Іменем України
02 жовтня 2025 рокум. ДніпроСправа № 360/1715/25
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисіль С. В., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,
У провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (далі - відповідач, ГУ ПФУ в Луганській області), в якій позивач просить суд:
- визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Луганській області щодо відмови у зарахуванні позивачу до її спеціального педагогічного стажу період роботи з 08 лютого 1991 року по 23 серпня 1994 року;
- зобов'язати ГУ ПФУ в Луганській області зарахувати позивачу період роботи з 08 лютого 1991 року по 23 серпня 1994 року до стажу роботи, який дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту «е» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення»;
- зобов'язати ГУ ПФУ в Луганській області повторно розглянути заяву позивача, зареєстровану за № 5760/М-1200-25, про зарахування педагогічного стажу, з урахуванням висновків суду.
Позовні вимоги ОСОБА_1 мотивовані тим, що позивач звернулася із заявою до органів Пенсійного фонду України щодо тривалості набутого страхового та педагогічного стажу для подальшого призначення пенсії за вислугою років.
Проте, позивачу було повідомлено, що згідно з трудовою книжкою НОМЕР_1 від 07 вересня 1989 року період з 08 лютого 1991 року по 23 серпня 1994 року не може бути зарахований до педагогічного стажу, оскільки не має підтвердження, що даний дошкільний заклад є дошкільним навчальним закладом, що унеможливлює вихід на пенсію за вислугою років.
Вважає дії ГУ ПФУ в Луганській області щодо відмови у зарахуванні позивачу до її спеціального педагогічного стажу період роботи з 08 лютого 1991 року по 23 серпня 1994 року, а тому вона звернулася з цим позовом до суду і є підстави задовольнити позовні вимоги.
Ухвалою суду від 01 вересня 2025 року відкрито провадження в адміністративній справі та визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Заперечуючи проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1 , ГУ ПФУ в Луганській області у вересні 2025 року подало відзив на позовну заяву, вказуючи на те, що підстав для задоволення позову немає, оскільки ГУ ПФУ в Луганській області звертає увагу, позивач з заявою про призначення пенсії до територіальних органів Пенсійного фонду України не зверталась. На її звернення через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України 29 травня 2025 року та 18 червня 2025 року з питання зарахування педагогічного стажу, які зареєстровані в Головному управлінні за № 4680/М-1200-25 та № 5760/М-1200-25 відповідно, були надані роз'яснення листом від 02 червня 2025 року № 3792-4680/М-02/8- 1200/25 та листом від 11 липня 2025 року № 5720-5760/М-02/8-1200/25. Ці листи носять суто роз'яснювальний характер та не тягнуть для позивача правових наслідків, оскільки не є актом індивідуальної дії - рішенням суб'єкта владних повноважень.
ГУ ПФУ в Луганській області не приймало ніякого рішення відносно стажу позивача, а тому не порушувало її права та інтереси. Тобто, можна дійти висновку, що правових підстав для визнання дій відповідача протиправними не має, а вимоги позивача є передчасними і безпідставними.
Відповідач не розраховував ні страховий, ні спеціальний стаж позивача, тому зарахувати період роботи з 08 лютого 1991 року по 23 серпня 1994 року до стажу роботи, який дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту «е» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», тим більше без оригіналів документів, взагалі не можливо.
У зверненні, яке зареєстроване 18 червня 2025 року в ГУ ПФУ в Луганській області за № 5760/М-1200-25, ОСОБА_1 просить повідомити, чи буде враховано роки її роботи вихователем у диткомбінаті № 24 підвідомчому Сєвєроденецькому виробничому об'єднанні «Склопластик» до спецстажу для виходу на пенсію «за вислугою років».
Здійснити розрахунок стажу можливо тільки на підставі оригіналу трудової книжки та інших наявних документів про страховий стаж, про що їй і було повідомлено ГУ ПФУ в Луганській області листом від 02 червня 2025 року № 3792-4680/М-02/8-1200/25.
