Постанова від 01.10.2025 по справі 175/7274/25

ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Провадження № 33/803/2515/25 Справа № 175/7274/25 Суддя у 1-й інстанції - Шаповалова І. С. Суддя у 2-й інстанції - Стародуб О. Г.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 жовтня 2025 року м. Кривий Ріг

Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Дніпровського апеляційного суду Стародуб О.Г., при секретарі Сербіній І.В., за участю прокурора Баклана В.В., захисника Дубка С.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції апеляційну скаргу захисника Дубка С.М. на постанову судді Дніпровського районного суду Дніпропетровської області від 06 серпня 2025 року, якою

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,

визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч.1,2 ст.172-7 КУпАП, та призначене адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі 3400 гривень,-

ВСТАНОВИВ:

З постанови судді вбачається, що ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 04.08.2023, перебуваючи на робочому місці, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому, що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.07.2023 по 31.07.2023, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 04.08.2023. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 211 від 26.05. 2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 02.09.2023, перебуваючи на робочому місці, не повідомив у встановленому Законом порядку, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання щодо підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.08.2023 по 31.08.2023, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного корупцією є 02.09.2023 р. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 212 від 26.05.2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 02.09.2023, перебуваючи на робочому місці, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому, що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.08.2023 по 31.08.2023, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Вказаними діями гр. ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 02.09.2023. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 213 від 26.05. 2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 02.10.2023, перебуваючи на робочому місці, не повідомив у встановленому Законом порядку, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання щодо підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.09.2023 по 30.09.2023, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 02.10.2023 р. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 214 від 26. 05. 2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 02.10.2023, перебуваючи на робочому місці, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому, що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.09.2023 по 30.09.2023, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУПАП. Вказаними діями гр. ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 02.10.2023. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 215 від 26.05.2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупці», 03.11.2023, перебуваючи на робочому місці, не повідомив у встановленому Законом порядку, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання щодо підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.10.2023 по 31.10.2023, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 03.11.2023 р. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 216 від 26.05 2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 03.11.2023, перебуваючи на робочому місці, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому, що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.10.2023 по 31.10.2023, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 03.11.2023. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення, складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 217 від 26.05.2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_3 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 05.12.2023, перебуваючи на робочому місці, не повідомив у встановленому Законом порядку, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання щодо підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.11.2023 по 30.11.2023, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 05.12.2023 р. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 218 від 26.05.2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_3 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 05.12.2023, перебуваючи на робочому місці, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому, що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.11.2023 по 30.11.2023, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Вказаними діями гр. ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 05.12.2023. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 219 від 26.05.2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 02.01.2024, перебуваючи на робочому місці, не повідомив у встановленому Законом порядку, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання щодо підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.12.2023 по 31.12.2023, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 02.01.2024 р. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 220 від 26.05.2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 02.01.2024, перебуваючи на робочому місці, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому, що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.12.2023 по 31.12.2023, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 02.01.2024. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 221 від 26.05.2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» с суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 03.03.2024, перебуваючи на робочому місці, не повідомив у встановленому Законом порядку, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання щодо підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 07.02.2024 по 29.02.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП. Вказаними діями гр. ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 03.03.2024 р. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N?222 від 26.05.2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» с суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 03.03.2024, перебуваючи на робочому місці, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому, що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 07.02.2024 по 29.02.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУПАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 03.03.2024. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 223 від 26.05 2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» с суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 03.04.2024, перебуваючи на робочому місці, не повідомив у встановленому Законом порядку, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання щодо підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.03.2024 по 31.03.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 03.04.2024 р. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 224 від 26.05.2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 03.04.2024, перебуваючи на робочому місці, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому, що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.03.2024 по 31.03.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 03.04.2024. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 225 від 26.05.2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 03.05.2024, перебуваючи на робочому місці, не повідомив у встановленому Законом порядку, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання щодо підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.04.2024 по 30.04.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 03.05.2024 р. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 226 від 26.05.2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 03.05.2024, перебуваючи на робочому місці, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому, що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.04.2024 по 30.04.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 03.05.2024. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 227 від 26.05 2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 03.06.2024, перебуваючи на робочому місці, не повідомив у встановленому Законом порядку, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання щодо підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.05.2024 по 31.05.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 03.06.2024 р. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 228 від 26.05. 2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 03.06.2024, перебуваючи на робочому місці, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому, що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період 01.05.2024 по 31.05.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 03.06.2024. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 229 від 26.05.2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_3 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» € суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 03.07.2024, перебуваючи на робочому місці, не повідомив у встановленому Законом порядку, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання щодо підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.06.2024 по 30.06.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 03.07.2024 р. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 230 від 26.05.2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 03.07.2024, перебуваючи на робочому місці, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому, що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.06.2024 по 30.06.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 03.07.2024. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 231 від 26.05.2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 03.08.2024, перебуваючи на робочому місці, не повідомив у встановленому Законом порядку, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання щодо підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.07.2024 по 31.07.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 03.08.2024 р. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 232 від 26.05 2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порунуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 03.08.2024, перебуваючи на робочому місці, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому, що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.07.2024 по 31.07.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 03.08.2024. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 233 від 26.05 2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» € суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 03.09.2024, перебуваючи на робочому місці, не повідомив у встановленому Законом порядку, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання щодо підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.08.2024 по 31.08.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 03.09.2024 р. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 234 від 26.05.2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 03.09.2024, перебуваючи на робочому місці, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому, що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.08.2024 по 31.08.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 03.09.2024. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 235 від 26.05. 2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 03.11.2024, перебуваючи на робочому місці, не повідомив у встановленому Законом порядку, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання щодо підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 08.10.2024 по 31.10.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 03.11.2024. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 236 від 26.05.2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 03.11.2024, перебуваючи на робочому місці, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_4 , а саме, у тому, що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 08.10.2024 по 31.10.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 03.11.2024. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 237 від 26.05.2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 03.12.2024, перебуваючи на робочому місці, не повідомив у встановленому Законом порядку, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання щодо підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.11.2024 по 30.11.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 03.12.2024. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 238 від 26.05.2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 03.12.2024, перебуваючи на робочому місці, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому, що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.11.2024 по 30.11.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 03.12.2024. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 239 від 26.05.2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 04.01.2025, перебуваючи на робочому місці, не повідомив у встановленому Законом порядку, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання щодо підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.12.2024 по 31.12.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 04.01.2025. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 240 від 26.05.2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб? ОСОБА_3 відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 04.01.2025, перебуваючи на робочому місці, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому, що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.12.2024 по 31.12.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 04.01.2025. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 241 від 26.05.2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 03.02.2025, перебуваючи на робочому місці, не повідомив у встановленому Законом порядку, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання щодо підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.01.2025 по 31.01.2025, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 03.02.2025. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 242 від 26.05.2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 03.02.2025, перебуваючи на робочому місці, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому, що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період 01.01.2025 по 31.01.2025, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 03.02.2025. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 243 від 26.05.2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_3 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 04.03.2025, перебуваючи на робочому місці, не повідомив у встановленому Законом порядку, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання щодо підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.02.2025 по 28.02.2025, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 04.03.2025. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 244 від 26.05.2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 04.03.2025, перебуваючи на робочому місці, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому, що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.02.2025 по 28.02.2025, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 04.03.2025. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 245 від 26.05.2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупці» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 04.07.2023, перебуваючи на робочому місці, не повідомив у встановленому Законом порядку, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання щодо підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому, що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.06.2023 по 30.06.2023, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 04.03.2025. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 208 від 26.05.2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 04.07.2023, перебуваючи на робочому місці, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому, що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.06.2023 по 30.06.2023, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 04.07.2023. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 209 від 26.05.2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

