Рішення від 01.10.2025 по справі 640/25800/20

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"01" жовтня 2025 р. справа № 640/25800/20

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді О.Л. Тимощука, розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою Головного управління Державної податкової служби у м. Києві до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВСВ-Л» про стягнення податкового боргу в розмірі 117 921,53 грн,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Державної податкової служби в м. Києві 22.10.2020 (надалі, також - позивач, ГУ ДПС в м. Києві) звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВСВ-Л» (надалі, також - відповідач, ТОВ «ВСВ-Л») про стягнення заборгованості у розмірі 117 921,53 грн.

Також, позивач серед іншого просив про відстрочення судового збору.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем допущено податковий борг у зв'язку з бездіяльністю щодо сплати податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 116 799,53 грн та податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 1 211,00 грн. Враховуючи непогашення вказаного податкового боргу, позивач, реалізовуючи свої законні повноваження, звернувся до суду для стягнення вказаної заборгованості.

Ухвалою суду від 26.10.2020 судом відмовлено в задоволенні клопотання про відстрочення судового збору (а.с.96).

Ухвалою суду від 26.10.2020 позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу п'ятиденний строк з дня отримання цієї ухвали для усунення недоліків шляхом подання до суду доказів сплати на рахунок Окружного адміністративного суду міста Києва судового збору в сумі 2102,00 грн (а.с.97,98).

Позивачем 30.10.2020 подано заяву про усунення недоліків шляхом долучення квитанції про сплату судового збору (а.с.100,101).

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02.11.2020 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання (а.с.105).

Відповідач скористався правом подання відзиву на позовну заяву, який отримано судом 26.11.2020 (а.с.107-115). Не погоджуючись з позовними вимогами, представник відповідача зокрема, зазначає, що зазначені податкові повідомлення-рішення не отримував, а тому, відповідно не настало будь-яке зобов'язання щодо сплати грошового зобов'язання, а відтак, звернення до суду позивача є передчасним. З огляду на зазначене, просить суд застосувати до позивача строки позовної давності та залишити позовну заяву без розгляду.

Далі, представником відповідача подано до суду клопотання про витребування доказів (а.с.128,129).

Ухвалою суду від 22.12.2020 клопотання представника відповідача задоволено та витребувано у Головного управління Державної податкової служби в м. Києві та Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління ДФПС у м. Києві інформацію про рух коштів на рахунках Товариства з обмеженою відповідальністю «ВСВ-Л» у системі електронного адміністрування з податку на додану вартість (а.с.135).

Головне управління Державної податкової служби в м. Києві 29.12.2020 звернулося із заявою про продовження строків на виконання вимог ухали суду від 22.12.2020 (а.с.138).

Ухвалою суду від 09.06.2021 позовну заяву залишено без руху після відкриття провадження та надано позивачу п'ятиденний строк для усунення її недоліків шляхом надання до суду доказів виконання вимог ухвали суду від 22.12.2020 та пояснення з доказами за який період та на підставі чого у відповідача виникла податкова заборгованість у розмірі 117 921,53 грн (а.с.142,143).

Головне управління Державної податкової служби в м. Києві направило заяву, яку отримано судом 25.06.2021 про виконання вимог ухвали суду від 09.06.2021 (а.с.144-189).

Ухвалою суду від 01.07.2021 продовжено розгляд справи (а.с.181).

Товариство з обмеженою відповідальністю «ВСВ-Л» направило відзив, який отримано судом 19.07.2021 (а.с.184-189) в якому, представник відповідача посилається на те, що відповідно до поданої інформації яку надав позивач, заборгованість відповідача виникла з 15.01.2020 і становить 1822,00 грн, більше інформації не може бути, оскільки у зв'язку із COVID-19 відповідач припинив свою діяльність. У зв'язку із вказаним, просить залишити позовну заяву без задоволення.

У подальшому Законом України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" від 13.12.2022 №2825-IX (надалі, також Закон № 2825-IX) Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідовано, утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.

Відповідно до положень абзаців другого-четвертого пункту 2 розділу ІІ Закону №2825-IX до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом, крім випадку, передбаченого абзацом четвертим цього пункту.