Надати детальний розрахунок страхового стажу ОСОБА_1 не можливо.
На підставі вищевикладеного зарахувати період роботи ОСОБА_1 з 08 лютого 1991 року по 23 серпня 1994 року до стажу роботи, який дає право на призначення пенсії за вислугу років та повторно розглянути звернення заявниці від 18 червня 2025 року, зареєстрованого в ГУ ПФУ в Луганській області за № 5760/М-1200-25 не має підстав.
Дослідивши матеріали судової справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-76, 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), судом установлено наступне.
ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) 29 травня 2025 року засобами вебпорталу Пенсійного фонду України звернулася до органів Пенсійного фонду України зі зверненням ВЕБ-12001-Ф-С-25-099674 з питання зарахування педагогічного стажу, зареєстрованою за № 4680/М-1200-25, додавши заяву про зарахування педагогічного стажу; копію паспорту; лист від 14 квітня 2025 року № 447 Управління освіти Сєвєродонецької міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області щодо належності дитячого комбінату № НОМЕР_3 СПО «Склопластик» м. Сєвєродонецька до дошкільних закладів освіти.
Листом від 02 червня 2025 року № 3792-4680/М-02/8-1200/25 ГУ ПФУ в Луганській області повідомило позивача, що згідно з даними підсистеми «Призначення та виплати пенсій» Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України на обліку в ГУ ПФУ в Луганській області ОСОБА_1 не перебуває та пенсію не отримує. За даними підсистеми «Звернення» Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України наявна інформація про усне консультування 14 червня 2023 року та 25 березня 2025 року на підставі особистого звернення до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та подання заяви від 25 червня 2024 року «Скан-копія трудової книжки». Інформація про реєстрацію інших звернень до органів Пенсійного фонду України, в тому числі про призначення пенсії, відсутня. Враховуючи вищезазначене, надати більш детальну інформацію стосовно пенсійного забезпечення не передбачається можливим.
18 червня 2025 року засобами вебпорталу Пенсійного фонду України позивач звернулася до органів Пенсійного фонду України із зверненням ВЕБ-12001-Ф-С-25-115261, яке зареєстровано за № 5760/М-1200-25, та в якому просила повідомити належним чином, чи буде враховано роки роботи вихователем у диткомбінаті № 24 підвідомчому Сєвєродонецькому виробничому об'єднанні «Склопластик» до спецстажу для виходу на пенсію за вислугою років, додавши лист від 14 квітня 2025 року № 447 Управління освіти Сєвєродонецької міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області щодо належності дитячого комбінату № 24 СПО «Склопластик» м. Сєвєродонецька до дошкільних закладів освіти.
Листом від 11 липня 2025 року № 5720-5760/М-02/8-1200/25 ГУ ПФУ в Луганській області повідомило позивача, що Законом України від 09 липня 2003 року № 1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-ІV), враховуючи зміни, внесені Законом України від 03 жовтня 2017 року № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі - Закон № 2148-VIII), які набули чинності 11 жовтня 2017 року, не передбачено призначення пенсій за вислугу років, зокрема, працівниками освіти. Водночас, пунктом 2-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону № 1058-ІV збережено право на призначення пенсії за вислугу років особам, які на день набрання чинності Законом № 2148-VIII (на 11 жовтня 2017 року) мають вислугу років та стаж, необхідний для призначення пенсії за вислугу років, передбачений статтями 52, 54 та 55 Закону України від 05 листопада 1991 року № 1788-ХІІ «Про пенсійне забезпечення» (далі - Закон № 1788-ХІІ). Згідно з пунктом «е» статті 55 Закону № 1788-ХІІ (із змінами) право на пенсію за вислугу років незалежно від віку мають особи, які мали вислугу років на відповідних посадах не меншу від такої тривалості: на 01 квітня 2015 року - 25 років; на 01 січня 2016 року - 25 років 6 місяців; на 11 жовтня 2017 року - 26 років 6 місяців. Для визначення права на пенсію за вислугу років запропоновано позивачу особисто звернутися до будь-якого територіального органу Пенсійного фонду України за місцем перебування з необхідними документами (паспортом громадянина України, документом, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); трудовою книжкою, дипломом, свідоцтвами про народження дітей (за наявності), свідоцтвом про укладення шлюбу, іншими наявними у позивача документами про страховий стаж тощо).