Крім того, ОСОБА_1 , начальник штабу - перший заступник командира військової частини НОМЕР_1 , будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та згідно п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 04.08.2023, перебуваючи на робочому місці, не повідомив у встановленому Законом порядку, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання щодо підписання довідки своїй дружині ОСОБА_2 про виплату військовослужбовцю (військовослужбовцям), який (які) проходить (проходять) військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , а саме, у тому що вона брала безпосередньо участь у бойових діях у період з 01.07.2023 по 31.07.2023, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є 04.08.2023. Датою виявлення правопорушення є факт встановлення складу правопорушення, пов?язаного з корупцією згідно протоколу N? 210 від 26.05.2025 року, а саме дата складання зазначеного протоколу - 26.05.2025 року.

В апеляційній скарзі захисник просить скасувати постанову судді та закрити провадження у справі. Вважає, що суд не в повному обсязі з'ясував обставини справи. Зазначає, що ОСОБА_1 при проходженні військової служби та прийнятті рішень про підписання довідок ОСОБА_2 керувався Законом України «Про статут внутрішньої служби Збройних Сил України», наказом командира військової частини НОМЕР_1 та окремим дорученням Міністраоборони України № 5718 від 06.03.2023 року, а отже в його діях відсутній склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП. Звертає увагу на невірну кваліфікацію дій ОСОБА_1 , оскільки наявні докази свідчать про наявність потенційного конфлікту інтересів, який зумовлювався відсутністю в його діях приватного інтересу. Зауважує про беззаперечність факту участі ОСОБА_2 у бойових діях. Вказує на відсутність суперечностей між приватним і службовим інтересом щодо об'єктивності видачі довідки про безпосередню участь ОСОБА_2 у бойових діях, оскільки ОСОБА_1 не виконував свої дискреційні повноваження, а лише формально виконував процедуру видачі такої довідки без будь-якого інтересу.