Не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва адміністративні справи, які були передані до Київського окружного адміністративного суду та розподілені між суддями до набрання чинності Законом України "Про внесення зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" щодо забезпечення розгляду адміністративних справ", розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.

Інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом України "Про внесення зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" щодо забезпечення розгляду адміністративних справ", але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України.

Справи, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України, до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 152 та частини п'ятої статті 153 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", Закону України "Про внесення зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" щодо забезпечення розгляду адміністративних справ", з метою відновлення належного доступу громадян та юридичних осіб до правосуддя у публічно-правових спорах, наказом Державної судової адміністрації України від 16.09.2024 № 399 затверджено Порядок передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва (надалі, також - Порядок №399).

На виконання положень Закону №2825-IX та відповідно до Порядку №399 справу №640/25800/20 передано на розгляд до Івано-Франківського окружного адміністративного суду.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено головуючого суддю Тимощука О.Л. (а.с.195).

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.04.2025 прийнято до судового розгляду адміністративну справу №640/25800/20. Постановлено розгляд справи розпочати спочатку та здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) в порядку, визначеному статтею 262 КАС України (а.с.196-199). Також, допущено заміну позивача Головного управління ДПС в м. Києві (код ЄДРПОУ 43141267) його правонаступником - Головним управлінням ДПС в м. Києві (код ЄДРПОУ ВП 44116011, адреса: вул. Шолуденка, буд. 33/19, м. Київ, 04116) в адміністративній справі №640/25800/20 за позовною заявою Головного управління Державної податкової служби в м. Києві до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВСВ-Л» про стягнення заборгованості у розмірі 117 921,53 грн.

Пунктом 6 цієї ухвали витребувано у Головного управління ДПС в м. Києві належним чином оформлені копії письмових доказів:

- витяг з інтегрованої картки платника податків ТОВ «ВСВ-Л» (код ЄДРПОУ - 36159003) щодо податку на додану вартість та податку на прибуток приватних підприємств;

- довідку про актуальну суму заборгованості ТОВ «ВСВ-Л» (код ЄДРПОУ - 36159003) з приводу:

самостійно поданої податкової звітності з податку на додану вартість та податкових повідомлень-рішень №0889911213 від 03.12.2018, №0713081213 від 29.08.2019, №013493405 від 16.10.2019;

самостійно поданої податкової звітності з податку на прибуток приватних підприємств.

Ухвала про призначення до розгляду у відповідності до частини 10 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі, також - КАС України) направлена сторонам із дотриманням вимог статті 126 КАС України.

Згідно з довідкою від 14.07.2025 про доставку електронного листа ухвала про призначення справи до судового розгляду доставлена в електронний кабінет Головного управління Державної податкової служби в м. Києві 14.04.2025 (а.с.201).

Відповідачем ухвала про призначення до розгляду не отримана з незалежних від суду причин, що підтверджується довідкою Укрпошти з відміткою «за закінченням терміну зберігання» (а.с.202).

Згідно з частиною 11 статті 126 КАС України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. Таким чином, враховуючи, що вказана ухвала направлялася поштовим відправленням із відміткою "судова повістка", ця ухвала вважається врученою належним чином.

Враховуючи вищенаведене судом вживалися вичерпні заходи в частині повідомлення Товариства з обмеженою відповідальністю «ВСВ-Л» в якості відповідача про розгляд адміністративної справи №640/25800/20, однак у визначений судом строк правом на подання відзиву відповідач не скористався.

Згідно із частиною 6 статті 162 Кодексу, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Таким чином, суд дійшов висновку про можливість розгляду даної справи на підставі наявних в матеріалах справи доказів.

Розглянувши у відповідності до вимог статті 262 КАС України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши докази, суд встановив такі обставини.

ГУ ДФС у м. Києві проведено камеральну перевірку в частині своєчасної сплати податку на додану вартість ТОВ «ВСВ-Л», за результатами якої, оформлено Акт за №23605/26-15-12-13-20 від 23.10.2018 яким встановлено порушення граничних строків сплати узгодженої суми грошового зобов'язання (а.с.45-48).

