2012 року притягувався до адміністративної відповідальності за ст.187 ч.2 КУпАП.
Після кожного правопорушення ОСОБА_2 письмово попереджався про можливість продовження йому адміністративного нагляду у випадку вчинення ним повторних правопорушень чи інших діянь, що порушують громадський порядок, права та законні інтереси громадян.
ОСОБА_2 ігнорує письмові попередження працівників Калуського МВ УМВС України в Івано-Франківській області про можливість продовження йому адміністративного нагляду, надалі продовжує скоювати правопорушення та своєю протиправною поведінкою порушує ст.3 розділу І Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі", а також керуючись ст. 2 вище вказаного Закону Калуський МВ УМВС України в Івано-Франківській області вважав би за доцільне на раніше судимого ОСОБА_2 подати матеріали в Калуський міськрайонний суд для вирішення питання про продовження адміністративного нагляду за п. "В" ст.3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі" та продовжити ОСОБА_2 обмеження передбачені Законом України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі".
Представник Калуського МВ УМВС України в Івано-Франківській області дане подання підтримав та просить його задоволити.
У судовому засіданні ОСОБА_2 підтвердив про те, що притягався до адміністративної відповідальності, просить не встановлювати адміннагляд, так як може виправитись.
Заслухавши представника Калуського МВ УВСУ України, пояснення ОСОБА_2 , дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що до ОСОБА_2 слід встановити адміністративний нагляд за наступних підстав.
Як встановлено в суді ОСОБА_2 неодноразово судимий за злочини що підтверджується довідкою ОСК УМВС України в Івано-Франківській області, попередженнями щодо встановлення адміністративного нагляду та копіями протоколами про адміністративне правопорушення.
Після звільнення з місць відбуття покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ ОСОБА_2 систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, вчиняє інші правопорушення, що підтверджується протоколами про адмінправопорушення (а.с.15,18).
За таких обставин вважаю, що відносно ОСОБА_2 слід встановити адміністративний нагляд .
На підставі викладеного, керуючись Законом України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі",
Подання задоволити.
Встановити адміністративний нагляд щодо ОСОБА_2 та визначити наступні обмеження:
1. Заборонити вихід із будинку (квартири), де проживає з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. ранку.
2. Заборонити перебування та відвідування торгових точок, в яких реалізують спиртні напої на розлив (кафе, бари, ресторани, тощо).
3. Заборонити виїзд в особистих справах за межі м.Калуша та Калуського району без відома та дозволу Калуського МВ УМВС України в Івано- Франківській області.
4. З'являтись для реєстрації в Калуський МВ УМВС України в Івано-Франківській області чотири рази на місяць, а саме кожного вівторка місяця в період часу з 18 год. 00 хв. до 20 год. 00 хв.
Адміністративний нагляд за ОСОБА_2 встановити строком шість місяців.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Контроль за здійсненням адміннагляду покласти на Калуський МВ УМВС в Івано-Франківській області.
Постанова судді надсилається для виконання начальнику міського відділу управління внутрішніх справ за місцем проживання особи, щодо якої встановлено нагляд, а у випадках, передбачених пунктами "б" і "г" статті 3 цього Закону - начальнику установи виконання покарань.
На постанову судді може бути подана апеляція до Івано-Франківського апеляційного суду через Калуський міськрайонний суд на протязі семи діб з дня її проголошення.