Відповідно до листа Управління освіти Сєвєродонецької міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області від 14 квітня 2025 року № 447 «Про надання інформації», розглянувши звернення позивача щодо належності дитячого комбінату № 24 СПО «Склопластик» м. Сєвєродонецька до дошкільних закладів освіти, під час роботи вихователем вказаного закладу з 08 лютого 1991 року по 23 серпня 1994 року, повідомив про наступне. У зв'язку з збройною агресією російської федерації та тимчасовою окупацією території Луганської області агресором, в умовах воєнного стану Управління освіти переміщено на підконтрольну владі України територію. Архівна, фінансово-господарська документація та документація за минулі роки закладів освіти, підпорядкованих Управлінню освіти, залишилась на тимчасово окупованій території міста Сєвєродонецька Луганської області. Оскільки, згідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, який затверджений наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року № 309 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 грудня 2022 року за № 1668/39004, м. Сєвєродонецьк є тимчасово окупованою територією з 25 червня 2022 року, доступ до архівних документів відсутній. Враховуючи викладені обставини, Управління освіти не цей час не має можливості надати перевірену та обґрунтовану інформацію, яка зазначена у вашому зверненні.
Вирішуючи адміністративний позов по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги та заперечення сторін, суд виходить з наступного.
Закон України від 09 липня 2003 року № 1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-ІV) визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Абзацом першим частини третьої статті 24 Закону № 1058-IV передбачено, що страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
Відповідно до абзацу першого частини першої статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж - це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Згідно з абзацом першим частини другої статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом, а також даних, включених на підставі цих документів до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Частиною четвертою статті 24 Закону № 1058-IV визначено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
Пільговий порядок обчислення стажу роботи, передбачений законодавством, що діяло раніше, за період з 01 січня 2004 року застосовується виключно в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах та за вислугу років.
Статтею 44 Закону № 1058-IV встановлено порядок звернення за призначенням (перерахунком) пенсії, відповідно до якого заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846, затверджений Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Порядок № 22-1 в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).
Пунктом 1.7 розділу I Порядку № 22-1 встановлено, що звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.
Відповідно до абзаців 1-4 пункту 1.8 розділу I Порядку № 22-1 днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви.
Якщо заява про призначення пенсії подається через вебпортал або засобами Порталу Дія днем звернення за призначенням пенсії вважається дата реєстрації на вебпорталі або засобами Порталу Дія заяви разом зі сканованими копіями документів, які відповідають оригіналам документів та придатні для сприйняття їх змісту (мають містити чітке зображення повного складу тексту документа та його реквізитів).
Якщо заява пересилається поштою (у випадках, передбачених абзацами четвертим та п'ятим пункту 1.1 цього розділу цього Порядку), днем звернення за пенсією вважається дата, що зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.
У разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис (у разі подання заяви через вебпортал або засобами Порталу Дія таке повідомлення надсилається особі через електронний кабінет користувача вебпорталу або засобами Порталу Дія). Якщо документи будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата реєстрації заяви на вебпорталі або засобами Порталу Дія.
Пунктом 2.1 розділу II Порядку № 22-1 встановлено, що до заяви про призначення пенсії за віком додаються:
- документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), надається у разі відсутності в паспорті громадянина України або свідоцтві про народження інформації про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
- документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок підтвердження наявного стажу роботи). За періоди роботи після впровадження персоніфікованого обліку у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (далі - персоніфікований облік) орган, що призначає пенсію, додає індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб за формою згідно з додатком 4 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року № 10-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08 липня 2014 року за № 785/25562 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 27 березня 2018 року № 8-1) (далі - Положення), а у разі необхідності - за формою згідно з додатком 3 до Положення (далі - індивідуальні відомості про застраховану особу).
