печерський районний суд міста києва
Справа № 757/33483/25-п
29 вересня 2025 року м. Київ
Суддя Печерського районного суду м. Києва Гречана С.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ;
за ч. 2 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що 20.06.2025 о 17 год. 37 хв. у м. Києві по бульв. Миколи Міхновського, 40 водій ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом «Mercedes-Benz С 300» д.н.з. НОМЕР_2 не виконав законну вимогу поліцейського про зупинку транспортного засобу, а саме після повідомлення про правопорушення водій покинув місце винесення постанови, чим порушив вимоги п. 8.9 б Правил дорожнього руху, відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 122-2 КУпАП.
ОСОБА_1 будучи належним чином повідомленим про місце, дату і час слухання справи, у судове засідання не з'явився, заяв про відкладення судового засідання або з інших процесуальних питань не надходило.
Враховуючи положення ст. 268 КУпАП, яка не передбачає обов'язкової участі особи при розгляді справи за ст. 122-2 КУпАП, ураховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці Європейського Суду з прав людини, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності на підставі наявних матеріалів справи оскільки в змозі всебічно, повно та об'єктивно встановити наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, суд приходить до наступного.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Обов'язок щодо збирання доказів у відповідності до ч. 2 ст. 251 КУпАП покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
Згідно п. 2.4. Правил дорожнього руху на вимогу поліцейського водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил, а також:
а) пред'явити для перевірки документи, зазначені в пункті 2.1;
б) дати можливість перевірити номери агрегатів і комплектність транспортного засобу;
в) дати можливість оглянути транспортний засіб відповідно до законодавства за наявності на те законних підстав, у тому числі провести з використанням спеціальних пристроїв (приладів) перевірку технічного стану транспортних засобів, які відповідно до законодавства підлягають обов'язковому технічному контролю.
Пунктом 8.9.б Правил дорожнього руху визначено, що вимога про зупинку транспортного засобу подається поліцейським за допомогою , зокрема, увімкненого проблискового маячка синього і червоного або лише червоного кольору та (або) спеціального звукового сигналу.
Відповідно до ч. 1 ст. 122-2 КУпАП невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу, тягне за собою накладення штрафу в розмірі дев'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122-2 КУпАП повністю підтверджується доказами, наявними в матеріалах справи про адміністративне правопорушення, а саме даними, які містяться у протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 367825 від 20.06.2025; відеозаписом з боді камер інспектора патрульної поліції № 473256.
Отже, виходячи із фактичних даних, суд встановив наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122-2 КУпАП та вину останнього у порушенні вимог п. 8.9а Правил дорожнього руху.
Проте, відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - три місяці з дня його виявлення.
Згідно п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням строків на момент розгляду справи, передбачених ст. 38 КУпАП.
За таких обставин, враховуючи, що адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122-2 КУпАП не має ознак триваючого, а три місяці з дня вчинення правопорушення сплинули, у зв'язку з чим провадження по справі підлягає закриттю.
Враховуючи викладене, керуючись ч. 2 ст. 38, ч. 1 ст. 122-2, п. 7 ст. 247 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 122-2 КУпАП.
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП закрити у зв'язку з закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Світлана ГРЕЧАНА