На підставі вищезазначеного акта податковим органом 03.12.2018 винесено податкове повідомлення-рішення форми “Ш» за №0889911213, за яким сума штрафних (фінансових) санкцій становить 17815,99 грн (а.с.42).

Вказане податкове повідомлення-рішення не отримано відповідачем з незалежних від контролюючого органу причин, що підтверджується довідкою з відміткою «за закінченням встановленого терміну зберігання» (а.с.43).

Далі, Головним управлінням ДФС у м. Києві проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість ТОВ «ВСВ-Л», за результатами якої, оформлено Акт від 27.08.2019 №21247/26-15-12-13-20 яким встановлено неподання податкової звітності за лютий 2019, граничний термін - 20.03.2019 та березень 2019, граничний термін - 22.04.2019 (а.с.37,40).

На підставі вищезазначеного акта податковим органом 29.08.2019 винесено податкове повідомлення-рішення форми “ПС» за №0713081213, за яким сума штрафних (фінансових) санкцій становить 2040,00 грн (а.с.38).

Також, до вищезазначеного податкового повідомлення-рішення сформовано розрахунок штрафних санкцій за лютий-березень 2019 року (а.с.39).

Вказане податкове повідомлення-рішення не отримано відповідачем з незалежних від контролюючого органу причин, що підтверджується довідкою з відміткою «за закінченням встановленого терміну зберігання» (а.с.41).

Далі, позивачем проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість ТОВ «ВСВ-Л», за результатами якої, оформлено Акт від 10.10.2019 за №2658/26-15-04-05-16/36159003 яким встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних з податку на додану вартість з 30.04.2017 по 30.04.2018 (а.с.35).

На підставі вищезазначеного акта податковим органом 16.10.2019 винесено податкове повідомлення-рішення форми “Н» за №013493405, за яким сума штрафних (фінансових) санкцій становить 1292,54 грн (а.с.33).

Також, до податкового повідомлення-рішення сформовано розрахунок штрафу за порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних (а.с.34).

Вказане податкове повідомлення-рішення вручене відповідачу 29.10.2019, що підтверджується підписом на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с.36).

Товариством з обмеженою відповідальністю «ВСВ-Л» 10.02.2020 подано до контролюючого органу уточнюючу податкову декларацію з податку на прибуток з приватних підприємств за 2018 рік, на суму податкових зобов'язань - 1122,00 грн (а.с.14-16).

Також, відповідачем подано до контролюючого органу податкові декларації з податку на додану вартість:

- за квітень 2017 року, 19.05.2017 на суму податкових зобов'язань - 16477,00 грн (а.с.88,89);

- за травень 2017 року, 19.06.2017 на суму податкових зобов'язань - 5878,00 грн (а.с.86,87);

- за червень 2017 року, 20.07.2017 на суму податкових зобов'язань - 12527,00 грн (а.с.84,85);

- за липень 2017 року, 21.08.2017 на суму податкових зобов'язань - 9526,00 грн (а.с.82,83);

- за серпень 2017 року, 19.09.2017 на суму податкових зобов'язань - 5715,00 грн (а.с.80,81);

- за вересень 2017 року, 20.10.2017 на суму податкових зобов'язань - 4319,00 грн (а.с.78,79);

- за жовтень 2017 року, 20.11.2017 на суму податкових зобов'язань - 4497,00 грн (а.с.76,77);

- за листопад 2017 року, 20.12.2017 на суму податкових зобов'язань - 4209,00 грн (а.с.74,75);

- за грудень 2017 року, 22.01.2018 на суму податкових зобов'язань - 677,00 грн (а.с.72,73);

- за січень 2018 року, 19.02.2018 на суму податкових зобов'язань - 2069,00 грн (а.с.70,71);

- за лютий 2018 року, 19.03.2018 на суму податкових зобов'язань - 1475,00 грн (а.с.68,69);

- за березень 2018 року, 18.04.2018 на суму податкових зобов'язань - 3783,00 грн (а.с.66,67);

- за квітень 2018 року, 18.05.2018 на суму податкових зобов'язань - 2893,00 грн (а.с.64,65);