За періоди роботи після впровадження персоніфікованого обліку у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (далі - персоніфікований облік) орган, що призначає пенсію, додає індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб (підпункт 2 пункту 2.1 розділу II Порядку № 22-1).
Відповідно до пункту 2.4 розділу II Порядку № 22-1 до заяви про призначення пенсії за вислугу років, крім документів, передбачених підпунктами 1-4 пункту 2.1 цього розділу, надаються також документи, що підтверджують стаж роботи, який дає право на призначення такого виду пенсії.
Пенсії за вислугу років призначаються у разі звільнення з роботи, що дає право на цей вид пенсії. У разі зарахування після призначення пенсії за вислугу років на роботу, яка дає право на цей вид пенсії, виплата пенсії припиняється і поновлюється з дня, що слідує за днем звільнення з роботи.
Відповідно до пункту 2.23 розділу II Порядку № 22-1 при поданні особою заяви в паперовій формі документи можуть бути подані як в оригіналах, так і копіях, посвідчених нотаріально або адміністрацією підприємства, установи, організації, що подає документи заявника для призначення пенсії, чи органом, що призначає пенсію.
Документи про стаж, вік та заробітну плату подаються тільки в оригіналах.
До заяви, поданої в електронній формі через вебпортал або засобами Порталу Дія, додаються скановані копії оригіналів документів. На створені електронні копії заявник накладає електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
Згідно з абзацом 1 пункту 4.1 розділу IV Порядку № 22-1 заяви, що подаються особами відповідно до цього Порядку, реєструються в електронному журналі звернень органу, що призначає пенсію.
Пунктом 4.2 розділу IV Порядку № 22-1 встановлено, що при прийманні документів працівник структурного підрозділу, який здійснює прийом та обслуговування осіб: ідентифікує заявника (його представника); надає інформацію щодо умов та порядку призначення (перерахунку) пенсії; реєструє заяву, перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта; уточнює інформацію про факт роботи (навчання, служби, підприємницької діяльності) і про інші періоди діяльності до 01 січня 2004 року, що можуть бути зараховані до страхового стажу. У разі необхідності роз'яснює порядок підтвердження страхового стажу, повідомляє про право особи на здійснення доплати до мінімального страхового внеску відповідно до частини третьої статті 24 Закону, та/ або на добровільну участь у системі загальнообов'язкового пенсійного страхування; повідомляє про необхідність дооформлення документів або надання додаткових документів у тримісячний строк з дня подання заяви про призначення пенсії, у разі неналежного оформлення поданих документів або відсутності необхідних документів; сканує документи. На створені електронні копії накладає кваліфікований електронний підпис; повідомляє про можливості подавати заяви через вебпортал або засобами Порталу Дія; видає особі або посадовій особі розписку із зазначенням дати прийняття заяви, переліку одержаних і відсутніх документів, строку подання додаткових документів для призначення пенсії та пам'ятку пенсіонеру. Скановані розписка та пам'ятка пенсіонеру зберігаються в електронній пенсійній справі; повідомляє особу, у вибраний нею спосіб, про відсутність відомостей або/та наявність розбіжностей у відповідних інформаційних реєстрах, системах або базах даних та строки подання необхідних документів для призначення пенсії, не пізніше двох робочих днів після отримання відповідної інформації.
Після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.
Згідно з абзацом першим пункту 4.3 розділу ІV Порядку № 22-1 створення та обробка документів здійснюється із накладенням кваліфікованого електронного підпису працівників, відповідальних за здійснення операцій.