Перевіривши матеріали справи, заслухавши думку учасників судового засідання, вважаю, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

У відповідності до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) визначено терміни, серед яких: правопорушення, пов'язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність; приватний інтерес це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях; реальний конфлікт інтересів це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Статтею 28 «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону зобов'язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» близькі особи, це члени сім'ї суб'єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб'єкта.

Об'єктивна сторона ч.1 статті 172-7 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Об'єктивна сторона правопорушення за ч.2 ст. 172-7 КУпАП полягає у вчиненні дій чи прийняті рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Притягнення особи до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, можливе лише за сукупності умов: наявності у правопорушника факту приватного інтересу, який має бути чітко сформульований та визначений; факту суперечності між приватним інтересом і службовими чи представницькими повноваженнями із зазначенням того, в чому саме ця суперечність знаходить свій вияв або вплив на прийняття рішення; повноважень на прийняття рішення; факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на об'єктивність або неупередженість рішення.

Як убачається з матеріалів справи, підполковника ОСОБА_1 наказом командувача Десантно-штурмових військ Збройних сил України (по особовому складу) від 29 березня 2022 року № 42 призначено на посаду начальника штабу - першого заступника командира військової частині НОМЕР_1 та згідно наказу командира військової частини НОМЕР_1 № 94 від 05.04.2022 року з 05 квітня 2022 року зараховано до списків особового складу частини.

Начальник штабу бригади (полку, окремого батальйону) підпорядковується командирові бригади (полку, окремого батальйону) і є прямим начальником усього особового складу бригади (полку, окремого батальйону).

Розпорядженням командувача Десантно-штурмових військ Збройних сил України № 117/202 від 05.01.2023 з 06.01.2023 року за службовою необхідністю до військової частини НОМЕР_1 відряджено старшого сержанта ОСОБА_2 , фельдшера медичного пункту десантно - штурмового батальйону. Термін відрядження з 06.01.2023 до окремого розпорядження.

Відповідно до наказу командира військової частини НОМЕР_3 № 5 від 05.01.2023 ОСОБА_2 прибула та приступила до виконання службових обов?язків фельдшера медичної роти військової частини НОМЕР_1 з 05 січня 2023 року та зарахована на продовольче забезпечення за пунктом «р» прим. 1 до № 1 - загальновійськова (сніданок, обід, вечеря) зі сніданку 05 січня 2023 року.

Згідно актового запису про шлюб №11 від 04 березня 2006 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 є чоловіком ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Згідно відповіді командира військової частини НОМЕР_1 підполковник ОСОБА_1 не повідомляв командування військової частини НОМЕР_1 про наявність в прямому підпорядкуванні близьких йому осіб та конфлікт інтересів.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи наділеним організаційно розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями, перебуваючи на робочому місці, не повідомив у встановленому Законом порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання щодо підписання довідок про безпосередню участь у бойових діях своїй дружині ОСОБА_2 .

Наявність реального конфлікту інтересів у ОСОБА_1 обумовлена тим, що він, розуміючи, що дані довідки є підставою для отримання його дружиною ОСОБА_2 додаткової грошової винагороди підписав вищезазначені довідки з метою отримання нею додаткових грошових коштів для задоволення власних потреб.

Суперечність між його приватним та службовими повноваженнями зумовлена тим, що ОСОБА_1 був змушений шукати баланс між приватним інтересом, що полягає у можливості отримання його дружиною - ОСОБА_2 певних матеріальних благ, грошових коштів та необхідністю виконувати повноваження в інтересах військової частини та повідомити про наявність у нього реального конфлікту інтересів.

Неповідомлення про наявний конфлікт інтересів безпосереднього керівника та підписання довідок у будь-якому разі свідчить про вплив його приватного інтересу на об'єктивність або неупередженість під час вирішення питання про підписання довідок.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, за обставин, викладених в протоколах про адміністративне правопорушення, підтверджується наявними у справі доказами.

Враховуючи викладене, суддя дійшов вірного висновку про те, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1, 2 ст. 172-7 КУпАП за ознаками неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів.

Доводи апеляційної скарги про те, що вказані довідки підписані за наказом командира військової частини НОМЕР_1 та окремим дорученням Міністраоборони України № 5718 від 06.03.2023 року, що довідки підписувалися не тільки дружині ОСОБА_1 а й іншим військовослужбовцям, та що у підписаних ОСОБА_1 довідках не йшла мова про виплату грошових коштів, не спростовує висновків судді про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.1,2 ст. 172-7 КУпАП.

Таким чином, переконливих доводів, які б вказували на істотні порушення, які могли б вплинути на правильність і обґрунтованість постановленого по справі судового рішення, та які б спростовували висновки судді про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, апеляційний суд не вбачає.

Вид і розмір адміністративного стягнення суддею визначені відповідно до вимог ст. 33 КУпАП.

На підставі викладеного, керуючись ст. 294 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу захисника Дубка С.М. залишити без задоволення.

Постанову судді Дніпровського районного суду Дніпропетровської області від 06 серпня 2025 року стосовно ОСОБА_1 залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.

Суддя