- за травень 2018 року, 19.06.2018 на суму податкових зобов'язань - 6081,00 грн (а.с.62,63);

- за червень 2018 року, 16.07.2018 на суму податкових зобов'язань - 7202,00 грн (а.с.60,61);

- за липень 2018 року, 20.08.2018 на суму податкових зобов'язань - 3545,00 грн (а.с.58,59);

- за вересень 2018 року, 22.10.2018 на суму податкових зобов'язань - 2354,00 грн (а.с.56,57);

- за лютий 2019 року 21.12.2019 на суму податкових зобов'язань - 574,00 грн (а.с.54,55);

- за квітень 2019 року 06.01.2020 на суму податкових зобов'язань - 1850,00 грн (а.с.52,53).

Також, контролюючим органом сформовано розрахунок штрафних санкцій за порушення граничних строків сплати самостійно задекларованих податкових зобов'язань з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (а.с.50,51).

У зв'язку із добровільною не сплатою податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток з приватних підприємств, загальна сума до стягнення становить - 117 921,53 грн, що підтверджується інформацією про податковий борг станом на 31.08.2020 (а.с.7), детальним розрахунком податкового боргу від 19.02.2020 з податку на прибуток з приватних підприємств (а.с.11, 146), а також витягом з ІКП податку на прибуток з приватних підприємств (а.с.13, 147), детальним розрахунком податкового боргу з 30.05.2017 по 08.01.2020 на суму 116799,53 грн (а.с.17,18, 148,149), інтегрованими картками з 31.12.2016 по 30.06.2020 з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (а.с.19-32, а.с.151-174) та інформацією про рух коштів на рахунках Товариства з обмеженою відповідальністю «ВСВ-Л» у системі електронного адміністрування з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (а.с.175-179).

У зв'язку із несплатою відповідачем самостійно задекларованих податкових зобов'язань позивачем 16.10.2014 винесено податкову вимогу форми “Ю» №1330-25, якою визначено податковий борг в розмірі 4777,48 грн (а.с.93).

Податкова вимога направлена однак, не отримана відповідачем з незалежних від контролюючого органу причин, про що свідчить довідка Укрпошти з відміткою «за закінченням встановленого терміну зберігання» (а.с.90).

Відповідач у відзиві зазначає, що не отримував податкові-повідомлення-рішення, однак, із матеріалів справи вбачається, що всі податкові повідомлення-рішення та податкова вимога направлялися контролюючим органом на його податкову адресу, факт не отримання їх не звільняє відповідача від їхньої сплати.

Оскільки, Товариством з обмеженою відповідальністю «ВСВ-Л», на час розгляду цієї справи, не погашено суму заборгованості, не надано доказів сплати податкового боргу, за ним обліковується узгоджена сума податкового боргу з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в розмірі 116 799,53 грн та податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 1122,00 грн.

У зв'язку із несплатою податкових зобов'язань позивач, в межах повноважень передбачених підпунктом 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, звернувся до суду з метою стягнення податкового боргу.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи суд керується положеннями Конституції України, Кодексу адміністративного судочинства України, а також застосовує норми Податкового кодексу України, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин.

Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України від 02.12.2010 №2755-VI (надалі, також - ПК України), зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до пункту 6.1 статті 6 ПК України податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

Згідно з підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 ПК України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Підпунктом 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 ПК України визначено, що грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Пунктом 49.2 статті 49 ПК України передбачено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.

Відповідно до підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 ПК України, податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно з вимогами пункту 57.3 статті 57 ПК України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 робочих днів, наступних за днем такого узгодження.

За змістом положень пункту 56.11 статті 56 ПК України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Відповідно до підпунктів 203.1, 203.2. статті 203 ПК України податкова декларація з податку на додану вартість подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Приписами пункту 54.1 статті 54 ПК України визначено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до підпункту 54.3.1 пункту 54.3 статті 54 ПК України, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, або зменшення суми податку на доходи фізичних осіб, задекларовану до повернення з бюджету у зв'язку із використанням платником податку права на податкову знижку, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію, а при здійсненні заходів податкового контролю встановлено факти здійснення платником податків діяльності, що призвела до виникнення об'єктів оподаткування, наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу та наявності діючих (у тому числі призупинених) ліцензій на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством.