Рішення за результатами розгляду заяви підписується керівником органу, що призначає пенсію (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу керівника органу, що призначає пенсію, щодо розподілу обов'язків), та зберігається в електронній пенсійній справі особи. Рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви. Цей строк може бути продовжено за рішенням керівника органу, що призначає пенсію, на строк проведення додаткової перевірки достовірності відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умов їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсію, але не більше ніж на 15 днів (абзаци другий-четвертий пункту 4.3 розділу ІV «Приймання, оформлення і розгляд документів» Порядку № 22-1).
За положеннями статті 2 Закону України від 05 листопада 1991 року № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення» (далі - Закон № 1788-XII) за цим Законом призначаються: а) трудові пенсії: за віком; по інвалідності; в разі втрати годувальника; за вислугу років; б) соціальні пенсії.
Звернення за призначенням пенсії може здійснюватися у будь-який час після виникнення права на пенсію (стаття 7 Закону № 1788-ХІІ).
Згідно зі статтею 51 Закону № 1788-ХІІ пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.
Положеннями статті 52 Закону № 1788-ХІІ визначено, що право на пенсію за вислугу років мають, зокрема, працівники освіти, охорони здоров'я, а також соціального забезпечення, які в будинках-інтернатах для престарілих та інвалідів і спеціальних службах безпосередньо зайняті обслуговуванням пенсіонерів та інвалідів, відповідно до пункту «е» статті 55.
Відповідно до пункту «е» частини першої статті 55 Закону № 1788-XII право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.
Проаналізувавши вищезазначені норми можна дійти висновку, що страховий стаж обчислюється органами Пенсійного фонду України за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку. Таке обчислення страхового стажу здійснюється у разі звернення з заявою про призначення пенсії. Документи про стаж, вік та заробітну плату подаються тільки в оригіналах.
Судом установлено, що позивач наразі не звертався до ГУ ПФУ в Луганській області з заявою про призначення пенсії відповідно до Закону № 1788-XII. Відповідач не розраховував ні страховий, ні спеціальний стаж позивача.
Під час розгляду справи суд не встановив порушень прав позивача з боку відповідача за результатами розгляду його заяви від 29 травня 2025 року № ВЕБ-12001-Ф-С-25-099674 і від 18 червня 2025 року № ВЕБ-12001-Ф-С-25-115261 про зарахування періоду роботи з 08 лютого 1991 року по 23 серпня 1994 року вихователем у диткомбінаті № 24 підвідомчому Сєвєродонецькому виробничому об'єднанні «Склопластик» до педагогічного стажу позивача.
Таким чином, суд доходить висновку про відсутність правових підстав для зобов'язання ГУ ПФУ в Луганській області зарахування позивачу періоду роботи з 08 лютого 1991 року по 23 серпня 1994 року до стажу роботи, який дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту «е» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та повторно розглянути заяву позивача18 червня 2025 року № ВЕБ-12001-Ф-С-25-115261, зареєстровану за № 5760/М-1200-25, про зарахування педагогічного стажу, з урахуванням висновків суду.
За встановлених у цій справі обставин та з урахуванням правового регулювання спірних правовідносин, оскільки в межах цієї адміністративної справи основні (суттєві) аргументи позовної заяви є необґрунтованими, а відповідач як суб'єкт владних повноважень, на якого частиною другою статті 77 КАС України покладено обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності, довів суду правомірність оскаржуваного рішення (листа-відповіді), суд дійшов висновку, що у задоволенні адміністративного позову належить відмовити повністю.
Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов'язаний оцінити, виконуючи свої зобов'язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
За положеннями статті 139 КАС України понесені позивачем судові витрати у виді судового збору за подання позову покладаються на позивача та відшкодуванню не підлягають.
Керуючись статтями 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255, 262 КАС України, суд
Відмовити у задоволенні позову ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (ідентифікаційний код 21782461, місцезнаходження: вул. Шевченка, 9, м. Сіверськодонецьк, Луганська область, 93404) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя С.В. Кисіль