Пунктом 76.1 статті 76 ПК України передбачено, що камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.

Відповідно до підпункту 133.1.1 пункту 133.1 статті 133 ПК України, платниками податку на прибуток - резидентами є: суб'єкти господарювання - юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами, крім юридичних осіб, визначених пунктами 133.4 та 133.5 цієї статті.

Згідно з підпунктом 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 ПК України, об'єктом оподаткування податку на прибуток є: прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього Кодексу.

Відповідно до пункту 137.4 статті 137 ПК України, податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених пунктом 137.5 цієї статті, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду.

Пунктом 49.2 статті 49 ПК України передбачено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.

Відповідно до підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 ПК України, податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

За змістом положень пункту 56.11 статті 56 ПК України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Згідно з пунктом 58.2 статті 58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до підпункту е) пункту 176.1 статті 176 ПК України, одним із обов'язків платника податків є обов'язок своєчасно сплачувати узгоджену суму податкових зобов'язань, а також суму штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих органом державної податкової служби, та пені, за винятком суми, що оскаржується в адміністративному або судовому порядку.

Згідно з вимогами пункту 59.1 статті 59 ПК України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі, якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Відповідно до пункту 42.1 статті 42 ПК України, податкові повідомлення - рішення, податкові вимоги або інші документи з питань адміністрування податків, зборів, платежів, податкового контролю, у тому числі з питань проведення перевірок, звірок, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені у письмовій формі, відповідним чином підписані та у випадках, передбачених законодавством, завірені печаткою такого контролюючого органу.

Згідно з пунктом 87.1 статтею 87 ПК України, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Пунктом 87.2. даної статті Податкового кодексу України передбачено, що джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Пунктом 95.1 статті 95 ПК України передбачено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно з пунктом 95.3. статті 95 ПК України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Пунктом 95.4 статті 95 ПК України встановлено, що контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Проаналізувавши наявні в матеріалах справи докази та норми податкового законодавства, судом встановлено, що контролюючим органом у межах повноважень проведено перевірку відповідача, якою встановлено порушення приписів податкового законодавства щодо сплати податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) та податку на прибуток приватних підприємств на загальну суму 117 921,53 грн.

Винесені контролюючим органом податкові повідомлення-рішення та податкова вимога належним чином направлялися відповідачу, докази їх оскарження у матеріалах справи відсутні. Також відсутні докази погашення податкового боргу.

Таким чином, контролюючим органом дотримано процедуру визначення податкового зобов'язання, а також повідомлено відповідача про наявні податкові зобов'язання та набуття податкового зобов'язання статусу податкового боргу.

Враховуючи, що податковий борг в розмірі 117 921,53 грн виник в результаті порушення відповідачем вимог податкового законодавства, останнім не подано жодного доказу його сплати або оскарження правомірності його нарахування, суд дійшов висновку, що вимоги позивача обґрунтовані та підлягають до задоволення в повному обсязі.

Згідно зі змістом частини 2 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Враховуючи, що позивачем не підтверджено понесення жодних із вищенаведених судових витрат, такі судом не розподіляються.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статями 241-246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з розрахункових рахунків у банках, що обслуговують Товариство з обмеженою відповідальністю «ВСВ-Л» (код ЄДРПОУ - 36159003) та за рахунок готівки, що належить платнику в дохід бюджету податковий борг у розмірі 117 921 (сто сімнадцять тисяч дев'ятсот двадцять одну) гривню 53 (п'ятдесят три) копійки.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Шостого апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

позивач - Головне управління Державної податкової служби у м. Києві, адреса: вул. Шолуденка, буд. 33/19, м. Київ, 04116, код ЄДРПОУ ВП - 44116011;

відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «ВСВ-Л», адреса: вул. Харківське шосе, буд. 152, кв. 173, м. Київ, 02091, код ЄДРПОУ - 36159003.

Суддя /підпис/ Тимощук О.Л.